نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: وسواس

1587
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11780
    تشکـر
    65
    تشکر شده 12 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

وسواس

سلام
    من مدت هاست مشکلی دارم که واقعا داره آزارم میده، هم خودم هم اطرافیان رو ....... اصلا نمیدونم کسی میتونه کمکم کنه یا نه
    فقط نخندین بهم، برای خودم خیلی جدیه!
    موضوع اینه که من موقع انتخاب کردن یا تصمیم گرفتن کاملا هنگ میکنم، حتی برای انتخاب های خیلی خیلی جزئی، مثلا اتفاقی که بارها برام افتاده اینه که وقتی میخوام لباس بپوشم برم بیرون یا مهمونی یا حتی لباس خونگی، اصلا بین لباسام قدرت انتخاب ندارم، یعنی هرکدوم را میپوشم حس میکنم مناسب نیست، باید عوضش کنم، یکی دیگه میپوشم دوباره حس میکنم مناسب نیست و شاید 8-9 بار تعویض لباس میکنم بازم نمیتونم راضی بشم یکیشو بپوشم! اینقدر این حالت تکرار میشه که دیگه کم کم اعصابم بهم میریزه و میخوام بزنم زیر گریه، یه نفر حتما باید بیاد قانعم کنه فلان لباست رو بپوشی بهتره.... برای خرید هم همینطور کل شهر رو باید بگردم تا یه چیزی شاااید یکم خوشم بیاد، اما اصلاااا نمیتونم تصمیم بگیرم کدومو بخرم بهتره، یا بین دو تا رنگ یه جنس همیشه گیر میفتم، وقتی هم بالاخره چیزی رو خریدم بلافاصله ازش متنفر میشم، احساس عذاب وجدان میکنم به خاطر پولی که دادم و 99 درصد مواقع میرم پسش میدم

حالا این موضوع را بسط بدید به همه تصمیما و انتخابام، همه چی، از انتخاب و تعویض مداوم کلمه هایی که تایپ میکنم بگیرید تا انتخاب غذای منوی رستوران... یا انتخاب همسر.

مشکل من چیه؟ چجوری میشه حلش کرد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل من چیه؟ وسواس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe.vsn نمایش پست ها
    سلام
    من مدت هاست مشکلی دارم که واقعا داره آزارم میده، هم خودم هم اطرافیان رو ....... اصلا نمیدونم کسی میتونه کمکم کنه یا نه
    موضوع اینه که من موقع انتخاب کردن یا تصمیم گرفتن کاملا هنگ میکنم، حتی برای انتخاب های خیلی خیلی جزئی، مثلا اتفاقی که بارها برام افتاده اینه که وقتی میخوام لباس بپوشم برم بیرون یا مهمونی یا حتی لباس خونگی، اصلا بین لباسام قدرت انتخاب ندارم، یعنی هرکدوم را میپوشم حس میکنم مناسب نیست، باید عوضش کنم، یکی دیگه میپوشم دوباره حس میکنم مناسب نیست و شاید 8-9 بار تعویض لباس میکنم بازم نمیتونم راضی بشم یکیشو بپوشم! اینقدر این حالت تکرار میشه که دیگه کم کم اعصابم بهم میریزه و میخوام بزنم زیر گریه، یه نفر حتما باید بیاد قانعم کنه فلان لباست رو بپوشی بهتره.... برای خرید هم همینطور کل شهر رو باید بگردم تا یه چیزی شاااید یکم خوشم بیاد، اما اصلاااا نمیتونم تصمیم بگیرم کدومو بخرم بهتره، یا بین دو تا رنگ یه جنس همیشه گیر میفتم، وقتی هم بالاخره چیزی رو خریدم بلافاصله ازش متنفر میشم، احساس عذاب وجدان میکنم به خاطر پولی که دادم و 99 درصد مواقع میرم پسش میدم

حالا این موضوع را بسط بدید به همه تصمیما و انتخابام، همه چی، از انتخاب و تعویض مداوم کلمه هایی که تایپ میکنم بگیرید تا انتخاب غذای منوی رستوران... یا انتخاب همسر.

سلام

مطلب و گزارش شما رو خواندم عزیز. نمیدونم چند سالتونه و وضعیت زندگی و نوع کار و تحصیلات و تعهلتون چگونه است ولی شما دچار :

کمپلکسی از کمی عزت و حرمت نفس, وسواس,اضطراب و خشم و ترس هستید!!

قابل درمان و یا کنترله ولی نیاز به مشاوره درمانی و شاید هم همزمان دارو باشه.

نیاز به معاینات بالینی دارید پس بهتر این هست که به یکی از همکاران حاذق مشاور ما رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

بسیاری از افراد در سراسر جهان در مواجهه با شرایط مختلف از گرفتن تصمیم عاجز هستند. این پدیده برای فرد و اطرافیان او بسیار عذاب آور خواهد بود و دانشمندان نیز هنوز راه حلی برای رفع آن نیافته اند. حال تحقیقات جدیدی که در دانشگاه زوریخ صورت گرفته است می تواند از راز این مشکل پرده بردارد.

دانشمندان دانشگاه زوریخ در تحقیقات جدید خود به دنبال دلایل فیزیولوژیکی در وقوع این مشکل عدم توانایی تصمیم گیری در افراد گشته اند. در این تحقیقات مشخص شده است که عدم توانایی برقراری ارتباط بین بخش های خاصی از مغز انسان موجب ایجاد این مشکل می شود.

در این تحقیقات مشخص شده است که این نوع مشکل تنها در تصمیم گیری های انتخابی (برای نمونه انتخاب غذا از منوی رستوران) رخ می دهد و در تصمیم گیری های حسی برای افراد به این دشواری نخواهد بود.

پروفسور کریس راف به عنوان سرپرست و راهبر این تحقیقات درباره آن می گوید: «ما در تحقیقات خود دریافتیم که تصمیماتی که در آن ترجیح وجود دارد در صورتی که روند انتقال اطلاعات در مغز با تداخل روبرو شود، از پایداری کمتری برخوردار خواهند بود. همین امر نیز موجب شده بود تا نمونه های مورد آزمایش ما در این شرایط تصمیم گیری را برای خود دشوارتر بیابند. البته برای تصمیماتی که کاملا و صرفا حسی بودند، این مشکل به چشم نمی خورد.»

راف در ادامه می گوید: «هنگامی که ما می خواهیم درباره حقایق موضوعی تصمیم بگیریم، ارتباط بین دو بخش از مغز تنها وقتی حائز اهمیت خواهد بود که ما مجبور باشیم تصمیم بگیریم که از چیزی خوشمان می آید یا خیر.» به این ترتیب تحقیقات این دانشمندان علاوه بر اثبات این موضوع، نشان دادند که این امر هیچ تفاوتی در هیچ یک از دو جنس مذکر و مونث نداشته و صرفا به ساختار ارتباطی مغز مرتبط است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11780
    تشکـر
    65
    تشکر شده 12 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

مطلب و گزارش شما رو خواندم عزیز. نمیدونم چند سالتونه و وضعیت زندگی و نوع کار و تحصیلات و تعهلتون چگونه است ولی شما دچار :

نیاز به معاینات بالینی دارید پس بهتر این هست که به یکی از همکاران حاذق مشاور ما رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    26 سالمه، مجرد، خانواده معمولی، یه برادر بزرگتر دارم یه خواهر کوچکتر، فوق لیسانس ،پروژه ای کار تحقیقاتی قبول میکنم. در هر حوزه ای تا حالا وارد شدم آدم موفقی بودم.اعتماد به نفس و عزت نفسم اصلا کم نیست. از خودم چه ظاهری و چه شخصیتی بدم نمیاد. نظر بقیه هم اونقدرا برام مهم نیست که بخوام خودمو ناراحت کنم. ولی درکل آدم بسیار درون گرا ،حساس و کم حرفی هستم. ظاهرم خیلی آرومه اما فکرم زیادی شلوغه چون بیش از حد همه چیز رو آنالیز و سبک سنگین میکنم.مشکل اضطرابی هم دارم اما به نظر خودم ربطی به اعتماد به نفس نداره. بیشتر به خاطر اینه که روحیه م حساسه. زود ناراحت میشم. زود مضطرب میشم. سریع تپش قلب پیدا میکنم.
    فرمودید خشم؟؟ نه من اصلا احساس خشم ندارم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید

سپاس

دکتر
    26 سالمه، مجرد، خانواده معمولی، یه برادر بزرگتر دارم یه خواهر کوچکتر، فوق لیسانس ،پروژه ای کار تحقیقاتی قبول میکنم. در هر حوزه ای تا حالا وارد شدم آدم موفقی بودم.اعتماد به نفس و عزت نفسم اصلا کم نیست.!!! از خودم چه ظاهری و چه شخصیتی بدم نمیاد. نظر بقیه هم اونقدرا برام مهم نیست که بخوام خودمو ناراحت کنم!!!. ولی درکل آدم بسیار درون گرا ،حساس و کم حرفی هستم!!!. ظاهرم خیلی آرومه اما فکرم زیادی شلوغه چون بیش از حد همه چیز رو آنالیز و سبک سنگین میکنم!!!.مشکل اضطرابی هم دارم اما به نظر خودم ربطی به اعتماد به نفس نداره. بیشتر به خاطر اینه که روحیه م حساسه. زود ناراحت میشم. زود مضطرب میشم. سریع تپش قلب پیدا میکنم.!!!!
    فرمودید خشم؟؟ نه من اصلا احساس خشم ندارم!!!!!

سلام

خیلی ممنون که پاسخ دادید عزیز(البته من نمیدانستم شما از همکاران ما هستید والا جسارت نمیکردم و پاسخی در رابطه با سوالتان نمیدادم!!!؟؟)

ببینید گلم تمام جملات شما را که در تضاد با یکدیگرند برای شما های لایت کردم که با کمی دقت در درون گفته های خودتان متوجه تناقض انها خواهید شد.

اضطراب و وسواس و خشم و عصبانیت همه چند روی یک سکه هستند(درونگرایی,حساس بودن, زود ناراحت شدن,مضطرب بودن و....).

این همه دقت و نظر خواهی و..... همه متوجه کمبود حرمت نفسه و عزت نفس و موفقیت در زمینه های شغلی و تحصیلی.... به تنهایی دال بر آنها نیست عزیز

این طپش قلب شما میتونه الان در اثر حمله اضطراب باشه Anxiety attack که نباید بگذارید خدایی نکرده به پنیک Panic Attack تبدیل بشه که بسیار ازار دهنده است!

پس لطفا و حتما به یکی از همکاران حاذق مشاور ما جهت ویزیت بالینی مراجعه کنید

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)