صفحه 1 از 3 123
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 117

موضوع: آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

49615
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb بحث آزاد آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

چند وقته به این موضوع ایمان پیدا کردم که آدم خوب و بد وجود نداره... ملاک های ما برای شناخت آدم خوب یا بد دقیقا به این موضوع اشاره داره که کسی که بلده و میدونه که چطور یه کاری رو درست انجام بده از نظر ما آدم خوبیه و کسی که بلد نیست و نمیدونه، آدم بدیه...

مثلا شما توی یه شرکت کار میکنی که سه نفر پرسنل داره... هرکدوم دغدغه ها و مشکلات کاری خودشون رو دارند... یه نفر کارش رو بلد نیست و دائم به مشکل میخوره و دیگرون رو هم به مشکل میندازه و برای اینکه کاستی هاش مشخص نشه، ایرادات دیگرون رو به رخشون میکشه... حالا در مقابل اون کسی رو در نظر بگیرید که کارش خیلی خوب بلده و هیچ مشکلی نداره و میتونه مشکل دیگران رو هم راهنمایی کنه...
    نمیشه صورت مسئله رو پاک کرد و گفت اونی که بلد نیست بکشه کنار... بالاخره همه وجهۀ اجتماعی میخوان... کار میخوان... پول میخوان...

فقط مسائل کاری نیست... توی خانواده هم اونایی که بلدن چطور حرف بزنن، بلدن مشکلات چطور حل میشه... آدمای خوبی ان و اونایی که دائم با پریدن به دیگران میخوان کاستی هاشون رو قایم کنن آدمای بدی ان...

پس همه چیز بر میگرده به آموزش... به یادگیری... اگر همه چیز درست و اصولی آموزش داده بشه... اگر آگاهی بره بالا... همه آدم خوبی ان...

نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط heh_heh : 05-05-2019 در ساعت 03:04 PM

2. 4 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

به نظرم خودخواهی توقع بالا از دیگران و اینکه بخای از مسئولیتی که پذیرفتی شونه خالی کنی و مرتب از دیگران بخای که مشکلتو حل کنن این باعث میشه ما ازون شخصیت فراری بشیم . بالاخره تنبلی بخشی ازوجود همه ی ما ادما هست و باید اینو بپذیریم که همه به نوعی دلمون میخات از زیر کار فرار کنیم و دوست داریم یه نفری پیدا میشد که همه ی کارهامونو انجام بده و مشکلاتمونو حل کنه ولی خب تو این زمینه افراد دو دسته هستند . یکسری از افراد خودخواه نیستند و وضعیت طرف مقابلو درک میکنند و از رضایت و عدم رضایت طرف مقابل مطمن میشن و حتی وقت میگیرن و اگرم طرف مقابلشون مشکلشونو حل نکرد شروع به غیبت و بدگویی و تهمت نمیزنن و برای نظر طرف مقابل احترام قائل هستند. ولی یکسری افراد خودخواه هستند و انتظار دارن که طرف مشکلشو حل کنه چه رضایت داشته باشه چه نداشته باشه و فقط دنبال حل کردن مشکل خودشون هستند.
    حالا طرز رفتار ما با این دوگروه متنفاوته و واسه همین اسمه بدو خوبو رو افراد میزاریم وگرنه هیچ کس همون روزه اول حرفه ای نیست و باید همه از هم یاد بگیرن . ولی تفاوت افراد در این هست که یه گروه یه حرفه ای رو یاد میگیره که بعدا مستقل بشه ولی یه گروه هدفشون اینه که فقط مشکل زمان حالشون رفع بشه و به فکر یادگیری نیستند و همیشه میخوان وابسته باشن .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

4. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    به نظرم خودخواهی توقع بالا از دیگران و اینکه بخای از مسئولیتی که پذیرفتی شونه خالی کنی و مرتب از دیگران بخای که مشکلتو حل کنن این باعث میشه ما ازون شخصیت فراری بشیم . بالاخره تنبلی بخشی ازوجود همه ی ما ادما هست و باید اینو بپذیریم که همه به نوعی دلمون میخات از زیر کار فرار کنیم و دوست داریم یه نفری پیدا میشد که همه ی کارهامونو انجام بده و مشکلاتمونو حل کنه ولی خب تو این زمینه افراد دو دسته هستند . یکسری از افراد خودخواه نیستند و وضعیت طرف مقابلو درک میکنند و از رضایت و عدم رضایت طرف مقابل مطمن میشن و حتی وقت میگیرن و اگرم طرف مقابلشون مشکلشونو حل نکرد شروع به غیبت و بدگویی و تهمت نمیزنن و برای نظر طرف مقابل احترام قائل هستند. ولی یکسری افراد خودخواه هستند و انتظار دارن که طرف مشکلشو حل کنه چه رضایت داشته باشه چه نداشته باشه و فقط دنبال حل کردن مشکل خودشون هستند.
    حالا طرز رفتار ما با این دوگروه متنفاوته و واسه همین اسمه بدو خوبو رو افراد میزاریم وگرنه هیچ کس همون روزه اول حرفه ای نیست و باید همه از هم یاد بگیرن . ولی تفاوت افراد در این هست که یه گروه یه حرفه ای رو یاد میگیره که بعدا مستقل بشه ولی یه گروه هدفشون اینه که فقط مشکل زمان حالشون رفع بشه و به فکر یادگیری نیستند و همیشه میخوان وابسته باشن .
    مرسی ... خوب بود
    خودخواهی به نظرم فطریه... یعنی همه مون با این خصلت به دنیا میایم... ولی در مقابلش ایثار یاد گرفتنیه... یعنی طرف باید ببینه یکی فداکاری کرده و خوشش بیاد و یاد بگیره... یا شرایط جوری باشه که هولش بده به سمت ایثار...
    کاری بودن فطریه... یعنی بچه که به دنیا میاد همه ش دوس داره شلوغ کنه، بازی کنه و خودش رو سرگرم کنه... ولی تنبلی یادگرفتنیه... من یادمه قبل از سربازی بیشتر کارای خونه انجام میدادم ولی بعد از خدمت یاد گرفته بودم که میشه از زیر کار شونه خالی کرد...

6. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    تشکر شده 92 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    6

یه جای خوندم که میگفت
    همه ی ادما همه خصوصیات خو ب و بد دارن فقط بعضیا از بدیا بیشتر استفاده میکنن بعضیا کمتر
    حس همه ادما یکسانه باید خودمون از خصلتای خوبمون بیشتر استفاده کنیم

8. 4 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    یه جای خوندم که میگفت
    همه ی ادما همه خصوصیات خو ب و بد دارن فقط بعضیا از بدیا بیشتر استفاده میکنن بعضیا کمتر
    حس همه ادما یکسانه باید خودمون از خصلتای خوبمون بیشتر استفاده کنیم
    مرسی... نکته خوبی اشاره کردید
    همین که چطور میتونیم ریتم ذهنیمون رو روی کارهای خوب تنظیم کنیم و به سمتشون گرایش پیدا کنیم و کارهای بد رو بایگانی کنیم، نیاز به آموزش داره...
    این جمله رو بارها شنیدیم که آدم وقتی پا به سن میذاره میگه ای کاش توی جوونیم اندازه الان میفهمیدم... کاش به خاطر یه مسله کوچیک دعوا راه نمینداختم و از این مسایل..
    باز هم به نظر من، آموزش، در روشن کردن مسایل میتونه به خوب شدن افراد کمک کنه...

10. 3 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

در کل خوبی و بدی یه نفر ربط چندانی به کار بلد بودن یا بلد نبودنش نداره.

ممکنه یه نفر آدم خوبی باشه اما یه کار خاصو بلد نباشه یا تازه برای اولین بار سر و کارش به اون کار افتاده باشه که باید شروع به یادگیری کنه یا فقط بخاطر استخدام و پول سراغ یه رشته خاص رفته باشه اما موقع کار ببینه توان یا استعدادشو نداره.

یه آدم نمیتونه همه چیزو بلد باشه و بلد نبودنش دلیل بد بودنش نیست مگه اینکه بجای اینکه سعی کنه اون کارو یاد بگیره با کارهای غیراخلاقی بخواد بلد نبودنشو انکار کنه یا بخواد دیگرانو تخریب کنه تا بلد نبودنش به چشم نیاد.
    ویرایش توسط Experience : 05-06-2019 در ساعت 04:01 AM

12. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

در کل خوبی و بدی یه نفر ربط چندانی به کار بلد بودن یا بلد نبودنش نداره.

ممکنه یه نفر آدم خوبی باشه اما یه کار خاصو بلد نباشه یا تازه برای اولین بار سر و کارش به اون کار افتاده باشه که باید شروع به یادگیری کنه یا فقط بخاطر استخدام و پول سراغ یه رشته خاص رفته باشه اما موقع کار ببینه توان یا استعدادشو نداره.

یه آدم نمیتونه همه چیزو بلد باشه و بلد نبودنش دلیل بد بودنش نیست مگه اینکه بجای اینکه سعی کنه اون کارو یاد بگیره با کارهای غیراخلاقی بخواد بلد نبودنشو انکار کنه یا بخواد دیگرانو تخریب کنه تا بلد نبودنش به چشم نیاد.
    مرسی که وقت گذاشتید...
    به نظرم دید شما اینه که یه نفر بلذات آدم خوبیه یا آدم بد... به نظرم واقعی نیست... یک دید کلی هستش که ما به دیگرون پیدا میکنیم و کار خوبی نیست...
    مثلا گروه طالبان افغانستان آدمای خوبی ان یا آدمای بد؟ خب همه میگن بد... ولی وقتی کومونیستهای صربستانی به مسلمونای بوسنی حمله کردن و قصدشون نابودی بود، طالبان رفت اونجا از مردم بیچاره دفاع کرد... هرکسی اونجوری که بلده میخواد خوب باشه... شاید اگر آموزش و آگاهی مردم در زمان تشکیل گروه طالبان بیشتر بود، الان انقدر بدنام نبودن و دستشون به خون بیگناه آلوده نمیشد...
    یا مثلا روحانیونی که آدم میدونه آدمای خوبی ان و پاک زندگی کردن... ولی مشاوره ای به یک خانم و آقا دادن و کارشون به طلاق کشیده... یا به ضرورت سر یک بچه داد زدن و اون بچه دیگه نتونسته با روحانیت کنار بیاد...
    در مقابلش یک نفر که پول نزول میده رو میشناسم که تا حالا خیلیارو که با هم دعواشون شده یا میخواسته بشه آشتی داده...
    هر شرایطی بلدی خودش رو میخواد... حرف زدن، کمک کردن که بعضی وقتا بعضیا میبینیم با زور خوبی میکنن و اوضاع درست میشه ولی اگر میخواستن با حرف کارو پیش ببرن نمیشد

14. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    مرسی که وقت گذاشتید...
    به نظرم دید شما اینه که یه نفر بلذات آدم خوبیه یا آدم بد... به نظرم واقعی نیست... یک دید کلی هستش که ما به دیگرون پیدا میکنیم و کار خوبی نیست...
    مثلا گروه طالبان افغانستان آدمای خوبی ان یا آدمای بد؟ خب همه میگن بد... ولی وقتی کومونیستهای صربستانی به مسلمونای بوسنی حمله کردن و قصدشون نابودی بود، طالبان رفت اونجا از مردم بیچاره دفاع کرد... هرکسی اونجوری که بلده میخواد خوب باشه... شاید اگر آموزش و آگاهی مردم در زمان تشکیل گروه طالبان بیشتر بود، الان انقدر بدنام نبودن و دستشون به خون بیگناه آلوده نمیشد...
    یا مثلا روحانیونی که آدم میدونه آدمای خوبی ان و پاک زندگی کردن... ولی مشاوره ای به یک خانم و آقا دادن و کارشون به طلاق کشیده... یا به ضرورت سر یک بچه داد زدن و اون بچه دیگه نتونسته با روحانیت کنار بیاد...
    در مقابلش یک نفر که پول نزول میده رو میشناسم که تا حالا خیلیارو که با هم دعواشون شده یا میخواسته بشه آشتی داده...
    هر شرایطی بلدی خودش رو میخواد... حرف زدن، کمک کردن که بعضی وقتا بعضیا میبینیم با زور خوبی میکنن و اوضاع درست میشه ولی اگر میخواستن با حرف کارو پیش ببرن نمیشد
    منظورم این بود مثلاً صرف بلد نبودن رانندگی نه نشانه خوب بودن یک نفر هست و نه نشانه بد بودنش. معنی نداره بگیم چون یه نفر رانندگی بلده پس انسان خوبیه و یه نفر که رانندگی بلد نیست انسان بدیه.

