نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مازوخیسم

4909
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41834
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مازوخیسم

من یه چند وقتیه وقتی ک عصبی میشم تیغ برمیدارم و پامو خط میندازم اینجوریه که واقعا بعدش اون حس دردو دوس دارم و حس میکنم که خالی شدم فقط جای زخمایی ک میمونه و مخفی کردنش از خانوادم یکم سخت و ناراحت کنندس میخواستم بدونم که الان یعنی من مازوخیسم دارم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : مازوخیسم

سلام

این دلیلش اینه که در اونجور مواقع خون شما غلیظ شده و نیاز هست که با خارج شدنش از بدن شما به آرامش برسید اما خارج کردن این خون غلیظ از بدن باید به دست دکتر طب سنتی انجام بشه که در اصطلاح به این کار میگن « حجامت ».
    البته نوع دیگه ای از خون خارج کردن هست که بهش میگن « فصد » و مقدار خارج شدن خون در فصد بیشتر هست.

پس شما بجای اینکه خودتون به خودتون زخم بزنید هر از گاهی به پزشک طب سنتی مراجعه کنید و حجامت کنید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 31 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    5

ورزش کنید و تفریح کنید و کمتر تنها بمونید. نشونه افسردگیع

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ciara79 نمایش پست ها
    من یه چند وقتیه وقتی ک عصبی میشم تیغ برمیدارم و پامو خط میندازم اینجوریه که واقعا بعدش اون حس دردو دوس دارم و حس میکنم که خالی شدم فقط جای زخمایی ک میمونه و مخفی کردنش از خانوادم یکم سخت و ناراحت کنندس میخواستم بدونم که الان یعنی من مازوخیسم دارم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

مازو خیسم یعنی کسی که میل داره آزار ببینه به ویژه در حین عمل ************ !!
    بیماری سادیسم کسی که این بیماری رو داره سادیستیک تعریف میشه
    یعنی کسی که دوست داره آزار برسونه !!

خُب شما هم ممکنه سادیسم داشته باشین هم مازو خیسم و هم هیچ کدو مشون !!
    اما چرا؟
    چون وقتی عصبانی میشین این میل در شما بروز میکنه و به صورت دائم نیست !! در حالی که افراد مازو خیسم همیشه حالت میل به آزار دیدن رو دارن به ویژه آزار وحقارت روحی !!

ممکنه سادیسم باشین اما چون کسی در دسترستون نیست یا به خاطر شرایط محیطی که زندگی میکنید کسی نیست که بتونین بهش آسیب بزنین به خودتون آسیب میزنید !! یعنی سادیستیک هستین

درسته که شما از این حالت تیغ کشیدن به پا خوش حال میشین اما بیماری خود انزجاری ( مازو خیسم ) & سادیستیک نیاز به پروسه درمان داره

درضمن با نظریه آقا ی تجربه موافقم ( در مورد حجامت ) وکاهشغلظت خون

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    خودزنی جراحت عمدی با شکلی از فشار ناشی از احساسات یا افکار شروع می شود.پس از وارد کردن زخم به بدن، فرد احساس راحتی می کند توجه داشته باشید که این آرامش صرفا موقت است، زیرا عامل زمینه ای آن همچنان باقی است.کمی بعد حتی ممکن است این احساس راحتی با شرم و گناه همراه می شود که دوباره فرد را به سوی احساسات منفی و تنش سوق می دهد.
    مهمترین بخش کمک به فرد در ترک عادت به خودزنی، درک چرایی این رفتار در وهله اول است تا فرد به بینش لازم در مورد این عمل خود برسد به طور کلی بیشتر افراد این کار را برای رهایی از تنش و برخی دیگر برای احساس درد فیزیکی به جای بی حسی عاطفی انجام می دهند. و این می تواند این معنا را بدهد که فرد احساسات و نیازهای خود را به درستی نمی شناسد و از این عمل به صورت اشتباه استفاده می کند برخی از علل خودزنی عبارتند از:
    استرس، فشار،اضطراب، افسردگی، عصبانیت، غم،طرد شدن از سوی دوستان و خانواد، تنهایی،مسائل اجتماعی، اختلافات خانوادگی و...نداشتن مهارت های سازگاری و مقابله از دیگر علل ایراد آسیب به بدن است و فرد از ان به عنوان راحلی برای رسیدن به آرامش استفاده می کند .
    خودزنی می تواند نشان دهنده مشکلات و یا اختلال خاصی از جمله اختلالات شخصیت مرزی ، افسردگی ، اضطراب وکسب توجه ، مصرف مواد ، ptsd,و... باشد و برای اینکه بتوانیم دلیل این رفتار را شناسایی کنیم نیاز است که شما وارد پروسه درمانی شوید تا بتوانیم بررسی لازم را برای تشخیص گذاری انجام بدهیم و به شما در بهبود عملکرد کمک کنیم . تنها بر اساس یک عمل رفتاری نمی توان تشخیص گذاری کرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)