نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: انتخاب همسر

1059
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40309
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

انتخاب همسر

سلام دوستان، حالتون خوبه؟
    ازتون راهنمایی میخواستم خودم حسابی گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم 2 مورد سوال دارم که بصورت جداگانه مطرحش میکنم.

من حدود 20 روز پیش به خواستگاری یکی از همکلاسی‌های خواهرم رفتم.
    من 26 سال و دختر خانم 21 سال هستن.

مورد اول:
    ایشون از نظر اخلاقی و رفتاری فوق العاده هستن و تموم معیار‌های من رو دارن.
    من عکس‌های ایشون رو قبلا دیده بودم و به دلم کاملا نشسته بود.
    اما وقتی حضوری ملاقات کردیم فقط یکم لاغر بودن و کمی هم جوش روی صورتشون بود (قبل از خواستگاری خانواده من بهم گفتن صورتش جوش دارد و من رو شاید حساس کردن)

من شنیدم خیلی ها میگن ظاهر مهم نیست و زن خوشگل دردسر داره و اخلاق مهمه و ...
    اما خب این یک واقعیته که ظاهر برای اکثر مرد ها مهم هست!

البته من هم نمیگم از ظاهر ایشون خوشم نیومده. اما نمیدونم چرای روی این 2 مورد ایشون حساس شدم! نگرانیم از اینه که در آینده نخوام با دیگران مقایسه کنم یا ...
    به نظرتون ادامه ندم یا امکانش هست در آینده به صورت 100 دردصدی به دلم بشینه؟؟

مورد دوم:
    این مورد کمی برایم عجیب هست و اصلا این مورد دوم باعث شد که مورد اول رو بپرسم! چون ترس از ادامه وابستگی ایشون و عذاب وجدان و ... دارم.

این دختر خانم با 2 بار ملاقات من به طرز عجیب و وحشتناکی از من خوشش اومده در حدی که مثلا در اینستاگرام فالویم کرد و از کلمات بسیار محبت آمیز و ... استفاده میکند
    مثل عشقم ، نفسم و ... (در حالی که من سرد و خشک و معمولی هستم)

به نظرتون با 2 بار دیدن و شاید 4-5 ساعت حرف زدن این طرز رفتار عادی هست؟!

من خواستگاری زیاد رفتم و دخترای مختلفی رو دیدم . بقیه خیلی سرو سنگین مینشستن و محل نمیذاشتن زیاد. اما ایشون از همون روز اول بهم میخندیدن و اصلا غرور و ... نداشتن!!

پیشاپیش ممنونم از کمکتون
    ویرایش توسط MrMostafa : 03-17-2019 در ساعت 02:32 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : انتخاب همسر

با سلام خدمت شما دوستت عزیز
    نگرانی های شما قابل درک می باشد بهتر است به خودتان و ایشان فرصت آشنایی بیشتر را بدهید چون بدون آشنایی نمی توان در این موارد تصمیم گیری کرد . در اول در مورد صورت ایشان این کاملا نسبی می باشد و زیبایی از دیدگاه افراد کاملا متفاوت است نیاز است که شما در کل ببینید می توانید با همچین ظاهری زندگی کنید و اگر پذیرش نسبی برای این موضوع وجود داشت سعی کنیدباهم چند این جلسه صحبت کنید و رفتارهای ایشان را در واقعیت و نه تنها در حرف مورد سنجش قرار بدهید از نظر برخورد اجتماعی، پوشش ، مذهبو... در صورتی که این موارد بتواند توجه شما را جلب کند و در کنار ظاهری که شما نسبت به آن دیدگاه منفی نداشته باشید می توانید بهتر عمل کنید . بهتر است بخاطر ترس از وابستگی در جلوی خانواده ها و تحت نظر آنها رابطه داشته باشید و به ایشان نیز بیان کنید که مدتی را تنها به آشنایی اختصاص بدهید و از وابستگی در این مورد هردویتان خوداری کنید چون وابستگی می تواند باعث شود که بعضی از مسائل مهم را نادیده بگیرید هردویتان و بعد از ازدواج نسبت به آنها آگاهی پید کنید و این موضوع باعث مشکلات زیادی می تواند شود. اما در مورد رفتارهای ایشان باید گفت که سبک بیان و عقاید ، شخصیت افراد کاملا با یکدیگر فرق دارد و این می تواند باعث شود که در طرز صحبت کردن تفاوت ایجاد شود البته نکته دیگری که نیز اهمیت دارد این است که شما نسبت به رفتار ایشان چه دیدگاهی دارید . بهتر است در این مسیر مشاوره پیش از ازدواج را نیز تجربه کنید تا به هردوی شما در این مسیر کمک شود . برای یک انتخاب مناسب پذیرش اولیه ، صحبت ، مشورت با خانواده و مشاور و همچنین تحقیق نیاز می باشد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40309
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : انتخاب همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستت عزیز
    نگرانی های شما قابل درک می باشد بهتر است به خودتان و ایشان فرصت آشنایی بیشتر را بدهید چون بدون آشنایی نمی توان در این موارد تصمیم گیری کرد . در اول در مورد صورت ایشان این کاملا نسبی می باشد و زیبایی از دیدگاه افراد کاملا متفاوت است نیاز است که شما در کل ببینید می توانید با همچین ظاهری زندگی کنید و اگر پذیرش نسبی برای این موضوع وجود داشت سعی کنیدباهم چند این جلسه صحبت کنید و رفتارهای ایشان را در واقعیت و نه تنها در حرف مورد سنجش قرار بدهید از نظر برخورد اجتماعی، پوشش ، مذهبو... در صورتی که این موارد بتواند توجه شما را جلب کند و در کنار ظاهری که شما نسبت به آن دیدگاه منفی نداشته باشید می توانید بهتر عمل کنید . بهتر است بخاطر ترس از وابستگی در جلوی خانواده ها و تحت نظر آنها رابطه داشته باشید و به ایشان نیز بیان کنید که مدتی را تنها به آشنایی اختصاص بدهید و از وابستگی در این مورد هردویتان خوداری کنید چون وابستگی می تواند باعث شود که بعضی از مسائل مهم را نادیده بگیرید هردویتان و بعد از ازدواج نسبت به آنها آگاهی پید کنید و این موضوع باعث مشکلات زیادی می تواند شود. اما در مورد رفتارهای ایشان باید گفت که سبک بیان و عقاید ، شخصیت افراد کاملا با یکدیگر فرق دارد و این می تواند باعث شود که در طرز صحبت کردن تفاوت ایجاد شود البته نکته دیگری که نیز اهمیت دارد این است که شما نسبت به رفتار ایشان چه دیدگاهی دارید . بهتر است در این مسیر مشاوره پیش از ازدواج را نیز تجربه کنید تا به هردوی شما در این مسیر کمک شود . برای یک انتخاب مناسب پذیرش اولیه ، صحبت ، مشورت با خانواده و مشاور و همچنین تحقیق نیاز می باشد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید
    سلام.
    خیلی ممنونم از لطف و وقتی که برام گذاشتین
    پاسختون بسیار عالی، کامل و دقیق بود بود
    متشکرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد