صفحه 3 از 3 123
نمایش نتایج: از 101 به 117 از 117

موضوع: آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

49210
  1. بالا | پست 101

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    من با این راهی که در پیش گرفتی هیچ مشکلی ندارم، با همین منش زندگی کن... قرار نیست همه به یک مقصد برسن... از کسایی هم که با خوندن این مطالب آزرده خاطر شدن معذرت میخوام... به قول شاعر: ده روزهٔ عمر این همه افسانه ندارد... زندگی چی هست که بخاطر دو روز بیشتر و کمتر یا بهترو بدترش بخوام جعر کنم... هرکس راه خودشو ادامه بده و مزاحم دیگری نباشه کافیه...
    اگه منطقی بحث کنی کسی آزرده نمیشه، یه جوریم وانمود نکن انگار حرفای من باعث آزار کسی شده، من فقط در محدوده بحث حرف زدم، اگه کسی آزرده شده لابد مخالف نظراتم بوده خب اونم در بحث غیر قابل اجتنابه.

2. بالا | پست 102

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    دین توحیدی از قبل خلقت انسان وجود داشته، حتی خود شیطان(ابلیس) خداپرسته و خدا رو عبادت کرده.

حتی بدون در نظر گرفتن ادیان توحیدی، بازم انسان از همون اول دنبال چیزی برای پرستش میگشته مثل بت یا شیطان یا خودش، بعضیام ادعای خدا بودن داشتن.
    دین توحیدی از قبل از خلقت انسان وجود داشته؟!
    اووووه چه چیزا!
    ایا میتونین این ادعاتونو با دلایل مستند ثابت کنین؟!
    لطفا دلایل مستندتون افسانه ادم از بهشت رانده شد و ابلیس و غیره نباشن چون همون مدعیات هم خودشون جداگانه محتاج اثبات هستن

فعلا به بحث خلقت ورود نمیکنم که همون خلقت از اساس یه ادعای ثابت نشدس

لطفا با دلیل ثابت کنین دین توحیدی قبل از انسانهای اولیه وجود داشته و همچین نام دین موردنظر و مدعی اونو(بقول خودتون پیغمبرشو) ذکر بفرمایین
    ضمنا بفرمایین پیروان اون دین چه کسایی بودن؟(میمونها یا دایناسورها یا..)

انسان هراونچه میل داشته و واسش جالب بوده سعی کرده بنوعی خلقش کنه یعنی بسازتش
    بنابراین تموم خدایان بدون استثنا خلقت شده دست بشر هستن و براساس ذایقه مردم هردوره و زمانه ای خدای ویژه همون زمان رو ساختن و ارایه دادن

بیش ازین به این بحث نمیپردازم چون نمیخوام سر موضوعات بیربط بااین تاپیک بحث شه
    لطفا درصورت تمایل به ادامه بحث تشریف بیارین پ خ

عذر میخوام اما ازین لحظه هرچی تو این تاپیک راجع به موضوعات بیربط بنویسین بنده جواب نخواهم داد(به احترام استارتر تاپیک)
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

3. بالا | پست 103

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

چرا نمیشه جواب داد؟
    خب اگه گشنته و چیزی برای خوردن نداری باید حیوونو ذبح کنی دیگه هیچکس نمیگه این کار بده.
    البته اگه ادیان توحیدی رو قبول نداری و تعریف خوبی و بدی موهوماته، طبق الگوریتم درست شما میتونی انسان رو هم ذبح کنی بخوری مهم اینه گشنگی خودت رفع شه، جوابگوی کسی نیستی راحت باش.

در مورد قضیه احتکار، وقتی عده ای از مردم گرسنه هستن، احتکار کردن بد هست و کسی که اینو نمیفهمه(حتی دولت) باید اجناسشو مصادره کنن تا حالش جا بیاد و این مصادره کار بسیار خوبیه و برخلاف تصور شما، دزدی حساب نمیشه.
    با اجازه از استارتر که روی سخنتون با ایشونه من‌ فقط ۳ سوال ازتون میپرسم:

از کجا به این کشف رسیدین هرکی ادیان توحیدی رو قبول نداره حاضره انسان رو ذبح کنه؟

بفرمایین تاالان مسلمونا بیشتر ادم سربریدن یا شیطان پرستا؟

یه جا یه شیطان پرست بمن نشون بده کسیو سر بریده باشه یا دنبال جهاد باشه یا واسه مرگ کسی فتوی صادر کنه
    فقط یه نمونه اگه داری نشون بده(که یقینا نداری) تا من هزاران نمونه از سربریدنهایی که بدست مسلمین انجام شده رو واست مثال بیارم(از صدراسلام تاالان)

پ ن : دیده بودیم بعضیا دست پیش میگیرن که پس نیفتن اما دیگه نه اینجوری!
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

4. بالا | پست 104

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    دین توحیدی از قبل از خلقت انسان وجود داشته؟!
    اووووه چه چیزا!
    ایا میتونین این ادعاتونو با دلایل مستند ثابت کنین؟!
    لطفا دلایل مستندتون افسانه ادم از بهشت رانده شد و ابلیس و غیره نباشن چون همون مدعیات هم خودشون جداگانه محتاج اثبات هستن

فعلا به بحث خلقت ورود نمیکنم که همون خلقت از اساس یه ادعای ثابت نشدس

لطفا با دلیل ثابت کنین دین توحیدی قبل از انسانهای اولیه وجود داشته و همچین نام دین موردنظر و مدعی اونو(بقول خودتون پیغمبرشو) ذکر بفرمایین
    ضمنا بفرمایین پیروان اون دین چه کسایی بودن؟(میمونها یا دایناسورها یا..)

انسان هراونچه میل داشته و واسش جالب بوده سعی کرده بنوعی خلقش کنه یعنی بسازتش
    بنابراین تموم خدایان بدون استثنا خلقت شده دست بشر هستن و براساس ذایقه مردم هردوره و زمانه ای خدای ویژه همون زمان رو ساختن و ارایه دادن

بیش ازین به این بحث نمیپردازم چون نمیخوام سر موضوعات بیربط بااین تاپیک بحث شه
    لطفا درصورت تمایل به ادامه بحث تشریف بیارین پ خ

عذر میخوام اما ازین لحظه هرچی تو این تاپیک راجع به موضوعات بیربط بنویسین بنده جواب نخواهم داد(به احترام استارتر تاپیک)
    یه تاپیک بزنید و اونجا اثبات کنید دین و خلقت و اجنه وجود نداشته.

اگه اینقد که میگید همه چی هیچ و پوچ و موهومه، پس چرا بحث میکنید؟
    سر چیزای پوچ و بی ارزش و به دردنخور کسی بحث نمیکنه.

5. بالا | پست 105

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

من بحث آزادی رو پیش نکشیدم، این تلاش شما بود که بحث رو به حاشیه بکشید... من یه نمونه تاریخی ذکر کردم که در بسیاری کشورها مثل فرانسه به یک نتیجه رسیدن که انقلاب کنن خوبه ولی بعدا فهمیدن چه اشتباهی کردن و دوباره همون سیستم قبلی با آدمای جدید اجرا شد و الان هم رشته مدیریت رسما تدریس میشه و این نشون میده به جای برچسب خوب و بد زدن باید دنبال آگاهی بود...
    منحرف کردن مردم، در تمام ادیان، بدترینه گناهاس... نمیدونم چطوری میتونی با خودت کنار بیای
    آگاهی که نمیتونه خوب رو از بد تشخیص بده موهوماته.

مدیریت یعنی تشخیص خوب و بد در هر موقعیت خاص که بسته به موقعیت و شرایط میتونن متغیر باشن، همون چیزی که ظاهراً شما از درکش عاجزی، مثلاً مصادره اجناس یه محتکرو دزدی کردن میدونی در حالی که نه تنها دزدی نیست بلکه حق مردمه و باید انجام بشه.

شما داری موهوماتی که با عقل جور نیستن به مردم القا میدی، اونوقت من چطور با خودم کنار میام؟
    شما باید بگی چطور با خودت کنار میای؟

6. بالا | پست 106

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

آگاهی که نمیتونه خوب رو از بد تشخیص بده موهوماته.

مدیریت یعنی تشخیص خوب و بد در هر موقعیت خاص که بسته به موقعیت و شرایط میتونن متغیر باشن، همون چیزی که ظاهراً شما از درکش عاجزی، مثلاً مصادره اجناس یه محتکرو دزدی کردن میدونی در حالی که نه تنها دزدی نیست بلکه حق مردمه و باید انجام بشه.

شما داری موهوماتی که با عقل جور نیستن به مردم القا میدی، اونوقت من چطور با خودم کنار میام؟
    شما باید بگی چطور با خودت کنار میای؟
    جمله آخرم امتحان بود که ببینم به کلمه بدترین گناه گیرمیدی که از بد استفاده کردم یا کلام رو متوجه میشی... خب امیدوار کننده بود چون واقعا راجع به کلام بحث کردی..
    بحث من درباره دزدی از محتکر نیست، البته اون کار هم غلطه چون نقطه ضعف داره میتونن با برچسب زدن به کسی اموالش رو بدزدن و اتفاقی که پارسال افتاد یه کار حساب شده بود که اموال احتکار شده رو مصادره و به قیمت معقول در بازار پخش کردن و پول رو به محتکر دادن (البته فقط امیدوارم که پولش رو بهشون داده باشن)
    بحث من اینه وقتی همه چیز اصولی در نظر گرفته بشه و براش الگوی اجرایی نوشته بشه، دیگه خوب و بد ماهیتشون رو از دست میدن... وقتی پول قابل پیگیری باشه و بشه فهمید از کجا اومده و صرف چی شده، دیگه فروش انسان بی معنی میشه، دیگه قاچاق مواد مخدر بی معنی میشه
    مغز من هم محدودیت هایی داره، من هم شاید در فهم نقاط تاریک این بحث عاجز باشم، من راه رو نشون دادم، تحقیق و پیگیریش رو همه میتونید انجام بدید و دانسته هاتون رو همین تاپیک به گوش بقیه برسونید

7. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 107

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

یه چیز دیگه ای هم هست... خوب و بد یه مرحله ی اضافه ست... مثلا میگی چرا اینکارو کردی؟ میگه چون کار خوبیه؟ دوباره باید بپرسی چرا کار خوبیه؟ تا به جواب برسی... ولی من میگم وقتی خوب و بد حذف بشه وقتی میپرسی چرا این کارو کردی؟ دیگه نمیتونه بپیچونتت حتی اگر شخص قدرتمندی باشه و دلش بخواد جواب سرسری بده و مجبور میشه چراییش رو بگه...
    حذف کردن نقاط ضعف و قابل سو استفاده...

9. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 108

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

جمله آخرم امتحان بود که ببینم به کلمه بدترین گناه گیرمیدی که از بد استفاده کردم یا کلام رو متوجه میشی... خب امیدوار کننده بود چون واقعا راجع به کلام بحث کردی..
    بحث من درباره دزدی از محتکر نیست، البته اون کار هم غلطه چون نقطه ضعف داره میتونن با برچسب زدن به کسی اموالش رو بدزدن و اتفاقی که پارسال افتاد یه کار حساب شده بود که اموال احتکار شده رو مصادره و به قیمت معقول در بازار پخش کردن و پول رو به محتکر دادن (البته فقط امیدوارم که پولش رو بهشون داده باشن)
    بحث من اینه وقتی همه چیز اصولی در نظر گرفته بشه و براش الگوی اجرایی نوشته بشه، دیگه خوب و بد ماهیتشون رو از دست میدن... وقتی پول قابل پیگیری باشه و بشه فهمید از کجا اومده و صرف چی شده، دیگه فروش انسان بی معنی میشه، دیگه قاچاق مواد مخدر بی معنی میشه
    مغز من هم محدودیت هایی داره، من هم شاید در فهم نقاط تاریک این بحث عاجز باشم، من راه رو نشون دادم، تحقیق و پیگیریش رو همه میتونید انجام بدید و دانسته هاتون رو همین تاپیک به گوش بقیه برسونید
    ببینید اسمشو هر چی میخواید بذارید، اصول یا الگو یا بستر یا ساختار در هر زمینه ای اگه وجود داشته باشه و بتونه جلوی فساد رو بگیره، این یعنی یه کار خوب انجام شده، این خودش میشه کار خوب کار خیر.
    هر تعریفی داشته باشید یا هر روشی به کار بگیرید در واقع سعیتون انجام کار خوب هست و لغو کارهای بد.
    پس خوب و بد بهرحال وجود دارن حتی اگه اسمشونو نیارید.

11. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 109

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اینقدر در لغات گیر نکنید مفهوم اصل هست
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

13. بالا | پست 110

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

از نظر من خوب یا بد بودن آدما یک خصوصیت نسبی است حالا سوال اینجاست که معیار خوب بودن یا بد بودن یک شخص چیه؟ من خودم جوابم اخلاقه و از نظر من کسی به آدم خوب نزدیک تره که شیوه و کارهاش اخلاقی تر باشه و برعکسش کسی آدم بدیه که از اخلاق فاصله بگیره نمیشه خوب یا بد بودن رو به آگاهی محدود کرد چون نقض این مسله وجود داره خیلی از آدما با دونستن و آگاهی باز هم کار درست رو انجام نمیدن از نظر من هیچ آدم خوبی وجود نداره و هیچ آدم بدی وجود نداره چون بدی و خوبی مطلق نیست و همچنین اینکه لزوما کسی بخاطر حمایت و طرفداری دیگران انسان خوبی نیست وبرعکس کسی که از هیچ حمایت و طرفداری هم برخوردار نباشه دلیل به بد بودن طرف نیست هیچکس حق قضاوت دیگرانو نداره واسه بد بودن و خوب بودنش ، تصمیماتی که آدما میگیرن و بعد از نظر دیگران جنبه بد یا خوب به خودش میگیره زمینه معلولی خاص خودشو داره هرکس دنیارو از نظر خودش میبینه بنا بر شرایط موجودی که برای هرکس وجود داره فرد انتخاب میکنه که چه عملی رو انجام بده شاید از نظر خود فرد کار خوبی باشه و خودش رو آدم خوبی بدونه ولی از نظر بعضی افراد اینطور نباشه آدم خوب از نظر من آدمیه که به باوری که داره عمل کنه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

14. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 111

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    از نظر من خوب یا بد بودن آدما یک خصوصیت نسبی است حالا سوال اینجاست که معیار خوب بودن یا بد بودن یک شخص چیه؟ من خودم جوابم اخلاقه و از نظر من کسی به آدم خوب نزدیک تره که شیوه و کارهاش اخلاقی تر باشه و برعکسش کسی آدم بدیه که از اخلاق فاصله بگیره نمیشه خوب یا بد بودن رو به آگاهی محدود کرد چون نقض این مسله وجود داره خیلی از آدما با دونستن و آگاهی باز هم کار درست رو انجام نمیدن از نظر من هیچ آدم خوبی وجود نداره و هیچ آدم بدی وجود نداره چون بدی و خوبی مطلق نیست و همچنین اینکه لزوما کسی بخاطر حمایت و طرفداری دیگران انسان خوبی نیست وبرعکس کسی که از هیچ حمایت و طرفداری هم برخوردار نباشه دلیل به بد بودن طرف نیست هیچکس حق قضاوت دیگرانو نداره واسه بد بودن و خوب بودنش ، تصمیماتی که آدما میگیرن و بعد از نظر دیگران جنبه بد یا خوب به خودش میگیره زمینه معلولی خاص خودشو داره هرکس دنیارو از نظر خودش میبینه بنا بر شرایط موجودی که برای هرکس وجود داره فرد انتخاب میکنه که چه عملی رو انجام بده شاید از نظر خود فرد کار خوبی باشه و خودش رو آدم خوبی بدونه ولی از نظر بعضی افراد اینطور نباشه آدم خوب از نظر من آدمیه که به باوری که داره عمل کنه
    چرا همه همین نظرو دارن؟
    اینجوری حساب کنیم داعشی ها هم جزو خوبا حساب میشن، اخلاقیات خودشون رو دارن، گریه میکنن، پای اعتقادشون کشته میشن...
    وقتی کسی آگاه باشه به کاری که میکنه... فقط زمانی که مجبور بشه، پا روی اعتقادش میذاره و خطا میکنه، اون هم دانسته، یعنی سعی میکنه کمتر به کسی آسیب بزنه... ولی کسی که آگاهی نداره، نه تنها احساس بدی هم نمیکنه بلکه ممکنه به کار خودش افتخار هم بکنه و به دیگران هم آموزش بده...
    پس... بدون آگاهی داشتن از پیامدهای کاری و درک اون پیامدها... هرکسی میتونه مجرم، جانی و غیره باشه و خودش ندونه و احتمال وقوعش هم همیشه وجود داره...

16. بالا | پست 112

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز منظور از اخلاق خلق و خو نیست داعشی که میگین جنایت میکنه تجاوز میکنه آدم میکشه اگه بخوای اخلاق رو بیشتر بفهمی باید به سرشت انسانیت رجوع کنی همون روحی که خدا در انسان دمید تو ذات همه آدما هست بعضیا بهش اهمیت میدن بعضیا بهش اهمیت نمیدن اخلاق رو اگه بخوای تعریفی کنی میتونی بگی به همه اون چیزی که انسان رو به کمال میرسونه اخلاق میگن که از نظر اعتقادی اگه درنظر بگیری همه اون موعظه هایی که هزاران پیامبر مبعوث شدن که مردم رو به راه راست هدایت کنن میشه اخلاق
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

17. بالا | پست 113

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز منظور از اخلاق خلق و خو نیست داعشی که میگین جنایت میکنه تجاوز میکنه آدم میکشه اگه بخوای اخلاق رو بیشتر بفهمی باید به سرشت انسانیت رجوع کنی همون روحی که خدا در انسان دمید تو ذات همه آدما هست بعضیا بهش اهمیت میدن بعضیا بهش اهمیت نمیدن اخلاق رو اگه بخوای تعریفی کنی میتونی بگی به همه اون چیزی که انسان رو به کمال میرسونه اخلاق میگن که از نظر اعتقادی اگه درنظر بگیری همه اون موعظه هایی که هزاران پیامبر مبعوث شدن که مردم رو به راه راست هدایت کنن میشه اخلاق
    امضای ایشان

18. بالا | پست 114

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

به کمال رسیدن انسان رو چطور معنا میکنین دوست عزیز؟
    ایا انسان قراره به کمال برسه؟
    درکجا و به چه شیوه؟

هیچ پیامبری مبعوث نشده دوست عزیز
    بلکه اونا همشون یکسری مدعی بودن که براساس سطح شعور و ذائقه مردم زمان خودشون یه خدایی علم کردن و مدعی شدن ازش دستور میگیرن
    مقصودشونم این بوده که مردم رو دور خودشون جمع کنن و حس قدرت طلبیشون ارضا بشه و به همین خاطر رو نقاط حساس مردم انگشت میزاشتن

بهتره روی هرکلمه و جمله ای فکر کنیم ببینیم اصلا معنی و ماهیتشون چیه
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

19. بالا | پست 115

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    به کمال رسیدن انسان رو چطور معنا میکنین دوست عزیز؟
    ایا انسان قراره به کمال برسه؟
    درکجا و به چه شیوه؟

هیچ پیامبری مبعوث نشده دوست عزیز
    بلکه اونا همشون یکسری مدعی بودن که براساس سطح شعور و ذائقه مردم زمان خودشون یه خدایی علم کردن و مدعی شدن ازش دستور میگیرن
    مقصودشونم این بوده که مردم رو دور خودشون جمع کنن و حس قدرت طلبیشون ارضا بشه و به همین خاطر رو نقاط حساس مردم انگشت میزاشتن

بهتره روی هرکلمه و جمله ای فکر کنیم ببینیم اصلا معنی و ماهیتشون چیه
    شما نظرتون چیه واقعا انسان بوجود اومده که آخرش چی بشه؟ به چی برسه؟؟ تنها وجه تمایز انسان با موجودات دیگه ذات کمالیابی است همیشه انسان دنبال پیشرفت و دنبال فهمیدن چیزهای جدیده بنظرت چه چیزی انسان رو سوق میده به این جهت؟ چه چیزی سبب میشه آدما از خودگذشتگی ایثار فداکاری و هزارتا چیز دیگه انجام بدن؟ مگه غیر اینکه اون حس و فطرت کمالیابی دلیلشه؟ کاملا مشخصه همه آدما بلا استثنا میل به کمالیابی دارن اما با این تفاوت که بعضیا راه درستو میرن و بعضیا به قعر دره پرت میشن
    ویرایش توسط mohammad365 : 07-12-2019 در ساعت 08:25 AM
    امضای ایشان

20. بالا | پست 116

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

شما نظرتون چیه واقعا انسان بوجود اومده که آخرش چی بشه؟ به چی برسه؟؟ تنها وجه تمایز انسان با موجودات دیگه ذات کمالیابی است همیشه انسان دنبال پیشرفت و دنبال فهمیدن چیزهای جدیده بنظرت چه چیزی انسان رو سوق میده به این جهت؟ چه چیزی سبب میشه آدما از خودگذشتگی ایثار فداکاری و هزارتا چیز دیگه انجام بدن؟ مگه غیر اینکه اون حس و فطرت کمالیابی دلیلشه؟ کاملا مشخصه همه آدما بلا استثنا میل به کمالیابی دارن اما با این تفاوت که بعضیا راه درستو میرن و بعضیا به قعر دره پرت میشن
    تموم ذهنیتهای انسان منشا از سلولهای مغز و ترشحات هورمونی داره
    انسان معمولا اون چیزایی که دریافت میکنه و تو مغزش پردازش میشن رو به عنوان الگو میپذیره
    بنابراین برخلاف تصور شما لزوما هرکسی میل به ایثار و فداکاری و ازخودگذشتگی(که جالبه هر ۳ کلمه یه معنا میدن) نداره
    تو حالت معمولش هرکسی اهداف خودشو براساس طول عمر طبیعی یه انسان برنامه ریزی و اجرا میکنه
    مگه اینکه به اون شخص القا بشه و در تصورش جهان دیگه ای بنام جهان بعد از مرگ تعریف بشه و اون انسان به همچی باوری برسه تااونوقت براساس چیزی که مغزش دریافت و پردازش کرده ،اهداف خودشو طرح ریزی کنه

یعنی پیشاپیش همچی چیزی در ذهن کسی نیست و انسان ذاتا دلش میخواد اهداف و برنامه هاشو در چارچوب جهان مادی جامه عمل بپوشونه

حالا چه کسایی همچی ذهنیت و باورهایی رو به مردم القا کردن؟

همون بقول شما پیامبرها
    اونم در دورانی که دوران جهل بشر بود و سطح اگاهیهای مردم بسیار پایین و حداقلی بود پس ترسیم یه خدای تخیلی و یه جهان تخیلی و وعده جاودانه شدن و ملاقات با خدا و ترسیم جهنم و بهشت و القای بیم و امید به اون مردم جاهل کار سخت و دشواری نبود

اما تو این زمانه دیگه این حرفها نباید خریداری داشته باشن
    و تموم پیروان ادیان سامی هم درواقع به پیروی از جهل نیاکان خودشون باقی موندن
    وگرنه که اگه همون مدعیان یا بقول شما پیامبرها امروز سر و کله شون پیدا میشد دیگه هیچکس اونا رو به پول سیاه نمیگرفت

واسه همینه که دیگه درین دوره زمانه هیچکس هیچ معجزه ای نمیبینه
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

21. بالا | پست 117

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقدر ارسطو بر نظریه وحدت اخلاق و معرفت سقراط و افلاطون
    http://farabi.ut.ac.ir/elmi/teachers/Article_32.pdf

سقراط اولین فیلسوف و افلاطون شاگردش از فلاسفه قابل احترام هستند ولی ارسطو که شاگرد افلاطون بود با برداشت های اشتباهش باعث شد علم بشر 300 سال عقب بیوفته

صفحه 3 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد