نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل با خانواده همسر

3760
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25459
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با خانواده همسر

سلام و خسته نباشید...من 27 سالمه و نامزدم 28 سال دو سال نامزدیم. مشکل من مربوط میشه به خونه ای که شریکی نامزدم و پدرش کنار خونشون ساخته. چند ماه پیش این خونه فروش رفت و حساب کنی نصف این پول برای نامزد منه. چون بیشتر کاراش خودش کرده و ماشینش و فروخته و این خونه رو ساخته البته این مربوط میشه به قبل از نامزدی ما.. الان نامزدم هر کاری می کنه سهمش نمی دن بهش که ما بریم یه خونه بخریم. یا حداقل بدهکاریامون بدیم...باباش می خواد بره زمین بخره و خونه بسازه. در حالی که این جاهایی که میرن قیمت زمین خیلی بالاست و من کلا با این مسئله مشکل دارم نمی خوام کنار خانواده ایشون زندگی کنیم..چون نامزدم به شدت وابسته به خانوادشه. و من می خوام دور زندگی کنیم تا وابستگیش کم شه..بعدم ما پول نداریم این خونه رو بسازیم.. پس فعلا می مونه همین جور ..در حالی که ما کلی خرج و مخارج زندگی داریم.(عروسی و ...).. بعدم تا حالا هزار تومن به ما کمک نکردن.هر چی که هست نامزدم خودش تلاش می کنه... کارش سخته و خیلی تو فشار اقتصادیه... همش تو خودشه..من از این وضعیت خسته شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل با خانواده همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطیما2 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید...من 27 سالمه و نامزدم 28 سال دو سال نامزدیم. مشکل من مربوط میشه به خونه ای که شریکی نامزدم و پدرش کنار خونشون ساخته. چند ماه پیش این خونه فروش رفت و حساب کنی نصف این پول برای نامزد منه. چون بیشتر کاراش خودش کرده و ماشینش و فروخته و این خونه رو ساخته البته این مربوط میشه به قبل از نامزدی ما.. الان نامزدم هر کاری می کنه سهمش نمی دن بهش که ما بریم یه خونه بخریم. یا حداقل بدهکاریامون بدیم...باباش می خواد بره زمین بخره و خونه بسازه. در حالی که این جاهایی که میرن قیمت زمین خیلی بالاست و من کلا با این مسئله مشکل دارم نمی خوام کنار خانواده ایشون زندگی کنیم..چون نامزدم به شدت وابسته به خانوادشه. و من می خوام دور زندگی کنیم تا وابستگیش کم شه..بعدم ما پول نداریم این خونه رو بسازیم.. پس فعلا می مونه همین جور ..در حالی که ما کلی خرج و مخارج زندگی داریم.(عروسی و ...).. بعدم تا حالا هزار تومن به ما کمک نکردن.هر چی که هست نامزدم خودش تلاش می کنه... کارش سخته و خیلی تو فشار اقتصادیه... همش تو خودشه..من از این وضعیت خسته شدم
    سلام

عزیز حتما غلطه که شما در این امر دخالت کنید والا عمری وارد دشمنی میشین . بگذارید مسئله رو خودشون پسر و پدری حل کنند.

موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    دقت کنید که شما هنوز در مرحله نامزدی هستید و ممکن است صحبتهای شما به اشتباه از سمت خانواده همسرتان و خود همسرتان برداشت شود بهتر است در بیان آنها مراعات کنید تا از کدورت های احتمالی جلو گیری شود بهتر از بگذارید همسرتان با آنها صحبت کند و از صحبت مستقیم در این مورد خوداری کنید . پدر ایشان احتمالا به همه جوانب فکر کرده اند و قصد بالا کشیدن پول پسرشان را ندارند بهتر است پسرشان در مورد اهداف خودش و برنامه اش برای آینده با آنها صحبت کند تا زمانی که نامزد شما سکوت کند ممکن است خانواده ایشان این سکوت را به معنی رضایت ایشان بدانند. اما شما می توانید در احترام و بدون صحبت کردن در مورد خانواده ایشان در مورد تصمیم همسرتان برای مدت نامزدی و برنامه هایش برای آینده صحبت کنید تا بتوانید به شناخت بیشتری از ایشان دست یابید . در صورتی که وابستگی ایشان به اندازه ای است که می تواند روند زندگی شما را مختل کند و بر روابط شما تاثیر دارد و ممکن است در آینده ایشان نتوانند از عهده زندگی مشترکتان بر آیند بهتر است به صورت حضوری با یک روانشناس مجرب صحبت کنید تا سبک شخصیتی ایشان مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطیما2 نمایش پست ها
    سلام بهتره غیر مستقیم با نامزدت درموردش صحبت کنی اما اینو بدون هرگز دخالت مستقیمی نداشته باشی چرا که بعدا کاسه کوزه ها رو سرشما می شکنن.پس بهتره بذاری پدروپسری خودشون مشکلشونو حل کنن شما فعلا فقط بهتره نظرتونو غیر مستقیم وبه عنوان نصیحتی چیزی به همسرتون بگید تا مشکلی پیش نیاد بعدا..
    امضای ایشان
    تنها چیز غیر ممکن درجهان خود کلمه غیر ممکن است.

منی که، نام شراب ازکتاب می شستم

زمانه چنان کرد،که کاتب دکان میفروش شدم

5. کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد