نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلاف با خانواده

5513
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39802
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف با خانواده

من مشکل شنوایی دارم و بخاطر این موضوع خواهر کوچکترم بخاطر همکار بودنمون هوامو داشت ، ولی بخاطر اینکه من از نظر چهره بقول دیگران جذاب هستم خواهرم دوتا موقعیت خوبشو از دست داد و توی محیط کار جر و بحثمون شد که مقصر منو می دونست، منم چون از خواهرم پنج سال بزرگترم برخورداش با من خیلی بده و حرمت بزرگترین رو نگه نداشته هیچ وقت و من حس خوبی ندارم با اینکه می دونستم چقدر بهم وابسته هستیم بخاطر تهمتهاش از محل کارم استعفا دادم که هم نخواد زیاد درگیر من باشه هم اینکه موقعیت های ازدواجشو از دست نده، در مورد رفتارم نمی دونم چطوری رفتار کنم که دستش بیاد ازش بزرگترم و مراقب حرفاش باشه. ضمن اینکه من تودار هستم و خواهرم برونگراست و روابط عمومی خیلی خوبی داره فقط یه عیب دیگه که تو رفتاراش هست و هم خودشو اذیت می کنه و هم اطلاع اطرافیانش رو اینه که همیشه تو رفتار و حرفهای دیگران دنبال جنبه منفی اش می گرده و داد و هوار راه میندازه طوری که آدم دست و پاشو گم میکنه، من نمی دونم چطوری باهاش برخورد کنم ؟ و نمی دونم از لحاظ اخلاقی باید چجوری باشم هم در رابطه با خواهرم و هم اطرافیانم که احترام سنم نگه داشته بشه، در ضمن من ۳۷ سالمه و خواهرم ۳۲ سالشه. می خوام بدونم من نیاز به مشاور جهت اصلاح رفتارم مطابق با سنم دارم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلاف با خانواده

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    هر فردی از نظر شخصیتی و جسمی دارای ویژگی های متفاوتی است که باعث می شود نتوان حتی دو خواهر را باهم مقایسه کرد. سعی کنید به ویژگی های مثبت خواهرتان بیشتر توجه کنید از آنها برای نزدیکی بیشتر خودتان و ایشان استفاده کنید . با او به همان گونه رفتار کنید که دوست دارید او با شما رفتار کند . نشان دهید که مشکلات او را درک می کنید البته از نصیحت خوداری کنید .همواره بكوشيد در برابر ناهنجارى‏هايي كه از رفتار خواهرتان ذكر كرديد صبر، متانت و برخوردى پرمهر و عاطفه و منطقى داشته باشيد و ديگر اعضاى خانواده را نيز به چنين شيوه‏اى تشويق نماييد. اگر اعضاي خانواده در برابر هر خشونتى عكس العملى محبت‏آميز داشته باشند به تدريج و در مدت طولانى، روش او را مي توانيد تغيير دهيد؛ البته لازمه آن صبر و استفاده از زمان است. سعی کنید زمان بیشتری را باهم بگذرانید مثلا به خرید بروید و به او نشان بدهید که نظر او برایتان مهم است مشورت بگیرید. البته در مقابل خواسته های نامتعارف او که ممکن است به شما آسیب بزند نه بگوید البته با احترام .هرچه رابطه شما با او با احترام بیشتری همراه باشد او به خودش اجازه کمتری برای توهین به شما را می دهد.
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد