نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: حس افسردگی هنگام گرسنگی

1754
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

حس افسردگی هنگام گرسنگی

من یه مشکل خیلی خنده دار و در عین حال جدی دارم
    خیلی وقتا احساس گرسنگی نمیکنم اگه صبح تا شب چیزی نخورم اصلا حس گرسنگی ندارم ولی از روی حس افسردگی میفهمم گرسنمه
    نمیدونم چرا اینجوری هستم و علتش چیه
    اگه برنامه غذاییم جابه جا بشه اونوقت دیگه واویلا الکی الکی گریه م میگیره
    مثلا چند روز پیش ساعت 4 بعد از ظهر بود و من هنوز نهارنخورده بودم(همیشه ساعت 3 نهارمیخورم) تو اتوبوس بودم و با صدای رادیوی اتوبوس که داشت موسیقی سنتی پخش میکرد واکنش نشون دادم و شروع کردم به گریه کردن درصورتی که هیچ مسله و مشکلی هم قبلش نداشتم که بگم ناراحت بودم یا زمینه ش رو داشتم
    حتی تو تصمیم گیری هام هم اثر داره و وقتی تصمیم به کاری دارم اول باید ببینم کی غذا خوردم و گرسنه م نیست!!!! بخاطر این قضیه که میدونم نمیتونم گرسنگی رو تحمل کنم هیچ رژیمی هم برای لاغری نمیتونم بگیرم(به جان خودم فقط 6 کیلو اضافه وزن دارم فکر نکنید خیلی چاقم)
    البته اینم بگم کلا غذام کمه و اشتهایی هم به غذا خوردن ندارم و همیشه از روی اجبار خودمو ملزم به غذا خوردن میکنم
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حس افسردگی هنگام گرسنگی

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    من یه مشکل خیلی خنده دار و در عین حال جدی دارم
    خیلی وقتا احساس گرسنگی نمیکنم اگه صبح تا شب چیزی نخورم اصلا حس گرسنگی ندارم ولی از روی حس افسردگی میفهمم گرسنمه
    نمیدونم چرا اینجوری هستم و علتش چیه
    اگه برنامه غذاییم جابه جا بشه اونوقت دیگه واویلا الکی الکی گریه م میگیره
    مثلا چند روز پیش ساعت 4 بعد از ظهر بود و من هنوز نهارنخورده بودم(همیشه ساعت 3 نهارمیخورم) تو اتوبوس بودم و با صدای رادیوی اتوبوس که داشت موسیقی سنتی پخش میکرد واکنش نشون دادم و شروع کردم به گریه کردن درصورتی که هیچ مسله و مشکلی هم قبلش نداشتم که بگم ناراحت بودم یا زمینه ش رو داشتم
    حتی تو تصمیم گیری هام هم اثر داره و وقتی تصمیم به کاری دارم اول باید ببینم کی غذا خوردم و گرسنه م نیست!!!! بخاطر این قضیه که میدونم نمیتونم گرسنگی رو تحمل کنم هیچ رژیمی هم برای لاغری نمیتونم بگیرم(به جان خودم فقط 6 کیلو اضافه وزن دارم فکر نکنید خیلی چاقم)
    البته اینم بگم کلا غذام کمه و اشتهایی هم به غذا خوردن ندارم و همیشه از روی اجبار خودمو ملزم به غذا خوردن میکنم

گرسنگی روی هورمونهای شما اثرگذاره و میتونه در فرد ایجاد حساس بودن

و یا گاهی در افراد ایجاد پرخاشگری و ناسازگاری هم بکنه

این حس از کودکی در ما وجود داره که در موقع گرسنگی شروع به گریه میکردیم و به نوعی این مکانیسم برای شما هم تکرار شده

البته در بعد دوم اینه که گرسنگی شما تاثیری نداشته و آهنگ رادیو غم انگیز بوده و شمارو به یاد مشکلاتتون انداخته

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

اگر رژيم غذايي، احتياجات شخص به مواد مغذي را برآورده نکند، مي تواند باعث افسردگي شود.

ثابت شده است، غذاهايي که تريپتوفان کمي دارند، افسردگي را به دنبال خواهند داشت.

تريپتوفان، يک اسيد آمينه مي باشد که در غذاهايي پروتئيني يافت مي شود. پروتئين در غذاهايي از قبيل: گوشت، مرغ، ماهي، تخم مرغ ، پنير، ماست و شير وجود دارد.

رژيم غذايي که حاوي مقدار کمي اسيد هاي چرب غير اشباع باشد، موجب افسردگي مي گردد.

به طور خلاصه، رژيم غذايي که به مقدار کافي ويتامين، عناصر معدني ، اسيدهاي آمينه و اسيدهاي چرب نداشته باشد، موجب افسردگي مي گردد.

ويتامين هاي گروه B

ويتامين هاي گروه B براي سلامتي روان و روح بسيار مفيد مي باشند. آن ها در بدن ذخيره نمي شوند، پس مقدار آن ها بستگي به رژيم غذايي دارد.

ويتامين هاي گروه B با تصفيه کردن کربوهيدرات ها (مثل جدا کردن سبوس از غلاتي چون گندم، برنج و ...)،

کشيدن سيگار ، مصرف کافئين(مثل قهوه) و نوشيدن الکل، تخريب شده و از بين مي روند.

کمبود ويتامين هاي گروه B ،مخصوصا ويتامين هاي B1, B2, B3, B6, B9 مي تواند باعث افسردگي گردد.

مهم ترين منابع غذايي ويتامين هاي گروه B ه طور کلي: مخمر(ماءالشعير)، جوانه گندم و جو، غلات و نان سبوس دار ، جگر و گوشت ها هستند.

ويتامين 1B (تيامين): مغز به کمک اين ويتامين کربوهيدرات ها را مي سوزاند و به عنوان سوخت و انرژي به کار مي برد.

کمبود اين ويتامين موجب کاهش وزن، بيماري هاي معده اي، کم خوابي و در آخر موجب افسردگي مي گردد.

ويتامين 3B (اسيد نيکوتنيک): پلاگر يکي ازمهم ترين علائم کمبود اين ويتامين مي باشد.

از ديگر علائم کمبود آن مي توان خستگي، عصبانيت، آشفتگي و کُندي در اعمال بدني و رواني را نام برد.

ويتامين 5B (اسيد پانتوتنيک): علائم کمبود اين ويتامين، عبارت است از:

گرسنگي، استرس و افسردگي. اين ويتامين براي درست عمل کردن هورمون ها و تهيه اسيدهاي آمينه نقش اساسي را بر عهده دارد.

ويتامين 6B (پيرودوکسين): علامت هاي کمبود اين ويتامين بسيار محدود مي باشد.

در الکليسم ها، بيماران کليوي و خانم هايي که داروهاي ضد بارداري مصرف مي کنند، علائم کمبود ظاهر مي شود.

ويتامين 12B : علائم کمبود اين ويتامين شامل:

کم خوني ، شخصيت دوگانه، سوءظن شديد، هذيان گويي، زود رنجي، توهم، پريشاني، کاهش اشتها ، سرگيجه، ضعف، کمبود تنفس و اسهال است. منابع ويتامين 12B عبارت است از ماهي، گوشت، مرغ و لبنيات.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد