نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بدگمانی

1661
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39860
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بدگمانی

سلام
    من قبلنم مشاوره گرفتم ممنون از سایتتون
    من الان یک خواستگار دارم که در مرحله آشنایی هستیم ولی خیلی بدگمان هست سوالات تکراری که انگار در حال چک کردن من است انجام می دهد سکوت طولانی می کند و بعضی اوفات بد نگاه می کند ممکنه بفرماید ممکنه چه مشکلی داشته باشد و ایا من می توانم با او ازدواج کنم و خوشبخت شوم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بدگمانی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    برخی افراد به ویژه مردها دارای نوعی شخصیت بدگمان هستند چون در طی سالهای رشد و تحول ، در این افراد نوعی بدگمانی و احساس آسیب شدید در آنها شکل گرفته است و از احساس اعتماد و اطمینان پایینی برخوردار هستند . این افراد در رابطه با شما حالتی از شک و تردید، عدم اطمینان ، محتاط بودن سکوت و گاه آرام بوذدن ظاهری را حفظ می کنند . در نتیجه ممکنه است ممکنه شما به اشتباه اون فرد را حتی متواضع و آرام نیز بدانید و بقیه موارد را نادیده بگیرید و جذب آن فرد شوید و حتی گمان کنید این رفتارها از روی دوست داشتن شدید فرد می باشد. و یا در مقابل احساس نگرانی و نگرش منفی او سعی کنید این نگرش و نگرانی را رفع کنید و به او اطمینان خاطر بدهید که دوستش دارید. در نتیجه رابطه شما می تواند جدی تر شود. اما بهتر است دقت کنید که دردسرهای جدی تر بعد از رسمی شدن ازدواج می تواند شوع شود زیرا چنین افرادی به دلیل همان بدگمانی ( شخصیت پارانوئید در نوع شدید) و احساس آسیبی که در هسته شخصیت آنها نهفته است عموما همیشه منتظر آسیب و خیانت می باشند و هر رفتار شما را ممکن است بد، کنایه آمیز و تحقیر کنند و یا نشانه خیانت و ...شما بداندو در پاسخ به این برداشته ها ممکن است اقدام به سکوت و دوری کردن از شما ، بدرفتاری، خشونت ، کتک زدن و در حالت های شدید تر رفتار پرخاشگرانه بیشتر کنند. بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید و با انجام تست های روانشناسی و بررسی بالینی سبک شخصیتی ایشان مشخص شود و بعد تصمیم نهایی خود را در ازدواج اعلام کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بدگمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamrahimi نمایش پست ها
    سلام
    من قبلنم مشاوره گرفتم ممنون از سایتتون
    من الان یک خواستگار دارم که در مرحله آشنایی هستیم ولی خیلی بدگمان هست سوالات تکراری که انگار در حال چک کردن من است انجام می دهد سکوت طولانی می کند و بعضی اوفات بد نگاه می کند ممکنه بفرماید ممکنه چه مشکلی داشته باشد و ایا من می توانم با او ازدواج کنم و خوشبخت شوم؟
    سلام

بهتر اینه که هر دو با هم به پهلوی یکی از همکاران برید و درخواست تست mmpi رو بدید ( البته کاملش رو 500 سوالی نه 75 سوالی رو) تا مشخص شه که به درد هم میخورید و یا خیر.

موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد