نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: شکاکیت در حلال و حرام

9742
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شکاکیت در حلال و حرام

سلام ماجرای من از اونجایی شروع شد برادر بزرگترم که مجرد هست یه رفیق جدیدی پیدا کردو هر ازگاهی هرچیزی میورد میگف اینو دوستم داده بعدها گفت که این دوستم یه سیدی رو میشناسه که چشم برزخی داره همه چیزو میدونه من امتحان کردم راسته.تا اینکه یه روزی بهمون گفت به نامزدت میگی اگه تو رو میخاد باید خودشو درست کنه اون یه مال حرامی داره از جایی درمیاره(به گفته ی همون سید)زندگیم بهم ریخت وقتی به نامزدم گفتم بحثهای خیلی بری میون خانداده ها پیش اومد نامزدم خیلی قسم خورد خیلی حرف زد که من خودم حساسم رو این حرفا اومد خونمون گریه کرد خیلی رفت با داداشم حرف زد اون موقع نزدیک وقتی بود که میخواستیم عقد کنیم و میخاستن همه چیزو تموم کنن.داداشم موافقت کرد اما گفت دیگه هیچیت به من ربط نداره خودت میدونی.گذشت و گذشت تا لینکه متوجه شدم داداشم هرچیزی رو که نامزدم میاره خونمون رو لب نمیزنه بهش به هرصورتی یه بهونه ای میاره که حتی نره خونشون.این وسط مامانم و خودم داریم میسوزیم بین این همه شک.البته من شکی ندارم به نامزدم چون خیلی دوسم داره ولی وقتی حرفا مامتنمو میشنوم که چقدر ناراحته وقتی داداشمو میبینم که خیلی سرد شده از نامزدم خیلی حالم بد میشه هربار به نامزدم میگم ناراحت میشه بحث میکنه تو دوباره داری راجب این موضوع حرف میزنی تو به من اعتماد نداری.چیکار کنم من تو این برزخ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : شکاکیت در حلال و حرام

نقل قول نوشته اصلی توسط Elenaa نمایش پست ها
    سلام ماجرای من از اونجایی شروع شد برادر بزرگترم که مجرد هست یه رفیق جدیدی پیدا کردو هر ازگاهی هرچیزی میورد میگف اینو دوستم داده بعدها گفت که این دوستم یه سیدی رو میشناسه که چشم برزخی داره همه چیزو میدونه من امتحان کردم راسته.تا اینکه یه روزی بهمون گفت به نامزدت میگی اگه تو رو میخاد باید خودشو درست کنه اون یه مال حرامی داره از جایی درمیاره(به گفته ی همون سید)زندگیم بهم ریخت وقتی به نامزدم گفتم بحثهای خیلی بری میون خانداده ها پیش اومد نامزدم خیلی قسم خورد خیلی حرف زد که من خودم حساسم رو این حرفا اومد خونمون گریه کرد خیلی رفت با داداشم حرف زد اون موقع نزدیک وقتی بود که میخواستیم عقد کنیم و میخاستن همه چیزو تموم کنن.داداشم موافقت کرد اما گفت دیگه هیچیت به من ربط نداره خودت میدونی.گذشت و گذشت تا لینکه متوجه شدم داداشم هرچیزی رو که نامزدم میاره خونمون رو لب نمیزنه بهش به هرصورتی یه بهونه ای میاره که حتی نره خونشون.این وسط مامانم و خودم داریم میسوزیم بین این همه شک.البته من شکی ندارم به نامزدم چون خیلی دوسم داره ولی وقتی حرفا مامتنمو میشنوم که چقدر ناراحته وقتی داداشمو میبینم که خیلی سرد شده از نامزدم خیلی حالم بد میشه هربار به نامزدم میگم ناراحت میشه بحث میکنه تو دوباره داری راجب این موضوع حرف میزنی تو به من اعتماد نداری.چیکار کنم من تو این برزخ؟
    سلام

تا وقتی مدرک محکمی علیه نامزدتون وجود نداره بهتره شکاک نباشید.

حالا چرا به خود سید شک نمیکنید؟
    شاید یه شیطان هست که میخواد بین خانواده ها آشوب بندازه.
    نظر منو میپرسید میگم از اون مثلا سید دوری کنید.

آدم درست اگه حرفی داشته باشه میره در خفا به خود شخص میگه.
    با واسطه کردن چند نفر آشوب درست نمیکنه، آبروی کسی رو نمیبره.

3. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بله مدرکی وجود نداره نامزدم همینو میگه.ولی همش یهم میگن فکر کن درست باشه اخه یه سری چیزا دیگه ام گفته بود که اونا درست بود. مامانم به شدت مدتیه دیگه ارامش نداره داداشم باهاش سرد شده هرچیزی که ذره ای ربط داشته بهش رو نمیخوره.خیلی حالم بده نمیتونم اطافمو نادید بگیرم از طرفی ام نمیتونم زندگیمو الکی الکی نابود کنم خیلی نامزدمو دوست دارم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

بله مدرکی وجود نداره نامزدم همینو میگه.ولی همش یهم میگن فکر کن درست باشه اخه یه سری چیزا دیگه ام گفته بود که اونا درست بود. مامانم به شدت مدتیه دیگه ارامش نداره داداشم باهاش سرد شده هرچیزی که ذره ای ربط داشته بهش رو نمیخوره.خیلی حالم بده نمیتونم اطافمو نادید بگیرم از طرفی ام نمیتونم زندگیمو الکی الکی نابود کنم خیلی نامزدمو دوست دارم
    یا مدرک پیدا کنید یا بیخیال بشید و عادی زندی کنید.

6. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46301
    تشکـر
    53
    تشکر شده 43 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    4

سید و چشم برزخی و... اینا همش کشکه. تو عصر سنگ که زندگی نمیکنید خودتون رو بکشید بیرون از این خرافات

8. کاربران زیر از پسر تنهای تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منم میخوام بگم که دروغه اما وقتی اطرافیام باور دارن و با رفتار یا حرفاشون ناراحتم میکنن چیکار میتونم بکنم جز اینکه دلسرد بشم.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    اون مطالبی که میگید درست گفته، آیا ممکنه چندتاشو بیان کنید.

11. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46572
    تشکـر
    60
    تشکر شده 30 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    کاربر عزیز
    من فک میکنم جدا از این مسئله شما آدم دهن بینی هستید
    اولا که صحبت کردن بدون مدرک قطعا کار اشتباهیه
    از اون به اصطلاح سیده مدرک بخاید
    دوما من اطرافم دیدم که گفتن چنین مواردی به نامزد باعث برهم خوردن زندگی مشترک شده
    که این هم وقتی مدرک ندارید کار اشتباهیه
    میشه بگین منظوراز اینکه مالش حرامه چیه؟
    شغل آقا چیه؟
    مگه میشه شوهرشما هرچیزتو خونه اس رو لب نزنه؟!!

13. 2 کاربران زیر از Behnammm1400 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

چشم برزخی چیه دوست من چرا به این خرافات اهمیت میدید و زندگیتون حروم‌میکنی
    اگر واقعا شما به خدا اعتقاد داری اگر حلال حرومی می‌کنید
    این خرافات چیه مگه خدا هست که چیزی رو ببینه پیش بینی هم کنه
    الان همین به اصطلاح سید چه فرقی با فالگیر ها داره ؟ چه فرقی با دعا نویس ها داره

دقیقا همون فالگیره فقط به صورت مذهبی معرفیش میکنید که پیش بینی می‌کنه

و بدتر این که شما آدم دهن بینی هستی فردا تو زندگی مشترک اصلی پا گذاشتید حتما با یه نظر بقیه میخواید زندگیتون و به فنا بدید ؟ به نظرم رو رفتار خودتون کار کنید قطعا آینده به مشکل شدیدی برمیخورید و اگر واقعا نمی‌تونید این اخلاق و تغییر بدید جدا بشید
    عزیزم دوست داشتن تنها برای یک زندگی اصلا کافی نیست همین که اعتمادی وجود نداره ریشه زندگی پوکیده همین که حرمتی که میوه نذاشتن دوست داشتن هم از بین می‌بره دوست داشتناخرین فاکتور حسی که میتونی به یکی داشته باشی تا قبلش چیزای دیگه اوکی نباشه اون دوست داشتن واقعی نیست فقط یه حس وابستگی

شاید داداشت با نامزدت دشمنی داشته باشه و هزار شاید هایی دیگه
    من نمیخوام طرف نامزدت بگیرم
    فقط میگم تا وقتی مدرکی وجود نداره نمیتونی به کسی تهمت بزنید
    و زندگیتون و فنا بدید
    اکثر زندگی ها که با بی حرمتی تموم میشه بخاطر دخالت های بقیست مخصوصا خانواده
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماجراجو نمایش پست ها
    سلام
    اون مطالبی که میگید درست گفته، آیا ممکنه چندتاشو بیان کنید.
    شوهرم حسابدار یه شرکت خصوصیه یه مبلغی رو از صاحبکار قرض گرفته بودن واسه خرید طلا که بعد وام ازدواج که گرفته شد بهش پس بده.داداشم این موضوع رو نمیدونست و اون فرد که واسطه همون سید هست هم مبلغ رو درست گفته بود هم گفته بود که واسه خرید طلاس و گفتن که اون پول حرومه

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnammm1400 نمایش پست ها
    سلام
    کاربر عزیز
    من فک میکنم جدا از این مسئله شما آدم دهن بینی هستید
    اولا که صحبت کردن بدون مدرک قطعا کار اشتباهیه
    از اون به اصطلاح سیده مدرک بخاید
    دوما من اطرافم دیدم که گفتن چنین مواردی به نامزد باعث برهم خوردن زندگی مشترک شده
    که این هم وقتی مدرک ندارید کار اشتباهیه
    میشه بگین منظوراز اینکه مالش حرامه چیه؟
    شغل آقا چیه؟
    مگه میشه شوهرشما هرچیزتو خونه اس رو لب نزنه؟!!
    بله به شدت دهن بین هستم و هیچجوره نتونستم اخلاقمو درست کنم.نامزدم حسابدار یه شرکت خصوصیه.اون اقا گفته بودن که ایشون از یه راه دیگه پول کثیفی بدست میاره این ماجرا تا حدی پیش رفت که خانوادم منصرف شده بودن از ازدواجمون.اما شوهرم باه همشون حرف زد قسم خورد تا راضی شدن.ولی هنوز که هنوزه رد این شک تو زندگیم هست داداش من نسبت به مالش شک داره هر چیزی که بدونه شوهرم خریده اورده خونمون حتی لب نمیزنه توی روش نمیگه اما هر دفعه بهانه ای میاره که نخوره.من و نامزدم همو خیلی دوست داریم اما این حرفا به شدت روح و روانمو به هم ریختن.مامانم همش ناراحته که نکنه داره خلاف میکنه نکنه تو بیچاره بشی و...هروقت میام اعتمادمو دوباره محکم کنم این رفتارارو میبینم بهم میریزم

17. کاربران زیر از Elenaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42443
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    چشم برزخی چیه دوست من چرا به این خرافات اهمیت میدید و زندگیتون حروم‌میکنی
    اگر واقعا شما به خدا اعتقاد داری اگر حلال حرومی می‌کنید
    این خرافات چیه مگه خدا هست که چیزی رو ببینه پیش بینی هم کنه
    الان همین به اصطلاح سید چه فرقی با فالگیر ها داره ؟ چه فرقی با دعا نویس ها داره

دقیقا همون فالگیره فقط به صورت مذهبی معرفیش میکنید که پیش بینی می‌کنه

و بدتر این که شما آدم دهن بینی هستی فردا تو زندگی مشترک اصلی پا گذاشتید حتما با یه نظر بقیه میخواید زندگیتون و به فنا بدید ؟ به نظرم رو رفتار خودتون کار کنید قطعا آینده به مشکل شدیدی برمیخورید و اگر واقعا نمی‌تونید این اخلاق و تغییر بدید جدا بشید
    عزیزم دوست داشتن تنها برای یک زندگی اصلا کافی نیست همین که اعتمادی وجود نداره ریشه زندگی پوکیده همین که حرمتی که میوه نذاشتن دوست داشتن هم از بین می‌بره دوست داشتناخرین فاکتور حسی که میتونی به یکی داشته باشی تا قبلش چیزای دیگه اوکی نباشه اون دوست داشتن واقعی نیست فقط یه حس وابستگی

شاید داداشت با نامزدت دشمنی داشته باشه و هزار شاید هایی دیگه
    من نمیخوام طرف نامزدت بگیرم
    فقط میگم تا وقتی مدرکی وجود نداره نمیتونی به کسی تهمت بزنید
    و زندگیتون و فنا بدید
    اکثر زندگی ها که با بی حرمتی تموم میشه بخاطر دخالت های بقیست مخصوصا خانواده
    من به نامزدم اعتماد دارم اما این رفتارا روح و روانمو به هم میریزه دوست ندارم خانوادم این حسو داشته باشن نسبت به نامزدم.باهاشون که حرف میزنم میگن تو نمیفهمی تو دوسش داری بدیاشو نمیبینی.از طرفی نمیتونم حداقل تا یکسال دیگه بریم سر خونه زندگیمون .خیلی شرایط سختی واسم ساختن اطرافیانم

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

دخالت های نابجای برادرتون رو از زندگی قطع کنید
    تصمیم گیری کردن یعنی یک نظر فردی نه یک نظر تابع به شخص پدر و نادر و برادر
    درمورد زندگی تون خودتون تصمیم بگیرید نه دیگران
    احترام گزاشتن متقابله ، اگر برادر شما رعایت نمیکنه شما و همسرتون ملزم به رعایت احترام درحق ایشون نیستید
    تا همین الان هم بقدر کافی به زندگی شما لطمه زده که بعدا مشخص میشه عواقبش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)