نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دوستی

3499
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46173
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستی

سلام ۲۳سالمه ومدتیه باآقاپسری۳۰ساله آشناشدم البته به اصرارایشان وطی ابرازعلاقه هایی که بهم میکردمنم رفته رفته مهرش به دلم افتاد.بع پیشنهادصیغه دادپنهانی ازخانواده ها
    منم قبول کردم البته بنده مجردهستم .مدتیه باهم هستیم وتازگی هانسبت بهم سردشده وبی توجه.
    دوهفته یانهایتاسه هفته درمیان یه حالی ازم نمیپرسه.
    البته ایشان همون اوایل ارتباطمون گفتن که شرایط ازدواج ندارن ومن منتظرنباشم که یروزی ایشون بیاد........
    ولی بنده ازسرعلاقه ای که داشتم قطع ارتباط نکردم.
    اوایل میگفت که اگه یروزی شرایط ازدواج دائم پیداکنه میادسراغ من.چون خیلی هم ازخوبی ومهربونی های من خوشش اومده.

الان که باخودم فکرمیکنم اگه منونمیخادچرازندگی منوروی هوا معلق کرده،خب یکدفعه قطع ارتباط کنه
    بزارمنم بفهمم کجای کارم.

خیلی دلم گرفته لطفانگییدشرایط ازدواج نداره
    اینوخودمم میدونم ولی سوالم ازآقاپسرهای محترم
    اینه که چجوری وقتی یه دخترخوبی که خوب هم شناختینش ودوسش دارین روبادلایلی مثل نداشتن
    شرایط ازدواج کنارمیزاری؟

بادلتون چجوری کنارمیایید؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دوستی

سلام به شما دوست عزیز
    ببین عزیزم ایشان به شما بیان کرده اند که نمی خواهند ازدواج کنند و هدف یا از این رابطه نیز مبنی بر ازدواج ندارند پس اینکه شما بخواهید به امید اینکه روزی نظر ایشان تغییر کند و بواهند ازدواج کنند و شما را انتخاب کنند در یک رابطه بمانید خود را در معرض آسیب قرار داده اید .
    فردی که هدف ازدواج داشته باشد مسیر مشخصی را طی می کند پس بهتر است با این صحبت ها خود را قانع نکنید شما به عنوان یکی از طرفین این رابطه اگر هدف مشترکی از این رابطه با این آقا ندارید می توانید در احترام از این رابطه خارج شوید و مسیر خودتان را طی کنید .
    اینکه بمانید تا روزی این اقا برای شما تصمیم گیری کنند که بروند یا بماند پس شمایی و انتخابی از سمت شما وجود ندارد .
    در این مسیر بهتر است از عقد و صیغه به صورت پنهانی خوداری کنید چون اگر شما تا به حال ازدواج نکرده باشید در اول اینکه برای صیغه و عقد به اجازه پدر نیاز می باشد در غیر این صورت این صیغه و عقد به صورت پنهانی دچار مشکل می باشد در کنار اینکه اگر شما رابطه دوستی را با رابطه ازدواج اشتباه بگیرید و به فرد مقابلتان بدون هیچ تعهد و مسیر مشخصی یک رابطه ازدواج را شروع کنید و مانند یک همسر با این فرد رفتار کنید و به نیازهای عاطفی و جنسی و... یکدیگر پاسخ بدهید در این حالت امکان اینکه این فرد بخواهد این رابطه را رسمی کند و در جهت به دست اوردن شما تلاشی کند وجود ندارد چون شما به راحتی هر چیزی را که این فرد از رابطه توقع داشته است بدون هیچ رسمیتی در رابطه در اختیار او قرار داده اید .
    بهتر است سعی کنید از این رابطه تجربه لازم را کسی کنید و برای ادامه مسیر خود با بینش بیشتری حرکت کنید.

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46138
    تشکـر
    10
    تشکر شده 35 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    4

به نام خدا

سلام
    به عنوان یه پسر بهتون پیشنهاد میکنم که هر چی سریع تر از این رابطه بیاید بیرون
    پسرایی که حتی با اسم ازدواج وارد همچین رابطه ای میشن هم نمیشه بهشون اعتماد کرد من موندم شما چطور با این آقا که همون اول گفته شرایط ازدواج نداره وارد رابطه شدید
    هم از نظر شرعی هم ارتباط بین دختر و پسر جایز نیست هم همه میدونیم چه مشکلات بزرگی رو به وجود میاره
    به عنوان دانشجوی حقوق هم باید بگم صیغه شما باطله...برای صیغه چه موقت چه دائم در نظر بیشتر مراجع شما نیاز به اجازه ولی داری
    احتمالا این آقا وقتی به هدفش برسه شما میذاره کنار... هر چند ظاهرا الان هم نا امید شده یا به هر دلیل دیگه شما رو گذاشته کنار ... چون میگید همین الان هم زیاد هم باهاتون در ارتباط نیست
    دلتون هم نسوزه که چرا رفت و چطور دلش اومد...بهتر که رفت...اگه روی حرفش باشه وقتی شرایط ازدواج رو پیدا کرد بر میگرده
    خودتون رو دوست داشته باشید و منتظر فرد زندگی خودتون باشید
    حرفم رو با یه جمله از هاروکی موراکامی تموم میکنم:

“جایی که بودن و نبودنت هیچ فرقی ندارد
    نبودنت را انتخاب کن.
    اینگونه، به بودنت احترام گذاشته ای”

یا علی
    ویرایش توسط AminCOD : 04-05-2022 در ساعت 11:14 PM

5. کاربران زیر از AminCOD بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha.. نمایش پست ها
    سلام ۲۳سالمه ومدتیه باآقاپسری۳۰ساله آشناشدم البته به اصرارایشان وطی ابرازعلاقه هایی که بهم میکردمنم رفته رفته مهرش به دلم افتاد.بع پیشنهادصیغه دادپنهانی ازخانواده ها
    منم قبول کردم البته بنده مجردهستم .مدتیه باهم هستیم وتازگی هانسبت بهم سردشده وبی توجه.
    دوهفته یانهایتاسه هفته درمیان یه حالی ازم نمیپرسه.
    البته ایشان همون اوایل ارتباطمون گفتن که شرایط ازدواج ندارن ومن منتظرنباشم که یروزی ایشون بیاد........
    ولی بنده ازسرعلاقه ای که داشتم قطع ارتباط نکردم.
    اوایل میگفت که اگه یروزی شرایط ازدواج دائم پیداکنه میادسراغ من.چون خیلی هم ازخوبی ومهربونی های من خوشش اومده.

الان که باخودم فکرمیکنم اگه منونمیخادچرازندگی منوروی هوا معلق کرده،خب یکدفعه قطع ارتباط کنه
    بزارمنم بفهمم کجای کارم.

خیلی دلم گرفته لطفانگییدشرایط ازدواج نداره
    اینوخودمم میدونم ولی سوالم ازآقاپسرهای محترم
    اینه که چجوری وقتی یه دخترخوبی که خوب هم شناختینش ودوسش دارین روبادلایلی مثل نداشتن
    شرایط ازدواج کنارمیزاری؟

سلام.

چنین رابطه ای از اول غلط بوده، شما نباید وقتی این آقا همونطور که خودش از اول گفته تعهدی درباره ازدواج نسبت به رابطتون نداره وارد رابطه جدی با ایشون میشدی.

موضوع دیگه اینه که الان شما از ازدواج با این شخص حرف میزنی در حالی که تا این مرحله خانواده ها هیچ اطلاعی از ارتباط شما نداشتن.

در فرهنگ ما اطلاع خانواده ها از وجود رابطه ای که احتمال ازدواج در اون وجود داره خیلی مهمه، به خصوص برای خانواده دختر و به خصوص درباره رابطه عمیق این چنینی که تا محرمیت پیش رفته.

اینکه بدون اطلاع خانواده تا این اندازه پیش برین ، اگر هم بعدش ازدواج دائمی وجود داشته باشه و خانواده ها از عمق رابطه ای که داشتین مطلع بشن ممکنه باعث ناراحتی یا ایجاد کینه بشه و حتی ممکنه هیچوقت دلشون با شما صاف نشه.

از طرف دیگه همین کنار گذاشتن خونواده میتونه یک امتیاز منفی بزرگ برای شما در مقابل این آقا باشه که بعد از ازدواج ممکنه تبدیل بشه به اهرمی برای توهین و بی احترامی به شما...

من چنین ازدواجی رو خیلی پر دردسر میبینم و به نظرم بهتره هر چه زودتر تا دیر نشده از این رابطه بیای بیرون و اگر روزی خواستی ازدواج کنی از مسیر درستش پیش بری.

در جواب سوالت نظر من اینه یه پسر وقتی یه دخترو برای ازدواج پس میزنه که اونو برای ازدواج با ارزش ندونه...
    اگر نه برای به دست آوردنش هر کاری میکنه...

متاسفانه شما با کنار گذاشتن خونواده ت و اینکه انقد راحت خودتو در دسترس این شخص قرار دادی از ارزش خودت کم کردی...

7. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط tanha.. نمایش پست ها
    سوالم ازآقاپسرهای محترم
    شرایط ازدواج کنارمیزاری؟

سلام

هیچ پسر باغیرت و با اصالتی ناموس مردم رو بدون اجازه پدرش و انجام مراسم و تعین مهریه ، صیغه نمیکنه حتی اگر خود دختر خانم بخواد ....
    از این رابطه دوری کنید ، خانواده شما خصوصا پدرتون اگر بفهمند برای شما خیلی بد میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)