نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اضطراب

10703
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41897
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب

سلام دوستان عزیز روزتون بخیر
    یک مشکلی که من از سنین کودکی با اون درگیر هستم این هست که از ملاقات با افراد جدید میترسم هیچ وقت نمیتونم با یک فرد غریبه سر صحبت رو باز کنم و هر وقت مجبور به حرف زدن میشم تپش قلب و لرزش دست سراغم میاد(و این فقط مختص به ملاقات حضوری نیست در فضای مجازی حتی همین الان که دارم این پست رو می نویسم هم احساس ترس و اضطراب دارم).
    امروز در یک جلسه که حدود ۲۰ نفر فرد نااشنا در اون حضور داشتند مجبور به صحبت شدم و اضطرابم به اندازه ای زیاد بود نمی تونستم لرزش دست و صدام رو کنترل کنم.
    یک مسئله دیگه ای هم که هست این هست که هر بار که این اتفاق میفته تا چند روز و حتی چند ماه خودم رو سرزنش میکنم.
    میدونم که برای مشکلم نیاز به مشاوره دارم ولی در حال حاضر واقعا به مشاور دسترسی ندارم.
    پیشاپیش از کمک های بی دریغتون تشکر میکنم.

2. کاربران زیر از Monk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41885
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اضطراب

سلام
    من هم دقيقا مشكل شمارو داشتم و سوال پرسيدم
    ولى جواب درست و حسابى نگرفتم
    اين انجمن متاسفانه جاى خوبى فقط براى سوالات خاله زنكى هستش كه هر پيرزنى كه تو پارك نشسته سبزى پاك مى كنه بلد جوابش رو و نه برا اين دسته سوالات

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    دقت کنید که این موضوع برگرفته شده از اضطراب می باشد که دلایل مختلفی می تواند برای آن وجود داشته باشد از جمله اعتماد به نفس شما که با سرزنش کردن خودتان آن رابیشتر کاهش می دهید و به صورت چرخه با کاهش بیشتر اعتماد به نفس شما همراه می شود .
    به نظر می رسد که شما اضطراب اجتماعی دارید که در آن فرد تری یا اضطراب شدید یا اضطرابی قابل توجه که بر عملکرد او تاثیر بگذارد در موقعیت های احتماعی از خود نشان می دهد . در این مشکل فرد از مورد توجه قرار گرفتن احساس اضطراب می کند و سعی می کند که از این موقعیت ها اجتناب کند . اگر این اضطراب بیشتر از 6 ماه طول بکشد و عملکرد شما را تحت تاثیر قرار بدهد نیاز به بررسی دقیق و طی کردن پروسه های مشاوره دارد .
    این میزان از اضطراب نیاز به پروسه مشاوره و حتی امکان این موضوع وجود دارد که نیاز به مصرف دارو نیز داشته باشید .
    بهتر است در اولین فرصت برای برای بررسی دقیق این مشکل و طی کردن پروسه درمانی به روانشناس مراجعه داشته باشید.

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41897
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sep_her نمایش پست ها
    سلام
    اين انجمن متاسفانه جاى خوبى فقط براى سوالات خاله زنكى هستش كه هر پيرزنى كه تو پارك نشسته سبزى پاك مى كنه بلد جوابش رو و نه برا اين دسته سوالات
    اتفاقا من با اکانت قبلیم که متاسفانه دیگه نتونستم واردش بشم چندین بار سوال پرسیدم و با تشکر از دوستان جواب ها و راه حل های خوبی به من پیشنهاد شد.
    فکر میکنم برای درمان این اضطراب برای شما و من بهترین راه حل مراجعه به روانشناس یا روان پزشک هست چون خیلی از مشکلات رو نمیشه تنهایی حل کرد.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط sep_her نمایش پست ها
    سلام
    سلام اقا سپهر
    واقعا فکر میکنین مشکلتون خیلی وخیم و سوالتون خیلی پیچیدس؟
    حتی اگه واسه یه ثانیه و به اندازه یک هزارم از مشکلات منو داشتین چیکار میکردین؟!
    بااینحال من هربار مشکلمو مطرح کردم دوستان در حد توانشون کمک کردن

من راجع به مشکل استارتر(که خوشبختانه اونقدرا مشکل حادی نیست و اگه لطف کنین جو ندین و بدتر باعث نگرانی استارتر نشین مساله ایشون قابل حله) یه توصیه هایی میکنم
    اگه شمام مشکلتون مشابه ایشونه میتونین همین توصیه های منو استفاده کنین:

استارتر عزیز
    بخش عمده ای از مشکل شما با حضور مداوم تو اجتماع میتونه برطرف بشه
    تکرار هرچیزی باعث میشه هول و ترس ادم بریزه و درواقع عادی سازی بشه

رمز کار اینه که شما کلا واکنش دیگران رو بیخیال بشین
    یعنی بین دوستاتون حرف بزنین جوک بگین بلند بخندین اما درعین حال تصور کنین ادمهای اطرافتون ربات هستن و واکنشهاشون براساس برنامه ریزیه که بشون اعمال شده
    پس مهم نیست!

شما هر جوکی که بنظرتون جالب میاد بگین و اگه حرف خنده داری شنیدین بلندتر از بقیه بخندین و وقتی نگاهها روی شما زوم شدن همه رو ربات ببینین و واستون مهم نباشه

خودتونو در سطح بالاتری از جمع تصور کنین که انگار شما خط دهنده هستین
    جمع رو زیرمجموعه خودتون تصور کنین و فقط خودتونو جدی بگیرین

اگه این روشها رو امتحان کردین و به نتیجه نرسیدین اونوقت برین سراغ روانپزشک
    من به عنوان مصرف کننده داروهای اعصاب و روان بتون میگم حتی المقدور سمتش نرین مگه واقعا مجبور باشین
    این داروها رو کسی باید استفاده کنه که اگه استفاده نکنه کلا نتونه زندگی کنه یا زندگیش شکل زندگی نباشه!
    درنظر داشته باشین این داروها خیلی چیزا رو ازتون میگیرن تا فقط به شما امکان زندگی تقریبا نرمال بدن

اگه الان دارین نرمال زندگی میکنین و فقط توی جمع غریبه ها دچار مشکل میشین پس بهتره که همون توصیه های چندخط بالاتر منو استفاده کنین و خودتونو با قرص درگیر نکنین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

8. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد