نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: خواستگاری

2774
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45725
    تشکـر
    60
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگاری

سلام
    من میخواستم بدونم چرا مواردی که برای ازدواج پیش میاد یا اصلا به من نمیخورن به طوری که خانواده هم موافق این نظر هستن یا اینکه من موافقم و خانواده میگن این فرد مناسب نیست (که البته خودمونیم بی راه هم نمیگن) مثلا طرف بیکاره و آدم مسئولیت پذیری هم نیست، یا اگه مناسب هم باشن به دل من نمیشینه؟؟؟؟
    حتی در حد حس نفرت !!!
    واقعا نمیدونم چرا تا حالا حتی یک مورد هم نبوده که هم من و هم خانواده در متعادل با کسی موافقت کنیم.الان در ابتدای 26 سالگی هستم و از 19 سالگی مواردی این چنینی بوده تا الان
    قبلا میگفتم خب اشکال نداره درست میشه، شایدم من توقعم زیاده....
    ولی واقعا دیدم هرچی سطحی تر به قضیه نگاه کنم موردای بی کیفیت تری جذب میشن!!
    در صورتی که من میخوام همسرم مهربون باشه ،صادق و راز دار و مسئولیت پذیر وچشم پاک باشه با ایمان و با اعتماد به نفس باشه، با دوستام هم که حرف میزدم میگفتن این واقعا توقع زیادی نیست برای تو.
    مدتیه که بعضی از این ویژگی های مورد نظرم رو هم در خودم دارم تقویت میکنم .
    اما نمیدونم اشکال کار کجاست؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : خواستگاری

نقل قول نوشته اصلی توسط *fateme* نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم بدونم چرا مواردی که برای ازدواج پیش میاد یا اصلا به من نمیخورن به طوری که خانواده هم موافق این نظر هستن یا اینکه من موافقم و خانواده میگن این فرد مناسب نیست (که البته خودمونیم بی راه هم نمیگن) مثلا طرف بیکاره و آدم مسئولیت پذیری هم نیست، یا اگه مناسب هم باشن به دل من نمیشینه؟؟؟؟
    حتی در حد حس نفرت !!!
    واقعا نمیدونم چرا تا حالا حتی یک مورد هم نبوده که هم من و هم خانواده در متعادل با کسی موافقت کنیم.الان در ابتدای 26 سالگی هستم و از 19 سالگی مواردی این چنینی بوده تا الان
    قبلا میگفتم خب اشکال نداره درست میشه، شایدم من توقعم زیاده....
    ولی واقعا دیدم هرچی سطحی تر به قضیه نگاه کنم موردای بی کیفیت تری جذب میشن!!
    در صورتی که من میخوام همسرم مهربون باشه ،صادق و راز دار و مسئولیت پذیر وچشم پاک باشه با ایمان و با اعتماد به نفس باشه، با دوستام هم که حرف میزدم میگفتن این واقعا توقع زیادی نیست برای تو.
    مدتیه که بعضی از این ویژگی های مورد نظرم رو هم در خودم دارم تقویت میکنم .
    اما نمیدونم اشکال کار کجاست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

طبیعیه که خواستگارهای شما ممکنه باب میل شما نباشه
    چون در امر انتخاب همسر ، شما معیارهای مشخص و معین خودتون رو دارید و افرادی که تابه حال اومدن خواستگاری مطابق معیارهای شما نبودن . مثلا فردی که بیکار هست و مسئولیت پذیر نیست که معلومه واسه چی باب میل شما و خانواده تون نیست
    و فردی که مناسب هست ولی به دل شما نمیشینه ، حتما پرستیژ اجتماعی یا ظاهر و اعتماد بنفس دلخواه شما رو نداره ...
    بنابراین علت اینکه تا به حال خواستگاری ها موفق و مناسب نبوده مشخصه
    من فکر میکنم مشکل شما این هست که نگران این وضعیت شدین که
    تاکی ممکنه ادامه داشته باشه

ببینید دوست عزیز ، مهربون بودن همسر و راز دار بودن همسر و صادق بودنش معیارهمه هست اما فقط برخی این ویژگی ها رو قبل ازدواج میشه با مشاوره پیش از ازدواج و تحقیق کامل فهمید

بنابراین شما اول باید خواستگار رو از نظر معیار های کلی مثل شغل و وضعیت رفاهی و ظاهری بسنجی اگر باب میل شما بود درمرحله بعد
    برای تحقیق و مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا بهتر بشناسیدش

حتی میتونید یه مدت دردوران آشنایی باشید تا بهتر با اخلاقیات و روحیاتش آشنا بشین
    اینکه ایمان و پاکی دلخواه شمارو داره یا نه و.....

شما باید درنظر داشته باشید که ارزش ها و معیارهای شما باید با رویاهای شما متفاوت باشند ، چون خیلی از دخترها رویا هاشون رو با معیارهای لازم برای ازدواج اشتباه میگیرن و این باعث میشه سردرگم باشن
    اگر فکر میکنید از این دسته افراد هستید بهتره مشاوره حضوری برای شناخت و درک بیشترمسئله ازدواج و معیار های ازدواج
    دریافت کنید

واینکه درنظر داشته باشین هرکس درزمانی که باید مقدمات ازدواج و خوشبختی ش فراهم میشه

3. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام

من سه نکته را عرض می‌کنم شاید برایتان مفید باشد. اول، این ویژگی‌هایی که نام می‌برید چندان هم توقعات کمی نیست. برای مثال، شخصی که کار داشته باشد. شما در اطراف خودتان چند نفر را می‌شناسید با این وضعیت اقتصادی کار ثابت داشته باشند؟ شما باید ببینید این فرد به دنبال تأمین زندگی هست و جربزۀ کار کردن را دارد یا نه.
    دوم، نوشته‌اید: ”مهربون باشه ،صادق و راز دار و مسئولیت پذیر وچشم پاک باشه با ایمان و با اعتماد به نفس”. البته دربارۀ خصوصیات فردی قبول دارم که فرد باید چشم‌پاک و مؤمن و ... باشد، اما، علاوه بر آنکه این خصوصیات بسیار آرمانی است، باید جواب دهید که این خصوصیات را چگونه تشخیص می‌دهید؟ به نظر من این‌ها در اصل ویژگی‌های مهمی است، اما در عمل اگر کسی وسواس در این زمینه داشته باشد، به هر کسی با هر مرتبه از چشم‌پاکی و ایمان و ... شک خواهد کرد. من به شخصه، نمونه‌های بسیار زیادی را می‌شناسم که همسر فرد او را به ده‌ها کار متهم می‌کند، در حالی که من از نزدیک او را می‌شناسم و می‌دانم اصلاً اینگونه نیست.
    سوم، خانواده همیشه خوبی انسان را می‌خواهند. اما این نیز فقط یک اصل است. در عمل، وسواس آن‌ها زندگی فرزندان را (البته نه همیشه، بلکه گاهی) نابود می‌کند. یک سؤال از شما می‌کنم، فقط ناراحت نشوید؛ شما از بیرون به خودتان نگاه کنید، به نظر خودتان شما چه ویژگی‌های برجسته‌ای دارید، که دنبال یک فرد آرمانی و کامل می‌گردید؟ تصور کنید برای برادر خودتان یا بعدها پسرتان دنبال دختر می‌گردید، آیا شخصی با ویژگی‌های شما همان دختر کامل است؟
    شما در اطراف خودتان بگردید، دختران زیادی را خواهید دید که با همین دیدگاه‌ها هنوز بعد از 30 سالگی و حتی بیشتر ازدواج نکرده‌اند و دلیل آن نبودنِ خواستگار نیست، بلکه توقعات عجیب و غریب آدم‌هاست که در الفاظ عادی و ساده بیان می‌شود.

5. 2 کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45725
    تشکـر
    60
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماجراجو نمایش پست ها
    سلام

من سه نکته را عرض می‌کنم شاید برایتان مفید باشد. اول، این ویژگی‌هایی که نام می‌برید چندان هم توقعات کمی نیست. برای مثال، شخصی که کار داشته باشد. شما در اطراف خودتان چند نفر را می‌شناسید با این وضعیت اقتصادی کار ثابت داشته باشند؟ شما باید ببینید این فرد به دنبال تأمین زندگی هست و جربزۀ کار کردن را دارد یا نه.
    دوم، نوشته‌اید: ”مهربون باشه ،صادق و راز دار و مسئولیت پذیر وچشم پاک باشه با ایمان و با اعتماد به نفس”. البته دربارۀ خصوصیات فردی قبول دارم که فرد باید چشم‌پاک و مؤمن و ... باشد، اما، علاوه بر آنکه این خصوصیات بسیار آرمانی است، باید جواب دهید که این خصوصیات را چگونه تشخیص می‌دهید؟ به نظر من این‌ها در اصل ویژگی‌های مهمی است، اما در عمل اگر کسی وسواس در این زمینه داشته باشد، به هر کسی با هر مرتبه از چشم‌پاکی و ایمان و ... شک خواهد کرد. من به شخصه، نمونه‌های بسیار زیادی را می‌شناسم که همسر فرد او را به ده‌ها کار متهم می‌کند، در حالی که من از نزدیک او را می‌شناسم و می‌دانم اصلاً اینگونه نیست.
    سوم، خانواده همیشه خوبی انسان را می‌خواهند. اما این نیز فقط یک اصل است. در عمل، وسواس آن‌ها زندگی فرزندان را (البته نه همیشه، بلکه گاهی) نابود می‌کند. یک سؤال از شما می‌کنم، فقط ناراحت نشوید؛ شما از بیرون به خودتان نگاه کنید، به نظر خودتان شما چه ویژگی‌های برجسته‌ای دارید، که دنبال یک فرد آرمانی و کامل می‌گردید؟ تصور کنید برای برادر خودتان یا بعدها پسرتان دنبال دختر می‌گردید، آیا شخصی با ویژگی‌های شما همان دختر کامل است؟
    شما در اطراف خودتان بگردید، دختران زیادی را خواهید دید که با همین دیدگاه‌ها هنوز بعد از 30 سالگی و حتی بیشتر ازدواج نکرده‌اند و دلیل آن نبودنِ خواستگار نیست، بلکه توقعات عجیب و غریب آدم‌هاست که در الفاظ عادی و ساده بیان می‌شود.
    ممنون از توجه شما
    ولی من دقیقا این مسائلی رو که میگید روی خودم بررسی کردم
    در مورد مسئولبت پذیری فرد ،قبل از مراسم خواستگاری به من گفته بودن در حال حاضر کاری ندارن، ولی من گفتم شاید واقعا به قول جربزه ی کار کردن رو داره و باهمین دیدگاه جلسه خواستگاری رو برگزار کردیم ولی وقتی درموردش صحبت کردیم دیدم به نظرش اصلا دلیلی نداره کار ثابت داشته باشه ،هنوز مثل یه پسر دبیرستانی فکر میکرد،گفتم خب اگه یه موقع مسئله ی پیش بیاد ،شما که پس انداز نداری،کار ثابت هم نداری،چیکار میکنی؟؟؟
    میگفت من جووورش میکنم!!!!
    خب به نظر شما من چجوری به این آدم اعتماد کنم؟؟؟؟
    در کل توی صحبتامون متوجه شدم که که هنوز طرز فکرش مثل پسر خونه اس،نه مرد زندگی که بشه بهش تکیه کرد.
    و مورد دوم که گفتین شاید وسواس گونه عمل میکنم،میخواستم بگم نه واقعا اینطور نیس، من وقتی معیارهایی رو در نظر گرفتم سطح اون ویژگی ها دقیقا با خودم سنجیدم ،ولی قبول دارم بعضی از اونا رو انتظارم بیشتر بود،که در مورد سوم اشاره کردید، و من هم برای گفته بودم که روی بعضی از ویژگی های خودم دارم کار میکنم ، مثلا اعتماد به نفسم در حدی که لازم میدونستم نبود برای همین روش کار کردم وتقویتش کردم همینطور روی ویژگی های دیگه ...

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

برادران گرامی چرا با وجود عنوان "عندالاستطاعه" که مصوب ثبت سازمان اسناد و املاک کشور است و برای جلوگیری از سوء استفاده زنان از مهریه و در راستای کاهش آمار زندانیان مهریه تصویب و اجرا شده است ولی باز هم پسران عاشق جوان خواستار ازدواج ، در محضر رسمی ازدواج عنوان مهریه را عند المطالبه بر ذمه خود می گذارند که چاهی است که نه سر دارد و نه ته و موقعی این موضوع را متوجه می شوند که اینقدر دیر شده است که هیچ وکیل مجربی هم ، قادر به حل و رفع پرداخت مهریه که بر گردن زوج (پسر) است نخواهد بود و یا تازه داماد با هزار آرزو خود را پشت میله های زندان می بیند و یا مهریه اش را که سر به فلک می کشد تا پایان عمر باید قسطی پرداخت نماید آن هم با این وضعیت معیشتی جامعه که نان شب را هم مردم به زور می خورند و اگر هم اقساط مهریه پرداخت نشود دادگاه حکم جلب زوج(داماد) را خواهد داد . و هزاران فاجعه دیگر که ناشی از عنوان عند المطالبه که تازه دامادان نادانسته بر گردن خود می گذارند!!!
    حال آیا با این وجود باز هم مهریه را در محضر ازدواج عند المطالبه می کنید !!!!
    قبل از عقد رسمی در محضر ازدواج مراجعه و سری هم به محاکم خانواده و اجرای احکام مهریه بزنید و مسائل و مشکلاتی را ببینید که حتماً منقلبتان خواهد نمود .
    لذا در قسمت صداق از سند ازدواج ، به محضردار بگویید حتماً و الزاماً نوع پرداخت مهریه ""عندالاستطاعه"" درج و نوشته شود اگر هم خانواده عروس قبول نکردند شک نکنید و بدانید و آگاه باشد نیتشان سوء است و قصد دریافت مهریه و اعمال فشار در هر زمان را دارند .
    باشد روزی که جوانان ، تازه دامادان پند گیرند ... ولی مایه ی پند دیگران نگردند.
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 04-01-2021 در ساعت 04:03 PM

8. کاربران زیر از وکیل حقوقی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46301
    تشکـر
    53
    تشکر شده 43 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط وکیل حقوقی نمایش پست ها
    برادران گرامی چرا با وجود عنوان "عندالاستطاعه" که مصوب سازمان اسناد و املاک کشور است و برای جلوگیری از سوء استفاده زنان از مهریه و در راستای کاهش آمار زندانیان مهریه تصویب و اجرا شده است ولی باز هم پسران عاشق جوان خواستار ازدواج ، در محضر رسمی ازدواج عنوان مهریه را عند المطالبه بر ذمه خود می گذارند که چاهی است که نه سر دارد و نه ته و موقعی این موضوع را متوجه می شوند که اینقدر دیر شده است که هیچ وکیل مجربی هم ، قادر به حل و رفع پرداخت مهریه که بر گردن زوج (پسر) است نخواهد بود و یا تازه داماد با هزار آرزو خود را پشت میله های زندان می بیند و یا مهریه اش را که سر به فلک می کشد تا پایان عمر باید قسطی پرداخت نماید آن هم با این وضعیت معیشتی جامعه که نان شب را هم مردم به زور می خورند و اگر هم اقساط مهریه پرداخت نشود دادگاه حکم جلب زوج(داماد) را خواهد داد . و هزاران فاجعه دیگر که ناشی از عنوان عند المطالبه که تازه دامادان نادانسته بر گردن خود می گذارند!!!
    حال آیا با این وجود باز هم مهریه را در محضر ازدواج عند المطالبه می کنید !!!!
    قبل از عقد رسمی در محضر ازدواج مراجعه و سری هم به محاکم خانواده و اجرای احکام مهریه بزنید و مسائل و مشکلاتی را ببینید که حتماً منقلبتان خواهد نمود .
    لذا در قسمت صداق از سند ازدواج ، به محضردار بگویید حتماً و الزاماً نوع پرداخت مهریه ""عندالاستطاعه"" درج و نوشته شود اگر هم خانواده عروس قبول نکردند شک نکنید و بدانید و آگاه باشد نیتشان سوء است و قصد دریافت مهریه و اعمال فشار در هر زمان را دارند .
    باشد روزی که جوانان ، تازه دامادان پند گیرند ... ولی مایه ی پند دیگران نگردند.
    قبول نمی کنند....

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

قبول نکردند شما هم نکنید !!!
    شک نکنید نیتشان سوء است ، چون شما با درج عنوان "عندالاستطاعه" متعهد شده اید "هر زمان" مهریه را داشتم بر ذمه بنده است و بر من الزام است به زوجه پرداخت نمایم.
    آیا این تعهد شما در پرداخت غیر منطقی است!!! ، یا این که آنها قبول نکنند!
    به هرحال قضاوت با خودتان.

امام على عليه السلام : چه بسيار است عبرتها و چه اندك اند عبرت گيرندگان!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)