نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: افسردگی بعد از شكست تحصيلى

1031
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40467
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی بعد از شكست تحصيلى

سلام
    من يه پسر ٢٦ ساله ام كه براى دومين بار نتونستم تو آزمون دكترى نتيجه مورد نظرم رو كسب كنم. رتبه ام ٥٠٠ شد اما با اين وصف براى دوره روزانه پذيرفته شدم. به هيچ وجه انتظار اين نتيجه افتضاح رو نداشتم چون هم بهتر از سال قبل مطالعه كرده بودم و هم تو آزمون هاى آزمايشى خودم رو محك زده بودم و تا يك هفته قبل از امتحان كاملا آماده بودم. خودم فكر ميكنم دلايل اين شكست عباراتند از شب بيدارى هاى طولانى مدت كه باعث فقدان تمركز سر جلسه آزمون شد و عادات بد مثل ترك ورزش، روى آوردن مجدد به سيگار، دوستى با جنس مخالف، وقت گذراندن با دوستان بى انگيزه و بى هدف، پينوكيو شدن (دروغ گفتن مقل خوره به جونم افتاده و در مورد هر چيزى الكى دروغ ميگم. از سن واقعيم گرفته تا ميزان مطالعه روزانه. به دوستان، خانواده و خودم دروغ ميگم) تا به حال هيچ كار مهم درسى تو زندگيم نكردم اما خودم رو گول ميزنم و فكر ميكنم دارم شقّ القمر ميكنم. الان كه اين مطلب رو مينويسم احساس شكست داره خفه ام ميكنه. دلم مرگ مى خواد (البته فقط دلم مى خواد و خودكشى برام قابل تصور هم نيست چه برسه به قابل اجرا) لطفاً راهنماييم كنين دوستان. همين

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : شكست تحصيلى

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما در زمان فعلی قابل درک می باشد اما همانطور که خودتان اشاره کردید دلایلی به نظر می رسد وجود داشته اند که تمرکز شما را در این زمینه کاهش داده اند و خواسته یا ناخواسته شما را از مسیر هدف دور کرده اند و شما با خیالپردازی واقعیت را طور دیگری جلوه می داده اید که این موضوع باعث شده است که در ان زمان احساس خطر کمتری کنید و آن موارد را حذف نکنید . با توجه به اینکه استعداد لازم را به نظر می رسد که در این زمینه دارید بهتر است به خودتان اجازه بدهید که واقعیت موجود را بپذیرید و در کنار آن از نظر روحی بهبود بیشتری پیدا کنید و با تجربه ای که در این زمینه به دست آورده اید برای هدفتان تلاش مجددی کنید . دقت کنید که با داشتن برنامه و کنترل کردن مواردی که می تواند تمرکز شما را برهم برزند می توانید نتایج بهتری کسب کنید.
    داشتن این احساساس شکست و حتی غمگینی تا مدتی تا بتوانید پذیرش لازم را بدست اورید قابل درک می باشد اما اگر احساساتتان تاثیر منفی بر عملکرد شما در اجتماع ، شغل و .. بگذارد بهتر است برای بررسی دقیق تر به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

خب حالا چی شده مگه چقدر سخت میگیری
    یه کنکوری دادی تموم شده رفته نتیجه هم داده برات روزانه ولی انتظار تو یه چیز دیگه بوده
    یه کنکور که ارزش نداره دلت مرگ بخاد
    من خودم واحدهایی که نتونم پاس کنم رو میگم به درک نشد که نشد ایشالا ترم بعدی
    رو عادت های بدی که گفتی کار کن
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    کمتر دروغ بگویید جنابعالی فقط یک مبلغ آبدوغ خیاری هستید و کنکوری در میان نبوده!
    ضمنا سایت حوزه علمیه قدری آن طرفتر است ، کجا دوستی با جنس مخالف موجب افت بود؟
    چشم نابینایتان را باز کنید دقیقا بیشترین پیشرفت در کشورهاییت که رابطه آزاد است!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)