اما کسی که بلد نیست رانندگی کنه و در عین حال رانندگی دیگرانو مسخره میکنه یا بهشون فحش میده یا به ماشینی که دارن حسادت میکنه، این شخص به خاطر اخلاقی که بروز میده بد حساب میشه. شخصی که میره رانندگی یاد میگیره بدون اینکه کاری به دیگران داشته باشه ادم خوبی حساب میشه چون رفتارش از نظر همه معقول و قابل قبوله.

پس خوب و بد بودن افراد بخاطر واکنشهاشونه و بروز دادن اخلاقهایی که در وضعیتهای مختلف نشون میدن، نه بخاطر بلد بودن کار یا بلد نبودن.
    این واکنش نشون دادنها بستگی به یادگیری و گذشته افراد داره، هر چقدر این یادگیری به سنین پایینتری برگرده بیشتر در وجود شخص نهادینه میشه، اینجاست که میگیم ذات شخص خوبه یا ذاتش بده، منظور از ذات، یادگیریاش و تربیتهاش و تجربه هاشه که به کدوم سمت از خوبی یا بدی تمایل دارن و چجور شخصی ازش به نمایش میذارن.
    ویرایش توسط Experience : 05-06-2019 در ساعت 09:48 AM

16. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

مرسی ... خوب بود
    خودخواهی به نظرم فطریه... یعنی همه مون با این خصلت به دنیا میایم... ولی در مقابلش ایثار یاد گرفتنیه... یعنی طرف باید ببینه یکی فداکاری کرده و خوشش بیاد و یاد بگیره... یا شرایط جوری باشه که هولش بده به سمت ایثار...
    کاری بودن فطریه... یعنی بچه که به دنیا میاد همه ش دوس داره شلوغ کنه، بازی کنه و خودش رو سرگرم کنه... ولی تنبلی یادگرفتنیه... من یادمه قبل از سربازی بیشتر کارای خونه انجام میدادم ولی بعد از خدمت یاد گرفته بودم که میشه از زیر کار شونه خالی کرد...
    ولی من یادمه بچه بودم خیلی ایثار گر و تنبل بودم
    امضای ایشان

18. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

ولی من یادمه بچه بودم خیلی ایثار گر و تنبل بودم
    مرسی... پس آگاهیم تو این زمینه کمه، من فک میکردم همه بچه ها شلوغن...
    ولی در کل اگر از این نمونه که قصدم مثال زدن بود بگذریم... برای خوب بودن باید یاد گرفت... یاد گرفت درک متقابل رو... یاد گرفت که تصمیم هایی که میگیریم فقط رو زندگی خودمون تاثیر نمیذاره و دیگرون هم تا حدودی درگیرش میشن... یاد گرفت چطور باید رفتارکرد... چطور دوست انتخاب کنیم... چطور از کسانی که قانونی توی زندگیشون ندارن فاصله بگیریم... چطور با همکارا هماهنگ باشیم... چطور به درد جامعه مون بخوریم... و غیره... وقتی اینارو بلد نباشیم، خوب بودن چه فایده داره؟

20. 3 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

خوب که باشی فقط ضربه میخوره دنیامون شده جنگل
    اگه در حد متوسط بد بودنم بلد نباشی زیر دست پای بقیه له میشی
    به نظرم هر چیزی تو حد تعادلش
    خوب خوب بودن یعنی خنثی

22. 3 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

خوب خوب بودن یعنی خنثی
    ممنون از مشارکتتون...
    قبول دارم که آدما اونجوری که ازشون انتظار میرفت منطقی و مبادی آداب نبودن... ولی رفتار کردن باهاشون آدابی داره که اگر بلد باشیم لازم نیست همرنگشون بشیم... وقتی حدود هرکسی رو برای خودمون مشخص کنیم... وقتی نه گفتن رو بلد باشیم... وقتی بلد باشیم و بدونیم که طرف قصد کلاهبرداری داره... و غیره... دیگه دنیا ترسناک نیست...
    برای خوب بودن و خوب زندگی کردن باید یاد گرفت... نمیگم خوبه که یادبگیریم... باید... و باید... و باید یاد بگیریم...

24. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خوب خوب بودن یعنی خنثی
    اره گاهی واقعا از بی درک بودن ادما نمیدونیم چکار کنیم و با خودمون میگیم چرا یه ذره شرایط طرف مقابلو درک نمیکنه .
    مثلا من سرپایان نامم حین کار عملیم یه دختری بود هی میومد تو ازمایشگاه وسط کارام باهام حرف میزدو حواسمو پرت میکرد و چون حواسمو پرت میکرد باعث میشد حتی موشام بمیرن .
    به حدی شد که من تصمیم گرفتم روزای جمعه برم دانشگاه که هیچکس نباشه و واقعا برام یه معضل شده بود و مسله رو برای خودم خیلی پیچیدش کرده بودم
    تا اینکه فهمیدم راه حلش اینه که به جای اینکه تظاهر کنم و حرفه دلمو بهش نزنم و همش تو دلم بریزیم و خودخوری کنم به جاش حرف دلمو رک بهش بزنمو و بهش بگم ببخشید من الان موقع کارم هست و نمیتونم الان باهات حرف بزنم اگر خواسی فلان ساعت بیا تا الان که این روش گرفته . به قول اقای هادی باید روش نه گفتن و رک و صادق بودنو بلد باشیم
    امضای ایشان

26. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

یاد گرفت که تصمیم هایی که میگیریم فقط رو زندگی خودمون تاثیر نمیذاره و دیگرون هم تا حدودی درگیرش میشن...
    مثلا چه تصمیمایی؟
    امضای ایشان

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

ممنون از مشارکتتون...
    قبول دارم که آدما اونجوری که ازشون انتظار میرفت منطقی و مبادی آداب نبودن... ولی رفتار کردن باهاشون آدابی داره که اگر بلد باشیم لازم نیست همرنگشون بشیم... وقتی حدود هرکسی رو برای خودمون مشخص کنیم... وقتی نه گفتن رو بلد باشیم... وقتی بلد باشیم و بدونیم که طرف قصد کلاهبرداری داره... و غیره... دیگه دنیا ترسناک نیست...
    برای خوب بودن و خوب زندگی کردن باید یاد گرفت... نمیگم خوبه که یادبگیریم... باید... و باید... و باید یاد بگیریم...
    حق با شماست ولی واقعا گاهی اوقات نمیشه همه رو درک کرد و راه ارتباط باهاشون پیدا کرد
    اینجوری ذهن ادم همش درگیره
    به نظرم باید خوب بود ولی بعضیا خصلتای بدم داشت
    البته تو این دوره زمونه

29. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

مثلا چه تصمیمایی؟
    توی زندگی من کسی نبوده که نصمیم بگیره و فکر منم باشه
    از بچگی هر کی هرچی گفت چشم گفتم ولی عاقبت خودم نابود شدم
    واسه همینه میگم گاهی باید بد بود
    این تجربه ی منه
    یکم خودخواه بودن نیازه

31. 3 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

توی زندگی من کسی نبوده که نصمیم بگیره و فکر منم باشه
    از بچگی هر کی هرچی گفت چشم گفتم ولی عاقبت خودم نابود شدم
    واسه همینه میگم گاهی باید بد بود
    این تجربه ی منه
    یکم خودخواه بودن نیازه
    منم یه جورایی تحت تاثیر خانوادم هستن کلا دخترا خصوصیتشون اینه که خیلی دل رحیمن و دلشون نمیاد مخالفت کنن مگر اینکه سرلج بندازنشون که اگر باهام منطقی حرف نزنن محاله حرفی رو قبول کنم
    به هر حال هر کسی نیاز به تایید و پشتیبانی داره و مجبوریم نظر مخصوصا خانواده رو در نظر بگیرم .ولی باید روش حرف زدن و مجاب کردن طرف مقابلمونو بلد باشیم ولی قبول دارم بعضی وقتا مجبوریم تسلیم بشیم
    ولی دیدم اونایی که خودخواه بودن سریع به خواستشون میرسن و به ظاهر موفق هستن ولی حسم میگه شاد نیستن چون شادی واقعی اینه که همه باهم شاد باشن
    امضای ایشان

33. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

منم یه جورایی تحت تاثیر خانوادم هستن کلا دخترا خصوصیتشون اینه که خیلی دل رحیمن و دلشون نمیاد مخالفت کنن مگر اینکه سرلج بندازنشون که اگر باهام منطقی حرف نزنن محاله حرفی رو قبول کنم
    به هر حال هر کسی نیاز به تایید و پشتیبانی داره و مجبوریم نظر مخصوصا خانواده رو در نظر بگیرم .ولی باید روش حرف زدن و مجاب کردن طرف مقابلمونو بلد باشیم ولی قبول دارم بعضی وقتا مجبوریم تسلیم بشیم
    ولی دیدم اونایی که خودخواه بودن سریع به خواستشون میرسن و به ظاهر موفق هستن ولی حسم میگه شاد نیستن چون شادی واقعی اینه که همه باهم شاد باشن
    اخه الان همه شادن وولی من زیر تصمیمات اونا نابود شدم

35. 2 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

اخه الان همه شادن وولی من زیر تصمیمات اونا نابود شدم
    شاید خودتم تو اون شرایطی که قرار گرفتی دقیقا نمیدونسی چکار کنی و گیج بودی و همش اونا مقصر نیستن . میدونی وقتی نتونسی اونا رو مجاب کنی واسه همین حرفه اونا رو پذیرفتی .
    به هر حال هیچ کس نمیدونه اینده قراره چی بشه گاهی اشتباهی وارد یه مسیری میشی و میفهمی اشتباهه ولی مطمن باش میتونی دوباره وارد مسیر اصلیت بشی به شرط اینکه ایندفعه واقعا و به یقین به مسیری که قراره وارد بشی ایمان داشته باشی و همه رو ببخشی ، بازم فرصت رسیدن به خواسته هاتو داری .
    به نظرم بدترین حالت ممکنه مرگه که دیگه هیچ راهی نیست پس همیشه راهی که بتونه تورو به خواسته هات برسونه وجود داره
    امضای ایشان

37. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

این طور نیست درسته مسیرم عوض کردم ولی هیچ وقت توی مسری که میخوام باز حرکت نمیکنم
    شرایطم خیلی بده
    هیچ کدوم از خواسته هام ندارم و نخواهم داشت

39. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

این طور نیست درسته مسیرم عوض کردم ولی هیچ وقت توی مسری که میخوام باز حرکت نمیکنم
    شرایطم خیلی بده
    هیچ کدوم از خواسته هام ندارم و نخواهم داشت
    از کجا مطمنی مسیری که الان هستی خیلی بده؟ انسان هرچیم داشته باشه بازم کمه و هیچ وقت هیچ کس به تمام خواسته هاش نمیرسه ولی اینکه تلاش میکنه در شرایطی که قرار داره شاد باشه و خودشو شاد نگه داره خودش موفقیته . ارزو تو این دنیا همون ارزو میمونه . چون اونایی که حتی تو کاخ زندگی میکنن در ارزوی عمر جاودانه هستن و همش ترس از دست دادن دارن .
    تفکرتو ذهنتو از خشم و نفرت پاک کنی مطممنن شاد میشی
    امضای ایشان

41. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

از کجا مطمنی مسیری که الان هستی خیلی بده؟ انسان هرچیم داشته باشه بازم کمه و هیچ وقت هیچ کس به تمام خواسته هاش نمیرسه ولی اینکه تلاش میکنه در شرایطی که قرار داره شاد باشه و خودشو شاد نگه داره خودش موفقیته . ارزو تو این دنیا همون ارزو میمونه . چون اونایی که حتی تو کاخ زندگی میکنن در ارزوی عمر جاودانه هستن و همش ترس از دست دادن دارن .
    تفکرتو ذهنتو از خشم و نفرت پاک کنی مطممنن شاد میشی
    ممنون از صحبتات
    امیدوارم

43. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ممنون از صحبتات
    امیدوارم
    انسان بدون امید نمیتونه حتی نفس بکشه هیچ وقت امیدو از خودت نگیر همیشه یه راهی هست و سعی کن هر جور شده راهشو پیدا کنی و تسلیم نشی
    امضای ایشان

45. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

انسان بدون امید نمیتونه حتی نفس بکشه هیچ وقت امیدو از خودت نگیر همیشه یه راهی هست و سعی کن هر جور شده راهشو پیدا کنی و تسلیم نشی
    همین طوره
    من عقب نمیکشم تموم تلاشم میکنم ولی راهم خیلی سخت شده واسه همین میگم
    ممنونم ازت

47. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

همین طوره
    من عقب نمیکشم تموم تلاشم میکنم ولی راهم خیلی سخت شده واسه همین میگم
    ممنونم ازت
    از پس این راه سخت بر بیای هیجان انگیزه وگرنه راه اسون رو حل کردن که هنر نیست.
    اینم یادم رفت بگم بزرگترین انتقامی که میتونی از همه ی اونایی که تورو ناراحت کردن و ضعیفت کردن بگیری اینه که یه تغییر اساسی توروحیه و ظاهر و رفتارت ایجاد کنی و به تمام معنا سعی کنی شاد باشی و هر کاری که تورو شاد میکنه انجام بدی و پله پله و یواش یواش راه هایی که میتونه تورو سر شوق بیاره انجام بده مطمن باش همه تو کفت میمونن و حرصشون درمیاد
    موفق باشی
    امضای ایشان

49. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

مرسی... پس آگاهیم تو این زمینه کمه، من فک میکردم همه بچه ها شلوغن...
    ولی در کل اگر از این نمونه که قصدم مثال زدن بود بگذریم... برای خوب بودن باید یاد گرفت... یاد گرفت درک متقابل رو... یاد گرفت که تصمیم هایی که میگیریم فقط رو زندگی خودمون تاثیر نمیذاره و دیگرون هم تا حدودی درگیرش میشن... یاد گرفت چطور باید رفتارکرد... چطور دوست انتخاب کنیم... چطور از کسانی که قانونی توی زندگیشون ندارن فاصله بگیریم... چطور با همکارا هماهنگ باشیم... چطور به درد جامعه مون بخوریم... و غیره... وقتی اینارو بلد نباشیم، خوب بودن چه فایده داره؟
    اینا رو بلد نباشیم نمیتونیم خوب باشیم، هر قدر این چیزا رو بیشتر یاد بگیریم و عمل کنیم همون مقدار به خوب بودنمون افزوده میشه.

51. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خوب خوب بودن یعنی خنثی
    خوب بودن معنیش ضعیف بودن نیست تا دیگران بتونن حقمونو ازمون بگیرن( ضعیف بودن شاخه ای از بد بودنه ).

یکی از شاخه های خوب بودن اینه بتونیم از حق خودمون دفاع کنیم.

53. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

خوب بودن معنیش ضعیف بودن نیست تا دیگران بتونن حقمونو ازمون بگیرن( ضعیف بودن شاخه ای از بد بودنه ).

یکی از شاخه های خوب بودن اینه بتونیم از حق خودمون دفاع کنیم.
    حق با شماست
    ولی خیلی وقتا چون خوبی از خودت میگذری به خاطر دیگری

55. 2 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خودخواهها شاد هستن اما شادیشون بیشتر به دیوونگی شبیهه.

شاد بودنی دلچسب میشه که ریشه منطقی داره.

57. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

حق با شماست
    ولی خیلی وقتا چون خوبی از خودت میگذری به خاطر دیگری
    زود تصمیم نگیرید یه مقدار فکر کنید اگه دیدین گذشت از یه مورد براتون مشکل پیش میاره گذشت نکنید، شما هم به اندازه دیگران حق دارید.

59. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    میزان امتیاز
    6

زود تصمیم نگیرید یه مقدار فکر کنید اگه دیدین گذشت از یه مورد براتون مشکل پیش میاره گذشت نکنید، شما هم به اندازه دیگران حق دارید.
    باید این کارو میکردم که نکردم چون 15 سالم بیشتر نبود و هنوز نمیتونستم خوب و بد تشخصی بدم

60. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

مثلا چه تصمیمایی؟
    همه تصمیم ها... فرقشون در درصد تاثیریه که روی آدمای مختلف میذاره... یکی تصمیم میگیره سیگاری بشه، خانواده ش توی مهمونی های مهم سانسورش میکنن که نقطه ضعفشون نباشه... یکی تصمیم میگیره بشه مریم میرزاخانی، میشه افتخار خانواده ش... من تصمیم میگیرم با همسایه مون دعوا کنم، خانواده م هم وقتی خانواده ی همسایه رو می بینن همدیگه رو چپ چپ نگاه میکنن...

61. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

حق با شماست ولی واقعا گاهی اوقات نمیشه همه رو درک کرد و راه ارتباط باهاشون پیدا کرد
    اینجوری ذهن ادم همش درگیره
    به نظرم باید خوب بود ولی بعضیا خصلتای بدم داشت
    البته تو این دوره زمونه
    در سنین پایین... ما از آدم ها یک سری انتظاراتی داریم... وقتی موقعش برسه ایمان داریم که اون طرف این کار رو انجام میده... ولی می بینیم که نه... زیر پامون رو خالی کرد... اونوقت فکر میکنیم اون آدم بدیه... ولی واقعیتش اینه که از هیچکس نمیشه انتظار داشت... حتی اگر کل زندگیت رو هم فدای یک نفر بکنی باز هم نمی تونی ازش انتظار داشته باشی چند دقیقه باهات صحبت کنه تا آروم بشی... آدما فقط میتونن از کاغذ و مدرک و امضا انتظار وصول داشته باشن... فقط در معامله ست که انتظارات برآورده میشه... ولی به هر حال وقتی دو نفر در یک مسیر حرکت کنند و به همدیگه اعتماد داشته باشن یک سری معاملات نانوشته بینشون محکم میشه... ولی فقط تا زمانی که هم مسیر باشن یا اعتمادشون سرجاش باشه...

62. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

اینا رو بلد نباشیم نمیتونیم خوب باشیم، هر قدر این چیزا رو بیشتر یاد بگیریم و عمل کنیم همون مقدار به خوب بودنمون افزوده میشه.
    احسنت... دقیقا همینو میخواستم بگم... مرسی
    وقتی یه نفر کنار خیابون افتاده و دیگران چون بلد نیستن باید چیکار بکنن از کنارش رد میشن و حتی به اورژانس هم زنگ نمیزنن... و هزارتا چیز دیگه... این یعنی یک جامعۀ بی تفاوت و بد... حالا هرچقدر که با دیدن سیل و گرفتاری دیگران دلمون به درد بیاد... تا وقتی این چیزا رو بلد نباشیم و انجام ندیم، خوب نیستم، فقط بی آزاریم... که به درد هیشکی نمیخوره...

64. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

پس آدم خوب و بد وجود نداره...
    از نظر دنیای واقعی... یا یک نفر بلده و میدونه که کار درست چیه و انجام میده... یا این کاره نیست... اگر بلد نیستیم، تقصیر خودمونه مخصوصا توی این دنیای ارتباطات...

66. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

67. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

پس آدم خوب و بد وجود نداره...
    از نظر دنیای واقعی... یا یک نفر بلده و میدونه که کار درست چیه و انجام میده... یا این کاره نیست... اگر بلد نیستیم، تقصیر خودمونه مخصوصا توی این دنیای ارتباطات...
    یک نفر بلده و میدونه که کار درست چیه و انجام میده، خودش خواسته و یاد گرفته و عموماً رفتارش به سمت خیر هست، این شخص خوبه.

این کاره نیست،
    خودش نخواسته یاد بگیره عموماً رفتارش به سمت شر هست، خوشش میاد اذیت کنه لج کنه، این شخص بد هست، اگه بد نباشه عوضیه، شایدم مریض باشه، خودتون هر چی دوس دارین بگین.

پس خوب و بد وجود دارن.

جکی چان(خطاب به روی آمریکایی): تو راهو بد نشونم دادی(ضعف در بکار بردن کلمات انگلیسی).

روی: نه رفیق من راهو عوضی نشونت دادم.

69. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

یک نفر بلده و میدونه که کار درست چیه و انجام میده، خودش خواسته و یاد گرفته و عموماً رفتارش به سمت خیر هست، این شخص خوبه.

این کاره نیست،
    خودش نخواسته یاد بگیره عموماً رفتارش به سمت شر هست، خوشش میاد اذیت کنه لج کنه، این شخص بد هست، اگه بد نباشه عوضیه، شایدم مریض باشه، خودتون هر چی دوس دارین بگین.

پس خوب و بد وجود دارن.

جکی چان(خطاب به روی آمریکایی): تو راهو بد نشونم دادی(ضعف در بکار بردن کلمات انگلیسی).

روی: نه رفیق من راهو عوضی نشونت دادم.

مرسی... ولی به نظر من که اصلا اینجوری نیست... بلد بودن این مسایل به محیطی که اون شخص توش زندگی میکنه خیلی ربط داره... شاید خودش هم نخواد ولی یاد گرفته باشه... تجربیاتی که من از دیگرون دارم بهم ثابت کرده که هیچکس نه خوبه، نه بد... فقط و فقط بلد بودن و نبودن راه درست برخورد با شرایط مطرحه... دو تا برادر توی لهستان جون هزاران نفر رو در زمان هیتلر نجات دادن... چون بلد بودن که الان کار درست کمک کردن به ملتشونه... ولی وقتی جنگ تموم شد توی لهستان نموندن و مهاجرت کردن آمریکا و اونجا شرکت زدن... فقط و فقط بلد بودن و نبودن راه درست برخورد با شرایط مطرحه

70. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

اینم یه ضرب المثل و یه شعر که حرف منو تایید میکنه

دشمن دانا بلندت میکند... بر زمینت میزند نادانه دوست
    ..............
    کودکی از جمله آزادگان
    رفت برون با دو سه همزادگان

پایش ازان پویه درآمد ز دست
    مهر دل و مهره پشتش شکست

شد نفس آن دو سه همسال او
    تنگ‌تر از حادثه حال او

آنکه ورا دوسترین بود گفت
    در بن چاهیش بباید نهفت

تا نشود راز چو روز آشکار
    تا نشویم از پدرش شرمسار

عاقبت اندیش‌ترین کودکی
    دشمن او بود در ایشان یکی

گفت همانا که در این همرهان
    صورت این حال نماند نهان

چونکه مرا زین همه دشمن نهند
    تهمت این واقعه بر من نهند

زی پدرش رفت وخبردار کرد
    تا پدرش چاره آن کار کرد

هرکه در او جوهر دانایی است
    بر همه چیزیش توانایی است

بند فلک را که تواند گشاد؟
    آنکه بر او پای تواند نهاد

چون ز کم و بیش فلک درگذشت
    کار نظامی ز فلک برگذشت

حکیم نظامی

71. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اینم یه ضرب المثل و یه شعر که حرف منو تایید میکنه

دشمن دانا بلندت میکند... بر زمینت میزند نادانه دوست
    ..............
    کودکی از جمله آزادگان
    رفت برون با دو سه همزادگان

پایش ازان پویه درآمد ز دست
    مهر دل و مهره پشتش شکست

شد نفس آن دو سه همسال او
    تنگ‌تر از حادثه حال او

آنکه ورا دوسترین بود گفت
    در بن چاهیش بباید نهفت

تا نشود راز چو روز آشکار
    تا نشویم از پدرش شرمسار

عاقبت اندیش‌ترین کودکی
    دشمن او بود در ایشان یکی

گفت همانا که در این همرهان
    صورت این حال نماند نهان

چونکه مرا زین همه دشمن نهند
    تهمت این واقعه بر من نهند

زی پدرش رفت وخبردار کرد
    تا پدرش چاره آن کار کرد

هرکه در او جوهر دانایی است
    بر همه چیزیش توانایی است

بند فلک را که تواند گشاد؟
    آنکه بر او پای تواند نهاد

چون ز کم و بیش فلک درگذشت
    کار نظامی ز فلک برگذشت

حکیم نظامی
    این شعر حرف شما رو تایید نمیکنه، چون نادان بودن صفت بد هست پس نشون میده بدی وجود داره، دانا بودن یه صفت خوب هست و نشون میده خوبی وجود داره، در حالی که شما میگید خوبی و بدی وجود ندارن. اگه وجود ندارن این همه صفتهای متضاد مثل دانایی و نادانی، ترس و شجاعت، دروغگویی و راستگویی چی هستن؟

پس خوب و بد، خیر و شر یا حق و باطل وجود دارن. هر کی صفات خوب بیشتری یاد بگیره و جمع کنه میشه آدم خوب و هر کی صفات بد رو جمع کنه میشه آدم بد.

حرفای شما منفعت طلب بودن افراد رو نشون میده که خوبی و بدیشون مربوط به منفعتشونه و معنیش این نیست که چون اونا منفعت طلب هستن، خوبی و بدی وجود نداره. منفعت طلب بودن اهمیت ندادن به دیگران یکی از همون صفات بد هست. آدم منفعت طلب خوبیاش از سر خیرخواهی نیست بلکه بخاطر سود و بهره خودشه و اجتناب از زیان خودش. پس اینجا میبینیم بازم وجود بدی تایید میشه.

این که میگید خوبی و بدی وجود نداره فقط یه فرضیه است که خودتون ارائه کردید و تجربیات هزاران ساله بشر رو به چالش میکشید.

همین نظامی یه داستان به اسم « خیر و شر » در کتاب هفت پیکر داره که در مورد صفات خوب و بد آدمهاست که به بدگوهری(بدذاتی) شخصیت شرور داستان تاکید داره.

شاه گفت:نام حقیقی خود را بگوی.
    گفت:نام دیگری ندارم.
    شاه گفت:نامت شر است.تو آن نیستی که چشم آن تشنه را برای جرعه ای آب بیرون آوردی و گوهرش ربودی و آب نداده با جگر سوخته در بیابان تنهایش گذاردی؟اکنون بدان که:
    منم آن تشنه ی گهر برده - بخت من زنده و بخت تو مرده
    تو مرا کشتی و خدای نکشت - مقبل آن کز خدای گیرد پشت
    دولتم چون خدا پناهی داد - اینکم تاج و تخت شاهی داد
    وای برجان توکه بدگهری - جان بری کرده ای و جان نبری
    شر چون در او نگریست،وی را شناخت و خود را به زمین انداخت و:
    گفت زنهار اگر چه بد کردم - در بد من مبین که خود کردم
    نام من شر است و نام تو خیر.پس من اگر مناسب نام خود بدی کرده ام ،تو نیز مناسب نام خود نیکی کن.
    خیر او را بخشید و آزاد کرد اما چوپان که داستان خبث طینت او را از دهان خیر شنیده بود و می دانست که وجود او پیوسته موجب رنج دیگران خواهد شد،با شمشیر سرش را از تن جدا کرد.
    گفت اگر خیر هست خیراندیش - تو شری ،جز شرت نیاید پیش
    در تنش جست و یافت آن دوگهر - تعبیه کرده در میان کمر
    آمد آورد پیش خیر فراز - گفت گوهر به گوهر آمد باز

داستان خیر و شر:
    داستان خیر و شر
    ویرایش توسط Experience : 05-18-2019 در ساعت 08:27 AM

73. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

74. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

این شعر حرف شما رو تایید نمیکنه، چون نادان بودن صفت بد هست پس نشون میده بدی وجود داره، دانا بودن یه صفت خوب هست و نشون میده خوبی وجود داره، در حالی که شما میگید خوبی و بدی وجود ندارن. اگه وجود ندارن این همه صفتهای متضاد مثل دانایی و نادانی، ترس و شجاعت، دروغگویی و راستگویی چی هستن؟

داستان خیر و شر:
    داستان خیر و شر
    ممنون از وقتی که گذاشتید... ولی من کاملا مخالفم... خوب و بد وجود نداره و فقط یه تعریف من در آوردیه که بشر هزاران ساله داره بهش تکیه میکنه... در صورتی که اصلا قابل اتکا نیست... اون شر که در داستان شما بود اگر عاقلتر بود اینکارو نمیکرد و میتونست اون آدم رو به بردگی بگیره...
    من دارم اینو میگم توی این دنیا اگر میخواید به کسی اتکا کنید و اعتماد کنید، دنبال خوب و بد بودن نگردید چون اصلا نمیشه به این تقسیم بندی اعتماد کرد، همون طور که در طول تاریخ هزاران بار (راس پوتین) ها امتحانشون رو پس دادن و مردود شدن... فقط عقل... فقط آدم عاقل... حتی اگر دشمنت باشه...
    تقسیم بندی خوب و بد رو بریزید دور... عاقل بودن خوبه و دیوانه بودن بده معنی نمیده... اگر یک دیوانه به عابرین گل بده همه میگن دیوانۀ خوبیه... ولی توی تقسیم بندی کار بلد و نابلد، اینها مهم نیست و این قبیل کارها هیچ ارزشی نداره که درست هم هست...

75. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام
    معیار شما برای خوب بودن یا نبودن افراد معیار مناسبی نیست ‌.
    البته نظرتون قابل احترامه
    به نظرم افراد مختلف معیارهاشون با هم متفاوته
    از دید من اخلاق خوب معیاره
    از نظر شما کار بلد بودن
    به نظر من همه خوب هستند
    مگر این که خلافش ثابت بشه
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

77. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام
    معیار شما برای خوب بودن یا نبودن افراد معیار مناسبی نیست ‌.
    البته نظرتون قابل احترامه
    به نظرم افراد مختلف معیارهاشون با هم متفاوته
    از دید من اخلاق خوب معیاره
    از نظر شما کار بلد بودن
    به نظر من همه خوب هستند
    مگر این که خلافش ثابت بشه
    سلام... ممنون که شرکت کردید...
    من نمیتونم به آدما این فرصت رو بدم که خلاف خوب بودنشون رو اثبات کنن که البته معمولا این کارو میکنن... برا همین تقسیم بندی هام رو عوض کردم و بد و خوب بودن رو گذاشتم کنار...

79. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام... ممنون که شرکت کردید...
    من نمیتونم به آدما این فرصت رو بدم که خلاف خوب بودنشون رو اثبات کنن که البته معمولا این کارو میکنن... برا همین تقسیم بندی هام رو عوض کردم و بد و خوب بودن رو گذاشتم کنار...
    سلام
    خوب و بد بودن آدمها نسبی هست صفر و یکی نیست فرض را بر خوب بودن آدمها میگذارم ولی در اعتماد کردن و قرارداد بستن کاملا جوانب را میسنجم و با نگاه بدبینی به موضوع نگاه میکنم به قول معروف کلاه سفت بچسب مردم را دزد نکن.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

80. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

81. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    خوب و بد بودن آدمها نسبی هست صفر و یکی نیست فرض را بر خوب بودن آدمها میگذارم ولی در اعتماد کردن و قرارداد بستن کاملا جوانب را میسنجم و با نگاه بدبینی به موضوع نگاه میکنم به قول معروف کلاه سفت بچسب مردم را دزد نکن.
    امروز یه سینی خیلی خوشکل خریدم ولی از بس چشممو گرفت دیگه دقت نکردم ببینم همه جاش سالمه ، وقتی اومدم خونه دیدم لبش پریده خیلی ناراحتم من خیلی دوسش داشتم مطمنم اونا میدونسن که این سینیه مشکل داره گول خوردم
    امضای ایشان

82. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    سلام ممنونم ازت
    منم مسیرم همینه ولی یه خورده با حساب کتابتر... قبل از اینکه طرف رو خوب در نظر بگیرم چندتا المان رو در نظر میگیرم و امتحانش میکنم... بقیه ش همونه که شما فرمودید

83. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

امروز یه سینی خیلی خوشکل خریدم ولی از بس چشممو گرفت دیگه دقت نکردم ببینم همه جاش سالمه ، وقتی اومدم خونه دیدم لبش پریده خیلی ناراحتم من خیلی دوسش داشتم مطمنم اونا میدونسن که این سینیه مشکل داره گول خوردم
    آهاااان... اینجا من شمارو مقصر میدونم نه اون فروشنده رو... اونی که این وسط بلد نبود یا سهل انگاری کرد شما بودید... البته قصدم فقط بررسی ماجراس و خدایی نکرده برداشت بدی نکنید... حالا چیکار میخواید بکنید؟ می برید عوضش کنید؟

84. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

آهاااان... اینجا من شمارو مقصر میدونم نه اون فروشنده رو... اونی که این وسط بلد نبود یا سهل انگاری کرد شما بودید... البته قصدم فقط بررسی ماجراس و خدایی نکرده برداشت بدی نکنید... حالا چیکار میخواید بکنید؟ می برید عوضش کنید؟
    میدونی اگر فرض هر وسیله ای رو خانوادم بخرن و مشکلی داشته باشه من حاظرم خودم برم عوضش کنم. ولی وقتی یه اشتباهی خودم میکنم دیگه دستو دلم نمیره برم عوضش کنم . فقط میگم اینو عوض نمیکنم تا جلو چشمم باشه دفعه دیگه حواسمو جمع کنم .
    اگر به بابام میگفتم میرفت عوضش کنه ولی بعد از،گفتن فدای سرت یه غری میزد که از به دنیا اومدن خودم پشیمون میشدم خخخخخ
    البته تجربه ای خوبه که ضرر هنگفتی نداشته باشه ، اما المان های انتخاب شما چیه؟
    امضای ایشان

85. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    در خرید باید با دقت جنس را برانداز کرد وگرنه جنس معیوب بهت غالب می کنند.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

86. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

87. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

میدونی اگر فرض هر وسیله ای رو خانوادم بخرن و مشکلی داشته باشه من حاظرم خودم برم عوضش کنم. ولی وقتی یه اشتباهی خودم میکنم دیگه دستو دلم نمیره برم عوضش کنم . فقط میگم اینو عوض نمیکنم تا جلو چشمم باشه دفعه دیگه حواسمو جمع کنم .
    اگر به بابام میگفتم میرفت عوضش کنه ولی بعد از،گفتن فدای سرت یه غری میزد که از به دنیا اومدن خودم پشیمون میشدم خخخخخ
    البته تجربه ای خوبه که ضرر هنگفتی نداشته باشه ، اما المان های انتخاب شما چیه؟
    اگر گرون خریدیش ببر برا عوض کردنش... همیشه هم پس نمیگیرن... بعضا داد و بیداد هم میکنن... ولی می بینی آدمی که با روی خوش بهت یه جنسی رو فروخته چقدر راحت رفتارش عوض میشه.... شاید از همین که اون رفتار تغییر کنه ناراحت میشی و دلت نمیخواد بری.. ولی با احتیاط این کارو انجام بده.. پخته تر میشی... و دفعهٔ بعد قبل از اینکه پولی بابت چیزی بدی، حسابی براندازش میکنی و نگاه های فروشنده هم برات بی اهمیت میشه... حتی دیگه گول چرب زبونی فروشنده رو هم نمیخوری...
    المان من آگاهی طرف نسبت به رفتاراییه که ازش انتظار میره، هرچقدر آگاهی میره بالا احتمال حرکت غلط و بی ادبی میاد پایین.. آگاهی مثل نور و اشتباه مثل تاریکیه... اینکه میگن باید اشتباه کنی تا موفق بشی مثل این می مونه که تو تاریکی با لمس اشیا بخوای بفهمی کجا باید پاتو بذاری... که البته بعضی مواقع چارهٔ دیگه ای نیست...

88. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد