مشاور
تبلیغات مشاور
مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده    مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده
مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده    مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده

مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 28

موضوع: مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

Question مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده

سلام
    من پسر 19 ساله ای هستم که تو همین سال یعنی مرداد میرم 20سال
    من اگر با الان حساب کنم با دختری 9ماه دوستم
    اونم سنش 16 سالشه
    من اهل رشتم و اون اهل لاهیجان نمیدونم حالا این دو مکانو میشناسین یا نه
    دوست دخترم بعد 2 ماه دوستیمون رفت به مادرش گفت که با پسری دوسته البته نگفت که رابطه مون عشق و... گفته می خوام با دوستی با پسری تجربه ای داشته باشم (دوستی اجتماعی) مادرش یه زمانی رو مشخص کردو گفت باشه تا این زمان و این محدودیتها...
    بعد اون زمان مادرش گفت باید بهم بزنین و..
    دوستی ما از طریق اینترنت شروع شد سایت اجتماعی (فیسنما)
    حالا که یجورایی تصمیم داریم به خانواده ها بگیم
    من یجورایی در این موضوعات جلوی خانوادم خجالتی هستم البته مادرم کاملا شک کرده بود که دوست دختر دارم و با کلی کارگاهی کردن شک حتمی شد و بعد کلی پیچوندن که با دختری دوست نیستم بالاخره به مادرم گفتم که اسمش اینه حالا هم مادرم و بابام میدونن ولی نمیدونن دختره کیه چی کاره کجایه..راستش دلم نمی خواد اینارو بگم و همین طوری موضوع خجالتو ...
    این از سمت خانواده من بود
    حالا خانواده دوست دخترم برای اینکه ببینیم عکس العمل مادر در مورد دوستی لاو تو این سن چیه ... جی افم با مادرش در مورد رابطه دختر و پسر حرف زد برای اینکه منم بشنوم من پشت خط بودم
    و اینطور که معلوم شد و حرفای مادرش اینه:
    دوست پسر تا قبل 18 سالگی اصلا چون سن عقلی نرسیدن و من هم اجازه نمیدم اصلا
    و همین طور بعد 18 سالگی هم باید پسره با خانواده بیاد نه که دوستی خالی ادامه داشته باشه...
    من نمی خوام انقدر عجله ای باشه باهم دوست بشیم تا سن مون یکم بالاتر بره بعد...مثلا 25 سالگی من
    مادرش معلم هست
    حالا ما ترسمون اینه ( چون از الان اشناهای پدرش واسش دندون تیز کردن و همین طور تو فامیلم یجورایی... البته مادرش میگه ازدواج فامیلی اصلا.. و اینکه اگر خواستگار بیاد مشکلی که این وسط هست من با اون خواستگار حالا مثلا اشنا پدرش مورد مقایسه قرار می گیرم و یکی از برگها برندش اینه که اون اشنا هستو روش شناخت دارن.. من هم واسه رشت هستم هم روم شناختی ندارن
    (رشت مرکز گلان -لاهیجان شهرستان هست که معروفه به عروس گیلان)
    اینطوری شانسم خیلی کمتره و از این مورد میترسم من دوست دارم از الان مادرش بدونه روم شناخت داشته باشه تا اینده مشکلی پیش نیاد..مشکل دیگه سربازیم هست اگر من سربازی برم چی میشه بطور کل همه چی پر
    و چیزی که این وسط هست منو جی افم همدیگرو خیلی دوست داریم عاشقم همیم من نمیتونم بدون اون باشم حتی یک روز
    حالا من شاید فک می کنم مادرش اینطوری انقدر با شدت گفته که دخترش بترسه اینکار رو نکنه ..نمیدونم ریسک کنیم یا نه اگر واقعا اینطور شدت باشه ما رابطه مون به مدت طولانی قطع میشه و این واقعا واسه مون جهنمه
    نمیدونم دیگه کم اوردم نمیدونم باید چی کار کنیم اگر همین طور مخفی بازم باشه و دوسال منتظر بمونیم تا سنش بشه 18 یعنی من میشه 22
    می ترسیم لو بریم که ۱۰۰٪ هم همین میشه و این خیلی بدتر میشه چون هم پدر و داداش بسسیار غیرتیش می فهمن و...ولی مادرش زیاد گیر نیست اگر بشه مادرشو راضی کرد پدرش و داداشش راضی میشن
    راستی در مورد اینکه به خانواده های چی بگیم که چطور باهم اشنا شدیم خواهشا پیشنهاد بدین چون نمی تونیم بگیم از طریق نت اشنا شدیم؟
    راستی یه مورد دیگه مادرش و پدرش به کل با رشته کامپیوتر مشکل داره نوع فکرشون اینه که ادمای تنبل میرن این رشته و حالا مشکل بعدی اینه که من رشته ام کامپیوتر(نرم افزار هست) و همین طور رشته امو خیلی دوست دارم و یجورایی دارم میشم خوره های کامپیوتر.
    خواهشا کمک کنین الان منو جی افم منتظر جوابتون هستیم یه کوچیکم عجله داریم
    آخه داریم تصمیم مهمی میگیریم
    خیلی زیاد نوشتم ببخشید خواستم کامل باشه
    منتظر کمکتون هستم
    برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از mahdi.hrh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

دلنوشته کاربر
    خــــــــــدانگــهــــــــدار
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    5.48
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,166 بار در 5,100 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

پاسخ : عشق.خجالت.ترس.... نمیدونم فقط کمکم کنین :(

راستش دوست عزیز اول از همه این رابطه شما یک رابطه عادی و ساده بوده ...

حالا که به مرز آشنایی و ازدواج رسیده بهتره خانواده ها متوجه بشن و حرفاشونو بزنن ...

حالا یا قبول میکن یا قبول نمیکنن ... به هر حال شما باید در خودت اونقدر قدرت داشته باشی که حتی جواب " نه " رو هم بشنوی ...

دوم اینکه فاصله شهری شماست که آشنایی دو خونواده رو سخت مکنه ... و حتی خوده شمارو ...

چون شما انصافا" چند بار همدیگرو دیدید و باهم حرف زدید ...؟

جدا" چقدر همو میشناسید ؟ یه کاغذ برداری چند خط میتونی از خصوصیات دوستت بنویسی ؟

پس می بینی یه سری کار هست که تو باید انجام بدی و از خجالت کشیدن کاری ساخته نیست ...

پس بهتره به مادرت بگی و با مطرح شدن این موضوع قضیه خواستگاری و آشنایی شما از طریق مادرش انجام بشه ...

اگرم پرسیدن چطور آشنا شدید میشه گفت در یکی از سفرهای شما به لاهیجان باهاشون آشنا شدید ...

کار سختی نیست ... اگه مادرا بخوان کاری رو درست کنن حتما" راهشو پیدا میکنن ...

ولی دیگه بعدشو کسی نمیدونه که جواب تو چی باشه ... به هرحال توکل بخدا اگه قسمت شما به هم باشه پس راهی برای رسیدن به هم پیدا میکنید ...

برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    ميانگين پست در روز
    0.71
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,179 بار در 690 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.hrh نمایش پست ها
    سلام
    من پسر 19 ساله ای هستم که تو همین سال یعنی مرداد میرم 20سال
    من اگر با الان حساب کنم با دختری 9ماه دوستم
    اونم سنش 16 سالشه
    من اهل رشتم و اون اهل لاهیجان نمیدونم حالا این دو مکانو میشناسین یا نه
    دوست دخترم بعد 2 ماه دوستیمون رفت به مادرش گفت که با پسری دوسته البته نگفت که رابطه مون عشق و... گفته می خوام با دوستی با پسری تجربه ای داشته باشم (دوستی اجتماعی) مادرش یه زمانی رو مشخص کردو گفت باشه تا این زمان و این محدودیتها...
    بعد اون زمان مادرش گفت باید بهم بزنین و..
    دوستی ما از طریق اینترنت شروع شد سایت اجتماعی (فیسنما)
    حالا که یجورایی تصمیم داریم به خانواده ها بگیم
    ...............
    راستش قبل از همه تبریک میگم به این مادر دختر که چنین ریلکس بوده و قبول کرده دخترش تا این حد وارد یه رابطه مجازی بشه ...

خب مهدی جان خودت دیگه میدونی روابط مجازی ممکنه در حد مجازی باقی بمونن ولی ممکنه روزی بعضیاشون به سرانجام برسن و ختم به

ازدواج بشن ... در مورد توام همینطوره ...

خب مهدی جان تنها راهی که شما دونفر به هم برسید اینه که خانواده ها با هم آشنا بشن ...

راه حل آقا فرخ بد نیست ...میتونید بگید در یه سفر به لاهیجان دخترو دیدید ...

بعد از طی تمام این مراحل باید شما و دختر مدتی نامزد باشید تا همدیگرو بشناسید چون مطمئنا" رفتارهایی از هر دوتون بروز خواهد کرد که

ممکنه باعث بشه از خیر ازدواج بگذرید ...

چون تا آشنا نشید نمیتونید با اخلاق هم آشنا شده و به هم اعتماد کنید ...

پس بهتره تا سربازی نرفتید در این مورد با مادرتون راحت حرف بزنید ... و مسئله رو عنوان کنید ...

به هر حال این موضوع باید از یه جایی شروع بشه ...
    [replacer_img]

پس خجالت رو کنار بذارید و رسما" حرف و خواسته رو بگید ... شاید اونا تا دوسال دیگه شرایط شمارو قبول کردن تا از سربازی بیایت ...

و شمام با خیال راحت به زندگی و آینده تون بتونید .... فکر کنید

6. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

ممنون ازتون که جواب دادین و بهم دارین کمک می کنینراستش قرار که باهم خیلی گذاشتیم از اخلاق همم تا حد بالایی خبر داریم چون هم حالا قرارهایی که باهم میزاشتیم و همین طور تماسای تلفنی فک کنم خیلییی زیاد واقعا هم زیاد از روز گرفته تا شبا تا خود صبح در مورد خودمون اینده اخلاق صلیقه و کلی چیزا دیگهراستش مشکل اینه ما الان نمی تونیم کاری کنیم چون مادرش قبول نمی کنه میگه باید رابطه یه دختر پسر واسه دوستی اونم ازدواج دختر به سن عقلی یعنی 18 برسه و همین طور پسره با خانوادش بیاد..یعنی باید 2سال صبر کنیم؟ یا نه همین الان بره به مادرش بگه؟ اگر الانه بگه چی میشه؟یعنی می شه سرسختی دخترشو ببینه یجورایی قبول کنه؟اگر قبول نکنه چی؟همه چی خراب میشهاگر بخوایم دوسال صبر کنیم تا دختر خانوم بشه 18 سال این وسط سربازی منم میرسه و همه چی خرابتر میشهمن تا چندماه دیگه با یکی از دوستام یه کاری جور می کنیم خب کار منم مسلما مربوط 100٪ یه کامپیوتر هست مشکل هم اینه مادرش و پدرش اینو قبول ندارن..حتی یه کار خیلی بزرگ هم بگیرم بازم توش کامپیوتر هست که بازم خانوادش مشکل منم خجالته ... راستش هنوز باورم نمیشه اسمشو بهشون گفتم من با خانوادم راحتم ولی این یه دونه موضوع رو خجالتی هستم ناجورمن نمی خوام نه بشنوم یعنی فکر این هم واسمون سخته یه خانواده از دامادش چی می خواد اخلاق ؟کار؟خانواده خوب؟سرمایه اولیه؟وضع مالی خانواده ؟خونه ماشین یا یا... خب اینا 80٪ حله واقعا هم حله فقط کارو ماشینخداروشکر مشکل مالی هم اصلا نداریم که بابت همین یه موضوع با کسی بخوام مقایسه بشماون راه حل مسافرت هم بد نیست و این دختر خانوم هم دختر خوبیه همو خیلی دوست داریم ...هه حتی بعضی وقتا خودمونم حالمون بهم می خوره انقدر بهم ابرازعلاقه می کنیمدوستاش و همین طور دوستای خودم یجورایی حسودی می کنن دقیقا میشه دید که دوستام یا دوستاش از کار ما تقلید می کنن و حتی یکی از دوستاش دوست پسرشو ول کردو پیشنهاد داد و کلی چیز دیگه..خلاصه الان با این وضع به نظرتون چی کار کنیم؟و بازم تشکر که بهم دارین کمک می کنین و وقت خودتونو میزارین.

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

شما برو خواستگاری یه قولی بگیر بعد برو سربازی اون دخترم اگه توروبخواد به پات میشینه و به کسی جواب نمیده .مادرشم منطقی به نظر میاد.ولی بدون تو دوستی اخلاقا با ازدواج خیلی فرق میکنه.کشیدم که دارم بهت میگم.همینطور نامزدی با عقد و عروسی .توهم الان سنت کمه به همین منوال بدون اینکه به دختر ضرری برسونی از نظر درسش و ذهنش میگم.بذار بشی 20 ساله 21 ساله بعد اقدام کن.ولی خواهشا مثل شوهره من نباش اول اومد فکر کردم با سنه کمش ولی خیلی میفهمه الان که رفتیم زیر یه سقف میبینم که خیلی ام نفهمه

9. 2 کاربران زیر از فرنا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط فرنا نمایش پست ها
    شما برو خواستگاری یه قولی بگیر بعد برو سربازی اون دخترم اگه توروبخواد به پات میشینه و به کسی جواب نمیده .مادرشم منطقی به نظر میاد.ولی بدون تو دوستی اخلاقا با ازدواج خیلی فرق میکنه.کشیدم که دارم بهت میگم.همینطور نامزدی با عقد و عروسی .توهم الان سنت کمه به همین منوال بدون اینکه به دختر ضرری برسونی از نظر درسش و ذهنش میگم.بذار بشی 20 ساله 21 ساله بعد اقدام کن.ولی خواهشا مثل شوهره من نباش اول اومد فکر کردم با سنه کمش ولی خیلی میفهمه الان که رفتیم زیر یه سقف میبینم که خیلی ام نفهمه
    ممنون از جوابتون
    من همین مرداد میشم 20 سال
    خب تمام حرفاتون درست و منطقیه ولی واسه صبر کردن دوتا مشکل هست که
    اولی اینکه لو بریم همه چی بدتر میشه
    دومی اینکه اگر خواستگار بیاد چی ؟ اونم اشنا پدرش باشه! اون وقت کلاس من تعطیله البته مادرش میگه که تا فلان سن شوهرت نمیدمو و حرف و نظر خودت مهمه ولی من اصلا به این حرف اعتماد ندارم وقتی یه خانواده خوب و اشنا بیاد اون وقت مادرش اونو ول می کنه میاد در مورد منی که غریبه و همین این فاصله تحقیق کنه
    اشنا های پدرشم ماشالله همه اماده باشن :|
    پدرش هم معلمه بازنشسته مادرشم معلمه در حال کار
    من ادم منطقی هستم

11. کاربران زیر از mahdi.hrh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

به زور نمیتونن شوهرش بدن که .باید احتیاط کنید .مادرش حتما رو درسه دخترش حساسه پس یه کاری کن که بهتر از قبل بشه که مادرش ببینه براش ضرری نداری.شوهره منم این مرداد میره 21 سال و منم الان 4 ماهه باردارم دانشجوام هستم.پس توام ایشالا میتونی به خواسته ات برسی وقتی نیتت خیره.منم به عنوان خواهرت برات دعا میکنم

13. 2 کاربران زیر از فرنا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #8

دلنوشته کاربر
    اين نيز بگذرد ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.33
    تشکـر
    61
    تشکر شده 355 بار در 246 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

به نظر من ازدواج توی سن شما 2 فر که هنوز خیلی توی جامعه کاری و مشکلات زندگی نیستین اصلا جالب نیست . بعدا میفهمید که چقدر زود اقدام کردین و ناپختگی کردین. چند مدت دیگه که شما سربازی رفتین و اون دختر هم دانشگاه رفت کلا نظراتتون عوض میشه و شاید دیگه نخواین با هم باشید .

15. 2 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط فرنا نمایش پست ها
    به زور نمیتونن شوهرش بدن که .باید احتیاط کنید .مادرش حتما رو درسه دخترش حساسه پس یه کاری کن که بهتر از قبل بشه که مادرش ببینه براش ضرری نداری.شوهره منم این مرداد میره 21 سال و منم الان 4 ماهه باردارم دانشجوام هستم.پس توام ایشالا میتونی به خواسته ات برسی وقتی نیتت خیره.منم به عنوان خواهرت برات دعا میکنم
    اووف گفتین درس درس انقدر گفتم منو ول کن درستو بخون زمان واسه حرف زیاد کچل شدم...
    اگر بگیم به مادرش می ترسیم برخورد بدی کنه ...
    خب نمیدونم والا...اینطور که من متوجه شدم مادرش میگه سن 18 بعدشم با خانواده...
    پیشاپیش تولد شوهرتون مبارک و ایشالله باهم خوشبخت بشین
    من هرکاری می کنم تا اوکی مادرشو یا کلا خانوادشو بگیرم
    ...
    فقط گوشه چشمی از نگاه خداوند برای خوشبختی انسان کافیست
    به امید آنکه همیشه در نگاهش باشی !

.................

17. کاربران زیر از mahdi.hrh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

تولد شماهم مبارک باشه.همین که به فکرشی دوسش داری واسه اون دختر انرژیه .موفق باشید

19. 2 کاربران زیر از فرنا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    به نظر من ازدواج توی سن شما 2 فر که هنوز خیلی توی جامعه کاری و مشکلات زندگی نیستین اصلا جالب نیست . بعدا میفهمید که چقدر زود اقدام کردین و ناپختگی کردین. چند مدت دیگه که شما سربازی رفتین و اون دختر هم دانشگاه رفت کلا نظراتتون عوض میشه و شاید دیگه نخواین با هم باشید .
    بله درست میگین ما اصلا اصرار به ازدواج نمی کنیم و خودمونم نمی خوایم انقدر زود باشه
    فقط میگم خانوادها در جریان باشن که اگر همه چی حله بعدش اوکی بشه
    نه که مخفی باشیمو ندونیم چی میشه بعدش..

.................

21. Top | #12

دلنوشته کاربر
    اين نيز بگذرد ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.33
    تشکـر
    61
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

پس این رابطه رو بذارین به حساب اولین عشقو در مورد آینده ای که هیچکس ازش خبر نداره صحبت نکنید تا یه زندگی خیالی درست کنین.در جریان هستین که عشق واقعی همیشه رسیدن به همدیگه نیست !!!!

22. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    پس این رابطه رو بذارین به حساب اولین عشقو در مورد آینده ای که هیچکس ازش خبر نداره صحبت نکنید تا یه زندگی خیالی درست کنین.در جریان هستین که عشق واقعی همیشه رسیدن به همدیگه نیست !!!!
    بله درسته
    ولی اینکه نرسیمو قبول ندارم
    یعنی می تونه حتی فکر کنه ادم که به اونی که دوسش داره نرسه !!!! من نمی خوام حتی به این یه مورد فکر کنم
    الانم موندیم چیکار کنیم

.................

24. Top | #14

دلنوشته کاربر
    اين نيز بگذرد ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.33
    تشکـر
    61
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

بله درسته
    ولی اینکه نرسیمو قبول ندارم
    یعنی می تونه حتی فکر کنه ادم که به اونی که دوسش داره نرسه !!!! من نمی خوام حتی به این یه مورد فکر کنم
    الانم موندیم چیکار کنیم
    شما الان دارين يه عشق پاك رو تجربه ميكنيد و الان هيچكدوم شرايط ايده آل رو ندارين . بهتره واسه هم دوستاي خوبي باشيد و فعلا به آينده فكر نكنيد چون گذشت روزها طرز فكر شما دو نفرو عوض ميكنه . سعي نكنيد واسه خودتون يه قصر خيالي درست كنيد كه اگه بهش نرسيديد افسرده و خسته دل بشين .

25. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. Top | #15

دلنوشته کاربر
    خــــــــــدانگــهــــــــدار
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    5.48
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,166 بار در 5,100 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

ممنون ازتون که جواب دادین و بهم دارین کمک می کنینراستش قرار که باهم خیلی گذاشتیم از اخلاق همم تا حد بالایی خبر داریم چون هم حالا قرارهایی که باهم میزاشتیم و همین طور تماسای تلفنی فک کنم خیلییی زیاد واقعا هم زیاد از روز گرفته تا شبا تا خود صبح در مورد خودمون اینده اخلاق صلیقه و کلی چیزا دیگهراستش مشکل اینه ما الان نمی تونیم کاری کنیم چون مادرش قبول نمی کنه میگه باید رابطه یه دختر پسر واسه دوستی اونم ازدواج دختر به سن عقلی یعنی 18 برسه و همین طور پسره با خانوادش بیاد..یعنی باید 2سال صبر کنیم؟ یا نه همین الان بره به مادرش بگه؟ اگر الانه بگه چی میشه؟یعنی می شه سرسختی دخترشو ببینه یجورایی قبول کنه؟اگر قبول نکنه چی؟همه چی خراب میشهاگر بخوایم دوسال صبر کنیم تا دختر خانوم بشه 18 سال این وسط سربازی منم میرسه و همه چی خرابتر میشهمن تا چندماه دیگه با یکی از دوستام یه کاری جور می کنیم خب کار منم مسلما مربوط 100٪ یه کامپیوتر هست مشکل هم اینه مادرش و پدرش اینو قبول ندارن..حتی یه کار خیلی بزرگ هم بگیرم بازم توش کامپیوتر هست که بازم خانوادش مشکل منم خجالته ... راستش هنوز باورم نمیشه اسمشو بهشون گفتم من با خانوادم راحتم ولی این یه دونه موضوع رو خجالتی هستم ناجورمن نمی خوام نه بشنوم یعنی فکر این هم واسمون سخته یه خانواده از دامادش چی می خواد اخلاق ؟کار؟خانواده خوب؟سرمایه اولیه؟وضع مالی خانواده ؟خونه ماشین یا یا... خب اینا 80٪ حله واقعا هم حله فقط کارو ماشینخداروشکر مشکل مالی هم اصلا نداریم که بابت همین یه موضوع با کسی بخوام مقایسه بشماون راه حل مسافرت هم بد نیست و این دختر خانوم هم دختر خوبیه همو خیلی دوست داریم ...هه حتی بعضی وقتا خودمونم حالمون بهم می خوره انقدر بهم ابرازعلاقه می کنیمدوستاش و همین طور دوستای خودم یجورایی حسودی می کنن دقیقا میشه دید که دوستام یا دوستاش از کار ما تقلید می کنن و حتی یکی از دوستاش دوست پسرشو ول کردو پیشنهاد داد و کلی چیز دیگه..خلاصه الان با این وضع به نظرتون چی کار کنیم؟و بازم تشکر که بهم دارین کمک می کنین و وقت خودتونو میزارین.

خب راستشو بخوای اینجوری نمیتونی با خیال راحت پیش برید ...

مخصوصا" که باید صبر کنید تا سن دختر به 18 برسه ... پس اگه واقعا" میخوای کاری انجام بدی به مادرت بگو تا مقدمات رو اماده کنه ...

البته اگه قبلو کنه و برای شما خواستگاری بره ... پس میبینی که در این وسط خیلی کار باید انجام بدی ...

حرف دوستانم درست هستش باید طوری رفتار کنی که برای دخترشون کاملا بی خطر باشید ...

در ضمن اینکه الان باهم هیچ مشکلی ندارید اصلا" مهم نیست چون خیلی از مشکلات شما پشت نقابی از عشق و علاقه قایم شده ....

البته این اختلافات وجود داره و باید با صبر و تحمل حلشون کنید ...

در ضمن مهدی جان تو باید همه جوره خودت رو برای شنیدن هر حرفی آماده کنی ....

چون تو نمیدونی تا دوسال دیگه چه اتفاقی میفته و اصلا" نظر دختر تا دوسال دیگه ثابت می مونه یا نه ....؟

به هرحال تو باید به طور موازی با این مورد پیش بری و بفکر کارو سربازیت باشی ... چون تو هر جورم که حساب کنی باید این دو مورد رو تموم

کنی و به نتیجه برسونی .... حالا چه قرار به ازدواج باشه ... چه قرار نباشه ...

خـــــدانـگهــــــدار

27. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

ممنون از تمام دوستانی که بهم دارن کمک می کنن
    خب راستش ازدواج که الان نه حتی دوسال دیگه هم یجورایی زوده واقعا
    فقط می خواستیم خانواده ها در جریان باشن که اینطور معلومه نمیشه درجریان گذاشت منظورم حالا فقط مادرا بدونن ما دوستیم تا 2سال دیگه
    اخه صبری که به امید 2سال فکر کنیم بخواد خوب باشه و اگر نشه که خیلی سخته
    2سال باهم بودن-رابطه مخفی-ترس از لو رفتن--2سال شد یهو اون چیزی که توفکر داشتیم 180درجه برعکس بشه خب اینطور بشه که دیگه ادم امید به زندگیشم از دست میده
    من کلا خیلی بهش کمک کردمو می کنم و یجورایی تو خودم این حسو می کنم که باید مراقبش باشم از هرلحاظی که بگین حتی کار که داشت اشتباه می کرد یا حتی یکی از دوستاش خوب نبود گفتم بهش باهاش بهم زد
    اخه اگرم بخوایم مخفی بمونیم خلاصه نمیشه چیزیو تا 2سال مخفی نگهداشت بهرحال یجوری همه چی معلوم میشه این معلوم شدن همه چوی بدتر می کنه...
    در مورد اینکه اختلافات یا چیزایی هست که شاید ما ندیده گرفتیم فکر کنم همین طور باشه..چون هیچ کسی خب کامل نیست و هیچ کسی هم نیست که از تمام رفتارهای یه شخص دیگه خوشش بیاد..
    از این ببعد نباید اختلافات رو با علاقه قاطی کنیم
    درموردم کار هم دارم سعی می کنم تا 3.4 ماه دیگه جور بشه
    سربازی هم این وسط همه چیو بهم میزنه
    دنبال سایت مشاوره خیلی گشتم (چون واقعا دیگه خودمون نمی تونستیم تصمیم بگیرم حتی نمی خواستیم ریسک کینم مخصوصا سنامون واسه همچین تصمیم بزرگی که قراره بگیریم کمه یجورای) که این سایتو دیدم الان امیدمادوتا واقعا به حرفا و نتیجه هایی که اینجا میگیرن هست

.................

29. Top | #17

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    ميانگين پست در روز
    0.71
    تشکـر
    954
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon

اووف گفتین درس درس انقدر گفتم منو ول کن درستو بخون زمان واسه حرف زیاد کچل شدم...
    اگر بگیم به مادرش می ترسیم برخورد بدی کنه ...
    خب نمیدونم والا...اینطور که من متوجه شدم مادرش میگه سن 18 بعدشم با خانواده...
    پیشاپیش تولد شوهرتون مبارک و ایشالله باهم خوشبخت بشین
    من هرکاری می کنم تا اوکی مادرشو یا کلا خانوادشو بگیرم
    ...
    خب مهدی جان به هرحال باید شرایط رو در نظر بگیری ... به هرحال مادرش نظرش اینه که تا دوسال دیگه در مورد ازدواجش حرف نزنید ...

ولی تضمینی هم وجود نداره که تا دوسال دیگه همه چی مثل الان باشه ...

پس بهتره اگه نقشه ای برای ازدواجت داری خیلی زود اونو اجرایی کنی تا از این اشفتگی رها بشی ...

چون اینجوری هیچکدومتون نمیتونید برای اینده خودتون برنامه ریزی کنید ...

پس بهتره خجالت رو کنار بذاری و در این مورد با مادرت صحبت کنی ... و یه جورایی ازش بخوای که در این مورد کمکت کنه ...

قبلا" بهت گفتم ماردا خودشون میتونن خیلی خوب راه حل اینکارا رو پیدا کنن ...

پس دل و به دریا بزن و جلو برو ....

30. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب مهدی جان به هرحال باید شرایط رو در نظر بگیری ... به هرحال مادرش نظرش اینه که تا دوسال دیگه در مورد ازدواجش حرف نزنید ...

ولی تضمینی هم وجود نداره که تا دوسال دیگه همه چی مثل الان باشه ...

پس بهتره اگه نقشه ای برای ازدواجت داری خیلی زود اونو اجرایی کنی تا از این اشفتگی رها بشی ...

چون اینجوری هیچکدومتون نمیتونید برای اینده خودتون برنامه ریزی کنید ...

پس بهتره خجالت رو کنار بذاری و در این مورد با مادرت صحبت کنی ... و یه جورایی ازش بخوای که در این مورد کمکت کنه ...

قبلا" بهت گفتم ماردا خودشون میتونن خیلی خوب راه حل اینکارا رو پیدا کنن ...

پس دل و به دریا بزن و جلو برو ....
    خب آخه اگر با خانوادم بریم جلوهو نه بشه چی خب این خیلی بده که
    میگه بابام تا قبل دانشگام نمیزاره
    الانم بیاد به مادرش بگه که با پسری رابطه داره خب 10000٪ سخت گیری می کنه و جوابش نه
    صبر کردن هم اونطوری میشه بریم جلوهم اینطوری میشه بره مادرش فقط بگه هم اونطوری میکنه
    یا که نه کلا بیخیال همه چیو به مادرش بگه راحت بشیم سر سختی هم کرد خلاصه یجور مخفیتر باهم درارتباط باشیم تا مادرش سرسختی دخترشو ببینه قبول کنه !
    حالا چی میشد یه مادر خوبتر بود زیاد گیر نمیداد البته تحقیق میکرد در موردم اگر خوب بودم گیرنمیداد...

.................

32. کاربران زیر از mahdi.hrh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. Top | #19

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    ميانگين پست در روز
    0.71
    تشکـر
    954
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon

خب آخه اگر با خانوادم بریم جلوهو نه بشه چی خب این خیلی بده که
    میگه بابام تا قبل دانشگام نمیزاره
    الانم بیاد به مادرش بگه که با پسری رابطه داره خب 10000٪ سخت گیری می کنه و جوابش نه
    صبر کردن هم اونطوری میشه بریم جلوهم اینطوری میشه بره مادرش فقط بگه هم اونطوری میکنه
    یا که نه کلا بیخیال همه چیو به مادرش بگه راحت بشیم سر سختی هم کرد خلاصه یجور مخفیتر باهم درارتباط باشیم تا مادرش سرسختی دخترشو ببینه قبول کنه !
    حالا چی میشد یه مادر خوبتر بود زیاد گیر نمیداد البته تحقیق میکرد در موردم اگر خوب بودم گیرنمیداد...
    خب مهدی جان باید دید در آینده خودت حاضر میشی دخترت با یک پسر غریبه که از شهر دیگه ای هست ارتباط داشته باشه ؟

پس باید شرایط رو در نظر بگیری ...

به هرحال هر دوتون دارید خیلی احساسی رفتار میکنید ... بهتره در سن 20سالگی کمی هم واقع بین باشی و بدونی همه چیز در دنیا به خواست
    تو پیش نخواهد رفت ...

پس کاملا خودت رو برای این اتفاقات اماده کن ... و اصلا" برای خودت هیچ حسابی باز نکن ...

اگه قرار باشه که تو تا دوسال دیگه صبر کنی باید صبر کنی و باید قبول کنی که ممکنه با شخص دیگه ای هم ازدواج کنه ...

پس تو بهتره بجای این همه نگرانی خیلی زود سربازی و کارت رو شروع کنی ...

در این میون موفقیت در کار برای تو خیلی مهمتر از این افکاره ....پس بهتره زودتری شروع کنی ...

چون به هرحال باید دوسال صبر کنی ...

34. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    14
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب مهدی جان باید دید در آینده خودت حاضر میشی دخترت با یک پسر غریبه که از شهر دیگه ای هست ارتباط داشته باشه ؟

پس باید شرایط رو در نظر بگیری ...

به هرحال هر دوتون دارید خیلی احساسی رفتار میکنید ... بهتره در سن 20سالگی کمی هم واقع بین باشی و بدونی همه چیز در دنیا به خواست
    تو پیش نخواهد رفت ...

پس کاملا خودت رو برای این اتفاقات اماده کن ... و اصلا" برای خودت هیچ حسابی باز نکن ...

اگه قرار باشه که تو تا دوسال دیگه صبر کنی باید صبر کنی و باید قبول کنی که ممکنه با شخص دیگه ای هم ازدواج کنه ...

پس تو بهتره بجای این همه نگرانی خیلی زود سربازی و کارت رو شروع کنی ...

در این میون موفقیت در کار برای تو خیلی مهمتر از این افکاره ....پس بهتره زودتری شروع کنی ...

چون به هرحال باید دوسال صبر کنی ...
    خب آخه اگر خانوادش خوب باشن چه اشکالی داری !
    اگر نشه یعنی می تونم فراموشش کنم!عمرااا...اصلا نمی خوام به این فکر کنم که خدانکرده نشه یعنی میترسم
    خب درست میگین کارو سربازی این وسط خیلی مهمترن
    ولی با این فکرا میشه که ایا الان بگیم یا بعدا بگیم یا 2سال صبر کنیم به فکر چیز دیگه ای هم باشم
    فقط میخوام یه اطمینانی این وسط باشه مطمن باشم مادرش حداقل میدونه از رابطه ما حالا سخت گیری کرد با دیدن رفتار دخترش راضی میشه
    تا بعد خانواده ها بیان حالا نه یا ارش که چیمیشه بهم میرسیمو نمیرسیم اون تا 2سال دیگه...
    خب مسلما اگر مادرش بدونه در موردم تحقیق می کنه خب بدونه من خوبم دلیل دیگه ای نداره که قبول نکنه حتی با کنترل اون رابطه داشته باشیم حتی رابطه مونو کمتر می کنیم مادرش قبول کنه تا همین طور تا 2سال بعد تا خانواده بیانو...
    خب اگرم سربازی برم دیگه هیچی همه چی پَر میشه نه راه ارتباط باهاشو دارم نه چیز دیگه و حتی روزای بدون اون...
    اگر به مادرش بگهو مادرش راضی بشه بعد سربازی برم خب این خیالم از همه چی راحت میشه
    البته یه راه واسه معافیت دارم اونم تو دفترچه سربازی دیدم نوشته تعریق بیش از حد کف دست معافیت داره
    خب کف دست من عرق می کنه یعنی معاف میشم !؟ ....

.................

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مطرح کردن ازدواجترس از مطرح کردن مبحث خواستگاری با خانواده خودمطرح کردن ازوداج در خانوادهترس وخجالت از ازدواجمطرح کردن ازدواج در خانوادهمطرح کردن ازدواج به خانوادهنحوه مطرح کردن موضوعمطرح کردن نحوه اشنایی مجازی برای ازدواج با خانوادهچگونگی مطرح کردن قضیه ازدواج با خانوادهخجالت از مطرح شدننحوه مطرح کردن ازدواج برای خانوادهمطرح کردن موضوع ازدواجخجالت برای مطرح کردن خواستگارنحوه مطرح کردن قصد ازدواج با خانواده مطرح کردن خواستگاریمطرح کردن موضوع ازدواج برای پسرانمطرح کردن دوستیمطرح کردن خواستگاری با مادرازدواج وخجالتمنو جی افم رابطه کامل داریممشاور خانوادگی و قبل از ازدواج در لاهیجانراضى کردن خانواده پسرواسه خواستگارىمطرح کردن خاستگاری با خانوادهجكومكي مطرح كردن ازدواج به خانوادهشماره پسرپولدارواسه دوستیمطرح کردن موضوع ازدواج با خانوادهمطرخ کردن خواسته ازدواج با خانوادهخجالت در عشقمطرح کردن باکرگی در خواستگاری

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
مطرح,  مطرحك بقلبي,  مطرحه,  مطرح مايسري يمري,  مطرح مسقط,  مطرحة,  مطرح بالانجليزي,  مطرحك,  مطرح مايسري يهري,  مطرح سوق,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)