نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ترس از نرسیدن به هدفم

4474
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38389
    تشکـر
    54
    تشکر شده 42 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    6

ترس از نرسیدن به هدفم

با سلام
    من ترم ۴ دانشگاهم و الان مشکلی که دارم اینکه همش نگرانم،نگران اینکه نکنه موفق نشم به هدفم برسم یا نکنه مشروط بشم یا نکنه اصلا لیسانس نگیرم و کلا آینده ام نابود شده خلاصه همش از این جنس نگرانیاس که دارم حالا شما بگین چیکار کنم با اینکه من یه ترم مشروطی دارم و اصلا برام اهمیتی نداشت ولی الان که نزدیک امتحانا شدم به این فکرا افتادم آیا بخاطر فشار امتحاناته یا نه؟ بگین که چیکار کنم؟ انگیزه ای برای درس خوندن ندارم و تمام برنامه هایی که ریختم رو نمیتونم انجام بدم به من بگید که راه چاره چیه و باید چیکار کنم؟
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ترس از نرسیدن به هدفم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به اینکه شما می گوید تلاشی برای در خواندن و انجام برنامه ریزی هایتان انجام نمی دهید نگرانیتان برای مشروط شدن کاملا طبیعی می باشد و حتی امکام وقوع آن نیز وجود دارد. اما اگر دلیل درس نخواندنتان تفکر زیاد بر این موضوعات است که باعث می شود درس نخوانید قضیه فرق می کند و ممکن است افکار وسواسی باشد که به صورت تکراری ذهن شما را در بر می گیرد و باعث می شود که شما انرژیتان را برای این تفکرات بگذارید و از هدف اصلیتان دور شوید .در صورتی که مشکل شما مورد اول باشد می توانید با یک برنامه ریزی دقیق و تعیین هدف و اجبار خودتان برای انجام دادن برنامه هایتان کم کم وارد پروسه درس خواندن شوید برای خودتان یک هرف بلند مدت قرار دهید مثلا فارغ التحصیلی با یک معدل بهتر و بعد قبولی در یک شغل خوب و بعد آن را به اهداف کوتاه مدت تر تقسیم کنید و تا برنامه ریزی برای درس های فعلیتان برای امتحانات برسید. در دو حالت چه برای برنامه ریزی و چه افکار وسواسی کمک یک روانشناس می تواند برای شما مفید باشد چه در تعیین انگیزه و کمک برای برطرف کردن دلایل از دست دادن انگیزیتان که نیاز به بررسی دارد و چه افکار وسواسی در صورتی که وجود داشته باشدبا کمک درمان های موجود.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳

شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38389
    تشکـر
    54
    تشکر شده 42 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    6

حالت اول نیست جناب چون این ترم من هم با برنامه و هم با تلاش درس خوندم و تا قبل از شروع امتحانات فکر میکردم که این ترم بهترین نتیجه رو میگیرم ولی این افکار هستن که اذیتم میکنن و نمیدونم باید چیکار کنم شما بگین که چیکار کنم ؟ ترسم اینکه نکنه این افکار در واقعیت اتفاق بیوفته و تلاشم بر باد بره

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    تشکر شده 99 بار در 75 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    خوبی ؟
    اگر مشروط بشم چی؟ اگر نتونم چی ؟
    در مقابل میتونی بگی چی میشه اگر قبول بشم ! و ازالان بخاطر نمرات خوبت شاد باشی

باید بدونی که از هرچی بترسی و نسبت بهش حس بد داشته باشی همون موضوع دقیقا اتفاق می افته پس اولین قدم اینه که درمورد اینده درسیت هیچ ترس و نگرانی نداشته باشی در عوض هروقت افکار منفی هجوم اوردند اون ها رو پس بزنی و با افکار مثبت و امیدبخش در مورد اینده جایگزین کنی . بعنوان نمونه میتونی تصور کنی امتحاناتت رو به شکل عالی دادی و داری نتایج و نمرات عالیشونو میبینی
    و شک نکن که تو موفق میشی تو همین الان نسبت به افکارت اگاهی داری برای همینه که اومدی تو این انجمن و اونارو نوشتی پس اگر اگاهی داری با همون تغییر اگاهیت براحتی میتونی این افکارو دور بریزی ...
    امضای ایشان
    عاشق متافیزیک - ماورا - طراحی سایت و وبمستری

5. کاربران زیر از Armin_EM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40286
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میخوای زندگیت رقم بخوره به هرچی فکر کنی اتفاق می افته-میخوای موفق شی-میخوای بهترین باشی؟خوب فکر کن فکرهای اشفته رو کنار بزار -خوب فکر کن همین-تجسم کن که موفقی همین-همه چیز درست مبشه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

رشتت رو با علاقه انتخاب کلدی ؟
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40265
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kash نمایش پست ها
    با سلام
    من ترم ۴ دانشگاهم و الان مشکلی که دارم اینکه همش نگرانم،نگران اینکه نکنه موفق نشم به هدفم برسم یا نکنه مشروط بشم یا نکنه اصلا لیسانس نگیرم و کلا آینده ام نابود شده خلاصه همش از این جنس نگرانیاس که دارم حالا شما بگین چیکار کنم با اینکه من یه ترم مشروطی دارم و اصلا برام اهمیتی نداشت ولی الان که نزدیک امتحانا شدم به این فکرا افتادم آیا بخاطر فشار امتحاناته یا نه؟ بگین که چیکار کنم؟ انگیزه ای برای درس خوندن ندارم و تمام برنامه هایی که ریختم رو نمیتونم انجام بدم به من بگید که راه چاره چیه و باید چیکار کنم؟
    با تشکر
    سلام عزیزم
    من همیشه برنامه ریزی میکردم و به جایی نمیرسید تا وقتی که یه متد جدید پیدا کردم
    بهت پیشنهاد میدم روش برنامه ریزی بولت ژورنال رو امتحان کنی
    میتونی تو نت درموردش سرچ کنی و اگر اینستاگرام داری ایدی nerdishme رو سرچ کن درموردش توضیح کامل داده
    به علاوه ی اینکه روش جذابیه ب نظر من بهترین ویژگیش اینه ک یه ابزار عالی برای ارزیابی خودته
    من با همین روش ساعت مطالعه مو خیلی بالا بردم
    به من خیلی کمک کرد امیدوارم ب تو هم کمک کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)