نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: اهمیت تناسب قد؟

5878
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39664
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اهمیت تناسب قد؟

سلام. یک سال هست دختر خاله‌م به اسم من شده یعنی نامزد هستیم و هنوز عقد نکردیم. تازه از خارج اومده ایران. احساس میکنم که واقعا دوستش دارم و اونم واقعا منو دوست داره. قد من ۱۹۵ هست و قد ایشون ۱۶۰. من برام قد اهمیت نداره اما بعضی از اقوام میگن که تناسب قدی ندارین. به نظر شما چکار باید کرد؟ من تنها ترسی که دارم اینه که نکنه حرف دیگران در آینده روی من و زندگیم تاثیر بگذاره و یا دیدگاهم به این قضیه تغییر کنه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39632
    تشکـر
    6
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

.....

با سلام خدمت شما
    بهتر است به مشاور مراجعه کنید
    ویرایش توسط ps.dehghan : 11-29-2018 در ساعت 02:01 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اهمیت تناسب قد؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در صورتی که مشکل شما تنها اختلاف قدیتان است و این موضوع برای شما دو نفر اهمیتی ندارد از دیدگاه دیگران در این مورد بگذرید چون هیچ فردی کامل نیست و افرادی که به ظاهر افراد همیشه توجه می کنند در هر صورت نقصی برای ایراد پیدا می کنند. بهتر است مسیر زندگی خود را طی کنید و جازه ندهید دیگران به راحتی در روابط شما دخالت کنند. و اینکه ایا در اینده شما از تصمیم خود پشیمان می شوید یا نه بستگی به معیارهای شما برای انتخاب همسرتان دارد و اینکه ایا شخصیت شما به گونه ای است که اجازه بدهید افراد به راحتی و با هر نظری بر شما تاثیر بگذارند؟...
    شاد باشید

4. 3 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

مگه برا رضایت و تایید دیگران ازدواج میکنید؟ مطمن باشید شما با کسی که از همه نظرم کامل باشه ازدواج کنید دیگران بازم پشت سرشما حرف میزنن و بالاخره یه ایرادی پیدا میکنن . از اون نتونن ایراد بگیرن از شما میگیرن

یکسری ملاک ها اصلی ویکسری فرعی هستن اگر در ملاک های اصلی تفاهم داریدو قد به عنوان ملاک اصلی شما نیست و باهاش مشکلی ندارید، پس ملاک های دیگران رو با ملاک خودتون قاطی نکنید چون هر کسی شخصیت و تفکر خاص خودشو داره. برای انتخاب و نظر خودتون ارزش قائل باشید وگرنه همیشه مجبور خواهید شد که براساس ملاک های دیگران زندگی کنید.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahmoudi نمایش پست ها
    سلام. یک سال هست دختر خاله‌م به اسم من شده یعنی نامزد هستیم و هنوز عقد نکردیم. تازه از خارج اومده ایران. احساس میکنم که واقعا دوستش دارم و اونم واقعا منو دوست داره. قد من ۱۹۵ هست و قد ایشون ۱۶۰. من برام قد اهمیت نداره اما بعضی از اقوام میگن که تناسب قدی ندارین. به نظر شما چکار باید کرد؟ من تنها ترسی که دارم اینه که نکنه حرف دیگران در آینده روی من و زندگیم تاثیر بگذاره و یا دیدگاهم به این قضیه تغییر کنه.
    سلام ، رابطه من و عزيزترين فرد زندگيم دقيقا بخاطر همين موضوع و دخالت اطرافيان به پايان رسيد،من هم كاملا موافقم كه تناسب قدي وجود ندارد اما خوب فكر كنيد بين شما و كسي كه تناسب قدي هست آيا قطعا تناسب قد افكار و قد عشق هم خواهد بود؟هميشه تفاوت بين زوجين هست بعضي ها با چشم ديده ميشه و بعضي ها با صلب شدن آرامش لمس ميشه، اما من دختري هستم دقيقا در موقعيت نامزد شما كه بخاطر دخالت خانواده شخصي كه باتمام وجود دوستش داشتم ازدواجمون بهم خورد و ناباورانه ترك شدم،بهمين خاطر خواهشم از شما اينه اگر ملاك هاي ظاهري براي خود شما يك اصل هست هرچه زودتر اين رابطه رو پايان بديد ولي اگر فرع هست با احترام به انتخابتون و حفظ عزت نفستون به همه ثابت كنيد كه چيزي كه بين دو زوج بيشتر از همه به چشم مياد احترام و محبت بين اونهاست و ابعاد عشق قابل اندازه گيري با كميت ها نيست.آرزوي من براي شما رسيدن بهم و خوشبختيه مستدامه چيزي كه من تا آخر عمر در حسرتش خواهم ماند.شاد باشيد مراقب همديگه و دل همديگه باشيد تا خدا مراقب زندگيتون باشه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Golesang2 نمایش پست ها
    سلام ، رابطه من و عزيزترين فرد زندگيم دقيقا بخاطر همين موضوع و دخالت اطرافيان به پايان رسيد،من هم كاملا موافقم كه تناسب قدي وجود ندارد اما خوب فكر كنيد بين شما و كسي كه تناسب قدي هست آيا قطعا تناسب قد افكار و قد عشق هم خواهد بود؟هميشه تفاوت بين زوجين هست بعضي ها با چشم ديده ميشه و بعضي ها با صلب شدن آرامش لمس ميشه، اما من دختري هستم دقيقا در موقعيت نامزد شما كه بخاطر دخالت خانواده شخصي كه باتمام وجود دوستش داشتم ازدواجمون بهم خورد و ناباورانه ترك شدم،بهمين خاطر خواهشم از شما اينه اگر ملاك هاي ظاهري براي خود شما يك اصل هست هرچه زودتر اين رابطه رو پايان بديد ولي اگر فرع هست با احترام به انتخابتون و حفظ عزت نفستون به همه ثابت كنيد كه چيزي كه بين دو زوج بيشتر از همه به چشم مياد احترام و محبت بين اونهاست و ابعاد عشق قابل اندازه گيري با كميت ها نيست.آرزوي من براي شما رسيدن بهم و خوشبختيه مستدامه چيزي كه من تا آخر عمر در حسرتش خواهم ماند.شاد باشيد مراقب همديگه و دل همديگه باشيد تا خدا مراقب زندگيتون باشه
    سلام

یعنی شما و عشقتون به خاطر قد قید ازدواج رو زدید؟!!

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

من قيد اون آقارو نزدم وهنوز بعد از يكماه شوك زده ام، ولي ايشون صرفا بخاطر اختلاف قد بعد از سه سال من رو ترك كرد و گفت بخاطر خودت ميرم كه بعدا دلت بخاطر حرفهايي كه ميشنوي نشكنه!!!

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

من قيد اون آقارو نزدم وهنوز بعد از يكماه شوك زده ام، ولي ايشون صرفا بخاطر اختلاف قد بعد از سه سال من رو ترك كرد و گفت بخاطر خودت ميرم كه بعدا دلت بخاطر حرفهايي كه ميشنوي نشكنه!!!
    شما و آقا چند ساله هستید؟؟

یعنی سه سال پیش قد شما بلندتر بود و رفته رفته کوتاه شده؟!!!! روز اول چشمشون بسته بود؟؟

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

یعنی سه سال پیش قد شما بلندتر بود و رفته رفته کوتاه شده؟!!!! روز اول چشمشون بسته بود؟؟
    رابطمون بااصرار بسيار زياد ايشون شروع شد اما نتيجه اين ارتباط گوياي اينه كه من براي ايشون صرفا نقش سرگرمي داشتم و گرنه قد اولين چيزيه كه آدم در برخورد با يك نفر مي بينه و به چشمش مياد. ما هردو ٣٠ ساله هستيم

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

رابطمون بااصرار بسيار زياد ايشون شروع شد اما نتيجه اين ارتباط گوياي اينه كه من براي ايشون صرفا نقش سرگرمي داشتم و گرنه قد اولين چيزيه كه آدم در برخورد با يك نفر مي بينه و به چشمش مياد. ما هردو ٣٠ ساله هستيم
    ای بابا ...منم با شما موافقم که قد بهونه بوده...بهونه بهتر ازین نبود؟!! شاید خانواده ش با ازدواجتون موافق نبودن...قبلا در مورد قد چیزی گفته بود؟

13. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

ای بابا ...منم با شما موافقم که قد بهونه بوده...بهونه بهتر ازین نبود؟!! شاید خانواده ش با ازدواجتون موافق نبودن...قبلا در مورد قد چیزی گفته بود؟
    خانواده كه البته بايد بگم مادر و خواهرانشون فقط و فقط به دليل اختلاف قد ما مخالفت كردن و عبارتي كه به پسرشون گفته بودن دقيقا اين بود كه چطور ميخوايد با هم وارد اجتماع بشيد .نحوه مخالفت به نحوي بود كه اين موضوع رو براي پسرشون ي بحران و ي نقص براي من تداعي كردن و اين روي ذهنيتش بسيار تاثير گذاشت

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

خانواده كه البته بايد بگم مادر و خواهرانشون فقط و فقط به دليل اختلاف قد ما مخالفت كردن و عبارتي كه به پسرشون گفته بودن دقيقا اين بود كه چطور ميخوايد با هم وارد اجتماع بشيد .نحوه مخالفت به نحوي بود كه اين موضوع رو براي پسرشون ي بحران و ي نقص براي من تداعي كردن و اين روي ذهنيتش بسيار تاثير گذاشت
    الانكه زمان گذشته و يكم منطقي تر شدم به اين نتيجه رسيدم كه اين موضوع براي خودش هم بسيار مهم بوده و خانواده وسيله اي شد براي گفتن حرف دل و پنهان شدن پشت خانواده.قطعا نگاه اين آقا بمن صرفا دوستي و گذر وقت بوده نه نگاه به همسر و شريك عمر

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

خب اینرو نفهمیدن که پسرشون سه سال با این دختر وارد اجتماع شده!!! دخالت مادر و خواهرش میتونست در آینده هم مشکل ساز بشه...شایدم واسه شما بهتر شده...حالا این اختلاف قد چقدر بود؟

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

خب اینرو نفهمیدن که پسرشون سه سال با این دختر وارد اجتماع شده!!! دخالت مادر و خواهرش میتونست در آینده هم مشکل ساز بشه...شایدم واسه شما بهتر شده...حالا این اختلاف قد چقدر بود؟
    ايشون ١٩٥، من١٦٠

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

ايشون ١٩٥، من١٦٠
    شاید هم ایشون واقعا نخواستن شما رو یک عمر درگیر کنایه های مادر و خواهرشون کنن

19. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

شاید هم ایشون واقعا نخواستن شما رو یک عمر درگیر کنایه های مادر و خواهرشون کنن
    براي من نظر شخص خودش مهم بود وگرنه كنايه مادرشوهر به عروس هميشه هست،قطعا نگران تغيير نظر خودش نسبت بمن هم بوده شايد فكر ميكرده منجر به خيانت بمن بشه .در كل خواه يا ناخواه به روحيه و سرنوشت من صدمه بزرگي زد كه خيلياش جبران ناپذيره

21. کاربران زیر از Golesang2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

براي من نظر شخص خودش مهم بود وگرنه كنايه مادرشوهر به عروس هميشه هست،قطعا نگران تغيير نظر خودش نسبت بمن هم بوده شايد فكر ميكرده منجر به خيانت بمن بشه .در كل خواه يا ناخواه به روحيه و سرنوشت من صدمه بزرگي زد كه خيلياش جبران ناپذيره
    واقعا متاسفم...اگر به خاطر تغییر نظرش کات کرده پس احتمال اینکه ته دلش با اختلاف قد مشکل داشته هست.... امیدوارم که شما هم خوشبخت بشید...البته الان هنوز قضیه داغه ولی بعد از چند ماه کم کم فروکش میکنه مطمئن باشید

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39898
    تشکـر
    0
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا متاسفم...اگر به خاطر تغییر نظرش کات کرده پس احتمال اینکه ته دلش با اختلاف قد مشکل داشته هست.... امیدوارم که شما هم خوشبخت بشید...البته الان هنوز قضیه داغه ولی بعد از چند ماه کم کم فروکش میکنه مطمئن باشید
    ممنونم از همراهيتون و آرزوي خوبتون دوست بزرگوار.شاد باشيد

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلام و احترام
    در مورد مشکل درج کننده ی تاپیک بگم که : همونجاییکه گفتن : ( میترسم در آینده حرفای دیگران روی نظرم تاثیر بزاره ) همونجا دیگه دقیقا کار تموم شده هست و بحثی نمیمونه...همون نشون میده که ایشون اصلا به هیچ عنوان آمادگیه لازم برای زندگیه مشترک و تکیه گاهی برای یک زن در خانواده و اجتماع بودن رو ندارن...و هنوز در دوران بچگی سیر میکنن و فقط رشد فیزیکی و جسمی داشتن نه فکری و شخصیتی...تموم شد رفت...

__________________________________________________ _________

گذشته از این مطلب...چه بلایی داره سر مردایِ این جامعه میاد ؟ به کجا داره میره این قافله ؟ زمانی رو یادم میاد که مردان این سرزمین مثل اژدها بودن...لقمه رو از دهن شیر میکشیدن بیرون...در نوجوانی به جنگ میرفتن و در جوانی چندین خانواده رو جمع میکردن...کجا رفته اون همه غیرت و مردانگی و شجاعت و جسارت ؟
    نسل جدید و تفکرات و جامعه ی جدید معلوم نیست چه بلایی سر این جنس آوره که پسرها و مردهای جامعه دارن کم کم تبدیل به یک مُشت بچه گربه یا موش میشن.موجوداتی ترسو و دهن بین.خجالت هم خوب چیزیه واقعا.
    اون از مشکل اون کاربر که میگه طرف بعد از 3 سال یدفعه بخاطر حرف خواهر و مادرش فقط واسه یه اختلاف قد ولش کرده و رفته...اینم از این یکی که میگه ( میترسم در آینده حرف دیگران روم تاثیر بزاره ) ...آدم میمونه این یکیو دیگه کجای دلش بزاره ؟ جالبه که حتی نمیگه که حرف دیگران روی رابطشون و خود دختره تاثیر بزاره...بلکه داره دقیقا میگه که ممکنه رو خودش تاثیر بزاره و مستقیما خودش رو انقدر ضعیف النفس و تحت تاثیر روحیات و ذهنیات و حرفهای دیگران میدونه...آخه آدمی که نتونه حرف فک و فامیل و خواهر و دوست و آشنارو جمع کنه و انقدر ضعیفه مگه میتونه یه زندگی رو جمع کنه ؟ میدونم که حرفها کمی تلخه اما به جاش حقیقته...
    خدا آخر و عاقبت این نسل و نسلهای آینده رو به خیر کنه...
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

25. 4 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39928
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عالی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)