نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: ازدواج با فرد درسخون وفعال

3323
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7096
    تشکـر
    17
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با فرد درسخون وفعال

ببخشيد يه سوالي ذهن منو درگير كرده.من خودم دختري هستم كه خيلي به درس اهميت ميدم و درست دارم تو زندگ فعال و مفيد وموفق باشم اما راستش نميدونم بايدبا فردي ازدواج كنم كه اونم موفقه يانه.شايد در نگاه اول بگين خب مطمئنا بايد با كسي مثل خودم ازدواج كنم ولي من ميترسم اگ با آدم موفق و درسخون ازدواج كنم حالت رقابت پيش بياد و اگ من موفق تر ازون بشم يه موقه همسرم خوشش نياد(چون معمولا مردا دوست دارن از همسرشون سرباشن)واسه همين ميگم شايد بايد با يه نفر كه براش درس وفعاليت انقدر مهم نيس ازدواج كنم،نظر شما چيه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. 3 کاربران زیر از meriman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج با فرد درسخون وفعال

اینکه میگید مردا دوس دارن از زنشون سرتر باشن کاملا درسته.حتی اونایی هم که زنشون ازشون سرتره ته دلشون از این موضوع ناراحتن
    اما زنو مرد باید هر چی هستن مثل هم باشن اگه زن فعاله مرد هم فعال باشه اگه زن تنبله مرد فعال باشه ولی اگه زن فعال باشه و مرد تنبل میتونه تو دراز مدت مشکل به وجود بیاره چون زن احساس میکنه که مردش همراش نیستو نمیتونه بهش تکیه کنه و فک میکنه که شوهرش دیگه دوسش نداره.پس بهتره با یه شخص فعال زندگی کنید چون شما تشویق میشی که فعالیت بیشتری رو انجام بدی
    موفق باشی

4. 3 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

ببین عزیزم، عشق و محبت وقتی بین دو نفر وجود داشته باشه، رقابت توی زندگی بی معنا میشه. وقتی توی زندگی مشترک هر یک از زن یا شوهر،به موفقیتی برسن، همسرش هم به دلیل ایجاد شرایط مناسب در این موفقیت دخیله و باید به خودش بباله! معمولاً بهتره مرد و زن از نظر تحصیلات و موقعیت اجتماعی یا در یک سطح باشن یا مرد کمی از خانم بالاتر باشه، ولی این بدین معنا نیست گه اگر خانمی تحصیلات بالاتری داشته باشه و ... حتماً زندگی جهنم میشه!!! وقتی شخص مناسب خودت رو پیداکردی میفهمی که یکی از مسائلی که بینتون حرف مشترک پیش می آره همون معلومات مشابه هست، پس سعی کنید تاحد امکان فردی هم سطح خودتون پیدا کنید... ضمناً اینو اضافه کنم آقایون تحصیلکرده تر و موفق تر از پیشرفت های همسرشون بیشتر خوشحال میشن... موفق باشی

6. 5 کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پژوهش های به عمل آمده نشان می دهد که با ثبات ترین ازدواج ها آنهایی هستند که زن و شوهر بیشترین شباهت ها را با هم داشته اند.

بعضی از روان شناسان شباهت های موجود بین زوجین را در حکم سپرده بانکی تلقی می کنند و اشاره می کنند اگر میزان سپرده بانکی شما رقم بزرگی باشد و میزان

بدهی بانکی شما کم باشد در آن صورت در مقابل بحران های اقتصادی بهتر می توانید مقاومت کنید و به نحو احسن می توانید احساس امنیت نمایید، ولی اگر میزان بدهی های شما نسبت به سپرده بانکی کم

باشد به همان نسبت احتمال این که دچار مشکل شوید زیاد خواهد بود.

اما شما الان بهتره به درستون فکر کنین ، وقتی سنتون به سن ازدواج برسه جواب بیشتر سوالاتون رو پیدا میکنید، اگر هنوز این سوالات رو در سر دارید یعنی هنوز آمادگی ازدواج رو ندارین .

بازم اگه سوالی داشتین ما در خدمتیم .

ویرایش توسط reza1 : 10-19-2014 در ساعت 11:26 AM

8. 7 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7493
    تشکـر
    9
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

منم مثل شما بودم . اما با فردی ازدواج کردم که روحیاتش با من فرق می کرد و دنبال درس نبود. آدمای تحصیل کرده دوس دارن زنشونم تحصیل کرده باشه . هیچ وقت با فردی که به درس اهمیت نمیده ازدواج نکنین که پشیمون میشین.

10. 4 کاربران زیر از ایشتار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7096
    تشکـر
    17
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    پژوهش های به عمل آمده نشان می دهد که با ثبات ترین ازدواج ها آنهایی هستند که زن و شوهر بیشترین شباهت ها را با هم داشته اند.

بعضی از روان شناسان شباهت های موجود بین زوجین را در حکم سپرده بانکی تلقی می کنند و اشاره می کنند اگر میزان سپرده بانکی شما رقم بزرگی باشد و میزان

بدهی بانکی شما کم باشد در آن صورت در مقابل بحران های اقتصادی بهتر می توانید مقاومت کنید و به نحو احسن می توانید احساس امنیت نمایید، ولی اگر میزان بدهی های شما نسبت به سپرده بانکی کم

باشد به همان نسبت احتمال این که دچار مشکل شوید زیاد خواهد بود.

اما شما الان بهتره به درستون فکر کنین ، وقتی سنتون به سن ازدواج برسه جواب بیشتر سوالاتون رو پیدا میکنید، اگر هنوز این سوالات رو در سر دارید یعنی هنوز آمادگی ازدواج رو ندارین .

بازم اگه سوالی داشتین ما در خدمتیم .

مچكرم كمك بزرگي كردين

12. کاربران زیر از meriman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7096
    تشکـر
    17
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ایشتار نمایش پست ها
    منم مثل شما بودم . اما با فردی ازدواج کردم که روحیاتش با من فرق می کرد و دنبال درس نبود. آدمای تحصیل کرده دوس دارن زنشونم تحصیل کرده باشه . هیچ وقت با فردی که به درس اهمیت نمیده ازدواج نکنین که پشیمون میشین.
    اي واااي
    ممنون از راهنماييتون

14. کاربران زیر از meriman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

شیوانا همراه شاگردان خود از مسیری عبور می‌کرد. به آبادی رسیدند و کنار رودخانه به استراحت نشستند. تنی چند از اهالی نیز کنار رودخانه ده مشغول فروش محصولات خود بودند. در این هنگام شیوانا و شاگردان متوجه شدند که دو فروشنده با وجودی که جنس‌هایی کاملا مشابه داشتند با قیمت‌هایی کاملا یکسان اما یکی از آنها فروش بیشتری داشت و اهالی دهکده بیشتر از او خرید می‌کردند! رهگذران هم برای خرید بیشتر به او مراجعه می‌کردند! شاگردان از شیوانا جدا شدند تا دلیل این پر مشتری بودن فروشنده را کشف کنند.
    ساعتی بعد همگی دور شیوانا نشستند و نتیجه تحقیق خود را در میان گذاشتند. فروشنده پرطرفدار جوانی است فقیر اما محجوب که دلباخته دختر ثروتمندترین شخص دهکده شده که اتفاقا دختری با کمالات است. با وجود اختلاف طبقاتی، جوان دست از عشق بر نداشته و قول داده که به هر ترتیبی پول و ثروت لازم برای ازدواج را فراهم کند. جوانی که فروش کمتری داشت فردی بی‌خیال و عاشق پرورش کبوتر بود و برای کسب معاش و گذراندن امور زندگی خود فروشندگی می‌کرد و به محض این‌که فرصتی به دست می‌آورد به سراغ کبوتر بازی و سرگرمی‌های خودش می‌رفت. یکی از شاگردان گفت: اما ما هنوز نفهمیده‌ام چرا با وجودی که هر دو جوان از یک طبقه اجتماعی هستند اما مردم دهکده برای جوانی که دلباخته دختر ثروتمند دهکده است احترام بیشتری قایل هستند و ترجیح می‌دهند بیشتر از او خرید کنند؟ شیوانا تبسمی کرد و گفت: آبروی عاشق بسته به چیزی است که عاشقش است. کبوترباز عاشق کبوتر و بازی است به همان اندازه هم نزد مردم آبرو و احترام دارد. اما فروشنده دیگر دختری صاحب کمال از خانواده‌ای بالاتر از خود را انتخاب کرده و برای رسیدن به او تلاش می‌کند. طبیعی است که آبرو و اعتبار و ارج و قرب بیشتری نزد مردم دارد و اهالی ترجیح می‌دهند از او بیشتر خرید کنند تا در مسیری که انتخاب کرده او را یاری رسانند. شیوانا به فروشنده کبوترباز اشاره کرد و گفت: می‌گویند عشق چشمان آدم را کور می‌کند. وقتی انسان عاشق و دلباخته چیزی شود که کم‌ ارزش و بیهوده باشد، باید بداند که آبرو و اعتبار خود را که بسیار ارزش دارد و می‌تواند برای او ثروت و راحتی فراهم کند بی‌آن‌که بداند به پای معشوق خود می‌ریزد. بنابراین اگر انسان قرار است عاشق شود بهتر است دل به چیزی بسپارد که ارزش داشته باشد و آبرو و اعتباری شایسته برای او به ارمغان آورد

16. 2 کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7945
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

باید با فردی ازدواج کنی که از نظر تحصیلات با خودت برابری کنه. اگه غیر از این باشه بعدها تو زندگی احساس شکست میکنی و کلا انگیزه خودتو برای بهتر زندگی کردن از دست میدی. تو زندگی مشترک رقابت معنی نداره چون قضیه برد برده. اینا حرفهای بچه گانست رقابت یعنی چی؟ همسران دو بال هستن که برای اینکه زندگی مسیر خودشو مستقیم طی کنه و دچار انحراف نشه باید فکرشون مثل هم باشه که تحصیلات تا اندازه ی زیادی دغدغه های مشترک رو بیشتر میکنه که همین امر باعث پیشرفت تو زندگی میشه. کاربر گرامی اصلا دچار اشتباه نشو و با کسی که از هر لحاظ شبیه خودته ازدواج کن تا طمع زندگی رو به معنای واقعی حس کنی.

18. کاربران زیر از hsn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7096
    تشکـر
    17
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hsn نمایش پست ها
    باید با فردی ازدواج کنی که از نظر تحصیلات با خودت برابری کنه. اگه غیر از این باشه بعدها تو زندگی احساس شکست میکنی و کلا انگیزه خودتو برای بهتر زندگی کردن از دست میدی. تو زندگی مشترک رقابت معنی نداره چون قضیه برد برده. اینا حرفهای بچه گانست رقابت یعنی چی؟ همسران دو بال هستن که برای اینکه زندگی مسیر خودشو مستقیم طی کنه و دچار انحراف نشه باید فکرشون مثل هم باشه که تحصیلات تا اندازه ی زیادی دغدغه های مشترک رو بیشتر میکنه که همین امر باعث پیشرفت تو زندگی میشه. کاربر گرامی اصلا دچار اشتباه نشو و با کسی که از هر لحاظ شبیه خودته ازدواج کن تا طمع زندگی رو به معنای واقعی حس کنی.
    چه قشنگ جواب داديد!
    مچكرم

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10568
    تشکـر
    2
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درس خوندن یک مرحله مهم برای زندگی انسان و هر چه فرد بزرگتر میشه علاقه به درس بیشتر میشه ترجیحا انسان هایی که درس میخونن فکر میکنن موفقیت تو درس که البته درس خوندن واقعا یک موفقیت است.اما مهم تر از اون خط فکری 2طرف

21. کاربران زیر از melisa_m86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد