نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: وابستگی بیش از حد همسرم به خانواده اش

4922
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40257
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی بیش از حد همسرم به خانواده اش

سلام من خانم ٢٤ سالمه و همسرم ٢٧ حدود ٢ سال و نيمه كه ازدواج كرديم و نزديك ٣،٤ سال هم دوست بوديم، يه نسبت فاميلي دور هم داريم، خانواده همسرم خانواده ثروتمندي هستن بر خلاف خانواده خودم كه قشر متوسطي هستيم، خانواده همسرم با من خيلي خوبن مهربونن اما موضوعي كه منو اذيت ميكنه اينه كه خيلي به هم وابسته ان و مادرشوهرم دايم ميخواد به ديگران نشون بده كه بچه هاي من مدام دور من هستند به هم دليل اصلا اجازه نميدن ما با هم تنها سفر بريم يا ما با خانواده من مسافرت بريم حتي ماه عسل هم ما خانوادگي رفتيم.. پدرشوهرم براي خريد ملك به همسرم پول ميده و يه جورايي با اينكار ميخوان مارو مديون خودشون نگه دارن و ما دايم پيششون باشيم، همسرم تك فرزند نيست ٢ خواهر و يه برادر دارن كه خواهر و برادر همسرم با بچه هاي خالشون ازدواج كردن و خالشون و شوهر خالشون فوت كردن و اين جاري و داماد خانواده هم باز با اين خانواده هستن هميشه تو همه جا، و از منم توقع دارن منم با خانوادم مسافرت نرم و فقط با اينها باشم و اين موضوع به شدت منو عصبي ميكنه به همسرمم ميگم ميگه همين كه هست و من نميتونم بگم ما نميايم يا ما خودمون ميريم،همسرم ميگه مامانم قدول نميكنه!!! جدا از اين اخلاق همسرم خيلي ادم كاري و پول جمع كني هست و من راضي ام ولي باعث ميشه ملكي كه ميخره بدهي داشته باشه و خسيس ميشه و دايم به من ميگه پول خرج نكن و بابتي مقدار پولي كه به من ميده دايم سوال جواب ميكنه! مشكل ديگه هم كه داره اينه كه مهموني مختلطي جايي از طرف فاميل من دعوت ميشيم ميگه من نميام و مجلس مختلط دوس ندارم! ما مدام در حال دعوا هستيم و بهش ميگم من هيچ دلخوشي ندارم نه مسافرت داريم نه مهموني داريم نه پولي ميدي كه من حداقل خودمو با يه چيز سرگرم كنم، و فقط جوابش اينه كه اگه منو ميخواي بايد از قيد خيلي چيزا بزني مثل خيلي زنا! منم ميگم باشه ميزنم مهموني مختلط نميريم اصلا ولي دو تا مسافرت تنهايي بريم توام به ناطر من اينكارو بكن ميگه نه من نميونم ميگم پول بده من حداقل تفريح كنم ميگه نه بدهي دارم بايد كم خرج كني... شما بگيد من چيكار كنم واقعا خسته شدم از خودش و خانوادش ، دايم در حال دعوا هستيم بحث طلاق رو ميكنيم ولي واقعا هم همديگه رو دوس داريم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دخالت خانواده همسر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر بود قبل از ازدواج در مورد این موضوعات صحبت بیشتری می کردید چون شما چهار سال فرصت آشنایی مناسب را داشته اید. بهتر است با همسرتان به صوردت جدی صحبت در این مورد صحبت کنید و بدون مقصر جلوه دادن خانواده ها و یا توهین احساسات خود رابیان کنید. دقت کنید اگر رفتار ایشان برای پول خرج کردن مدیریت می باشد که قابل درک است اما اگر منظورتان خسیس بودن است . بهتر است بررسی دقیق توسط متخصص صورت گیرد تا در صورت وجود این مشکل یک سری آموزش ها در این زمینه صورت گیرد .بهتر است وقتی از خست همسر یا والدین‌مان ناراحت می‌شویم نباید با مقابله به‌مثل، در پی جبران یا تلافی برآئیم، چون نتیجه‌ای جز تشدید علائم آزاردهنده این اختلال روحی ندارد با لحنی نرم به طرف مقابل بگوئیم که این رفتارهایش باعث سرخوردگی و نارضایتی شماست. ممکن است خانواده ایشان تنها هدفشان کمک کردن به فرزندشان باشد اما همسر شما ممکن است به دلیل وابستگی زیاد این رفتارهای خانوادیشان را اشتباه برداشت کند و سعی کند با کنار آنها بودن آن را جبران کند. برای بررسی دقیق این موضوع به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بررسی لازم صورت گیرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88419832

شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)