صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 107

موضوع: ازدواج با پسر کوچکتر

6883 بازدید
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry ازدواج با پسر کوچکتر

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    (مادرش جدامون کرد - ازدواج با پسر کوچکتر) من دختری 27 ساله هستم که دفتر خدمات کامپیوتری دارم مدتی یکی از پسران همسایه که 19 سال سن دارد و از من کوچکتر است به عنوان کار آموزی با من کار می کرد قبل از آن ما با هم هیچ آشنایی نداشتیم ولی با مادر ایشان رابطه گرم و صمیمی داشتیم و ایشان همیشه به من ابراز علاقه می کردند
    بعد از اینکه کارآموزی به پایان رسید باز هم مادرشان از من خواست چون تابستان است و پسرش بیکار باز با من کار کند و من هم قبول کردم
    بعد از تابستان این آقا دانشگاه قبول شدند ولی باز می آمدند و به من کمک می کردند
    روزی مادرشان را دیدم خیلی خوشحال بودند و گفتند که پسرشان خیلی بهتر شده (اجتماعی تر ) و من گفتم شما راضی هستید باز با من کار کند ؟ چون درس دارد به درسش لطمه نمی خورد؟و هیچ پولی هم از من قبول نمی کند ، ولی مادرشان در کل خیلی راضی و خوشحال بودند
    تا اینکه بعد از مدتی ما کم کم به هم علاقه مند شدیم و تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم من فکر نمی کردم مشکل زیادی در این رابطه داشته باشیم چون هم خانواده ها با هم آشنا بودیم و تقریبا از نظر فرهنگی و مذهبی در یک سطح بودیم ولی این آقا از ابتدا به من گفتند که مادرشان مشکل ساز خواهد شد چون برادر دیگرشان هم با خانمی که 3 سال بزرگتر از خودشان بود ازدواج کرده بودند و مادرشان مخالف شدید بودند ولی بهرحال بمن گفتند باید صبر کنم تا مادرشان راضی شود و من هم قبول کردم
    بعد از بیان این مسئله با خانواده شان مادرشان مخالفت کردند و من هم طبق قولی که داده بودم با همه سختی ها و مشکلات کنار آمدم
    البته خیلی هم به ایشان اصرار کردم که حرف پدر و مادرشان را گوش کنند و دست از سر من بر دارند ولی ایشان به هیچ وجه راضی نشدند (سن کم پسر)

آنها می گفتند اول باید لیسانس بگیرد ( آن موقع ترم اول کاردانی بود ) و بعد به سربازی برود بعد شاید قبول کنند با من ازدواج کند ولی ما می گفتیم حداقل شما بیایید نشان بگذارید یا عقد کنیم تا بعد برویم سر زندگیمان . ولی آنها هیچ راضی نمی شدند قدمی بردارند .
    تا اینکه ایشان بعد از دو ترم دانشگاه را رها کرد و به سربازی رفت ابتدا به منطقه دور افتاده بود ولی انتقالی گرفت به شهر نزدیک خودمان .
    پدرشان جدیدن آمدند و با من صحبت کردند گفتند من موافقم ولی بعد سربازی و تا آن موقع هیچ قدمی هم بر نمی دارم ولی مادرشان به هیچ وجه هرگز راضی نمی شود و جلو نمی آید ولی تا بعد سربازی باید صبر کنید .حالا ایشان تازه 5 ماه خدمت کرده اند و من نمی دانم چه کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 360 بار در 241 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : ازدواج با پسر کوچتر

سلام خانوم
    فعلا بنظرم بچشم یک کارآموز بایشون نگاه کنین تا ایشون بزرگتر بشن و در صورت موقعیت های دیگه بخاطر ایشون نادیده نگیرین.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خیلی ممنون از نظری که دادید
    من و اون خیلی به هم علاقه داریم نمی تونم به کسی دیگه فکر کنم
    در ضمن من چند بار می خواستم که دیگه باهاش کار نکنم ولی اون قبول نمی کنه و مدام میاد محل کارم و باهام در تماسه تلفنی و پیامکیه
    البته من خیلی سعی می کنم محدودش کنم اونم تا حدی قبول کرده ولی خیلی بی تابی می کنه و چند بار ه ازم خواست بدون اجازه پدر مادرش عقد کنیم ولی من قبول نکردم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 360 بار در 241 پست
    میزان امتیاز
    6

به نظر شخصی من عقد شما یا نشان کردن شما از طرف خانواده ایشون تضمینی برای بودن دائم ایشون با شما نیست. ایشون در سنی قرار گرفتن که ممکن است هر آن نظرشون در مورپ زندگی تغییر کنه و من بشما پیشنهاد میکنم که بخاطر خودتون بایشون فرصت بدین و وابستگی فعلا در خودتون بوجود نیارین زمان میتواند نشان بدهد که آیا ایشون شما رو برای همیشه خواهند خواست یا تنها دچار یک حس زودگذر که اقتضای این سنین در پسران معمولا هست شدن. یک پسر بیست ساله حکایتش مثل یک دختر چهارده ساله است اما شما از پختگی کافی برخوردارین پس عجله نکنید و عاقلانه تصمیم بگیرید.
    انشالله خوشبخت بشید.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    تشکر شده 91 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام عزیزم
    سرگذشتتو که خوندم منو برد به پانزده سال پیش
    دقیقا مثل تو با همین شرایط سنی البته تازه شوهرم از من سه سال کوچکتر بود
    منم شرکت خدمات کامپیوتری داشتم شوهرمم به عنوان ویزیتور کنارم بود
    دقیقا مثل ت مادر شوهرم مخالف شدید بود شوهرم رفت سربازی واااااای دقیقا همه سرگذشتم مثل خودت بوده
    تک ستاره جون توروخدا نکن اینکارو نکن
    من و شوهرم ده سال عاشقه هم بودیم اخرش مادرش جدامون کرد
    راه اشنایی شوهرم با دخترای دیگه وسوسش کرد منو ول کرد رفت تهران اخرش بعد از دوازده سال جدا شدیم
    ببین سن خیلی مهمه پسرا نو سن پایین بچه ان زود وابسته میشن اما یادت باشه اونها تا سی سالگی حسرت مجردی و عشق و حالشونو میخورن و اخرش میرن دنبال خوش گذرونی
    نذار جوونیت حروم بشه به خودت رحم کن ببخشید اینطوری حرف میزنم نمیخوام دلتو خالی کنم اما پسرها تو این سن نمیتونن تکیه گاه یه زندگی باشن
    فقط دوست داشتن واسه شروع زندگی مطرح نیست
    اگه همین الان این اقا که عاشقشی رو بذاری تو یه شرکت که اکثر کارمنداش خانوم هستن بعد از مدتی شاید چند ماه به حرفم میرسی
    مخصوصا اگه براش یکنواخت شده باشی منظورم اینه که چند سال از زندگی مشترکتون بگذره راحت تر پر میکشه
    حقیقت تلخه خواهش میکنم ازم ناراحت نشو چون دوستت دارم و نمیخوام مثل من درد بکشی واقعیتو واست گفتم
    موفق باشی عزیزدلم

6. کاربران زیر از rahil بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2162
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من عشق تو سن پایین اعتباری نیست بذار زمان عشقشو بهت ثابت کنه

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بازم ممنون
    خانوادشون هم از همین میترسن که پسرشون بعدا پشیمون بشه
    ولی خودش میگه اینطور نیست و من هرگز پشیمون نمیشم
    منم راستش باور نمی کنم با این علاقه ای که به من ابراز می کنه هیچوقت پشیمون بشه

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام راحیل جان
    خیلی برای اتفاقی که برات افتاده متاسفم امیدوارم خدا کمکت کنه انشاء الله
    راستش برای خودمون هم دلم میسوزه
    نمی دونم چرا اینجوری شد وقتی دیدم خانوادش انقد مخالفن ازش خواستم بی خیال بشیم پیش مشاور هم رفتیم ولی اون در این مورد به حرف کسی گوش نمی کنه
    در موارد دیگه خیلی به حرفم گوش می کنه مثلا تو درست و غلط کارا ولی هر کاری کردم ولم نمی کنه حتی تهدید کرد خودشو بکشه و هزار تا تهدید دیگه
    ممنونم از بیان تجربیاتت
    بازم برام بگو
    مورد شما هم همینجوری بود؟
    بازم ممنون

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    این سایت مشاور هم داره
    یا فقط کاربرا جواب می دن؟

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    6

سلام تک ستاره ی من
    ممنون که ناراحت نشدی و باهام هم دردی کردی فدات شم
    راستش محمد شوهر سابقم هم دقیقا همینطور بود
    خوب یادمه سه ماه خونشونو ترک کرد و خانوادش داشتن از نگرانی میمردن اما به قول خودش عاشق بود
    تک ستاره این عشق نیست فقط یه دلبستگیه که از کنار هم بودن با شما پیدا کرده
    من اوایل فکر میکردم مادرش با من مشکل داره اما بعد از خیانت های متعدد که بهم کرد فهمیدم پسرشو خوب میشناخته
    هر چی از عشق افسانه ای شوهر سابقم به من برات بگم بازم کمه
    خودم دستشو گرفتم کار خوب زندگی خوب اما تا به موقعیت بهتر نه خوب ها فقط بهتر از اولش رسید بهم خیانت کرد
    و بعد از اون هم باز تو محل کارش با همکاراش دوست شد
    بلاخره یه روز صبح بعد از ده سال سختی کشیدن و زندگی مشترک دیدم اصلا نگاهمم نمیکنه
    این کم محلیاش ادامه پیدا کرد تا دو هفته بعد صداشو مشنیدم که شش صبح قربون صدقه ی یه دختری میره و براش شعر میخونه
    بازم همه ی اینا ادامه داشت حرفای من بی فایده بود از ترس خراب شدن زندگیم به خانوادش پناه بردم بی فایده بود و یه روز به راحتی بهم گفت باید از هم جدا شیم من کسی رو دوست دارم
    تک ستاره به همین راحتی رفت و من موندم با ده سال جوونیه از دست رفتم
    عشق واقعی خیلی قشنگه اما وجود نداره
    الان بدبختر شدم شش ماه بعد مردی وارد زندگیم شد که به قول خودش دیوانه وار عاشقم بود حلقه اورد نشونم کرد سه ماه ازشفاصله گرفتم اما ولم نکرد الان سه سال میگذره اما خبری از ازدواج نیست
    علاقش در حدیه که روزی چهار پنج بار هم تو پیام هم تو تلفن ابراز علاقه میکنه اما چه علاقه ای چه ازواجی؟ تموم جوونیم به اعتماد کردن به این لعنتی ها گذشت الان سی و چهار سالمه

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    6

مرررررسی عروسکم واقعا ممنون نصیحتت رو به چشمم میکشم توروخدا واسم دعا کن منم به درگاه خدا قابل باشم واست دعا میکنم
    شعری که واسم نوشتی خیلیبجا بود خانومی بوس

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام بازم ممنون
    آره اونم ی چند روزی خونشونو ترک کرد و رفت زمانی که خانوادش گفتن دیگه نباید با من کار کنه فقط من ازش خبر داشتم خانوادشم خیلی ناراحت بودن البته من بهش گفتم این کارو نکنه و برگرده و برگشت
    یه مدتی هم خونه مادربزرگش که اونم همسایشونه زندگی کرد
    مادربزرگش و همه فامیلش راضین چون مارو می شناسن فقط مادرش میگه نه و همین حرفارو میزنه میگه دو سال دیگه پشیمون میشه البته الان 1 سال گذشته ولی هیچ تغییری ندیدم

میدونی این آقا قبلا زیاد مذهبی نبود البته دوست داشت نماز بخونه ، دروغ نگه ولی اینطوری نبود ولی بعد از آشنایی با من چون من خیلی سعی می کنم این مسائل رو رعایت کنم اونم مثل من شد خیلی خوشحال بود میگفت من قبلا همیشه آرزو داشتم نماز بخونم و دروغ نگم و ... ولی دور و بری هام با اینکه نماز می خوندن دروغ میگفتن و .. قبولشون نداشتم ولی تو رو دیدم فهمیدم آدم خوب پیدا میشه
    می گفت من قبل از اینکه باهات آشنا بشم از بس تنها بودم می خواستم خودمو بکشم می گفت با خدا درد و دل کردم و گفتم تا 1 هفته دیگه من زن می خواهم و الا خودمو می کشم و تو همون هفته باهات آشنا شدم
    من اوایل براش نهج البلاغه می خوندم ، احادیث در مورد دروغ گویی ( مثلا دروغ گو دشمن خداست ) یا نماز از اینترنت براش سرچ می کردم و می خوندم بدون اینکه قصدی داشته باشم چون می دیدم زیاد در بند این چیزا نیست تا اینکه کم کم همه چی رو پذیرفت
    و حتی اولین روزی که روزه گرفت مادرش گفت بالاخره من اونو آدم کردم
    خودشم همیشه به من می گه تو منو آدم کردی
    ما تا حالا هیچ تماس فیزیکی با هم نداشتیم یه جورایی رابطمون کنترل شده س
    میشه بگی شما در چه حدی مذهبی هستین و این مسائل رو رعایت می کنید؟
    میشه بگی شما چند وقت طول کشید تا ازدواج کردین؟
    رابطتون تا چه حد بود قبل ازدواج؟ببخشیدا
    دلیل ازدواجتون و نحوه ازدواجتون چطوری بود؟
    الان بچه دارید ؟
    چطوری می گید بهتون خیانت کرد و شما بازم باهاش ادامه می دادید؟
    چرا؟ واقعا از کی و چجوری فهمیدین بهتون خیانت کرده ؟
    واقعا ممنون میشم اگه جواب بدی آخه فاصله سنیتون هم که زیاد نبود
    امیداوارم خدا به هر دو و همه ما کمک کنه
    انشاءالله عاقبت بخیر بشیم

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام راحیل جان
    خوشحالم که از نصیحتم استقبال کردی
    خدار و شکر
    موفق باشی

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    6

تک ستاره جون عزیزدلم خانواده ی من و خودم در حد معمول یعنی نه خیلی افراطی و نه خیلی کم مذهبی هستیم به نماز و روزه و قران و اعتقاداتمون پایندیم و ترکش نکردیم و نخواهیم کرد اما شوهر سابقم اعتقاداتش ضعیف بوداونم با من که اشنا شد شروع کرد به نماز و روزه گرفتن میگفت خدا تورو به من داده
    ما دو سال با هم رابطه عاطفی داشتیم اما اگه بهت بگم باورت نمیشه سک سال اول دستش به دستم نخورد سال دوم فقط دستمو گرفت همین و تموم ما دیگه هیچ رابطه فیزیکی نداشتیم اون روز به روز بیشتر بهم ابراز علاقه میکرد
    خیانت که کرد از ترس ابروم و خجالت مخصوصا جلوی خانواده هامون صدام در نیومد کلی عذر خواست و تمنا کرد تا بخشیدمش اما دفعه بعد جلوی خودم به دخترا بوسه میفرستاد این اتفاقا چهار پنج سال بعد از ازدواجمون میوفتاد
    خداروشکر بچه ندارم ازدواجمون با نارضایتی صد در صد خانوادش تو محضر اتفاق افتاد
    اینکه بلعد از خیانتش باهاش ادامه دادم فقط میخواستم زندگی کنم از لغت متعلقه و عواقبش میترسیدم
    انشالله خدا به هممون کمک کنه و خوشبختی از شما باشه گلم

16. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خیلی ناراحت کننده س
    حالا چرا بچه دار نشدی؟
    فکر نمی کنی اگه بچه بود شاید پابند زندگی می شد؟
    این آقا که خیلی بچه دوست داره
    همیشه در موردش حرف میزنه
    از الان براشون اسم انتخاب کردیم!
    حالا من چی کار کنم؟

17. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

راستش این اواخر هم می خواست دستمو بگیره ولی من قبول نکردم و فاصلمو باهاش حفظ می کنم اونم دیگه حرفشو نمیزنه و ازم عذرخواهی کرد

18. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    6

شوهر سابقمم بچه خیلی خیلی دوست داشت من یه توده رحمی پیدا کردم البته سه سال بعد از ازدواجمون که نه خودش نه خانوادش هزینه ی عملمو تقبل نکردن خدا واقعا دوستم داشت بچه دار نشدم
    یادمه وقتی بهم پیشنهاد طلاق داد خیلی مغرور تو در ایستاد و گفت اگه بچه داشتیم مطمعن باش ازت میگرفتمش میدادم مادرم بزرگش کنه
    اون اوایل اینقدر دوستم داشت هزارتا سکه مهرم کرد و ی عالمه وعده وعید های مسخره
    واقعا شکر بچه ندارم
    تک ستاره جون نمیتونم قاطعانه بگم اما خواهرانه میگم اشتباهه فریبه نفستو نخور اشتباهه گلم
    احساساتی تصمیم نگیر

19. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

بازم سلام
    آخه قضیه ما رو همه می دونن خانواده هامون ، هم محلی ها ، خیلی ها هم با مادرش از طرف خودشون حرف زدن که دختر به این خوبی چرا رضایت نمی دین؟
    البته این وسط بعضی ها هم مخالفت کردن
    میتونم بپرسم خیانت شوهرت بعد قضیه توده بود یا قبلش؟
    خب خودت چی ؟ چرا برا توده کاری نکردی ؟ دلت نمی خواست بچه داشته باشی؟

20. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام لطفا همه نظر بدین
    کسی مورد مشابه و موفق دیده ؟
    لطفا بگید

21. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 55 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    بنده مشاور نیستم اما دلم میخواست نظرمو بدونی شاید کمکی باشه. ببنین عزیز من برخلاف بقیه بهت میگم چرا اینقدر به فکر اون اقا هستی؟! چرا همش به شرایط ایشون فکر میکنی؟که بعدش پشیمون میشه و ازشما کوچکتره و ... ؟ پس خود شما چی عزیز جان؟چرا به این فکر نمیکنی که شما هم در سن مناسبی برای ازدواج قرار داری و ایده ال هایی در ذهنت هست.چرا به این فکر نمیکنی که واسه خیلی ها شرایط سنی شما مناسبه و اگر با یکی از اون ها به تفاهم برسی، اونوقت اونه که باید دنبال خوشبخت کردن شما باشه و بترسه که از دستت بده! از شما دوست خوب میخوام خودت رو هم کمی در نظر بگیری. نمیخوام واقع بینی رو کنار بذاری و ایده ال گرا باشی اما شما هم در سن 27 سالگی مطمئنا ذهنیات و روحیات خاصی رو پیدا کردی و اماده ازدواج با مردی هستی که دوتایی برای با هم بودن تلاش کنید. امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشی. من هم گوشه ایی ار اونچه رو که وجود دراه گفتم.
    از همه اینها بگذریم کسایی هم بودن که با اختلاف سنی بیشتر ازدواج کردن(مثلا 12 سال) و الان هم با داشتن فرزند دارن زندگی میکنن. اما با توجه به فرهنگی که تو کشور ما وجود داره ریسکش بالاست. احتمال دلسرد کردنش از زندگی با شما وجود داره
    بهرحال من نگفتم اینهارو که پشیمون شید،صلاح خوتونو برو حتما بهتر از هرکسی میدونید.با مشاور بیشتر صحبت کنید.
    موفق باشی

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)