صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456
نمایش نتایج: از 101 به 109 از 109

موضوع: آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

1408 بازدید
  1. بالا | پست 101

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,300
    تشکر شده 1,705 بار در 1,134 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : آدم خوب و بد یا آدم کار بلد و نابلد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    من با این راهی که در پیش گرفتی هیچ مشکلی ندارم، با همین منش زندگی کن... قرار نیست همه به یک مقصد برسن... از کسایی هم که با خوندن این مطالب آزرده خاطر شدن معذرت میخوام... به قول شاعر: ده روزهٔ عمر این همه افسانه ندارد... زندگی چی هست که بخاطر دو روز بیشتر و کمتر یا بهترو بدترش بخوام جعر کنم... هرکس راه خودشو ادامه بده و مزاحم دیگری نباشه کافیه...
    اگه منطقی بحث کنی کسی آزرده نمیشه، یه جوریم وانمود نکن انگار حرفای من باعث آزار کسی شده، من فقط در محدوده بحث حرف زدم، اگه کسی آزرده شده لابد مخالف نظراتم بوده خب اونم در بحث غیر قابل اجتنابه.
    امضای ایشان

2. بالا | پست 102

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    129
    تشکر شده 85 بار در 72 پست
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    دین توحیدی از قبل خلقت انسان وجود داشته، حتی خود شیطان(ابلیس) خداپرسته و خدا رو عبادت کرده.

حتی بدون در نظر گرفتن ادیان توحیدی، بازم انسان از همون اول دنبال چیزی برای پرستش میگشته مثل بت یا شیطان یا خودش، بعضیام ادعای خدا بودن داشتن.
    دین توحیدی از قبل از خلقت انسان وجود داشته؟!
    اووووه چه چیزا!
    ایا میتونین این ادعاتونو با دلایل مستند ثابت کنین؟!
    لطفا دلایل مستندتون افسانه ادم از بهشت رانده شد و ابلیس و غیره نباشن چون همون مدعیات هم خودشون جداگانه محتاج اثبات هستن

فعلا به بحث خلقت ورود نمیکنم که همون خلقت از اساس یه ادعای ثابت نشدس

لطفا با دلیل ثابت کنین دین توحیدی قبل از انسانهای اولیه وجود داشته و همچین نام دین موردنظر و مدعی اونو(بقول خودتون پیغمبرشو) ذکر بفرمایین
    ضمنا بفرمایین پیروان اون دین چه کسایی بودن؟(میمونها یا دایناسورها یا..)

انسان هراونچه میل داشته و واسش جالب بوده سعی کرده بنوعی خلقش کنه یعنی بسازتش
    بنابراین تموم خدایان بدون استثنا خلقت شده دست بشر هستن و براساس ذایقه مردم هردوره و زمانه ای خدای ویژه همون زمان رو ساختن و ارایه دادن

بیش ازین به این بحث نمیپردازم چون نمیخوام سر موضوعات بیربط بااین تاپیک بحث شه
    لطفا درصورت تمایل به ادامه بحث تشریف بیارین پ خ

عذر میخوام اما ازین لحظه هرچی تو این تاپیک راجع به موضوعات بیربط بنویسین بنده جواب نخواهم داد(به احترام استارتر تاپیک)
    امضای ایشان
    شازده کوچولو پرسید: از کجا بفهمم وابسته شدم؟
    روباه جواب داد: تا وقتی که هست نمی فهمی…

3. بالا | پست 103

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    129
    تشکر شده 85 بار در 72 پست
    میزان امتیاز
    1

چرا نمیشه جواب داد؟
    خب اگه گشنته و چیزی برای خوردن نداری باید حیوونو ذبح کنی دیگه هیچکس نمیگه این کار بده.
    البته اگه ادیان توحیدی رو قبول نداری و تعریف خوبی و بدی موهوماته، طبق الگوریتم درست شما میتونی انسان رو هم ذبح کنی بخوری مهم اینه گشنگی خودت رفع شه، جوابگوی کسی نیستی راحت باش.

در مورد قضیه احتکار، وقتی عده ای از مردم گرسنه هستن، احتکار کردن بد هست و کسی که اینو نمیفهمه(حتی دولت) باید اجناسشو مصادره کنن تا حالش جا بیاد و این مصادره کار بسیار خوبیه و برخلاف تصور شما، دزدی حساب نمیشه.
    با اجازه از استارتر که روی سخنتون با ایشونه من‌ فقط ۳ سوال ازتون میپرسم:

از کجا به این کشف رسیدین هرکی ادیان توحیدی رو قبول نداره حاضره انسان رو ذبح کنه؟

بفرمایین تاالان مسلمونا بیشتر ادم سربریدن یا شیطان پرستا؟

یه جا یه شیطان پرست بمن نشون بده کسیو سر بریده باشه یا دنبال جهاد باشه یا واسه مرگ کسی فتوی صادر کنه
    فقط یه نمونه اگه داری نشون بده(که یقینا نداری) تا من هزاران نمونه از سربریدنهایی که بدست مسلمین انجام شده رو واست مثال بیارم(از صدراسلام تاالان)

پ ن : دیده بودیم بعضیا دست پیش میگیرن که پس نیفتن اما دیگه نه اینجوری!
    امضای ایشان
    شازده کوچولو پرسید: از کجا بفهمم وابسته شدم؟
    روباه جواب داد: تا وقتی که هست نمی فهمی…

4. بالا | پست 104

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,300
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    دین توحیدی از قبل از خلقت انسان وجود داشته؟!
    اووووه چه چیزا!
    ایا میتونین این ادعاتونو با دلایل مستند ثابت کنین؟!
    لطفا دلایل مستندتون افسانه ادم از بهشت رانده شد و ابلیس و غیره نباشن چون همون مدعیات هم خودشون جداگانه محتاج اثبات هستن

فعلا به بحث خلقت ورود نمیکنم که همون خلقت از اساس یه ادعای ثابت نشدس

لطفا با دلیل ثابت کنین دین توحیدی قبل از انسانهای اولیه وجود داشته و همچین نام دین موردنظر و مدعی اونو(بقول خودتون پیغمبرشو) ذکر بفرمایین
    ضمنا بفرمایین پیروان اون دین چه کسایی بودن؟(میمونها یا دایناسورها یا..)

انسان هراونچه میل داشته و واسش جالب بوده سعی کرده بنوعی خلقش کنه یعنی بسازتش
    بنابراین تموم خدایان بدون استثنا خلقت شده دست بشر هستن و براساس ذایقه مردم هردوره و زمانه ای خدای ویژه همون زمان رو ساختن و ارایه دادن

بیش ازین به این بحث نمیپردازم چون نمیخوام سر موضوعات بیربط بااین تاپیک بحث شه
    لطفا درصورت تمایل به ادامه بحث تشریف بیارین پ خ

عذر میخوام اما ازین لحظه هرچی تو این تاپیک راجع به موضوعات بیربط بنویسین بنده جواب نخواهم داد(به احترام استارتر تاپیک)
    یه تاپیک بزنید و اونجا اثبات کنید دین و خلقت و اجنه وجود نداشته.

اگه اینقد که میگید همه چی هیچ و پوچ و موهومه، پس چرا بحث میکنید؟
    سر چیزای پوچ و بی ارزش و به دردنخور کسی بحث نمیکنه.
    امضای ایشان

5. بالا | پست 105

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,300
    میزان امتیاز
    6

من بحث آزادی رو پیش نکشیدم، این تلاش شما بود که بحث رو به حاشیه بکشید... من یه نمونه تاریخی ذکر کردم که در بسیاری کشورها مثل فرانسه به یک نتیجه رسیدن که انقلاب کنن خوبه ولی بعدا فهمیدن چه اشتباهی کردن و دوباره همون سیستم قبلی با آدمای جدید اجرا شد و الان هم رشته مدیریت رسما تدریس میشه و این نشون میده به جای برچسب خوب و بد زدن باید دنبال آگاهی بود...
    منحرف کردن مردم، در تمام ادیان، بدترینه گناهاس... نمیدونم چطوری میتونی با خودت کنار بیای
    آگاهی که نمیتونه خوب رو از بد تشخیص بده موهوماته.

مدیریت یعنی تشخیص خوب و بد در هر موقعیت خاص که بسته به موقعیت و شرایط میتونن متغیر باشن، همون چیزی که ظاهراً شما از درکش عاجزی، مثلاً مصادره اجناس یه محتکرو دزدی کردن میدونی در حالی که نه تنها دزدی نیست بلکه حق مردمه و باید انجام بشه.

شما داری موهوماتی که با عقل جور نیستن به مردم القا میدی، اونوقت من چطور با خودم کنار میام؟
    شما باید بگی چطور با خودت کنار میای؟
    امضای ایشان

6. بالا | پست 106

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    162
    تشکر شده 275 بار در 200 پست
    میزان امتیاز
    2

آگاهی که نمیتونه خوب رو از بد تشخیص بده موهوماته.

مدیریت یعنی تشخیص خوب و بد در هر موقعیت خاص که بسته به موقعیت و شرایط میتونن متغیر باشن، همون چیزی که ظاهراً شما از درکش عاجزی، مثلاً مصادره اجناس یه محتکرو دزدی کردن میدونی در حالی که نه تنها دزدی نیست بلکه حق مردمه و باید انجام بشه.

شما داری موهوماتی که با عقل جور نیستن به مردم القا میدی، اونوقت من چطور با خودم کنار میام؟
    شما باید بگی چطور با خودت کنار میای؟
    جمله آخرم امتحان بود که ببینم به کلمه بدترین گناه گیرمیدی که از بد استفاده کردم یا کلام رو متوجه میشی... خب امیدوار کننده بود چون واقعا راجع به کلام بحث کردی..
    بحث من درباره دزدی از محتکر نیست، البته اون کار هم غلطه چون نقطه ضعف داره میتونن با برچسب زدن به کسی اموالش رو بدزدن و اتفاقی که پارسال افتاد یه کار حساب شده بود که اموال احتکار شده رو مصادره و به قیمت معقول در بازار پخش کردن و پول رو به محتکر دادن (البته فقط امیدوارم که پولش رو بهشون داده باشن)
    بحث من اینه وقتی همه چیز اصولی در نظر گرفته بشه و براش الگوی اجرایی نوشته بشه، دیگه خوب و بد ماهیتشون رو از دست میدن... وقتی پول قابل پیگیری باشه و بشه فهمید از کجا اومده و صرف چی شده، دیگه فروش انسان بی معنی میشه، دیگه قاچاق مواد مخدر بی معنی میشه
    مغز من هم محدودیت هایی داره، من هم شاید در فهم نقاط تاریک این بحث عاجز باشم، من راه رو نشون دادم، تحقیق و پیگیریش رو همه میتونید انجام بدید و دانسته هاتون رو همین تاپیک به گوش بقیه برسونید
    امضای ایشان
    از مخاطبینی که مشاوره و راهنمایی دریافت میکنن میخوام که
    بعد از انجام دادن راه کارها بیان و بگن جواب گرفتن یا نه

وقتی بی خداحافظی میرید، من می مونم و این سوال که؛
    آیا حرفم درست بود و مشکلش حل شد؟

7. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 107

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    162
    تشکر شده 275 بار در 200 پست
    میزان امتیاز
    2

یه چیز دیگه ای هم هست... خوب و بد یه مرحله ی اضافه ست... مثلا میگی چرا اینکارو کردی؟ میگه چون کار خوبیه؟ دوباره باید بپرسی چرا کار خوبیه؟ تا به جواب برسی... ولی من میگم وقتی خوب و بد حذف بشه وقتی میپرسی چرا این کارو کردی؟ دیگه نمیتونه بپیچونتت حتی اگر شخص قدرتمندی باشه و دلش بخواد جواب سرسری بده و مجبور میشه چراییش رو بگه...
    حذف کردن نقاط ضعف و قابل سو استفاده...
    امضای ایشان
    از مخاطبینی که مشاوره و راهنمایی دریافت میکنن میخوام که
    بعد از انجام دادن راه کارها بیان و بگن جواب گرفتن یا نه

وقتی بی خداحافظی میرید، من می مونم و این سوال که؛
    آیا حرفم درست بود و مشکلش حل شد؟

9. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 108

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,300
    میزان امتیاز
    6

جمله آخرم امتحان بود که ببینم به کلمه بدترین گناه گیرمیدی که از بد استفاده کردم یا کلام رو متوجه میشی... خب امیدوار کننده بود چون واقعا راجع به کلام بحث کردی..
    بحث من درباره دزدی از محتکر نیست، البته اون کار هم غلطه چون نقطه ضعف داره میتونن با برچسب زدن به کسی اموالش رو بدزدن و اتفاقی که پارسال افتاد یه کار حساب شده بود که اموال احتکار شده رو مصادره و به قیمت معقول در بازار پخش کردن و پول رو به محتکر دادن (البته فقط امیدوارم که پولش رو بهشون داده باشن)
    بحث من اینه وقتی همه چیز اصولی در نظر گرفته بشه و براش الگوی اجرایی نوشته بشه، دیگه خوب و بد ماهیتشون رو از دست میدن... وقتی پول قابل پیگیری باشه و بشه فهمید از کجا اومده و صرف چی شده، دیگه فروش انسان بی معنی میشه، دیگه قاچاق مواد مخدر بی معنی میشه
    مغز من هم محدودیت هایی داره، من هم شاید در فهم نقاط تاریک این بحث عاجز باشم، من راه رو نشون دادم، تحقیق و پیگیریش رو همه میتونید انجام بدید و دانسته هاتون رو همین تاپیک به گوش بقیه برسونید
    ببینید اسمشو هر چی میخواید بذارید، اصول یا الگو یا بستر یا ساختار در هر زمینه ای اگه وجود داشته باشه و بتونه جلوی فساد رو بگیره، این یعنی یه کار خوب انجام شده، این خودش میشه کار خوب کار خیر.
    هر تعریفی داشته باشید یا هر روشی به کار بگیرید در واقع سعیتون انجام کار خوب هست و لغو کارهای بد.
    پس خوب و بد بهرحال وجود دارن حتی اگه اسمشونو نیارید.
    امضای ایشان

11. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 109

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,093
    تشکر شده 1,534 بار در 881 پست
    میزان امتیاز
    4

سلام
    اینقدر در لغات گیر نکنید مفهوم اصل هست
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد