نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: افسردگی

5825
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy افسردگی

سلام من چندسالیه ک افسردگی دارم داروهم مصرف میکنم نمیدونم همشم اعتماد ب نفسم پایینه راستش قدم کوتاهه بیشتر بخاطر چیزای ظاهریه ب نظر خودم اصلا احساس آرامش ندارم بی خوابی دارم و فکر زیاد و توروابط اجتماعی با بقیه هم خوب نیستم قبلا بهتر بودم ولی حس میکنم هیچی نمیشه آخرش و بیشتر اوقات تنهام دوس داشتم قدم بلندتر بود و تو چیزای دیگ هم مثل درس و کار پیشرفت میکردم ولی زیر ۱۶۰ام برام شده معضل

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : افسردگی

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی که تجربه می کنید کاملا قابل درک است.
    مسلما افرادی که نسبت به خودشان حس خوبی ندارند بیشتر از دیگران در معرض آسیب ابتلا به افسردگی قرار دارند.
    در اینگونه موارد باید دید چه مانعی بر سر رسیدن به خواسته ها و تصویر ایده آلمان از خودمان وجود دارد که به آن نمی رسیم و مدام احساس ناکامی را تجربه می کنیم.
    درباره شما با توجه به مطالبی که عنوان کردید، بخشی از آن به غیرواقع بینانه بودن و دست نیافتنی بودن خواسته هایتان در این زمینه برمیگردد و بخش دیگر هم احتمالا به دلیل عدم هدف گذاری و تلاش برای رسیدن و کسب خودکارآمدی مورد نیاز که یکی از آیتم های اصلی عزت نفس است، می باشد.
    همانطور که خودتان هم بهتر می دانید ویژگی های ظاهری مانند قد دست خودمان نیست که بتوانیم آن را تغییر دهیم و در برابر واقعیتهایی که غیر قابل تغییر هستند هم چاره ای جز پذیرفتن نداریم.
    و توجه به این نکته هم مهم است که اصولا اعتبار ادمها به همان ویژگی ها و مواردی است که به دست می آورند و اکتسابی هستند و خود افراد فعالانه در کسب آن ویژگی ها سهم و نقش مستقیم داشته اند، نه ویژگی هایی مانند قد و یا زیبایی که به هر کسی داده شده است و خودش در آن سهیم نبوده است.
    بنابراین اگر می خواهید خودتان را تغییر دهید و به سوی تصویر ایده آلتان گام بردارید بهتر است در ابتدا تکلیفتان را مشخص کنید که خواسته های واقع بینانه و دست یافتنی را انتخاب کنید.
    اما پیشرفت در کار و تحصیل (که هیچ ربطی به قد ندارند) خواسته هایی هستند که دست یافتنی و شدنی و واقع بینانه هستند فقط باید آنها را درست و به شکل یک هدف مشخص تعیین کرد تا بتوان در ادامه در راستای رسیدن به آن برنامه ریزی انجام دا و گامهای عملی مشخص کرد.
    به شما توصیه جدی می شود که در کنار مصرف دارو حتما به یک روانشناس جهت دریافت رواندرمانی و مداخلات لازم در مورد افسردگی و مشکلاتی که دارید مراجعه کنید تا بوانید در این مسیر راهنمایی های دقیق دریافت کنید چرا که چنین مشکلاتی نیازمند دریافت کمک حرفه ای و درمان در یک دوره زمانی هستند که حتما به بهبود شما و رهایی از وضعیت اکنونتان کمک بزرگ و موثری خواهد کرد.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام دید بقیه بهت دقیقا همونی هستش که خودت فکر میکنی یعنی اگه فکر کنی قدت کوتاهه و یا مشکلی داری مطمئن باش بقیه هم از همین دید به شما نگاه میکنن
    ما تو شهرمون یکی رو داریم قدش کمتر140 هست شهردار کل منطقست کارشم خیلی خوبه و بقیه هم مردم ازش خیلی راضین و همیشه برا تشکر ازش بنر میزنن
    شما کمتر از شهردار هستی ؟
    این شهردار فرقش با تو اینه که خودشو باور کرده و رسیده به چیزهایی که تو سرش داشته

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از توجهتون

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatimaho نمایش پست ها
    سلام من چندسالیه ک افسردگی دارم داروهم مصرف میکنم نمیدونم همشم اعتماد ب نفسم پایینه راستش قدم کوتاهه بیشتر بخاطر چیزای ظاهریه ب نظر خودم اصلا احساس آرامش ندارم بی خوابی دارم و فکر زیاد و توروابط اجتماعی با بقیه هم خوب نیستم قبلا بهتر بودم ولی حس میکنم هیچی نمیشه آخرش و بیشتر اوقات تنهام دوس داشتم قدم بلندتر بود و تو چیزای دیگ هم مثل درس و کار پیشرفت میکردم ولی زیر ۱۶۰ام برام شده معضل
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . خودتون رو با چه ویژگی هایی میتونید برای ما توصیف کنید؟
    قابل درکه که این شرایط براتون ایجاد ناراحتی کرده اما بعضی از مواقع پذیرفتن یک حقیقت لازم هست تا بتونید با پذیرفتن این حقیقت در مسیر آینده به پیشرفت فردی خودتون برسید
    آیا به روانشناس مراجعه کردین ؟
    درصورتی که به روانشناس بالینی مراجعه کنید با تشخیص گزاری درست درصورت نیاز به روانپزشک جهت دریافت دارو درمانی ارجاع خواهید شد وقطعا نتیجه گیری بهتری خواهد شد
    دراین مسیر برای دریافت کمک تخصصی به روانشناس مراجعه کنید تامداخلات لازم انجام بگیره

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد