نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: غیر عادی بودن

11008
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

غیر عادی بودن

من 21سالمه و دخترم . از اواخر نوجونی احساس میکنم غیر عادیم از بچگی روابط اجتماعیم ضعیفه و نمیتونم دوست پیدا کنم با اینکه هوشم متوسطه و دبیرستان سمپاد بودم اما در ظاهر خیلی دست و پا چلفتی و خنگم ، بارها در روز دست و پا و سرم به وسایل میخوره ،نمیتونم خوب منظورم رو به بقیه بگم کلمات رو خوب تلفظ نمیکنم و نمیتونم خوب جمله بسازم موقع حرف زدن، کلمه به کلمه حرف میزنم و بقیه بهم میگن مثل ربات حرف میزنم اعداد رو بیشتر وقتا برعکس میخونم ،علایق متفاوت و عجیبی دارم خیلی سوتی میدم و به خاطر اینا مسخره ام میکنن. بهم میگن ساده ام ،حتی متوجه نیش و کنایه و مسخره شدن هم گاها نمیشم خیلی از آدما ازم بدشون میاد اما بعضیا اولش ازم خوششون میاد و فکر میکنن باهوشم و باهام دوست میشن اما بعدش متوجه مشکلم میشن و ازم فاصله میگیرن یا کلا تنهام میذارن ،تو خوابگاه و دانشگاه دوست صمیمی ندارم احساس تنهایی میکنم بیشتر وقتا . تو اوایل نوجوونی متوجه تفاوتم شدم اما هنوز به غیر عادی بودنم پی نبرده بودم سعی کردم مثل بقیه رفتار کنم اما بدتر شدم و تو مدرسه بهم گفتن ناسازگارم خیلی وقتا از خودم بدم میاد گاهی اوقات سعی میکنم عادیشم گاهی هم دلم میخواد خودم باشم
    نمیدونم چه مشکلی دقیقا دارم و برا حل کردنش چیکار کنم به نظرتون لازمه برم پیش پزشک؟.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : غیر عادی بودن

سلام عزیزم
    اول اینکه من دلم میخواد بهت بگم دختری که سمپاد قبول میشه هوشش متوسط نیست، تو واقعا باهوشی^_^
    و دوم اینکه با توجه به توضیحاتت احتمالا باید به یه پزشک مغزو اعصاب مراجعه کنی
    چون این تلفظات اشتباه کلمات مربوط به اختلالات نواحی بروکا و‌ ورنیکه در مغز میشه
    برو و انشالله که درست میشه مشکلت
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

3. 3 کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

قسمت هایی از کتاب مهره حیاتی

هیچ کس در همه ی مواقع نابغه نیست.
    انیشتین هر روز که از سر کار به خانه برمی گشت، در پیدا کردن راه خانه اش مشکل داشت.
    ولی همه ی ما در مواقع خاصی نابغه ایم. بخش غم انگیز ماجرا این است که بدنه ی جامعه (مدرسه، رئیس، دولت یا خانواده تان) این نبوغ را از شما می گیرند.
    مشکل این است که فرهنگ ما با معامله ای «فاوستی» در هم آمیخته شده که در آن، نبوغ و هنرمان را می فروشیم تا به ثبات ظاهری برسیم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanH نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    اول اینکه من دلم میخواد بهت بگم دختری که سمپاد قبول میشه هوشش متوسط نیست، تو واقعا باهوشی^_^
    و دوم اینکه با توجه به توضیحاتت احتمالا باید به یه پزشک مغزو اعصاب مراجعه کنی
    چون این تلفظات اشتباه کلمات مربوط به اختلالات نواحی بروکا و‌ ورنیکه در مغز میشه
    برو و انشالله که درست میشه مشکلت
    نمیدونم دست و پاچلفتی بودنم هم به این ربط داره یا نه
    تو یه هفته شاید شش بار سرم خورده به جایی دست و پام انقدر میخوره به وسایل همیشه کبوده موقع راه رفتن بعضی وقتا سکندری میخورم
    به خاطر خنگ بازیام و رفتارای خاصم مسخره میشم. هم کلاسیا و اونایی که منو میشناسن طوری رفتار میکنن باهام که انگار عقب مونده ام و معمولا آدم حسابم نمیکنن تو جمع درحالی که تو از اونا خیلی باهوش ترم وشاید تو بعضی جنبه ها در حد نابغه استعداد داشته باشم این رفتارا منو خیلی اذیت میکنه
    ویرایش توسط Nerd H.M : 10-09-2019 در ساعت 07:08 PM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

دست و پا چلفتی بودنت، تلفظات اشتباه، آب دهن زیاد، زود خسته شدن، اینا نشونه بلغمه... چیزای گرم و خشک مثل دارچین میتونه یه کم کمکت کنه... چیزی که واقعا نیاز داری، ورزش هوازیه، ایروبیک...

7. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd H.M نمایش پست ها
    نمیدونم دست و پاچلفتی بودنم هم به این ربط داره یا نه
    تو یه هفته شاید شش بار سرم خورده به جایی دست و پام انقدر میخوره به وسایل همیشه کبوده موقع راه رفتن بعضی وقتا سکندری میخورم
    به خاطر خنگ بازیام و رفتارای خاصم مسخره میشم. هم کلاسیا و اونایی که منو میشناسن طوری رفتار میکنن باهام که انگار عقب مونده ام و معمولا آدم حسابم نمیکنن تو جمع درحالی که تو از اونا خیلی باهوش ترم وشاید تو بعضی جنبه ها در حد نابغه استعداد داشته باشم این رفتارا منو خیلی اذیت میکنه
    عزیزم به نظرم یه معاینه ی نورولوژی و مغز و اعصاب برو حتما
    چون همه ی اینهایی که میگی مربوط به قسمتهای مختلف مغزه...
    اما در مورد رفتار و بازخوردهای بقیه، متفاوت بودن گاهی اوقات بهای سنگینی داره مثل تنها شدن
    اینکه تو یه نابغه ای و با‌ورش رو هم در خودت ثبیت کردی نشون میده متفاوتی و ما واقعا نیاز نداریم دیگران بپذیرنمون
    ارزشمند تر از نگاه گذرای اونا به زندگیمون هستیم
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

9. 2 کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    42339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من 21سالمه و دخترم . از اواخر نوجونی احساس میکنم غیر عادیم از بچگی روابط اجتماعیم ضعیفه و نمیتونم دوست پیدا کنم با اینکه هوشم متوسطه و دبیرستان سمپاد بودم اما در ظاهر خیلی دست و پا چلفتی و خنگم ، بارها در روز دست و پا و سرم به وسایل میخوره ،نمیتونم خوب منظورم رو به بقیه بگم کلمات رو خوب تلفظ نمیکنم و نمیتونم خوب جمله بسازم موقع حرف زدن، کلمه به کلمه حرف میزنم و بقیه بهم میگن مثل ربات حرف میزنم اعداد رو بیشتر وقتا برعکس میخونم ،علایق متفاوت و عجیبی دارم خیلی سوتی میدم و به خاطر اینا مسخره ام میکنن. بهم میگن ساده ام ،حتی متوجه نیش و کنایه و مسخره شدن هم گاها نمیشم خیلی از آدما ازم بدشون میاد اما بعضیا اولش ازم خوششون میاد و فکر میکنن باهوشم و باهام دوست میشن اما بعدش متوجه مشکلم میشن و ازم فاصله میگیرن یا کلا تنهام میذارن ،تو خوابگاه و دانشگاه دوست صمیمی ندارم احساس تنهایی میکنم بیشتر وقتا . تو اوایل نوجوونی متوجه تفاوتم شدم اما هنوز به غیر عادی بودنم پی نبرده بودم سعی کردم مثل بقیه رفتار کنم اما بدتر شدم و تو مدرسه بهم گفتن ناسازگارم خیلی وقتا از خودم بدم میاد گاهی اوقات سعی میکنم عادیشم گاهی هم دلم میخواد خودم باشم
    نمیدونم چه مشکلی دقیقا دارم و برا حل کردنش چیکار کنم به نظرتون لازمه برم پیش پزشک؟.
    با سلام.
    آیا شما سابقه بیماری خاص در بین خودتون و اقوام دارید؟
    سابقه ی بیهوشی یا تصادف و غیره چطور؟
    این حالت ها قبلا هم در شما وجود داشته؟

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

نداشتن اعتماد به نفس و نا توانی در تلفظ کلمات و عدم توانای در کسب دوست از جمله موارد اکتسابی هستند یعنی ریشه در موارد
    ژنتیک وخونی ندارند شما باید آنهارا به عنوان مهارت درطول زندگی در تعاملات اجتماعی و حضور در جمع دوستان و......... کسب میکردید
    اینکه شما دانشجو هستین بیانگر توانایی ذهنی وهوش مغز شماست

پس بنابر این نگران عدم توانایی خودتون نباشید چون برای موارد اکتسابی هیچ وقت دیر نیست
    ممکنه شما یکم ذهنتون کند باشه اما ناتوان و کم ذهن نیستین
    به پزشک مراجعه کن تا با دارو های تقویتی هم به لحاظ اعصاب هم به لحاظ فیزیکی ( به در و دیوار اثابت نکردن ) آمادگی لازم رو به
    دست بیاوری
    درجهت درمان ممکنه برای شما شربت جین سین تجویز شود

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaver-edit نمایش پست ها
    با سلام.
    آیا شما سابقه بیماری خاص در بین خودتون و اقوام دارید؟
    سابقه ی بیهوشی یا تصادف و غیره چطور؟
    این حالت ها قبلا هم در شما وجود داشته؟
    سابقه تشنج دارم اما درمان شده
    بله این حالت ها قبلا هم بوده

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

نداشتن اعتماد به نفس و نا توانی در تلفظ کلمات و عدم توانای در کسب دوست از جمله موارد اکتسابی هستند یعنی ریشه در موارد
    ژنتیک وخونی ندارند شما باید آنهارا به عنوان مهارت درطول زندگی در تعاملات اجتماعی و حضور در جمع دوستان و......... کسب میکردید
    اینکه شما دانشجو هستین بیانگر توانایی ذهنی وهوش مغز شماست

پس بنابر این نگران عدم توانایی خودتون نباشید چون برای موارد اکتسابی هیچ وقت دیر نیست
    ممکنه شما یکم ذهنتون کند باشه اما ناتوان و کم ذهن نیستین
    به پزشک مراجعه کن تا با دارو های تقویتی هم به لحاظ اعصاب هم به لحاظ فیزیکی ( به در و دیوار اثابت نکردن ) آمادگی لازم رو به
    دست بیاوری
    درجهت درمان ممکنه برای شما شربت جین سین تجویز شود
    چند هفته بعد از نوشتن این تاپیک به پزشک مراجعه کردم و تشخیص بیشفعالی و افسردگی گرفتم

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

چند هفته بعد از نوشتن این تاپیک به پزشک مراجعه کردم و تشخیص بیشفعالی و افسردگی گرفتم
    برای شما دارو تجویز نکرد آیا به شما نگفتن باید درمان دوره ای ومقطعی داشته باشین
    اصلا به چه پزشکی مراجعه کردین عمومی یا متخصص

آیا شما به خاطر عجله وشتاب وفعالیت های زیاد (بیش فعالی) به درب ودیوار اثابت میکنی یا به خاطر ضعف بدنی وعدم توجه وگرفتن مقیاس درست از مکان ها برای گذر کردن

گفتین سابقه تشنج دارین خوب ممکنه به خاطر نوع دارو باشه که در شما تداخل بدنی ایجاد کرد ونوکلت زبان هم دارین پس عیب از دارو هاست چون بعد از مصرف داروی مناسب تقریبا بعضی از اثرات ظاهری ازبین میرن بعداز یک مدت

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

برای شما دارو تجویز نکرد آیا به شما نگفتن باید درمان دوره ای ومقطعی داشته باشین
    اصلا به چه پزشکی مراجعه کردین عمومی یا متخصص

آیا شما به خاطر عجله وشتاب وفعالیت های زیاد (بیش فعالی) به درب ودیوار اثابت میکنی یا به خاطر ضعف بدنی وعدم توجه وگرفتن مقیاس درست از مکان ها برای گذر کردن

گفتین سابقه تشنج دارین خوب ممکنه به خاطر نوع دارو باشه که در شما تداخل بدنی ایجاد کرد ونوکلت زبان هم دارین پس عیب از دارو هاست چون بعد از مصرف داروی مناسب تقریبا بعضی از اثرات ظاهری ازبین میرن بعداز یک مدت
    به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم فقط ریتالین ،سرترالین و دپاکین نوشت و متاسفانه خانواده مخالفت کردن با مصرف دارو
    معمولا به خاطر کمبود توجه و ضعف تو مقیاس به نظرم به اشیا برخورد میکنم
    تشنجم درمان شده و دکتر خیلی وقته که دارومو قطع کرده پس فکر نکنم به خاطر دارو بوده باشه

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

[QUOTE=Nerd H.M;289220]به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم فقط ریتالین ،سرترالین و دپاکین نوشت و متاسفانه خانواده مخالفت کردن با مصرف دارو
    تشنجم درمان شده و دکتر خیلی وقته که دارومو قطع کرده پس فکر نکنم به خاطر دارو

اما چرا پدر مادرتون شمارو از مصرف دارو منع میکنن ؟

چیزی که توسط پزشک تجویز شده باید کامل (دوره درمان) مصرف بشن!!

برای کمبود توجه عدم تمرکز وضعف توی مقیاس حتما باید شربت جین سین مصرف شه میتونید با مشورت پزشک دارو خانه وگفتن حالت بی توجهی وعدم تمرکز این دارو را بدون نسخه پزشک تهیه کنید نحوه مصرف هرروز یک قاشق غذاخور بعداز صبحانه

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=saltanat;289221]
    به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم فقط ریتالین ،سرترالین و دپاکین نوشت و متاسفانه خانواده مخالفت کردن با مصرف دارو
    تشنجم درمان شده و دکتر خیلی وقته که دارومو قطع کرده پس فکر نکنم به خاطر دارو

اما چرا پدر مادرتون شمارو از مصرف دارو منع میکنن ؟

چیزی که توسط پزشک تجویز شده باید کامل (دوره درمان) مصرف بشن!!

برای کمبود توجه عدم تمرکز وضعف توی مقیاس حتما باید شربت جین سین مصرف شه میتونید با مشورت پزشک دارو خانه وگفتن حالت بی توجهی وعدم تمرکز این دارو را بدون نسخه پزشک تهیه کنید نحوه مصرف هرروز یک قاشق غذاخور بعداز صبحانه
    میگن اعتیاد آوره و مجبورم تا آخر عمرم مصرف کنم
    ضمنا هنوز مشکلم رو قبول نکردن و میگن اضطراب داری و بد تربیت شدی

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

[QUOTE=Nerd H.M;289222]

میگن اعتیاد آوره و مجبورم تا آخر عمرم مصرف کنم
    ضمنا هنوز مشکلم رو قبول نکردن و میگن اضطراب داری و بد تربیت شدی
    به هر حال پدر مادرتون باتوجه به علایق و روحیات وافکار شما درمنزل آشنایی دارند واین عامل باعث شده تا این نتیجه را بگیرن(بدتربیت شدن شما ودارو مصرف نکردن )

شاید نظر پدر مادرتون درمورد تربیت شما صحیح باشه( منظورم بی تربیت بودن شما نیست ) مثلا لوس با ر اومدن شما نظر پدر مادر باشه ولی به طور حتم نمیتونن دستو ر پزشک رو نادیده بگیرن

شاید پزشک تشخیص داده شما این سری دارو هارو باید همیشه مصرف کنید برای همین نیازی نبود به اعتیاد آور بودنشون توجه کنه
    اصلا چرا بعضی دارو ها اعتیاد آور هستند وبعضی نه وبه ویژه دارو های اعصاب اعتیاد آورند چون گاهی اوقات مشکلی در سیستم عصب به وجود میاد درقالب بیماری که باید یک جایگزین داشته باشه واین جایگزین (دارو ) طبیعتا حالت اعتیاد دارند چون باید با اعصاب شما همراه شه (مانوس)

اصتلاح پزشکیش یادم نیست ولی برای لفظ عامیانه میگن دوستی بین عصب ودارو

مثلا مادربزرگ من باید همیشه داروی کلونوز پام مصرف کنه تا مشکل نداشته باشه
    درغر این صورت حالش بد میشه واحساس ترس میکنه
    ویرایش توسط Saltanat : 11-11-2019 در ساعت 01:14 PM

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42090
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=saltanat;289225]

به هر حال پدر مادرتون باتوجه به علایق و روحیات وافکار شما درمنزل آشنایی دارند واین عامل باعث شده تا این نتیجه را بگیرن

شاید نظر پدر مادرتون درمورد تربیت شما صحیح باشه( منظورم بی تربیت بودن شما نیست ) مثلا لوس با ر اومدن شما نظر پدر مادر باشه ولی به طور حتم نمیتونن دستو ر پزشک رو نادیده بگیرن

شاید پزشک تشخیص داده شما این سری دارو هارو باید همیشه مصرف کنید برای همین نیازی نبود به اعتیاد آور بودنشون توجه کنه
    اصلا چرا بعضی دارو ها اعتیاد آور هستند وبعضی نه وبه ویژه دارو های اعصاب اعتیاد آورند چون گاهی اوقات مشکلی در سیستم عصب به وجود میاد درقالب بیماری که باید یک جایگزین داشته باشه واین جایگزین (دارو ) طبیعتا حالت اعتیاد دارند
    مشکل اینجاست که پدر و مادرم هیچ آشنایی با بیشفعالی ندارن و تصورشون از بیش فعالی پرتحرکی و شیطنت هست تا الان هر مشکلی داشتم به تربیت بد و بی عرضگی و ... نسبت دادن
    شاید پزشک توجهی به اعتیاد آور بودن دارو ها و عوارضش نکنه اما درسش رو خونده و به احتمال زیاد تشخیصش درسته

20. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

[QUOTE=Nerd H.M;2

مشکل اینجاست که پدر و مادرم هیچ آشنایی با بیشفعالی ندارن و تصورشون از بیش فعالی پرتحرکی و شیطنت هست تا الان هر مشکلی داشتم به تربیت بد و بی عرضگی و ... نسبت دادن
    شاید پزشک توجهی به اعتیاد آور بودن دارو ها و عوارضش نکنه اما درسش رو خونده و به احتمال زیاد تشخیصش درسته[/QUOTE]

چی بگم از طرز نوشتن کلمات و چینش واژه ها کنار هم مشخصه که
    توانایی داری وباهوشی یعنی خیلی ناتوان نیستی
    بنا براین میتونی خودت تنها به پزشک مراجعه کنی یا دارو هارو تهیه کنی ویواشکی از پدر مادر دور از چشم اونها طبق دستور پزشک مصرف کنی
    ویرایش توسط Saltanat : 02-28-2020 در ساعت 12:23 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)