نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: من خیلی حساسم چکار کنم؟

2992
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46091
    تشکـر
    42
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من خیلی حساسم چکار کنم؟

سلام
    من زمینه زودرنجی از کودکی داشتم. اما به مرور داره شدید تر میشه.
    مسائل و اتفاقات کوچیکو برای خودم خیلی بزرگ میکنم. نمیدونم بهش حساس بودن میگن؟ خودم متوجه این موضوع نبودم، اطرافیانم بهم گفتن.
    مثلا شکست خوردن در یه کار، میتونه تا چند روز ناراحتم کنه. یا وقتی کسی ازم دلخور بشه، شاید تا چند ماه هر روز و هر ساعت بهش فکر کنم و آزارم بده. مثل اینکه نمیتونم خودمو ببخشم.
    چند وقته که یه مزاحم مجازی از نوع خیلی سمج اذیتم کرد. اطرافیانم حالمو میبینن میگن زیادی برای خودت بزرگش میکنی، برای همه پیش میاد و این حرفا. مثلا وقتی باهاش دعوام شد، به قدری عصبی میشدم که دستم یا گردنم میگرفت. یا سردرد شدید، یا معذرت میخوام، تهوع شدید میگرفتم و بالا می آوردم.
    با این وجود هنوز ناراحتم که چرا ناراحتش کردم :/
    آدم درون گرایی هستم و ناراحتیامو از همه مخفی میکنم. از طرفی از دردودل کردن فراری ام. آیا علتش این میتونه باشه که تو خودم میریزم و بروز نمیدم؟ اگه بروز دادن و دردودل کردن حالمو بهتر کنه، شنونده اذیت نمیکشه؟ آیا درمانی داره؟ حتما باید به مشاور مراجعه کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46092
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : من خیلی حساسم چکار کنم؟

منم اینجوریم گاها پیش میاد یارو زده توسرم و هزارجور فحش بارم کرده و من برمیگردم و خونه و میگم تقصیر خودم بود و خودمو مجبور میکنم ازش معذرت خواهی کنم و یا تا سالها غصشو میخورم که چراناراحتش کردم

3. کاربران زیر از arvan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Raftg نمایش پست ها
    سلام
    مسائل و اتفاقات کوچیکو برای خودم خیلی بزرگ میکنم. نمیدونم بهش حساس بودن میگن؟ خودم متوجه این موضوع نبودم، اطرافیانم بهم گفتن.
    مثلا شکست خوردن در یه کار، میتونه تا چند روز ناراحتم کنه. یا وقتی کسی ازم دلخور بشه، شاید تا چند ماه هر روز و هر ساعت بهش فکر کنم و آزارم بده. مثل اینکه نمیتونم خودمو ببخشم.
    چند وقته که یه مزاحم مجازی از نوع خیلی سمج اذیتم کرد. اطرافیانم حالمو میبینن میگن زیادی برای خودت بزرگش میکنی، برای همه پیش میاد و این حرفا. مثلا وقتی باهاش دعوام شد، به قدری عصبی میشدم که دستم یا گردنم میگرفت. یا سردرد شدید، یا معذرت میخوام، تهوع شدید میگرفتم و بالا می آوردم.
    آدم درون گرایی هستم و ناراحتیامو از همه مخفی میکنم. از طرفی از دردودل کردن فراری ام. آیا علتش این میتونه باشه که تو خودم میریزم و بروز نمیدم؟ اگه بروز دادن و دردودل کردن حالمو بهتر کنه، شنونده اذیت نمیکشه؟ آیا درمانی داره؟ حتما باید به مشاور مراجعه کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

زودرنجی یا حساسیت با عنوان تحریک پذیری شناخته میشه
    و باتوجه به نکاتی که بیان کردین شما دو نوع تحریک پذیری رو دارین 1_ حساسیت نسبت دیگران 2_ حساسیت نسبت به محیط .

عواملی که باعث بروز این حالت میشه ویژگی‌های زیستی، شخصیتی، محیطی که فرد در آن رشد کرده ، تربیت خانوادگی در تحریک پذیری افراد نقش داره
    یادگیری مهارت تنظیم هیجان و کنترل احساسات برای درمان زود رنجی لازم هست ، با مراجعه به یک روانشناس به صورتدحضوری آموزش مهارت های لازم رو دریافت میکنین و علاوه بر آموزش، علل و ریشه‌های زودرنجی‌ شما مورد بررسی قرار می گیره و در صورت وجود اختلالاتی نظیر اضطراب و افسردگی برنامه درمانی مشخصی برای شما تنظیم میشه چون افرادی که مدت طولانی زود رنجی رو تجربه کردن در نهایت به بروز اختلالاتی نظیر افسردگی دچار میشن

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46091
    تشکـر
    42
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

زودرنجی یا حساسیت با عنوان تحریک پذیری شناخته میشه
    و باتوجه به نکاتی که بیان کردین شما دو نوع تحریک پذیری رو دارین 1_ حساسیت نسبت دیگران 2_ حساسیت نسبت به محیط .

عواملی که باعث بروز این حالت میشه ویژگی‌های زیستی، شخصیتی، محیطی که فرد در آن رشد کرده ، تربیت خانوادگی در تحریک پذیری افراد نقش داره
    یادگیری مهارت تنظیم هیجان و کنترل احساسات برای درمان زود رنجی لازم هست ، با مراجعه به یک روانشناس به صورتدحضوری آموزش مهارت های لازم رو دریافت میکنین و علاوه بر آموزش، علل و ریشه‌های زودرنجی‌ شما مورد بررسی قرار می گیره و در صورت وجود اختلالاتی نظیر اضطراب و افسردگی برنامه درمانی مشخصی برای شما تنظیم میشه چون افرادی که مدت طولانی زود رنجی رو تجربه کردن در نهایت به بروز اختلالاتی نظیر افسردگی دچار میشن
    بله حساسیت هام به مرور داره بیشتر میشه پس می بایست به روانشناس مراجعه کنم. ممنونم از پاسخگویی

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46489
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Raftg نمایش پست ها
    سلام

سلام دوست عزیز راه حل کوتاه مدت و سریعی برای مسائل اینچنینی که ممکنه نتیجه ی انواع اختلالات روانی باشند وجود ندارد (مثل اختلالات شخصیت ،اختلالات اضطرابی و...).برای حل موثر این مشکل شما حتما باید به روانشناس مراجعه کنید و اگر به صورت کلی بخوام خدمتتون بگم ، زودرنجی شما یا اینکه مرتب به اینکه اون فرد رو ناراحت کردید فکر میکنید ناشی از یک طرحواره ی ناسازگار و احتمالا اختلال وسواسی اجباری هست .به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد