نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بدخوابی در شب و خستگی دائمی در روز

1264
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45596
    تشکـر
    18
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بدخوابی در شب و خستگی دائمی در روز

سلام
    من تقریبا همیشه کل روز احساس خستگی و خواب الودگی دارم و همش دلم میخواد بخوابم ولی نمیتونم چون باید درس بخونم. از طرفی وقت هایی که بعد ناهار میخوابم نمیتونم کنترل کنم و تا ۲ ساعت و یا بیشتر شاید بخوابم. (برای همین میگم نمیتونم بخوابم)
    ۲ روزه که ازین ساعتای سلامتی که مقدار خواب رو هم میگن رو استفاده میکنم. این ۲ روز میزان خواب عمیقم رو زده حدودا یک ساعت و کل ساعت خوابم رو زده حدودا چهار ساعت.
    من شب ها همش از خواب بیدار میشم و بد خوابم.
    قبل خواب با موبایل کار میکنم و حدودا ساعت ۱۲ میرم تو تخت و گوشیو میذارم کنار.
    بنظرتون باید چیکار کنم تا بتونم خواب بهتری در شب داشته باشم تا در روز هم احساس خستگی نداشته باشم.
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : بدخوابی در شب و خستگی دائمی در روز

نقل قول نوشته اصلی توسط من تارا هستم. نمایش پست ها
    سلام
    من تقریبا همیشه کل روز احساس خستگی و خواب الودگی دارم و همش دلم میخواد بخوابم ولی نمیتونم چون باید درس بخونم. از طرفی وقت هایی که بعد ناهار میخوابم نمیتونم کنترل کنم و تا ۲ ساعت و یا بیشتر شاید بخوابم. (برای همین میگم نمیتونم بخوابم)
    ۲ روزه که ازین ساعتای سلامتی که مقدار خواب رو هم میگن رو استفاده میکنم. این ۲ روز میزان خواب عمیقم رو زده حدودا یک ساعت و کل ساعت خوابم رو زده حدودا چهار ساعت.
    من شب ها همش از خواب بیدار میشم و بد خوابم.
    قبل خواب با موبایل کار میکنم و حدودا ساعت ۱۲ میرم تو تخت و گوشیو میذارم کنار.
    بنظرتون باید چیکار کنم تا بتونم خواب بهتری در شب داشته باشم تا در روز هم احساس خستگی نداشته باشم.
    ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز . ابتدا باید بگم اینکه چه مقدار از خواب برای فرد کافیه از شخصی تا شخصی دیگه متفاوت هست ولی بیش‌تر بزرگسالان به 7 تا 8 ساعت خواب شبانه نیاز دارن

بی خوابی یا خواب بی کیفت دلایل متفاوتی داره و با عنوان های مختلف تعریف میشه
    بی‌‌خوابی گذرا : زمانی که علایم تا سه شب ادامه داشته باشند
    بی‌خوابی حاد : بی خوابی کوتاه مدت نام دیگر این نوع از بی‌خوابی هست و علایم و نشانه‌هاش تا هفته‌ها باقی هستند .
    بی‌خوابی مزمن : این نوع از بی‌خوابی ماه‌ها و حتی سال‌ها ادامه داره .
    اگر بی خوابی عملکرد روتین فرد در طول روز را تحت تاثیر قرار بده و درطول روز باعث احساس خستگی و عدم نشاط فرد بشه ، برای شناسایی عامل ایجاد کننده‌ و درمانش باید به روانشناس مراجعه کنه
    درگیری های فکری شما و شرایط روحی که دارید ممکنه برای شما بی خوابی یا کم خوابی داشته باشه
    بنابراین برای تشخیص دقیق به روانشناس مراجعه کنین تا درصورت لزوم مداخلات لازم انجام بشه
    البته از تکنیک هایی که برای بهتر شدن خواب کمک کنندس هم کمک بگیرید برای مثال قبل از خواب از گوشی موبایل / و... استفاده نکن
    درصورتی وه توی رختخواب دچار بی خوابی شدی کتاب بخونید یا شمارش معکوس اعداد انجام بدین
    اینکه درطول روز نخوابید خیلی مهمه و کاملا خسته به رختخواب برین
    زمان بیدار شدن بسیار مهم تر از زمان خوابیدن هست خودتون رو الزام کنید در روزهای تعطیل و تمام روزها درراس ساعت مشخص بیدار بشین مثلا ساعت ۷ صبح حتی اگر شب ساعت ۳ بخواب رفتین
    اینکار درتنظیم خواب شما موثر هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)