نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: معیارهای ازدواج....

2486
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46761
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

معیارهای ازدواج....

سلام...
    من حدودا ۲۵سالمه و میشه گفت شرایط ازدواج دارم ولی تاحالا نتونستم شخصی رو انتخاب کنم....
    به نظرتون داشتن معیار در ازدواج چقدر مهمه؟
    از نظر برخی کارشناسان این کار باعث کنترل شیفتگی ها و هوس ها در ازدواج میشه...
    این معیارها تا چه حد باشه منطقی هست؟
    در کل از همه کاربران گرامی می خوام معیار هاشون در ازدواج بگن ودر این مسئله تبادل نطر کنیم....
    آیا معیارهای ریز باعث نمیشه دایره انتخاب من کوچیک بشه؟
    مثلا حتما باید بین دو تا هفت سال ازم کوچکتر باشه...
    اهل ازدواج سنتی باشه..‌
    تقوا ،پوشش اسلامی ،با حیا
    ظاهرش به دلم بشینه و خیلی لاغر ویا خیلی چاق نباشه.‌
    دچار مشکل خاص جسمی،روانی و یا خانوادگی نباشه
    از لحاظ مالی و فرهنگی و مذهبی خانواده ها به هم نزدیک باشن
    واینکه خیلی اهل رفیق بازی و خاله زنک بازی نباشه
    از لحاظ شخصیتی باهم سازگار باشیم
    از لحاظ تحصیلات حداقل لیسانس داشته باشه

به نظرشما معیار های من منطقی هست؟
    ویرایش توسط مهدی۳۱۳ : 06-12-2021 در ساعت 12:03 AM

2. کاربران زیر از مهدی۳۱۳ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : معیارهای ازدواج....

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی۳۱۳ نمایش پست ها
    سلام...
    من حدودا ۲۵سالمه و میشه گفت شرایط ازدواج دارم ولی تاحالا نتونستم شخصی رو انتخاب کنم....
    به نظرتون داشتن معیار در ازدواج چقدر مهمه؟
    از نظر برخی کارشناسان این کار باعث کنترل شیفتگی ها و هوس ها در ازدواج میشه...
    این معیارها تا چه حد باشه منطقی هست؟
    در کل از همه کاربران گرامی می خوام معیار هاشون در ازدواج بگن ودر این مسئله تبادل نطر کنیم....
    آیا معیارهای ریز باعث نمیشه دایره انتخاب من کوچیک بشه؟
    مثلا حتما باید بین دو تا هفت سال ازم کوچکتر باشه...
    اهل ازدواج سنتی باشه..‌
    تقوا ،پوشش اسلامی ،با حیا
    ظاهرش به دلم بشینه و خیلی لاغر ویا خیلی چاق نباشه.‌
    دچار مشکل خاص جسمی،روانی و یا خانوادگی نباشه
    از لحاظ مالی و فرهنگی و مذهبی خانواده ها به هم نزدیک باشن
    واینکه خیلی اهل رفیق بازی و خاله زنک بازی نباشه
    از لحاظ شخصیتی باهم سازگار باشیم
    از لحاظ تحصیلات حداقل لیسانس داشته باشه

به نظرشما معیار های من منطقی هست؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام ، ابنکه داشتن معیار در ازدواج باعث میشه بر اساس یک تصمیم هیجانی و ناشی از هوس با یک فرد اشتباه ازدواج کنید
    تا حدی درسته
    چون اون چهارچوبی که برای ازدواج توی ذهن خودتون شکل میدین باعث میشه منطقی تر به مسئله ازدواج نگاه کنید
    اما مشکل اینجاست که خیلی وقت ها فرد حتی با داشتن معیار برای ازدواج بازهم دچار ازدواج اشتباه ، ناشی از تصمیم هیجانی و هوس میشه
    بنابراین در این خصوص برای عدم ازدواج هیجانی و ناشی از هوس ها و شیفتگی ها تنها داشتن معیار ازدواجی کفایت نمیکنه و فرد باید
    مدیریت شخصی توام با عقل و منطق داشته باشه و وارد رابطه های دوستانه و بدون هدف که فقط ایجاد وابستگی میکنه نشه

دوست عزیز معیار ها برای ازدواج از یک عامل خارجی ناشی نمیشه
    که بتونیم مشخص کنیم چه نعیاری وشته باشیم چه معیاری نداشته باشیم و چه نعیاری درست هست !
    شما باید با توحه به شخصیت و توقعات خودتون از ازدواج و فرد مقابل معیار های ازدواج تون رو تعریف کنید
    مثلا فرد تحصیلکرده باشه ، چه سنی داشته باشه ، از چه طبقه ای باشه
    بعد که معیار هاتون رو مشخص کردین ببینید کدومش رو اگر همسرتون نداشته باشه زیاد براتون مهم نیست
    مثلا اگر یک دختر مناسب پیدا کردین که از هرجهت مناسب بود و فقط از لحاظ پوشش دقیقا همون که میخوان نبود
    ببینید میتونید با این مسئله کنار بیاین یا نه .
    اگر براتون مشکلی نداشت میتونید این معیار رو نادیده بگیرید و برای ازدواج اقدام کنید اما اگر حس میکنید این معیار بقدری برای شما مهم هست که زندگی مشترک پس از ازدواج رو تحت تاثیر قرار میره
    پس وارد ازدواج نشید

معیارهای هر فرد نسخه های شناخت اون فرد از خودش هست و این معیار ها نه تنها شما رو در کیس ها محدود نمیکنن بلکه باعث میشن باشناخت انتظارات خودتون بدونید دنبال چی هستین و یک ازدواج موفق داشته باشین

از معیار هایی که گفتین همه ش خوب و منطقی بودند
    به غیر از اصرار شما برای میزان سن اما چون شما یک نمونه خاص و نوعی متناسب خودتون هستید باید به معیار هاتون ارزش و بها بدین و در این چهارچوب برای ازدواج اقدام کنید

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا مهدی
    در این مسیر دقت کنید که شما در اول نیاز است که به این موضوع فکر کنید که هدف شما از ازدواج چیست و در این مسیر توقع دارید چه مسیری را تجربه کنید و در این مسیر چه چیزی برای شما اهمیت دارد و جز ارزش های شما می باشد .
    خب اینکه چه ظاهری برای شما مورد پذیرش می باشد می تواند با فرد دیگری فرق داشته باشد و خب قرار نیست که ظاهر و یا ویژگی های مد نظر شما با دیگران یکسان باشد و یا همیشه انتخاب شما مورد تایید قرار گیرد .
    این معیارهای شما مورد قبول می باشد اما خب در این مسیر بهتر است از صفر و صد کردن معیارها خوداری کنید اینکه مثلا دقیقا از نظر ظاهری و خانوادگی دقیقا همانی باشد که در ذهن شما وجود دارد ممکن نیست پس نیاز است که اگر فرد مقابل شما از نظر خانوادگی ، اخلاقی و شخصیتی و... مورد پذیرش می باشد اما مثلا مقداری چاق یا لاغر تر از حد مورد نظر شما می باشد خب نیاز است که به این توجه کنید که این موضوع چقدر برای شما اهمیت دارد و یا می تواند بر مسیر زندگی مشترکتان تاثیر می گذارد.
    هیچ انسانی کامل نیست پس نیاز است که با در نظر داشتن این موضوع و اینکه فرد مقابل شما نیز حق انتخاب و طی کردن مسیر رشدی و علایق خود را دارد در این مسیر پیش بروید .
    اینکه دقیقا چند سال از شما کوچک تر باشد بله خب نمی توان عدد دقیق گذاشت و این دامنه انتخاب را محدود می کند اما اینکه از نظر رشدی و مسیر زندگی مشترک تا حدودی باهم هماهنگی داشته باشید از اهمیت برخودار می باشد .

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

ببینید شما جذب شخصی شبیه خودتون میشید و میتونید باهاش کنار بیاید...

مثلا باید ببینی از چه رفتارهایی بدت میاد، در نتیجه باید با کسی ازدواج کنی که اون رفتارها رو در حداقل خودش داشته باشه که بعدا عصبی نشی و باهم اختلافتون نشه

مثلا رو پوشش و مسائل عقیدتی حساسی پس باید همسر مذهبی ازدواج کنی

اگر عاشق مسافرت و دیدو بازدیدی پس باید با همسر اجتماعی و ...ازدواج کنی

اگر دوست داری روهمسرت سلطه داشته باشی و حرف اخرو خودت بزنی پس باید با خانم بسازو قانع ازدواج کنی

بستگی به شخصیت خودت داره و نادیده گرفتن هر کدوم از معیارها بستگی به این داره که ایا بعدا میتونی حساسیتتو رواون موضوع کم کنی یا نه؟ اگر حس میکنی هیچ جوره نمیتونی با اون اخلاق خاص کوتاه بیای در نتیجه اون اخلاق خاص میشه خط قرمزتو و جز ملاکات محسوب میشه ...

فقط یک نکته اینکه هر ملاکی که داشته باشید طرف مقابلتونم شما رو همون مدلی میسنجه... مثلا ملاک ظاهری داشته باشید طرف مقابلتونم ظاهر شما براش مهم خواهد بود... ملاک مادی داشته باشید اونم به پول شما بیشتر توجه میکنه.... اگر مذهبی بپسندید اونم مذهبی بودن شما براش پررنگ تره...

توصیه ی من اینه که کتاب های خودشناسی رو حتما مطالعه کنید تا اول خودتون رو بشناسید تابعدا بتونید انتخاب کنید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

Lightbulb پاسخ : معیارهای ازدواج....

سلام. من یک سایت روانشناسی تخصصی معرفی میکنم که خیلی خوب در مورد معیارهای ازدواج توضیح داده
    معیارهای ازدواج
    علاوه بر این کامل ترین مجموعه سوالات پیش از ازدواج داره.
    نظرتون اشتراک بگذارید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)