صفحه 1 از 6 123 ...
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 117

موضوع: آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

1941
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    تشکر شده 367 بار در 262 پست
    میزان امتیاز
    2

Lightbulb بحث آزاد آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

چند وقته به این موضوع ایمان پیدا کردم که آدم خوب و بد وجود نداره... ملاک های ما برای شناخت آدم خوب یا بد دقیقا به این موضوع اشاره داره که کسی که بلده و میدونه که چطور یه کاری رو درست انجام بده از نظر ما آدم خوبیه و کسی که بلد نیست و نمیدونه، آدم بدیه...

مثلا شما توی یه شرکت کار میکنی که سه نفر پرسنل داره... هرکدوم دغدغه ها و مشکلات کاری خودشون رو دارند... یه نفر کارش رو بلد نیست و دائم به مشکل میخوره و دیگرون رو هم به مشکل میندازه و برای اینکه کاستی هاش مشخص نشه، ایرادات دیگرون رو به رخشون میکشه... حالا در مقابل اون کسی رو در نظر بگیرید که کارش خیلی خوب بلده و هیچ مشکلی نداره و میتونه مشکل دیگران رو هم راهنمایی کنه...
    نمیشه صورت مسئله رو پاک کرد و گفت اونی که بلد نیست بکشه کنار... بالاخره همه وجهۀ اجتماعی میخوان... کار میخوان... پول میخوان...

فقط مسائل کاری نیست... توی خانواده هم اونایی که بلدن چطور حرف بزنن، بلدن مشکلات چطور حل میشه... آدمای خوبی ان و اونایی که دائم با پریدن به دیگران میخوان کاستی هاشون رو قایم کنن آدمای بدی ان...

پس همه چیز بر میگرده به آموزش... به یادگیری... اگر همه چیز درست و اصولی آموزش داده بشه... اگر آگاهی بره بالا... همه آدم خوبی ان...

نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط heh_heh : 05-05-2019 در ساعت 02:04 PM
    امضای ایشان
    از مخاطبینی که مشاوره و راهنمایی دریافت میکنن میخوام که
    بعد از انجام دادن راه کارها بیان و بگن جواب گرفتن یا نه

وقتی بی خداحافظی میرید، من می مونم و این سوال که؛
    آیا حرفم درست بود و مشکلش حل شد؟

2. 4 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    تشکر شده 2,154 بار در 1,126 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

به نظرم خودخواهی توقع بالا از دیگران و اینکه بخای از مسئولیتی که پذیرفتی شونه خالی کنی و مرتب از دیگران بخای که مشکلتو حل کنن این باعث میشه ما ازون شخصیت فراری بشیم . بالاخره تنبلی بخشی ازوجود همه ی ما ادما هست و باید اینو بپذیریم که همه به نوعی دلمون میخات از زیر کار فرار کنیم و دوست داریم یه نفری پیدا میشد که همه ی کارهامونو انجام بده و مشکلاتمونو حل کنه ولی خب تو این زمینه افراد دو دسته هستند . یکسری از افراد خودخواه نیستند و وضعیت طرف مقابلو درک میکنند و از رضایت و عدم رضایت طرف مقابل مطمن میشن و حتی وقت میگیرن و اگرم طرف مقابلشون مشکلشونو حل نکرد شروع به غیبت و بدگویی و تهمت نمیزنن و برای نظر طرف مقابل احترام قائل هستند. ولی یکسری افراد خودخواه هستند و انتظار دارن که طرف مشکلشو حل کنه چه رضایت داشته باشه چه نداشته باشه و فقط دنبال حل کردن مشکل خودشون هستند.
    حالا طرز رفتار ما با این دوگروه متنفاوته و واسه همین اسمه بدو خوبو رو افراد میزاریم وگرنه هیچ کس همون روزه اول حرفه ای نیست و باید همه از هم یاد بگیرن . ولی تفاوت افراد در این هست که یه گروه یه حرفه ای رو یاد میگیره که بعدا مستقل بشه ولی یه گروه هدفشون اینه که فقط مشکل زمان حالشون رفع بشه و به فکر یادگیری نیستند و همیشه میخوان وابسته باشن .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

4. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    به نظرم خودخواهی توقع بالا از دیگران و اینکه بخای از مسئولیتی که پذیرفتی شونه خالی کنی و مرتب از دیگران بخای که مشکلتو حل کنن این باعث میشه ما ازون شخصیت فراری بشیم . بالاخره تنبلی بخشی ازوجود همه ی ما ادما هست و باید اینو بپذیریم که همه به نوعی دلمون میخات از زیر کار فرار کنیم و دوست داریم یه نفری پیدا میشد که همه ی کارهامونو انجام بده و مشکلاتمونو حل کنه ولی خب تو این زمینه افراد دو دسته هستند . یکسری از افراد خودخواه نیستند و وضعیت طرف مقابلو درک میکنند و از رضایت و عدم رضایت طرف مقابل مطمن میشن و حتی وقت میگیرن و اگرم طرف مقابلشون مشکلشونو حل نکرد شروع به غیبت و بدگویی و تهمت نمیزنن و برای نظر طرف مقابل احترام قائل هستند. ولی یکسری افراد خودخواه هستند و انتظار دارن که طرف مشکلشو حل کنه چه رضایت داشته باشه چه نداشته باشه و فقط دنبال حل کردن مشکل خودشون هستند.
    حالا طرز رفتار ما با این دوگروه متنفاوته و واسه همین اسمه بدو خوبو رو افراد میزاریم وگرنه هیچ کس همون روزه اول حرفه ای نیست و باید همه از هم یاد بگیرن . ولی تفاوت افراد در این هست که یه گروه یه حرفه ای رو یاد میگیره که بعدا مستقل بشه ولی یه گروه هدفشون اینه که فقط مشکل زمان حالشون رفع بشه و به فکر یادگیری نیستند و همیشه میخوان وابسته باشن .
    مرسی ... خوب بود
    خودخواهی به نظرم فطریه... یعنی همه مون با این خصلت به دنیا میایم... ولی در مقابلش ایثار یاد گرفتنیه... یعنی طرف باید ببینه یکی فداکاری کرده و خوشش بیاد و یاد بگیره... یا شرایط جوری باشه که هولش بده به سمت ایثار...
    کاری بودن فطریه... یعنی بچه که به دنیا میاد همه ش دوس داره شلوغ کنه، بازی کنه و خودش رو سرگرم کنه... ولی تنبلی یادگرفتنیه... من یادمه قبل از سربازی بیشتر کارای خونه انجام میدادم ولی بعد از خدمت یاد گرفته بودم که میشه از زیر کار شونه خالی کرد...
    امضای ایشان

6. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    تشکر شده 90 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    2

یه جای خوندم که میگفت
    همه ی ادما همه خصوصیات خو ب و بد دارن فقط بعضیا از بدیا بیشتر استفاده میکنن بعضیا کمتر
    حس همه ادما یکسانه باید خودمون از خصلتای خوبمون بیشتر استفاده کنیم

8. 4 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    یه جای خوندم که میگفت
    همه ی ادما همه خصوصیات خو ب و بد دارن فقط بعضیا از بدیا بیشتر استفاده میکنن بعضیا کمتر
    حس همه ادما یکسانه باید خودمون از خصلتای خوبمون بیشتر استفاده کنیم
    مرسی... نکته خوبی اشاره کردید
    همین که چطور میتونیم ریتم ذهنیمون رو روی کارهای خوب تنظیم کنیم و به سمتشون گرایش پیدا کنیم و کارهای بد رو بایگانی کنیم، نیاز به آموزش داره...
    این جمله رو بارها شنیدیم که آدم وقتی پا به سن میذاره میگه ای کاش توی جوونیم اندازه الان میفهمیدم... کاش به خاطر یه مسله کوچیک دعوا راه نمینداختم و از این مسایل..
    باز هم به نظر من، آموزش، در روشن کردن مسایل میتونه به خوب شدن افراد کمک کنه...
    امضای ایشان

10. 3 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,440
    تشکر شده 1,821 بار در 1,210 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام

در کل خوبی و بدی یه نفر ربط چندانی به کار بلد بودن یا بلد نبودنش نداره.

ممکنه یه نفر آدم خوبی باشه اما یه کار خاصو بلد نباشه یا تازه برای اولین بار سر و کارش به اون کار افتاده باشه که باید شروع به یادگیری کنه یا فقط بخاطر استخدام و پول سراغ یه رشته خاص رفته باشه اما موقع کار ببینه توان یا استعدادشو نداره.

یه آدم نمیتونه همه چیزو بلد باشه و بلد نبودنش دلیل بد بودنش نیست مگه اینکه بجای اینکه سعی کنه اون کارو یاد بگیره با کارهای غیراخلاقی بخواد بلد نبودنشو انکار کنه یا بخواد دیگرانو تخریب کنه تا بلد نبودنش به چشم نیاد.
    ویرایش توسط Experience : 05-06-2019 در ساعت 03:01 AM
    امضای ایشان

12. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

در کل خوبی و بدی یه نفر ربط چندانی به کار بلد بودن یا بلد نبودنش نداره.

ممکنه یه نفر آدم خوبی باشه اما یه کار خاصو بلد نباشه یا تازه برای اولین بار سر و کارش به اون کار افتاده باشه که باید شروع به یادگیری کنه یا فقط بخاطر استخدام و پول سراغ یه رشته خاص رفته باشه اما موقع کار ببینه توان یا استعدادشو نداره.

یه آدم نمیتونه همه چیزو بلد باشه و بلد نبودنش دلیل بد بودنش نیست مگه اینکه بجای اینکه سعی کنه اون کارو یاد بگیره با کارهای غیراخلاقی بخواد بلد نبودنشو انکار کنه یا بخواد دیگرانو تخریب کنه تا بلد نبودنش به چشم نیاد.
    مرسی که وقت گذاشتید...
    به نظرم دید شما اینه که یه نفر بلذات آدم خوبیه یا آدم بد... به نظرم واقعی نیست... یک دید کلی هستش که ما به دیگرون پیدا میکنیم و کار خوبی نیست...
    مثلا گروه طالبان افغانستان آدمای خوبی ان یا آدمای بد؟ خب همه میگن بد... ولی وقتی کومونیستهای صربستانی به مسلمونای بوسنی حمله کردن و قصدشون نابودی بود، طالبان رفت اونجا از مردم بیچاره دفاع کرد... هرکسی اونجوری که بلده میخواد خوب باشه... شاید اگر آموزش و آگاهی مردم در زمان تشکیل گروه طالبان بیشتر بود، الان انقدر بدنام نبودن و دستشون به خون بیگناه آلوده نمیشد...
    یا مثلا روحانیونی که آدم میدونه آدمای خوبی ان و پاک زندگی کردن... ولی مشاوره ای به یک خانم و آقا دادن و کارشون به طلاق کشیده... یا به ضرورت سر یک بچه داد زدن و اون بچه دیگه نتونسته با روحانیت کنار بیاد...
    در مقابلش یک نفر که پول نزول میده رو میشناسم که تا حالا خیلیارو که با هم دعواشون شده یا میخواسته بشه آشتی داده...
    هر شرایطی بلدی خودش رو میخواد... حرف زدن، کمک کردن که بعضی وقتا بعضیا میبینیم با زور خوبی میکنن و اوضاع درست میشه ولی اگر میخواستن با حرف کارو پیش ببرن نمیشد
    امضای ایشان

14. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,440
    تشکر شده 1,821 بار در 1,210 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    مرسی که وقت گذاشتید...
    به نظرم دید شما اینه که یه نفر بلذات آدم خوبیه یا آدم بد... به نظرم واقعی نیست... یک دید کلی هستش که ما به دیگرون پیدا میکنیم و کار خوبی نیست...
    مثلا گروه طالبان افغانستان آدمای خوبی ان یا آدمای بد؟ خب همه میگن بد... ولی وقتی کومونیستهای صربستانی به مسلمونای بوسنی حمله کردن و قصدشون نابودی بود، طالبان رفت اونجا از مردم بیچاره دفاع کرد... هرکسی اونجوری که بلده میخواد خوب باشه... شاید اگر آموزش و آگاهی مردم در زمان تشکیل گروه طالبان بیشتر بود، الان انقدر بدنام نبودن و دستشون به خون بیگناه آلوده نمیشد...
    یا مثلا روحانیونی که آدم میدونه آدمای خوبی ان و پاک زندگی کردن... ولی مشاوره ای به یک خانم و آقا دادن و کارشون به طلاق کشیده... یا به ضرورت سر یک بچه داد زدن و اون بچه دیگه نتونسته با روحانیت کنار بیاد...
    در مقابلش یک نفر که پول نزول میده رو میشناسم که تا حالا خیلیارو که با هم دعواشون شده یا میخواسته بشه آشتی داده...
    هر شرایطی بلدی خودش رو میخواد... حرف زدن، کمک کردن که بعضی وقتا بعضیا میبینیم با زور خوبی میکنن و اوضاع درست میشه ولی اگر میخواستن با حرف کارو پیش ببرن نمیشد
    منظورم این بود مثلاً صرف بلد نبودن رانندگی نه نشانه خوب بودن یک نفر هست و نه نشانه بد بودنش. معنی نداره بگیم چون یه نفر رانندگی بلده پس انسان خوبیه و یه نفر که رانندگی بلد نیست انسان بدیه.

اما کسی که بلد نیست رانندگی کنه و در عین حال رانندگی دیگرانو مسخره میکنه یا بهشون فحش میده یا به ماشینی که دارن حسادت میکنه، این شخص به خاطر اخلاقی که بروز میده بد حساب میشه. شخصی که میره رانندگی یاد میگیره بدون اینکه کاری به دیگران داشته باشه ادم خوبی حساب میشه چون رفتارش از نظر همه معقول و قابل قبوله.

پس خوب و بد بودن افراد بخاطر واکنشهاشونه و بروز دادن اخلاقهایی که در وضعیتهای مختلف نشون میدن، نه بخاطر بلد بودن کار یا بلد نبودن.
    این واکنش نشون دادنها بستگی به یادگیری و گذشته افراد داره، هر چقدر این یادگیری به سنین پایینتری برگرده بیشتر در وجود شخص نهادینه میشه، اینجاست که میگیم ذات شخص خوبه یا ذاتش بده، منظور از ذات، یادگیریاش و تربیتهاش و تجربه هاشه که به کدوم سمت از خوبی یا بدی تمایل دارن و چجور شخصی ازش به نمایش میذارن.
    ویرایش توسط Experience : 05-06-2019 در ساعت 08:48 AM
    امضای ایشان

16. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    میزان امتیاز
    6

مرسی ... خوب بود
    خودخواهی به نظرم فطریه... یعنی همه مون با این خصلت به دنیا میایم... ولی در مقابلش ایثار یاد گرفتنیه... یعنی طرف باید ببینه یکی فداکاری کرده و خوشش بیاد و یاد بگیره... یا شرایط جوری باشه که هولش بده به سمت ایثار...
    کاری بودن فطریه... یعنی بچه که به دنیا میاد همه ش دوس داره شلوغ کنه، بازی کنه و خودش رو سرگرم کنه... ولی تنبلی یادگرفتنیه... من یادمه قبل از سربازی بیشتر کارای خونه انجام میدادم ولی بعد از خدمت یاد گرفته بودم که میشه از زیر کار شونه خالی کرد...
    ولی من یادمه بچه بودم خیلی ایثار گر و تنبل بودم
    امضای ایشان

18. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    میزان امتیاز
    2

ولی من یادمه بچه بودم خیلی ایثار گر و تنبل بودم
    مرسی... پس آگاهیم تو این زمینه کمه، من فک میکردم همه بچه ها شلوغن...
    ولی در کل اگر از این نمونه که قصدم مثال زدن بود بگذریم... برای خوب بودن باید یاد گرفت... یاد گرفت درک متقابل رو... یاد گرفت که تصمیم هایی که میگیریم فقط رو زندگی خودمون تاثیر نمیذاره و دیگرون هم تا حدودی درگیرش میشن... یاد گرفت چطور باید رفتارکرد... چطور دوست انتخاب کنیم... چطور از کسانی که قانونی توی زندگیشون ندارن فاصله بگیریم... چطور با همکارا هماهنگ باشیم... چطور به درد جامعه مون بخوریم... و غیره... وقتی اینارو بلد نباشیم، خوب بودن چه فایده داره؟
    امضای ایشان

20. 3 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    میزان امتیاز
    2

خوب که باشی فقط ضربه میخوره دنیامون شده جنگل
    اگه در حد متوسط بد بودنم بلد نباشی زیر دست پای بقیه له میشی
    به نظرم هر چیزی تو حد تعادلش
    خوب خوب بودن یعنی خنثی

22. 3 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    241
    میزان امتیاز
    2

خوب خوب بودن یعنی خنثی
    ممنون از مشارکتتون...
    قبول دارم که آدما اونجوری که ازشون انتظار میرفت منطقی و مبادی آداب نبودن... ولی رفتار کردن باهاشون آدابی داره که اگر بلد باشیم لازم نیست همرنگشون بشیم... وقتی حدود هرکسی رو برای خودمون مشخص کنیم... وقتی نه گفتن رو بلد باشیم... وقتی بلد باشیم و بدونیم که طرف قصد کلاهبرداری داره... و غیره... دیگه دنیا ترسناک نیست...
    برای خوب بودن و خوب زندگی کردن باید یاد گرفت... نمیگم خوبه که یادبگیریم... باید... و باید... و باید یاد بگیریم...
    امضای ایشان

24. 2 کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    میزان امتیاز
    6

خوب خوب بودن یعنی خنثی
    اره گاهی واقعا از بی درک بودن ادما نمیدونیم چکار کنیم و با خودمون میگیم چرا یه ذره شرایط طرف مقابلو درک نمیکنه .
    مثلا من سرپایان نامم حین کار عملیم یه دختری بود هی میومد تو ازمایشگاه وسط کارام باهام حرف میزدو حواسمو پرت میکرد و چون حواسمو پرت میکرد باعث میشد حتی موشام بمیرن .
    به حدی شد که من تصمیم گرفتم روزای جمعه برم دانشگاه که هیچکس نباشه و واقعا برام یه معضل شده بود و مسله رو برای خودم خیلی پیچیدش کرده بودم
    تا اینکه فهمیدم راه حلش اینه که به جای اینکه تظاهر کنم و حرفه دلمو بهش نزنم و همش تو دلم بریزیم و خودخوری کنم به جاش حرف دلمو رک بهش بزنمو و بهش بگم ببخشید من الان موقع کارم هست و نمیتونم الان باهات حرف بزنم اگر خواسی فلان ساعت بیا تا الان که این روش گرفته . به قول اقای هادی باید روش نه گفتن و رک و صادق بودنو بلد باشیم
    امضای ایشان

26. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    میزان امتیاز
    6

یاد گرفت که تصمیم هایی که میگیریم فقط رو زندگی خودمون تاثیر نمیذاره و دیگرون هم تا حدودی درگیرش میشن...
    مثلا چه تصمیمایی؟
    امضای ایشان

28. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    میزان امتیاز
    2

ممنون از مشارکتتون...
    قبول دارم که آدما اونجوری که ازشون انتظار میرفت منطقی و مبادی آداب نبودن... ولی رفتار کردن باهاشون آدابی داره که اگر بلد باشیم لازم نیست همرنگشون بشیم... وقتی حدود هرکسی رو برای خودمون مشخص کنیم... وقتی نه گفتن رو بلد باشیم... وقتی بلد باشیم و بدونیم که طرف قصد کلاهبرداری داره... و غیره... دیگه دنیا ترسناک نیست...
    برای خوب بودن و خوب زندگی کردن باید یاد گرفت... نمیگم خوبه که یادبگیریم... باید... و باید... و باید یاد بگیریم...
    حق با شماست ولی واقعا گاهی اوقات نمیشه همه رو درک کرد و راه ارتباط باهاشون پیدا کرد
    اینجوری ذهن ادم همش درگیره
    به نظرم باید خوب بود ولی بعضیا خصلتای بدم داشت
    البته تو این دوره زمونه

29. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    میزان امتیاز
    2

مثلا چه تصمیمایی؟
    توی زندگی من کسی نبوده که نصمیم بگیره و فکر منم باشه
    از بچگی هر کی هرچی گفت چشم گفتم ولی عاقبت خودم نابود شدم
    واسه همینه میگم گاهی باید بد بود
    این تجربه ی منه
    یکم خودخواه بودن نیازه

31. 3 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    میزان امتیاز
    6

توی زندگی من کسی نبوده که نصمیم بگیره و فکر منم باشه
    از بچگی هر کی هرچی گفت چشم گفتم ولی عاقبت خودم نابود شدم
    واسه همینه میگم گاهی باید بد بود
    این تجربه ی منه
    یکم خودخواه بودن نیازه
    منم یه جورایی تحت تاثیر خانوادم هستن کلا دخترا خصوصیتشون اینه که خیلی دل رحیمن و دلشون نمیاد مخالفت کنن مگر اینکه سرلج بندازنشون که اگر باهام منطقی حرف نزنن محاله حرفی رو قبول کنم
    به هر حال هر کسی نیاز به تایید و پشتیبانی داره و مجبوریم نظر مخصوصا خانواده رو در نظر بگیرم .ولی باید روش حرف زدن و مجاب کردن طرف مقابلمونو بلد باشیم ولی قبول دارم بعضی وقتا مجبوریم تسلیم بشیم
    ولی دیدم اونایی که خودخواه بودن سریع به خواستشون میرسن و به ظاهر موفق هستن ولی حسم میگه شاد نیستن چون شادی واقعی اینه که همه باهم شاد باشن
    امضای ایشان

33. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    میزان امتیاز
    2

منم یه جورایی تحت تاثیر خانوادم هستن کلا دخترا خصوصیتشون اینه که خیلی دل رحیمن و دلشون نمیاد مخالفت کنن مگر اینکه سرلج بندازنشون که اگر باهام منطقی حرف نزنن محاله حرفی رو قبول کنم
    به هر حال هر کسی نیاز به تایید و پشتیبانی داره و مجبوریم نظر مخصوصا خانواده رو در نظر بگیرم .ولی باید روش حرف زدن و مجاب کردن طرف مقابلمونو بلد باشیم ولی قبول دارم بعضی وقتا مجبوریم تسلیم بشیم
    ولی دیدم اونایی که خودخواه بودن سریع به خواستشون میرسن و به ظاهر موفق هستن ولی حسم میگه شاد نیستن چون شادی واقعی اینه که همه باهم شاد باشن
    اخه الان همه شادن وولی من زیر تصمیمات اونا نابود شدم

35. 2 کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,461
    میزان امتیاز
    6

اخه الان همه شادن وولی من زیر تصمیمات اونا نابود شدم
    شاید خودتم تو اون شرایطی که قرار گرفتی دقیقا نمیدونسی چکار کنی و گیج بودی و همش اونا مقصر نیستن . میدونی وقتی نتونسی اونا رو مجاب کنی واسه همین حرفه اونا رو پذیرفتی .
    به هر حال هیچ کس نمیدونه اینده قراره چی بشه گاهی اشتباهی وارد یه مسیری میشی و میفهمی اشتباهه ولی مطمن باش میتونی دوباره وارد مسیر اصلیت بشی به شرط اینکه ایندفعه واقعا و به یقین به مسیری که قراره وارد بشی ایمان داشته باشی و همه رو ببخشی ، بازم فرصت رسیدن به خواسته هاتو داری .
    به نظرم بدترین حالت ممکنه مرگه که دیگه هیچ راهی نیست پس همیشه راهی که بتونه تورو به خواسته هات برسونه وجود داره
    امضای ایشان

37. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    393
    میزان امتیاز
    2

این طور نیست درسته مسیرم عوض کردم ولی هیچ وقت توی مسری که میخوام باز حرکت نمیکنم
    شرایطم خیلی بده
    هیچ کدوم از خواسته هام ندارم و نخواهم داشت

39. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 123 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد