نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: من کسی هستم که دچار لغزش شده است

1087
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47042
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy من کسی هستم که دچار لغزش شده است

وقتی در رابطه با خیانت سرچ میکنی فقط درباره خیانت دیدگان صحبت شده و هیچ صحبتی از کسانی که مرتکب لغزش شده اند نیست. این افراد سختی و دشواری کمتری را تحمل نمیکنند. کمتر از خیانت شدگان نیاز به مشاوره ندارند. این افراد در مقطعی به دلایلی مانند بد اخلاقی همسر، کم توجهی، کنترل گری، پرخاشگری، یا هر اختلال شخصیتی دیگری در همسر یا خودشان دچار لغزش شده اند. پس از افشای لغزش هم که از همه جا طرد میشوند و دربارشان بدگویی میشود. با یه سرچ ساده میشه فهمید مطالعات نشون میده در دنیا نزدیک ۷۵ درصد روابط درگیر خیانت ادامه پیدا میکنه. این قضاوت کردنای نادرست ما فقط باعث میشه افرادی که لغزش کردن و واقعا پشیمونن و حاضرن تاوان کارشونو پس بدن و اشتباهشونو جبران کنن شانس ادامه زندگی و عشقشونو که ۷۵ درصد میتونه باشه کم‌کنیم. زندگی که پس از لغزش و اگاهی نسبت به اون مورد درمان قرار میگیره و ادامه پیدا میکنه خیلی رشد یافته تر ادامه پیدا میکنه. این پستو گذاشتم برای کسایی که دچار لغزش ششدن. منم دچار لغذش شدم و از کرده خودم پشیمونم و در صدد جبران بر اومدم و الان ۵ ماهه هر روز و هر ثانیه درگیر این دشواری ها و مشکلاتش هستم تا همسرمو راضی کنم به بخشیدنم. از انواع و اقسام مشاوره ها، کتابها، تکنیک ها و... هم دارم استفاده میکنم. همسرم دچار پی تی اس دی شده و بسیار کنار اومدن باهاش سخته اما دارم تحمل میکنم و انگیزه دارم تحمل کنم چون به بزرگی ظلمی که در حق همسرم کردم فکر میکنم. البته من قبلا انقدر بزرگ نمیدونستم و شاید این شبکه های مجازی فیلم ها و سریال ها این موصوع رو برای من نرمالایز کرده بود الان که واقعا باش مواجه شدم فهمیدم خیلی بزرگتر از چیزیه که قبلا توسط رسانه ها به من القا میشده.
    امیدوارم کسایی که لغزش میکنن و کسایی که مورد لغزش واقع میشن موذد مشاوره درست قرار بگیرن و شانس برگشتنشون رو بالا ببرن چون در صورت برگشتن به همدیگه خیلی عاشق تر میشن.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : من کسی هستم که دچار لغزش شده است

سلام به شما ندا جان
    بله خیانت برای هردو فرد می تواند با فشارهای روحی زیادی همراه شود اما خب در هرصورت نمی توان اشتباه بودن مسیر فرد خیانت کار و احساسات و رفتاری که بعد از آشکار شدن خیانتش دارد را نیز نادیده بگیرید .
    عنای خیانت عاطفی یا احساسی این است که یکی از دو زوج حریم های تعیین شده در میانشان را نادیده بگیرند و این حریم ها مرتبط با موضوعات زناشویی و احساسی باشد.
    به عبارت دیگر هنگامی که یکی از زوجین اقدام به سرپیچی از تعهدات احساسی و عاطفی زناشویی خود کند و این روابط را با افراد غیر مجاز برقرار کند خیانت عاطفی یا احساسی اتفاق می افتد.
    همیشه خیانت های عاطفی از یک دوستی ساده شروع می شوند و در بهترین حالت به خیانت عاطفی و در بدترین حالت به خیانت جنسی می رسند.
    عوامل زیادی می تواند در خیانت نقش داشته باشد که می تواند مهم ترین آنها شامل موارد زیر شود:
    ٫ فقدان شرایط لازم برای بحث در مورد عواطف و احساسات واقعی مان
    ۲٫ فقدان ارزش ها و علایق مشترک میان من و خانومم
    ۳٫ زود رنج بودن خانومم و پرخاشگری وی هنگام بروز مشکلات عادی
    ۴٫ عدم احساس برنده بودن وقتی که در خانه و در کنار خانومم هستم ، بی احترامی به هم و نداشتن مسیر تعاملی سازنده
    ۵٫ عدم توجه و قدردانی خانومم نسبت به کارهای کوچک و بزرگی که انجام می دهم (مهم ترین عامل نارضایتی عاطفی در مردان)
    6.عدم رضایت از روابط عاطفی و جنسی
    7/مشکلات شخصیتی و روحی افراد که عموما افراد آن را نادیده می گیرند
    8/راحل های حل مسئله ضعیف و تمایل به اینکه هر چیز در همان زمان حل و فصل شود و یا پاسخ داده شود و...
    در این مسیر اگر فرد پذیرش اشتباه خود را داشته باشد و بخواهد که این اعتماد را بازسازی کند و همسر نیز تمایل به ادامه ارتباط داشته باشد می توان در طول زمان این اعتماد را بازسازی کرد .
    در هرصورت این اتفاق برای هردو طوج با مشکلات روحی زیادی همراه می باشد که نیاز است در این مسیر در کنار تلاش های خودشان یک زوج درمانگر نیز در کنارشان باشد اگر دلایل خیانت مشخص و رفع نشود خب امکان مجدد رخداد آن و یا عدم بازسازی اعتماد وجود دارد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)