نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ازدواج

9008
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38535
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من یه پسر 18 ساله هستم که دارم میرم تویه 19 سال و از سه سال پیش عاشق یه دختر خانمی شدم و الانم اون دختر خانم داره میره تویه 16 سال ما 2 سال اول رابطمون به طور .مخفیانه باهم پیام میدادیم و همو میدیدیم و مادر و پدر ایشون هم خیلی خیلی از من خوششون میومد تا اینکه اون بهم گفتش که دیگه خسته شده و میخواد برای همیشه پیشم باشه و رفت همه چیزوبه مامان و باباش گفت و مامان و باباشم چون خیلی منو قبول داشتن گفتن بهم که من برم به بابام بگم و منم رفتم به بابام گفتم و پدرمم رفت با باباشون حرف زدن و نظر بابای من اینه که فعلا چون من کنکور دارم باید فقط درس بخونم ولی در کل موافقن. مامان و بابایه اون دختر خانم هم بهم گفتن بعد از کنکورم همه چی درست میشه و گفتن ما به خاطر ایمانی که در تو دیدیم اصلا سخت گیر نیستیم و منو قبولم دارن.الانم تقریبا 20 روز دیگه کنکورمو میدم و میخوام برم سرکار و هم برم دانشگاه. من الان ازتون کمک میخوام که ایا بعد از کنکورم من میتونم با عزیزترین کسم نامزد کنم یا محرم بشیم؟لطفا کمکم کنید ممنون خیلی برای این رابطه زحمت کشیدم و انگار این دخترو خودم تویه این 3 سال بزرگ کردم هر چند که اونم منو بزرگ کرد وبرام زحمت کشید واقعا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط rhb نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من یه پسر 18 ساله هستم که دارم میرم تویه 19 سال و از سه سال پیش عاشق یه دختر خانمی شدم و الانم اون دختر خانم داره میره تویه 16 سال ما 2 سال اول رابطمون به طور .مخفیانه باهم پیام میدادیم و همو میدیدیم و مادر و پدر ایشون هم خیلی خیلی از من خوششون میومد تا اینکه اون بهم گفتش که دیگه خسته شده و میخواد برای همیشه پیشم باشه و رفت همه چیزوبه مامان و باباش گفت و مامان و باباشم چون خیلی منو قبول داشتن گفتن بهم که من برم به بابام بگم و منم رفتم به بابام گفتم و پدرمم رفت با باباشون حرف زدن و نظر بابای من اینه که فعلا چون من کنکور دارم باید فقط درس بخونم ولی در کل موافقن. مامان و بابایه اون دختر خانم هم بهم گفتن بعد از کنکورم همه چی درست میشه و گفتن ما به خاطر ایمانی که در تو دیدیم اصلا سخت گیر نیستیم و منو قبولم دارن.الانم تقریبا 20 روز دیگه کنکورمو میدم و میخوام برم سرکار و هم برم دانشگاه. من الان ازتون کمک میخوام که ایا بعد از کنکورم من میتونم با عزیزترین کسم نامزد کنم یا محرم بشیم؟لطفا کمکم کنید ممنون خیلی برای این رابطه زحمت کشیدم و انگار این دخترو خودم تویه این 3 سال بزرگ کردم هر چند که اونم منو بزرگ کرد وبرام زحمت کشید واقعا
    درود دوست عزیز
    شما باید وصال با ایشون به منبع انرژی واستون تبدیل بشه که شمارو با سرعت بیشتری پیش میبره تا به هدف خودتون یعنی ایشون برسید و نه رسیدن به ایشون بشه مشکلتون.
    ضمن اینکه باید بدونید هنوز ابتدای راه هستید و کلی کارا از جمله کسب جایگاه، شغل، در آمد و در نهایت مستقل شدن باقی مونده که برای رسیدن به هدفتون ضروریه.

ایشون رو هدفی بالاتر از درس و پیدا کردن کار قرار بدین که برای رسیدن بهش باید هم درس بخونید هم کار پیدا کنید.

مطمئن باشید انرژی که وجود ایشون به شما میده و انگیزه ای که در شما ایجاد میکنه، میتونه درس خوندن رو براتون آسون بکنه

و این رو هم بدونید شما با قبول شدن تو کنکور و تموم کردن درستون و در نهایت پیدا کردن کار، به ایشون و خانوادشون ثابت می کنید که اشتباه نکردن و آدم مناسبی هستید. پس بیشتر حواستون باشه.
    شاد باشید...

3. 4 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام پسرِ خوب
    اول از همه اینو بهت بگم اگه کلاه نداری یکی بخر و بعد کلاتو بنداز هوا....100 هزار بار خدارو شکر کن هردو
    خونواده انقدر خوب و منطقی و با روی باز نسبت به این رابطه و شما برخورد کردن و انقدر حامی هستن...
    چیزی که در جامعه ی ایران متاسفانه خیلی کم پیدا میشه...پس این نکته ی بسیار خوب و دلگرم کننده ایه.
    و همونطور که بالاتر اشاره شد از همین الان همّت کن و فقط و فقط فکر و ذهن و تلاشت رو بزار برای آیندت...
    از امروز تنها چیزیکه باید بهش فکر کنی فقط درس و کار و ورزش و ساختن خودت و جایگاهت در اجتماع هست
    سوال کردی که آیا میتونی بعد از کنکور محرم بشین؟ بله میتونین و البته اینم باز به میزان درک و حمایت خونواده
    بر میگرده اما بنظر من و در حقیقت تو الان نباید به این چیزها فکر کنی...یعنی اولویتت نباید تو ذهنت این باشه
    و باید سعی کنی خودت رو قویتر از اینها کنی.کمی بیشتر هم صبر کن و جواب اعتمادی که خونواده بهت کرد رو بده
    خودت رو نشون بده و تمام تمرکزت رو بزار برای بهترین شدن در هر موقعیتی.نزار چیزی رو بهت بگن..اصلا نزار کار
    بجایی بکشه که لازم باشه چیزی بهت بگن.خودت ته دلت میدونی که باید چیکارها کنی پس خودت رو نشون بده
    بزار یه مثالی برات بزنم : مثلا کارمندی رو در یه شرکت تصور کن که همیشه یادش میره و غافل میشه که گزارش
    ماموریتهاش رو به رئیسش بده و همیشه جلوی همه بخاطر بی مسئولیتی و تاخیرش حرفای بد میشنوه...
    یه کارمند دیگه هم هست که یکم بهتره و یه بار که رئیسش بهش گفت سریع گزارششو آماده میکنه.اما یه کارمند دیگه
    هم هست که قبل از اینکه اصلا هیچ کسی بهش چیزی بگه گزارشش رو از یه روز قبل روی میز رئیسش آماده گذاشته
    و همیشه شایسته ی تقدیر و تمجید هست...پس ببین...کارت رو جوری انجام بده که همیشه سرت بالا باشه و هم
    خودت و هم دیگران بهت افتخار کنن...شخصیتت رو با استقلال و خودسازیه فردی از همین الان تبدیل به یک مرد کن و
    از پسر بودن و دوران نوجوونی جدا شو...و وقتی که مرد شدی و تو هر زمینه ای که تلاش کردی جواب زحماتت رو هم
    گرفتی اونوقت میبینی که چیزایی که میخوای رو خودشون بهت تقدیم میکنن...حتی قبل از اینکه بخوای...پس اراده کن
    و پیام این حرفهارو از دید مادی هم نبین...مثلا فکر نکن که میگم حتما برای شروع زندگی خونه و ماشین امثال اینارو
    داشته باش...نه...فقط توانش رو داشته باش از لحاظ ذهنی و فیزیکی تا دیگران اگه فرضا مدتی کارم نداشتی پشت
    سرت قسم بخورن که فلانی قدرتش و تواناییشو داره...و یه نصیحت هم از من به تو که بهتره هیچوقت فراموشش نکنی :
    تا زمانیکه مرد نشدی هیچوقت خودت رو شایسته ی تکیه گاهی برای یک زن بودن ندون...پس عجول نباش و احساسات
    نوجوانانه رو هم بریز دور...ما فرض رو بر این گرفتیم که احساسی که بین شما دوتاست واقعا عشقِ و با گذر زمان و
    مثلا رسیدن به سن 20 یا 25 سالگی هم تغییر نمیکنه.پس با دلگرمی گرفتن و صبر کردن برای این عشق.فعلا و در این
    دوره ی زمانی هدف و تمرکزت رو بزار برای چیزهای دیگه...و مطمئنا اون دختر هم همین کارو میکنه و این انگیزه دوطرفس
    در سنین خیلی خاصی هستی که سرنوشتت همینجا رقم میخوره...به این فکر کن مثلا در 30 سالگی زندگی بسیار خوب
    و راحتی داری...یا اینکه هنوز داری برای اون زندگی تلاش میکنی...یا اینکه در منجلابی از بدبختی ها دست و پا میزنی
    سرنوشت اون روزها همین الان استارتش میخوره و مشخص میشه...از اشتباهات و موفقیتهای دیگران درس بگیر و
    با اِرادت آیندت رو همین الان رقم بزن...هر اونچه که لازم بود گفته شد...دیگه تصمیم با خودت...سلامت و سربلند باشی.

5. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38535
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از کمکتون ولی من فکر میکنم اگه محرم بشیم بهتره چون اون دیگه خسته شده و نمیتونه تحمل کنه و میگه برای همینم به مامانو باباش و خانوادش گفته

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط rhb نمایش پست ها
    ممنون از کمکتون ولی من فکر میکنم اگه محرم بشیم بهتره چون اون دیگه خسته شده و نمیتونه تحمل کنه و میگه برای همینم به مامانو باباش و خانوادش گفته
    با این کار رابطه تون پیچیده تر میشه و احتمالاً برای شروع زندگی مستقل به شدت تحت فشار قرار میگیرید که باعث میشه انرژی و انگیزه تون برای درس خوندن کم بشه.
    ضمن اینکه هنوز هر دو شما به سن مناسب برای شروع چنین رابطه ای نرسیدین.
    با این حال نامزدی رسمی یا عقد میتونه خیال شمارو آسوده کنه اما تا پیش از تموم کردن درس و شاغل شدن بهتره از این فراتر نرید، مگه اینکه بخواید با حمایت مالی خانواده زندگی کنید.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پیشاپیش تبریک میگم ازدواجتو

ولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

ولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرم خیلی خوش شانسین چون هم کسیو پیدا کردین که واقعا دوسش دارین هم خانواده ها راضی به وصلت شدن .
    به نظرم رابطه تون رو ادامه بدین اما بعد کنکور جدی کنید و برید سراغ مراسم خاستگاری.

11. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    تشکر شده 56 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

ولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ولی الان زوده برای ازدواج

13. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    تشکر شده 56 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم خیلی خوش شانسین چون هم کسیو پیدا کردین که واقعا دوسش دارین هم خانواده ها راضی به وصلت شدن .
    به نظرم رابطه تون رو ادامه بدین اما بعد کنکور جدی کنید و برید سراغ مراسم خاستگاری.
    الان خیلی زوده و بنظرم دوتاشون هنوز به ثبات احساسی نرسیدن... من خودم از18 سالگیم تا22 سالگیم خیلی تغییر کردم، فاصلش چهارساله ولی مثل40سال میمونه

15. 2 کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    امیدوارم به هم برسید و تشکیل خانواده بدهید

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38543
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به حال جامعه ای که شرط ازدواج و بلوغ را بلوغ فیزیکی میدانند نه ذهنی باید گریست. بسیار متاسفم از چیزی که میبینم.امیدوارم موارد اینچنین کمتر از این سایت درخواست مشاوره بدهند چون با راهنمایی های بی جهت و بی منطق, نه تنها باعث حل مشکل نمیشوید بلکه به مشکل دامن میزنید. سپاسگذازم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد