نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: طلاق

6591
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47308
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

طلاق

سلام و روز بخیر
    من خانم 28 ساله هستم و یک سال هست ازدواج کردم
    وقتی 20 سالم بود با آقایی آشنا شدم و تصمیم به ازدواج داشتیم و بعد از 4سال رابطه به ازدواج ختم نشد و متاسفانه من دختر بودنمو از دست دادم
    دوسال پیش با همسرم آشنا شدم و چون قصدمون ازدواج بود همون اول گفتم که در گذشته چنین رابطه ای داشتم و ایشون هم قبول کرد و مسئله رو به مادرشم گفت و مادرش با من تماس گرفت و گفت ما مشکلی نداریم و تا ابد هم نمیذاریم این قضیه رو کسی متوجه بشه
    اینم بگم که هیچکس از این موضوع خبر نداشت و من حتی به خانوادمم نگفته بودم

الان بعد از دو سال از آشناییمون و یک سال عقد متوجه شدم که اصلا به هم نمیخوریم و همسرم اخلاقای خیلی بدی داره که تحملش برای من ممکن نیست و حس میکنم اصلا منو دوست نداره و فکر میکنم اون اول هم به اصرار مادرش با من ازدواج کرده

من حرف طلا ق رو پیش کشیدم اولش قبول کردن و گفتن باید همه چیزو بهمون پس بدین هدیه ها و طلا ها و گفتن مهریه هم به دخترتون تعلق نمیگیره خودشم میدونه چرا!
    ولی بعدا مادرش بهم زنگ زد و گفت ما طلاق نمیدیم و اگه بخوای دنبال این چیزا بری قضیه ی قبل ازدواجتو به همه میگیم و آبروتو میبیریم بهم گفت بیا زندگیتو بکن و من پسرمو سر عقل میارم ولی الان دو ماهه اصلا همسرمو ندیدم و فقط اطلاع دارم که رفته مسافرت و در حال خوش گذرونی هست

راستش من دلم ازش سرد شده خیلی بی توجهی و بی محبتی و بی احترامی به خودم و خانوادم کرد و دیگه دلم نمیخواد باهاش زندگی کنم

نمیدونم چطور میتونم طلاق بگیرم و اینکه اگه بیان آبروریزی کنن من چطور از خودم دفاع کنم آخه من موقع ازدواج بهشون گفته بودم و اونهام قبول کردن
    همینطور میگن مهریه به من تعلق نمیگیره ولی تاجایی که من اطلاع دارم به کسی تعلق نمیگیره که نگفته باشه و بعد عقد همسرش بفهمه و به عنوتن دروغ و کلاه گذاشتن میتونه طلاق بگیره
    لطفا راهنماییم کنین من خیلی سردرگمم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : طلاق

سلام به شما زهرا جان
    قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم بهتر است از روابط طولانی مدت خوداری کنید و سعی کنید که در روابط حدود رابطه را حفظ کنید.
    در هرصورت شما از دوسال شناخت نسبت به همسرتان صحبت می کنید و بهتر بود به ویژگی های اخلاقی و رفتاری ایشان توجه بیشتری م یکردید.
    در هرصورت اینکه بخواهید با تهدید به زندگی مشترکتان ادامه بدهید نه به نفع شما می باشد و نه همسرتان پس در این مسیر بهتر است بر مبنای ترس در این مسیر تصمیم گیری نکنید و سعی کنید با همسرتان صحبت کنید در صورت امکان باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید و اگر نه بهتر است که باهم در مورد مسیر زندگیتان و مشکلاتی که وجود دارد صحبت کنید و دیدگاه و نظرات هم را برای ادامه زندگی بدانید در مورد رابطه گذشته شما خب بهتر است که این موضوع عنوان نشود اما اینکه بخاطر ترس از بیان این موضوع بخواهید به رابطه ادامه بدهید هم به نفع هیچ کدام نیست پس بهتر است در احترام با مادرشوهرتان صحبت کنید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

خواهر گرامی سلام ، مطابق قانون مدنی حق طلاق بطور مطلق با مرد می باشد و در مورد طلاق قانون به زن هیچ گونه اختیاری نداده است .

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    48116
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم خواهر منم شرایط مشابه تورو داشت ولی یکی از فامیلامون بهش یه وکیل و مشاوره خانواده معرفی کرد خیلی خوب بود اگه میخوای شمارشو بهت بدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد