نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: اضطراب و استرس ازهمه کس و همه چیز و اجتماع.بسیاااار شدید

6215
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب و استرس ازهمه کس و همه چیز و اجتماع.بسیاااار شدید

با سلام.دختری ۳۲ ساله هستم.حدود ۵ سال توی عقد بودم و سختی های فراوان کشیدم و تازه ۲ سال عروسی کردم.قبلا یاریه مشاوران این تالار بامن همراه بودند خوشبختانه.
    از هر انسان یا موقعیت اجتماعی بشدت میترسم،انسان کمال گرایی هستم و در کودکی هرچیزی که بهترین بود برای من بود،پدرو مادرم هرررچه میخاستم در اختیارم میزاشتند.با وجود اینکه وضع معمولی داشتیم.درسم بسیار عالی بود و بر سر زبان ها بودم،همه میگفتن آرامش حتما یک رشته خوب قبول میشه و بهترین جا ازدواج میکنه.خلاصه از بچگی عااادت کردم زور بگم و بهترین چیزها مال من باید باشه.تو مدرسه همه و همه حق رو به بدترین شکل میگرفتم از همه.نمیتونستم واقعا ببینم کسی بالاتر یا بهتر از من هم هست.من مقام اولو باید میداشتم.کم کم دانشگاه رفتم و با سختی های فراوانی که در مدت عقد کشیدم این حسم یخورده فروکش کرد و تونستم سختیارو راحت تر تحمل کنم.و برخلاف میلم این سختیها بود که باعث شد من خودمو کوچک ببینم.چون برخلاف همسرم عاشقش بودم و باید برای این دوسداشتن میجنگیدم.البته الان که ازدواح کردیم همه چیز مطلوبه از نظر رابطه،اما مالی نه.خلاصه الان که به عقب برمیگردم میگم ایکاش این تبه تندو زودتر فروکش میکردم و به همه جیز پایان میدادم اما ادم شجاعی نبودم از دوری از همسرم بشددددددددت وحشت داشتم.تا این همه زجر نکشم و این سختیا باعث نشن من خودمو در اجتماع و نکاه سایرین کوچک ببینم و هنینطور هم شد.
    الان بشددددت ادم ترسویی شدم،اوایل عقد ایطور بودم فروکش کرد ولی دوباره این اضطراب به سراغم اومد.از مواجهه با اشخاص میترسم،از اداره رفتن و کاری پیگیری کردن میترسم،از صحبت کردن میترسم وقتی از خاب بیدار میشم همش احساس میکنم کار نکرده دارم و الانه که یکی بیاد و ابرو ریزی کنه برام،و اتفاقی برای شخص من در حال رخ دادنه.اینم بگم که خیییلی از بی ابرویی و کوچک شدن در نظر مردم میترسم.دوسدارم همیشه بهم احترام بزارن و منو شخص بسیار بزرگی ببینن.اگه مثلا یکی یه حرفی بزنه من با ترسو لرززز فراوان جوابشو میدم حتی اگه منطقی باشه و بعد ازون تپش قلب میاد سراعم که نکنه یه حرفه دیگه بزنه و من نتونم جواب بدم یا منو تحقیر کنه،و این فکرمو کارمو یک روووز تمام دو روز سه روز درگیر میکنه منو از همه فعالیتها میندازه تا اون شخص جوابمو بده که ببینم چی گفته یا نوشته که خیالم راحت بشه.
    هییییچ انگیزه ای برای زندگی کردن ندارم
    چون ادم کمال طلب کمال گرایی بودم و زندگیو برای خودم توی سطح خیلی بالا و در رفاه میدیدم.اما الان یک زندگی خیلییی معمولی دارم و من و همسرم اصلا در جایگاهی که باید باشیم نیستیم
    شخصیت مهر طلب دارم و وابسته
    لطفااا کمک کنید من تا پایان مشاوره هر مدت که طول بکشه همراه شما هستم.
    ازین وضعیت خسته شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب و استرس ازهمه کس و همه چیز و اجتماع.بسیاااار شدید

لطفا میخام از یک مشاور حاذق راهنمایی بگیرم
    کسی نیست جواب بده؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل در هست که در رشایط روحی سختی قرار دارید و این افکار و احساسات برای شما با اضطراب زیادی همراه می باشد اما دقت کنید اینکه انسان خود را دائم در معرض دید دیگران بداند و بخواهد تمرکز خود را بر صحبت های گفته شده و یا ناگفته آنها قرار بدهد این مسیر با تجربه اضطراب هماهنگی دارد اما اینکه چه موضوعی باعث می شود که شما نتوانید بر داشته های خود تمرکز کنید و در کنار احترامی که برای دیگران قائل هستید مسیر رشدی خود را طی کنید موضوعی می باشد که نیاز به بررسی و برطرف شدن دارد جون شما در انتخاب ها قبل از اشتیاق و علایق خودتان دیدگاهای دیگران را مد نظر قرار می دهید هرچند که این دیدگاها نیز ساخته ذهن شما می باشد و نه بیان دیگران و...
    در این مسیر برای اینکه بتوانیم به شما کمک کنیم نیاز است به صورت حضوری پروسه روانشناسی را طی کنید چون این مسیر درمانی نیاز به طمان دارد و همانطور که مشاهده می کنید ممکن است گاهی کاهش یابد اما برگشت دارد هرچند که به نظر می رسد که در زمان کاهش نیز افکاری در ذهن شما وجود دارد که آن برتری را حفظ می کند و شما واکنشی نشان نمی دهید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون بابت پاسختون.
    در اول صحبتم بگم که من اصلا مثل خیلی از ادمای دیگه امکان مشاوره حضوری برام مهیا نیست.یعنی اصلا شرلیطشو ندارم.من سالها دارم بااین موضوع دستو پنجه نرم میکنم عذاب میکشم اما نتونستم برم مشاوره.
    اینجا هم میتونه کمک کننده باشه،و مشاوری باشه که تا پایان درمان منو راهنمایی کنه،من قبلا هم ازینجا جواب گرفتم.
    و بعد اینکه درسته خیلی خیلی خیلی سخته که یک ادم معمولی بشم،من همه افکارم با دیگران،هر تصمیمی که در زندگیم گرفتم بر پایه نگاه و افکار ویگران بمن بوده متاسفانه،از انتخاب رشتم تا الان که ازدواج کردم مکان زندگیم و خیلی چیزایه دیگه،من آگاهم که این کاراهام باعث ضربه زدن به من شده اما چکار کنم که نمیتونم ازش دست بکشم.همش میترسم از ادما که که نکنه ازم ناراحت بشن یا برام دردسر درست کنن بعدش.نکنه منو بزنن تو دعوا،چون ادم نحیفو لاغری هستم،نکنه پشتم حرف دربیارن...انقد ترسو شدم که احساس میکنم اختلال اضطرابم شدت گرفته و از اون محیط معمولیش خارج شده
    در پایان بگم لطفا کسی بیاد و لطف کنه منو راهنمایی کنه و تا پایان درمان همراهه من باشه،و از من مشاوره حضوری نخاد.
    اینجا تالاره همیاریه و همه اونایی که یجورایی شرایط رفتن پیش روانشناس و روانپزشکو ندارن یا کسیو ندارن که درد دل کنن میان و میخان همینجا ارام بشن درمان بشن،وگرنه که اکثر ما میدونیم که مشاوره حضوری خیلی میتونه کمک کننده باشه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ارامش۲۰ نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت پاسختون.
    در اول صحبتم بگم که من اصلا مثل خیلی از ادمای دیگه امکان مشاوره حضوری برام مهیا نیست.یعنی اصلا شرلیطشو ندارم.من سالها دارم بااین موضوع دستو پنجه نرم میکنم عذاب میکشم اما نتونستم برم مشاوره.
    اینجا هم میتونه کمک کننده باشه،و مشاوری باشه که تا پایان درمان منو راهنمایی کنه،من قبلا هم ازینجا جواب گرفتم.
    و بعد اینکه درسته خیلی خیلی خیلی سخته که یک ادم معمولی بشم،من همه افکارم با دیگران،هر تصمیمی که در زندگیم گرفتم بر پایه نگاه و افکار ویگران بمن بوده متاسفانه،از انتخاب رشتم تا الان که ازدواج کردم مکان زندگیم و خیلی چیزایه دیگه،من آگاهم که این کاراهام باعث ضربه زدن به من شده اما چکار کنم که نمیتونم ازش دست بکشم.همش میترسم از ادما که که نکنه ازم ناراحت بشن یا برام دردسر درست کنن بعدش.نکنه منو بزنن تو دعوا،چون ادم نحیفو لاغری هستم،نکنه پشتم حرف دربیارن...انقد ترسو شدم که احساس میکنم اختلال اضطرابم شدت گرفته و از اون محیط معمولیش خارج شده
    در پایان بگم لطفا کسی بیاد و لطف کنه منو راهنمایی کنه و تا پایان درمان همراهه من باشه،و از من مشاوره حضوری نخاد.
    اینجا تالاره همیاریه و همه اونایی که یجورایی شرایط رفتن پیش روانشناس و روانپزشکو ندارن یا کسیو ندارن که درد دل کنن میان و میخان همینجا ارام بشن درمان بشن،وگرنه که اکثر ما میدونیم که مشاوره حضوری خیلی میتونه کمک کننده باشه
    سلام

میدونید در طب سنتی وقتی یه شخص علائمی مثل لاغری و ترس و اضطراب رو با هم داره بهش میگن سوداوی شده یعنی خونش غلیظه و باید کارایی رو انجام بده که از غلظت خونش بکاهه و خونش رقیق بشه.

حالا اگه میخواین بقیشو بگم؟

6. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،بله حتما
    استقبال میکنم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام،بله حتما
    استقبال میکنم
    باید مزاج شناسی رو یاد بگیرید و بر اساس مزاج و نیاز بدنتون تغذیه داشته باشید.

انسانها و غذاها مزاج دارن و انسانی که سوداوی شده یعنی سردی و خشکی در بدنش زیاد شده برای همین باید غذاها و میوه هایی بخوره که گرم و تر هستن.

بعدشم هر از گاهی باید حجامت بزنید تا خون غلیظ از بدن خارج بشه.

لبنبات و فست فود و غذاهای سرد نخورید.

ورزش ملایم روزانه داشته باشید تا گرمی بدنتون زیاد بشه.

با یه طبیب سنتی ماهر آشنا بشید و همیشه ازش مشورت بگیرید.

همین موارد ساده باعث سلامت جسم و روح میشن.

9. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز،تحقیق میکنم راجبعش

11. 2 کاربران زیر از ارامش۲۰ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز حتما تحقیق میکنم راجبعش

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44550
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستانی که میتونن لطفا از نظر روانی بهم مشاوره بدن

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

دوستانی که میتونن لطفا از نظر روانی بهم مشاوره بدن
    از لحاظ رفتار و اخلاق اینو میتونم بگم که باید یه جورایی خودخواه باشید و خودتون رو بهتر از بقیه بدونید و خودتونو دست کم نگیرید تا استرس و ترس نداشته باشید.

خودخواه بودن و بهتر دونستن خود به این معنی که نقاط قوت خودتون رو پیدا کنید مواردی که دیگران ندارن رو اونا تمرکز کنید و از فکر کردن به نقاط ضعفتون دست بردارید.

وقتی به نقاط قوتتون فکر میکنید باعث میشه قویتر بشید.

نقاط قوت میتونن هر چیزی باشن، ظاهری یا باطنی، جسمی یا روحی.

انسان وقتی خودشو با بقیه مقایسه میکنه ناخواسته نفاط ضعف خودش رو بولد میکنه.
    اولاً اینکه میگن نباید خودشو مقایسه کنه بنظرم قابل اجتناب نیست و هر کسی خواه ناخواه خودشو مقایسه خواهد کرد.
    بعدشم بهتره عادت کنه موقع مقایسه نگاهی به نقاط قوت خودش بندازه.
    بهرحال هر انسانی حداقل در یه مورد از خیلیای دیگه بهتره و اگه به همون تمرکز کنه اعتماد به نفس پیدا میکنه و استرسش از بین میره.

ویرایش توسط Experience : 07-13-2020 در ساعت 02:45 AM

15. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون بابت پاسختون.
    سلام براتون مهم نباشه ک کی چی میگه برای خودتون زندگی کنید وقتی کسیم تیکه میندازه یا چیزی میگه جوابشو بدون ترس بدید اعتماد ب نفستونو بالاببرید تا بتونید جوابشونو بدون ترس بدید من هم تقریبا مثل شما همیشه میترسیدم اما الان جواب میدم حتی شده پیامم رو میخونن جواب نمیدن من هم همین کارو کردم با هرکس مثل خودش این دنیا و ادماش ارزشی ندارن زیاد من ب هرکس خوبی کردم بی محبتی دیدم و دیگ ب کسی خوبی نمیکنم هرچقدرم روحت بزرگ باشه کسایی هستن نتونن ببینن اما شما با خانواده و خودت همیشه خوب باش

17. کاربران زیر از Fatimaho بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

با سلام.دختری ۳۲ ساله هستم.حدود ۵ سال توی عقد بودم و سختی های فراوان کشیدم و تازه ۲ سال عروسی کردم.قبلا یاریه مشاوران این تالار بامن همراه بودند خوشبختانه.
    از هر انسان یا موقعیت اجتماعی بشدت میترسم،انسان کمال گرایی هستم و در کودکی هرچیزی که بهترین بود برای من بود،پدرو مادرم هرررچه میخاستم در اختیارم میزاشتند.با وجود اینکه وضع معمولی داشتیم.درسم بسیار عالی بود و بر سر زبان ها بودم،همه میگفتن آرامش حتما یک رشته خوب قبول میشه و بهترین جا ازدواج میکنه.خلاصه از بچگی عااادت کردم زور بگم و بهترین چیزها مال من باید باشه.تو مدرسه همه و همه حق رو به بدترین شکل میگرفتم از همه.نمیتونستم واقعا ببینم کسی بالاتر یا بهتر از من هم هست.من مقام اولو باید میداشتم.کم کم دانشگاه رفتم و با سختی های فراوانی که در مدت عقد کشیدم این حسم یخورده فروکش کرد و تونستم سختیارو راحت تر تحمل کنم.و برخلاف میلم این سختیها بود که باعث شد من خودمو کوچک ببینم.چون برخلاف همسرم عاشقش بودم و باید برای این دوسداشتن میجنگیدم.البته الان که ازدواح کردیم همه چیز مطلوبه از نظر رابطه،اما مالی نه.خلاصه الان که به عقب برمیگردم میگم ایکاش این تبه تندو زودتر فروکش میکردم و به همه جیز پایان میدادم اما ادم شجاعی نبودم از دوری از همسرم بشددددددددت وحشت داشتم.تا این همه زجر نکشم و این سختیا باعث نشن من خودمو در اجتماع و نکاه سایرین کوچک ببینم و هنینطور هم شد.
    الان بشددددت ادم ترسویی شدم،اوایل عقد ایطور بودم فروکش کرد ولی دوباره این اضطراب به سراغم اومد.از مواجهه با اشخاص میترسم،از اداره رفتن و کاری پیگیری کردن میترسم،از صحبت کردن میترسم وقتی از خاب بیدار میشم همش احساس میکنم کار نکرده دارم و الانه که یکی بیاد و ابرو ریزی کنه برام،و اتفاقی برای شخص من در حال رخ دادنه.اینم بگم که خیییلی از بی ابرویی و کوچک شدن در نظر مردم میترسم.دوسدارم همیشه بهم احترام بزارن و منو شخص بسیار بزرگی ببینن.اگه مثلا یکی یه حرفی بزنه من با ترسو لرززز فراوان جوابشو میدم حتی اگه منطقی باشه و بعد ازون تپش قلب میاد سراعم که نکنه یه حرفه دیگه بزنه و من نتونم جواب بدم یا منو تحقیر کنه،و این فکرمو کارمو یک روووز تمام دو روز سه روز درگیر میکنه منو از همه فعالیتها میندازه تا اون شخص جوابمو بده که ببینم چی گفته یا نوشته که خیالم راحت بشه.
    هییییچ انگیزه ای برای زندگی کردن ندارم
    چون ادم کمال طلب کمال گرایی بودم و زندگیو برای خودم توی سطح خیلی بالا و در رفاه میدیدم.اما الان یک زندگی خیلییی معمولی دارم و من و همسرم اصلا در جایگاهی که باید باشیم نیستیم
    شخصیت مهر طلب دارم و وابسته
    لطفااا کمک کنید من تا پایان مشاوره هر مدت که طول بکشه همراه شما هستم.
    ازین وضعیت خسته شدم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز
    دراین خصوص شما باید با کمک یک روانشناس بالینی گام بردارید تا درصورت لزوم جهت مداخلات لازم به روانپزشک ارجاع بشید و مدتی رو با دارو درمانی و مشاوره وارد پروسه درمان بشید
    اینکه شما شرایط رفتن به مشاور رو ندارید قابل درک هستش اما هیچ درمانی و مشاوره ای از طریق فضای مجازی امکان پذیر نیست
    درمانگر باید بتونه با درمانجو رابطه مستقیم و لفظی برقرار کنه و درمانگر با توجه به رفتارهای بالینی درمانجو و سایر نکات و علوم روانشناسی برای درمان اقدام کنه
    پس کمک به خودتون رو اولویت قرار بدین و حتما مراجعه حضوری داشته باشید
    این حالات شما ممکنه لا نوسانات خلقی شدید تجربه بشه و گاهی کم تر بشه اما حتی در زمان کم تر شدن این احساسات اونها بازم درگوشه ای از ذهن جای خودش رو حفظ میکنه و مجدد برمیگرده

امید که دراین مسیر موفق و پیروز باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)