مشاور
تبلیغات مشاور
وابستگی شدید همسر به مادرش    وابستگی شدید همسر به مادرش
وابستگی شدید همسر به مادرش    وابستگی شدید همسر به مادرش

وابستگی شدید همسر به مادرش

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: وابستگی شدید همسر به مادرش

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر

وابستگی شدید همسر به مادرش

با سلام
    دوستان من تقریباده ساله ازدواج کردم و تا حالا هم همسرم را دوست داشتم ولی همسرم یک مشکلی داره که پدرم را دراورده و دیگه خسته شدم به طوری که از زندگی سیر شدم و کم کم دارم حس میکنم دیگه نمیتونم دوستش داشته باشم اون وابستگی شدیدی به مادرش داره به طوری که وقتی با مادرش هست دیگه نه من را می بینه نه صدامو میشنوه هم خانمم و هم مادر خانمم آدمهای خوبی هستند ولی این وابستگی شدید خانمم به مادرش من را داغون کرده به طوری که دیگه دلم میخواد سر بزارم به کوه و بیابون همش میخواد با مادرش باشه فقط با مادرش بره مسافرت همش خونه مادرش باشه اصلا احساس مسولیتی نسبت به صله رحم با یقیه نداره تا مادرش چیزی را تایید نکنه اصلا قبول نمی کنه اگه من در مورد هر چیزی هر نظری بدهم انگار باد هواست ولی اگه مادرش بگه چشم بسته قبول میکنه اگه من بگم فلان غذا خوشمزست و دوست دارم درست نمی کنه ولی اگه مادرش همون غذا را بگه خوشمزس سریع میگه موادشو بگیر درست کنم اگه بچه سرما بخوره و من بگم سوپ درست کن یک ماه هم مریضی بچه طول بکشه سوپ درست نمیکنه ولی اگه مادرش بگه سریع درست میکنه برای لوازم خونه و غذا و لباس و مسافرت و همه چیز همینطوره تنها دلخوشی من تو زندگی خانمم بود که اونم فقط چسیبده به مادرش اینه که دیگه خیلی احساس تنهایی میکنم چون یه دختر کوچولو هم دارم دلم نمی خوام با زن دیگه ای هم ارتباط برقرار کنم از یه طرف احساس تنهایی داره خفم میکنه و از یه طرف دلم میخواد بزارم برم یه جای دور وسط بیابون تنهایی زدگی کنم ولی فکر آینده دختر کوچولوم نمیزاره لطفا راهنماییم کنید اصلا دلخوشی به زندگی ندارم
    برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

2. Top | #2

دلنوشته کاربر
    بمان برای ساختن...
    عنوان کاربر
    مشاور
    ميانگين پست در روز
    2.54
    تشکـر
    0
    تشکر شده 85 بار در 68 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : وابستگی شدید همسر به مادرش

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ناراحتی شما قابل درک می باشد اما بهتر است با همسرتان در آرامش و بدون توهین به ایشان یا مادرشان و یا مقصر جلوه دادن مادرایشان در مورد نیازهایتان و بی توجهی هایی که فکر می کنید صورت گرفته است صحبت کنید تا زمانی که ایشان از احساسات شما آگاهی لازم را نداشته باشند امکان تغییر پایین می باشد . سعی کنید در زمانی که تنها هستید و کسی دیگر در کنارتان حضور ندارد صحبت کنید و همچنین با توجه به صحبت شما به نظر می رسد در کنار بعد عاطفی در بعد جنسی نیز مشکلاتی در زندگیتان وجود دارد بهتر است برای بررسی دقیق تر مشکلات به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بررسی لازم در این زمینه صورت گیرد به مرور زمان همین کناره گیری های کوچک می تواند تاثیرات منفی بر زندگی مشترکتان داشته باشد . وابستگی می تواند به دلایل مختلفی روی داده باشد بهتر است در این زمینه با همسرتان صحبت شود تا بتوانیم مشاوره مناسب در این زمینه صورت گیرد گاهی وابستگی های افراطی می تواند تاثیرات مخربی بر زندگی مشترک داشته باشد . هرچه آگاهی شما نسبت به نیازها و علایق یکدیگر بیشتر باشد می توانید نتایج بهتری از زندگی مشترک به دست آورید .سعی کنید چیزهایی که همسرتان را به شما متوجه می کند را شناسایی کنید و از آنها استفاده کنید. یکی از موضوعاتی که باعث کاهش این احساس درماندگی و نا امیدی در شما می شود و به شما فرصت حل منطقی مسأله می دهد برداشتن تمرکز افراطی و بولد کردن این موضوع است . سعی کنید از تمرکز افراطی بر روی مشکل تان پرهیز کنید. و به ابعاد امیدوار کننده تر زندگی هم سری بزنید و توجه به آنها داشته باشید
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495

شاد باشید
    برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

3. کاربران زیر از dehghan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر

از راهنمایی شما سپاسگزارم

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.36
    تشکـر
    2,332
    تشکر شده 1,972 بار در 1,030 پست
    سیستم عامل و مرورگر

من حس میکنم که شما منشا همه ی مشکلات زندگی و زناشویی خودتون رو به مادرخانمتون ربط دادید و هر مسله ای که براتون پیش میاد انگشت اتهام رو به سمت مادرخانمتون میبرید و حس میکنید اگر حضور اونو کم رنگ کنید زندگی شما بهشت میشه .
    در حالی که شما یکسری رفتارها رو داشتید که اینجورعکس العملی رو دریافت کردید .
    ببینید ااینکه خانمتون به حرف مادرش توجه میکنه و احترامشو حفظ میکنه خب به خاطر اون محبت بی دریغ و بی حدو مرزی هست که بین مادر و فرزند وجود داره و نمیتونید بینشون فاصله ای بندازید.
    ولی میشه با توجه بیشتر و محبت بیشتر و شنیدن خواسته ها و انتظاراتش همسرتونو بیشتر به سمت خودتون بکشید به گونه ای که خود به خود خواسته های شما را حتی فراتر از انتظاراتتون براورده میکنه .
    پس به نظرم انرژی خودتون رو به جای اینکه روی، فاصله انداختن و دورکردن خانمتون از مادرش بزارید، روی تغییر رفتارخودتون و شنیدن خواسته هاش بزارید مطمنن اون نتیجه دلخواه هم خواهید گرفت.
    " هر انسانی دارنده ی آن سرزمینی است که با چشمِ رویا می بیند "

6. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.49
    تشکـر
    3,160
    تشکر شده 1,582 بار در 1,054 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام

وقتی خانمتون پیش مادرشون هستن و توجهشون به ایشونه شما سعی نکنید به زور این توجه رو به خودتون منحرف کنید، بذارید راحت باشن، این راحت بودن باعث میشه بعداً توجه بهتری به شما داشته باشن، چون بهرحال هر کسی جایگاه خودشو داره.

8. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)