نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: هعییی😔

1684
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    تشکر شده 18 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    4

Unhappy هعییی😔

یعنی کسی هم هست مثل من باشه؟!
    واقعا چرا خدا منو فراموش کرده😔

یعنی انقدر بنده بدی بودم‌براش😔😔

هعییی داد از این زندگی...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : هعییی😔

چی شده افسرده شدی؟ یه خرگوش یا جوجه بخر از افسردگی در میای ... هممون تو این شرایط همین حالت افسرده رو داریم آستانه تحملمون کم شده
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46322
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran90 نمایش پست ها
    واقعا چرا خدا منو فراموش کرده

یعنی انقدر بنده بدی بودم‌براش

سلام دوباره
    چیزایی که خودم تا الان تجربه کردم و یاد گرفتم در مورد خدا اینه که از ته ته دل و صمیمانه بشین باهاش حرف بزن خدارو و عشقشو تو قلبت احساس کن. اون دوست داره قطعا، آدمای خوب معمولا بیشتر از آدمای بد و گناهکار سختی میکشن، یا بخاطر گناهاشونه که خدا میخواد تو همین دنیا پاک بشه و اون دنیا پاک پاک بری پیشش و راحت بری بهشت، یا امتحانه که میخواد ایمانت رو امتحان کنه ( تو آیه ۲ سوره عنکبوت خدا گفته آیا مردم گمان کرده اند، همین که بگویند: ایمان آوردیم، رها می شوند و آنان [به وسیله جان، مال، اولاد و حوادث] مورد آزمایش قرار نمی گیرند؟) ، یا میخواد سطح ایمانت رو ببره بالا، یا هم حکمت اینه و اگه یه جور دیگه میشده بدتر میشده واست، و یاهم اینکه اگه دیرتر مستجاب شه دعاهات ممکنه به این معنی باشه که قراره چیزی که میخوای رو کامل تر بده، ینی اگه زودتر براورده میشده شاید چیز کمتری نسیبت میشده.
    یه نکته ای هم هست که خودتم باید تلاش کنی واسه هدفت تا خدا بیشتر و بهتر کمکت کنه.

توسل به امام زمان (عج) و اهل بیت (ع) واسه حل مشکلت هم از یاد نبر.
    راستی امام زمان امام حاضره و راحت میتونی باهاش حرف بزنی و کمک بخوای ازش!
    احساس کردم زیاد غریبه نیستی با اعتقادات واسه این اینارو گفتم بهت.

4. 2 کاربران زیر از Itsmeaboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    چی شده افسرده شدی؟ یه خرگوش یا جوجه بخر از افسردگی در میای ... هممون تو این شرایط همین حالت افسرده رو داریم آستانه تحملمون کم شده
    کاشکی افسردگی من با خرگوش و جوجه درس میشد ‌ . کاش افسردگیم فقط واس همی دوران کرونا بود ن از اول عمر

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

کاشکی افسردگی من با خرگوش و جوجه درس میشد ‌ . کاش افسردگیم فقط واس همی دوران کرونا بود ن از اول عمر
    دیگه زندگینامت که بدتر از نیک وی آچیچ( مرد بدون دست و پا ) که نیست. یه قسمتی از خاطراتش نوشته:
    سال‌های کودکی‌ام در رنج می‌گذشت. شب‌های زیادی به درگاه خدا التماس می‌کردم، گریه می‌کردم که معجزه کند و یک دست، فقط یک دست به من بدهد. هر صبح وقتی بیدار می‌شدم، به شانه‌ام نگاه می‌کردم ببینم آیا بازویی جوانه زده است؟ اما هیچ خبری نبود! هر صبح افسرده‌تر، ناراحت تر و ناامیدتر روز را آغاز می‌کردم و شب‌ها دوباره دعا و مناجات را از سر می‌گرفتم به امید یک معجزه.

اما حالا ببین به کجا رسیده و صاحب همه چی شده... فقط باید خودتو ازین افکار که که روحیه تورو گرفتن نجات بدی و فقط مثبت فکر کنی...و حالا چون گاهی برای حرکت نیاز به انگیزه هست و آدمای اطرافمون ممکنه درکمون نکنن خودم که تجربه داشتن حیوون خونگی داشتم به نظرم نوازش یه حیوون میتونه انرژی های منفی رو ازت دور کنه . اماخب روش های دیگم هست مثله ورزش، مطالعه، فیلم، ... کلن باید مرتب حواستو پرت کنی که خاطرات گذشته و یا رفتار اطرافیانون مثله زنجیر دستو پاتو نگیره و مانع پیشرفتت نشه. فراموش نکن بزرگترین دشمنت خودت هستی و بزرگترین دوستتم خودت هستی
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    دیگه زندگینامت که بدتر از نیک وی آچیچ( مرد بدون دست و پا ) که نیست. یه قسمتی از خاطراتش نوشته:
    سال‌های کودکی‌ام در رنج می‌گذشت. شب‌های زیادی به درگاه خدا التماس می‌کردم، گریه می‌کردم که معجزه کند و یک دست، فقط یک دست به من بدهد. هر صبح وقتی بیدار می‌شدم، به شانه‌ام نگاه می‌کردم ببینم آیا بازویی جوانه زده است؟ اما هیچ خبری نبود! هر صبح افسرده‌تر، ناراحت تر و ناامیدتر روز را آغاز می‌کردم و شب‌ها دوباره دعا و مناجات را از سر می‌گرفتم به امید یک معجزه.

اما حالا ببین به کجا رسیده و صاحب همه چی شده... فقط باید خودتو ازین افکار که که روحیه تورو گرفتن نجات بدی و فقط مثبت فکر کنی...و حالا چون گاهی برای حرکت نیاز به انگیزه هست و آدمای اطرافمون ممکنه درکمون نکنن خودم که تجربه داشتن حیوون خونگی داشتم به نظرم نوازش یه حیوون میتونه انرژی های منفی رو ازت دور کنه . اماخب روش های دیگم هست مثله ورزش، مطالعه، فیلم، ... کلن باید مرتب حواستو پرت کنی که خاطرات گذشته و یا رفتار اطرافیانون مثله زنجیر دستو پاتو نگیره و مانع پیشرفتت نشه. فراموش نکن بزرگترین دشمنت خودت هستی و بزرگترین دوستتم خودت هستی
    هر کس یه توانایی دارع ‌ ‌ بله نیک‌وی اچیچ میدونم کیه تو درس روانشناسی بود

ولی من شرایطم خیلی فرق داره . من‌دست دارم پا دارم . ولی امکان استفاده از اینارو ندارم!
    میدونی چرا؟ چون با وجود بیست سال سن ‌. شدم طعمه تعصبات بیجای خانواده! ن اجازه بیرون رفتن دارم . ن خونه فامیل رفتن . ن وسایل و امکاناتی که بتونم تو خونه خودمو سرگرم کنم ن مهر و محبت خانوادم!
    فقط از صب تا شب تو یه اتاق زندانیم. ! وگرنه منم میتونسم از این لحظات استفاده کنم ‌ منم دلم میخواست بتونم ب ارزوهام برسم . منم دلم میخواست خودمو سرگرم کلاسای اموزشی کنم ‌ . اما اما افسوس ک‌نمیشه

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46138
    تشکـر
    10
    تشکر شده 35 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    4

به نام خدا

سلام
    من واقعیت بلد نیستم مثل مشاورا حرف برنم ولی سعی میکنم به شیوه خودم کمکت کنم
    من پارسال تقریبا همین حس رو داشتم
    حس اینکه همه چی داری ولی هیچی نداری
    ولی الان بهشون قلبه کردم و بهت میگم چطوری
    اره ممکنه یه وقتایی یه فکر هایی بیاد توی سرت
    مثل اینکه پدر و مادرت چقدر خودخواهن و همش کاری می کنن که تو دوست نداری
    مثل اینکه میدونی چقدر قدرت و خلاقیت و ایده توی ذهنت داری ولی نمیتونی براشون کاری بکنی
    یا مثل اینکه خودت رو با بقیه مقایسه کنی و بگی چرا من نمیتونم اینطور باشم
    و مثال های دیگه... که در نهایت به این میرسی که کل سال های زندگیت رو هدر دادی و دیگه نمیتونی چیزی رو عوض کنی
    اما من بهت میگم که اینطور نیست...فرض کن برای مدرسه از مادرت 10 هزار تومن پول گرفتی و 2 هزار تومنش رو گم میکنی خب قطعا بعدش تو نمای بگی اه 2 تومن رو از دست دادم پس بقیه 8 هزار تومن رو هم نمیتونم باهاش کاری کنم...مسخرس درسته؟
    جیم ران میگه : اگه اونطور که چیز ها اطرافت هستند رو دوست نداری تغییرشون بده ، تو درخت نیستی

حالا دو راه داری:
    1- اینکه تا اخر عمرت هی بری تو فکر که چه چیز هایی نداری و چه کار هایی رو نکردی و نمیتونی بکنی و غصه بخوری و افسرده بشی و هی به این اون بگی تا ترحمشون رو بخری
    2- بلندشی و کنترل زندگیت رو از اینجا به بعد به دست بگیری

انتخاب با خودته
    من راه دوم رو انتخاب کردم
    و اگه تو هم می خوای راه دوم رو انتخاب کنی...اول از همه بهت تبریک میگم
    و بعد هم چند تا راهنمایی برات دارم
    اول رابطتو با خداوند درست کن
    با خدا هر غیر ممکنی ممکنه ، فقط باید با تمام وجود غرق در وجود خداوند بشی
    و اگه با اهل بیت (ع) هم دوست بشی و ازشون کمک بخوای که دیگه حرف نداره
    همونطور که Itsmeaboy گفت خداوند واقعا عاشق ماست و اگه ما رو توی شرایطی قرار میده فقط خوبی ما رو می خواد ، مطمئن باش فراموشت نکرده
    خداوند خوبی بی نهایته...فقط اونه که میتونیم با تمام وجود بهش اعتماد کنیم
    یه متن هست که همیشه توی ذهنمه:
    در هر پله از زندگی ، خداوند یک پله بالاتر از توئه
    نه فقط به خاطر اینکه اون خداست
    بلکه می خواد دستت رو بگیره تا کمکت کنه
    و آرامش یعنی اینکه بدونی در تک تک پله های زندگیت خداوند با توست

پس اول رابطتو با خداوند درست کن

بعد رابطتو با خونوادت درست کن
    هر پدر و مادری ممکنه به اشتباه کاری کنن که بچشون بر عکس چیزی که فکر میکنن آسیب ببینه، تاکید میکنم به اشتباه ، چون پدر و مادرا عاشق ما ها هستن اون ها هم فقط خوبی ما رو می خوان
    منظورم اینه که توی دوره زمونه ما پدر و مادر های خیلی کمی پیدامیشن که بگن بچه دار بشیم که هر طور خواستیم باهاش رفتار کنیم (مگه اون هایی که بچه دار میشن تا بچشون رو بفروشن که حتی توی اون مورد هم قضاوت با ما نیست)
    پس مطمئن باش دوستت دارن فقط نمیدونن باید چطور باهات رفتار کنن
    و طبیعیه چون همسن تو نیست
    درکی از دغدغه های الان تو ندارن یا حداقل میشه گفت درک کمی دارن
    پس باهاشون کنار بیا تا باهات کنار بیان
    اگه هم اشتباهی در حقت کردن ببخش و بگذر ، نمیگم فراموش کن چون واقعا نمیشه فراموش کرد (خود من هنوز بعضی وقتا که بحثش پیش میاد یاد گذشته میوفتم)
    اما وقتی ببخشی دیگه وقتی بهش فکر میکنی اعصابت بهم نمیریزه
    و پیرو بحث قبلی وقتی رابطت با پدر و مادرت خوب باشه به بهبود رابطت با خداوند هم کمک میکنه
    خداوند هیچ جایی اجازه نافرمانی از پدر و مادر رو نداده مگه آدم رو به سمت شرک و گناه دعوت کنن (نمی دونم همین ها بود دقیقا یا نه ولی توی اینترنت میتونی پیدا کنی)

حالا میرسیم که کار اخر که مقدمه این هاست
    و اون خوب کردن رابطت با خودته
    تا خودت رو تغییر ندی نمیتونی طرز رفتار دیگران رو در مورد خودت تغییر بدی ، چون همه چی از ذهنت و طرز نگاهت به موضوعات نشات میگیره
    و یکی از راه مراحل خداشناسی ، خودشناسیه
    پس خودت رو دوست داشته باش به خودت اعتماد کن به خودت احترام بزار خودت رو با کسی مقایسه نکن (مقایسه کردن بدترین کاره) برای خودت ارزش قائل باش ، نگو من خوب نیستم ، نگو نمیتونم ، نگو چرا اینطوری پیش نرف یا نمیره، نگو اگه فلان طور میشد بهتر بود ، نگو خداوند منو فراموش کرده
    و اینده روشنی برای خودت تصور کن در سایه رحمت و محبت خداوند و اهل بیت (ع) و سایه مهر و حمایت خانواده

نکته آخر اینکه من این حرف ها رو زدم ولی یه صدم اون چیزی که میتونستم توضیح بدم هم نبود و ممکنه خیلی هم کلیشه ای و سنگین و خسته کننده بوده باشه ولی
    خودت برو دنبال ادامه حرف و ها به سبک خودت برای خودت توضیحشون بده و راه حل ها رو پیدا کن
    تا خودت برای خودت کاری نکنی ، کسی برات کاری نمیکنه
    و در آخر یادت باشه هم خداوند هم ائمه و اهل بیت (ع) الالخصوص امام زمان (عج) که حاضر به کار هاته و مخصوصا پدر و مادرت دوستت دارن
    ولی برای دریافت مهر اونا باید خودت خودت رو دوست داشته باشی

یا علی

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

واقعا چرا خدا منو فراموش کرده

یعنی انقدر بنده بدی بودم‌براش

سلام

اگه اینترنت دارید در کلاسهای آنلاین شرکت کنید.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

اگه اینترنت دارید در کلاسهای آنلاین شرکت کنید.
    کلاسای انلاین هم واس شرکت کردن‌پول میخواد الکی ادمو عضو نمیکنن‌وسیله میخواد هزارتا چی میخاد

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

کلاسای انلاین هم واس شرکت کردن‌پول میخواد الکی ادمو عضو نمیکنن‌وسیله میخواد هزارتا چی میخاد
    در اینستاگرام قبل از اینکه کلاس آنلاین تشکیل بشه، خیلی از مطالب رو بصورت رایگان در اختیار فالوورها و کاربران میذارن.
    هر پیج رو فالو(دنبال) کنید و پستهاشونو لایک کنید و کامنت بذارید میتونید با ادمین پیج تعامل داشته باشید، چون هر پیج برای اینکه بیشتر دیده بشه به تعامل با فالووراش نیاز داره.
    مثلا میتونید پیجهای روانشناسی و مشاوره رو دنبال کنید یا پیجهایی که در مورد روابط اجتماعی هستن یا پیجهایی که پستهای شاد و خنده دار میذارن.

یا هر وقت دیدین حالتون بده بیاین در این انجمن با کاربران صحبت کنید.

بهرحال بن بست وجود نداره، شاید بهتر باشه اصلا به رفتارای اطرافیانتون توجه نکنید.

راه شاد بودن رو باید پیدا کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد