نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نمی دونم چی کار کنم

1403
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44395
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نمی دونم چی کار کنم

راستش نمی دونم از کجا شروع کنم من از چند ماه پیش از زندگی خسته شدم نمی دونم چرا قبلا زیاد شدید نبود ولی باعث شده بود که یه بار خودکشی کنم از همه چی خسته شده بودم از خانوادم و حرفاشون از دوستام از خودم از زندگی بعد از این که خودکشی نا موفق کردم دیگه به فکرش نیفتادم اون موقع هم فقط داشتم به خاطر یه نفر زندگی می کردم ادم مذهبی ام اما دیگه انگار برام مهم نبود برم جهنم یا نه می گفتم تو که آخرش می ری حالا چه فرقی می کنه خلاصه دست به خودکشی زدم چند ماه به خاطر اون یه نفر حالم خیلی خوب بود امید به زندگی داشتم اما الان تقریبا دو یا سه هفته ست که حتی اون شخص هم برام ارزشی نداره و باعث نمی شه بخوام توی این دنیا بمونم تصمیم دارم خودکشی کنم اما جرات ندارم دیگه هیچ انگیزه ای ندارم هیچ هدفی ندارم من اهداف زیادی داشتم اما همه شون ناپدید شدن با خودم می گم خیلی بی ارزشی برام مهم نیست بعد از من چه اتفاقی برای دیگران بیفته چون بالاخره فراموش می شه برام مهم نیست بزن جهنم حتی بزن مهم نیست که دیگه توی این دنیا نمانم لذت ها رو نچشم فقط می دونم خیلی خسته ام دو سه ماه بود نمی تونستم گریه کنم حرفم رو به هیچ کس نمی زنم و این اولین باره نمی دونم خاصه ی سنمه یا نه اما دارم برنامه می چینم که خودکشی کنم زودتر و اینم هست که آدم های اطرافم نمی دونن هیچی از اینا من خیلی رو حرف ها حساس شدم و حتی اگه کسی چیزی بگه ولی با منم نباشه بهم برمی خوره یا شده به خاطر حرف یه نفر تا چند ساعت نمی تونم کار بکنم و به حرف اون فکر می کنم نیم دونم چم شده واقعا فقط می دونم بریدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نمی دونم چی کار کنم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و رنج و عذابی که تجربه می کنید کالا قابل درک است.
    باید احساس ناکامی و درد و ناامیدی زیادی را تجربه کرده باشید که اقدام به خودکشی کرده اید و اکنون هم هننوز به آن فکر می کنید.
    اما دوست عزیز در نظر داشته باشید که مسئله ای که شما اکنون درگیر آن هستید یعنی نا امیدی و افکار خودشکی و غم و عدم لذت و خلق پایین که باعث مختل شدن زندگی تان شده است، یک مسئله و اختلال شناخته شده در روانشناسی است که سال ها روی آن کار و مطالعه شده است و شیوه های درمانی و کمک به افرادی چون شما از سال ها پیش توسط متخصصان به وجود آمده و خیلی از افراد سالانه در سرتاسر جهان درگیر مسئله مشابه شما شده اند و با دریافت کمک حرفه ای توانسته اند بهبودی به دست آورند و به زندگی عادی شان بازگردند.
    بنابراین درست مانند وقتی که ما بیماری جسمانی پیدا می کنیم و پیش پزشک می رویم و هیچ گاه زخم ایجاد شده در اثر تصادف و یا حادثه را به حال خودش رها نمی کنیم تا از درد و خودن ریزی بی حال شویم و این مسئله را لاعلاج نمی دانیم و کمک می گیریم، در این زمینه هم شما باید مداخلات درمانی لازم را دریافت کنید.
    البته به سن و سالتان اشاره ای نکردید و اینکه از چند ماه پیش تا کنون چه اتفاقی رخ داده است که شما این گونه از زندگی تان نا امید شده اید و تا کنون برای بهبود خودتان و رسیدن به خواسته ها و شرایط و زندگی دل خواهتان چه اقداماتی انجام داده اید و اگر بیشتر در این زمینه توضیح می دادید بهتر می توانستید راهنمایی دریافت کنید.
    اما شما اکنون احساس ناکامی و خشم زیادی را تجربه می کنید که نیاز به انجام بررسی ها و ارزیابی های بیشتر و دقیق تری وجود دارد.
    احساس ناکامی زمانی ایجاد می شود که ما خواسته ها و انتظار هایی داریم که به آن ها نمی رسیم و گاهی دلیل این نرسیدن این است که خواسته های ما دست یافتنی یا واقع بینان و یا تحت اراده و کنترل ما نیستند.
    یا این که ما مسیر درست و موثر را هنوز نیافته ایم و اگر به جای خود مشکل بر روی چگونگی حل یا مدیریت آن مسئله یا مشکل تمرکز کنیم سیستم خلاق ذهن ما پیشنهادات دیگری هم به جز اقدام به خودکشی به ما خواهد داد.
    بنابراین به شما توصیه می شود حتما برای دریافت درمان در این زمینه و برای اینکه از یک متخصص در این مسیر کمک بگیرید، به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید، فردی که دارای علم مطالعه رفتار است و می تواند به شما کمک کند تا دوباره خودتان را پیدا کنید و در مسیر اهداف و خواسته ها و زندگی دلخواهتان اقدامات موثرتری انجام دهید.

3. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43880
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شما باید سعی کنی به به خودت انگیزه بدی برای خود هدفی رو تعیین کنی و برنامه داشته باشی برات و هر وقت بین مسیر خسته شدی جملات انگیزشی رو بخونی که میتونه بهت انگیزه برای حرکت پر قدرت تر از گذشته رو بده
    ویرایش توسط حمید اسماعیلی : 06-17-2020 در ساعت 05:16 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    این علایمی که شما بیان می کنید نشان از افسردگی می باشد که می تواند در روابط فرد و افکار و احساسات و شرایط خلقی تاثیر زیادی داشته باشد و نیاز است که شما در این مسیر برای بهبود شرایط روحیتان به روانشناس مراجعه کنید تا پروسه درمانی شما اجرا شود .
    دقت کنید که خودکشی راحل محسوب نمی شود و اگر از این طریق نیز بخواهد توجه کسب کنید تنها امکان آسیب به خودتان را افزایش می دهید و این مسیر می تواند مشکلاتی بیشتری را برای شما ایجاد کند .
    بهتر است سعی کنید پروسه درمانی خودتان را طی کنید تا بتوانید در شرایط روحی مناسب تر در مورد روابط خود تصمیم گیری کنید و با تعامل موثر مشکلات و هدف روابط را بررسی کنید.
    معمولا در افراد افسرده علائمی مانند آشفتگی، بی‌قراری و خشونت دیده می‌شود». عصبانیت عاملی برای ماندگاری افسردگی است.
    خودانتقادی، تفکر نقادانه‌ی فرد در مورد رفتار خودش است و می تواند به افراد کمک کتد تا مسیر بهتری را تجربه کنند و به وسیله‌ی این تفکر، می‌توانیم نقطه ضعف‌های‌مان را بشناسیم و از اشتباهات‌مان درس بگیریم. اما جنبه‌ی مخرب خودانتقادی زمانی بروز می‌کند که فرد با یادآوری مداوم اشتباهات، طوفانی در ذهن خود به وجود می‌آورد و در نهایت با ایجاد احساس گناه، عزت‌نفس را در خود از بین می‌برد. یکی از شاخصه‌های قوی در تشخیص افسردگی، خودانتقادی شدید است.
    افراد افسرده علاقه‌ی خود را نسبت به چیزهایی که قبلا از آنها لذت می‌بردند از دست می‌دهند. کارهایی از قبیل تماشای فیلم، ورزش کردن و بودن در جمع دوستان، درس خواند، بازی و.. که در شما نیز کاهش به میل جنسی و یا کاهش علاقه به فرد مورد نظرتان و..وجود دارد
    ناامیدی در افراد افسرده آنان را از درمان بیماری خود باز می‌دارد. افراد افسرده‌ای که اقدام به خودکشی می‌کنند، معمولا کسانی هستند که به دلیل شدت ناامیدی، به درمان و بهبودی خود امیدی ندارند و در حالت خفیف تر افکار مرگ را تجربه می کنند.
    گویی بدن افراد افسرده، تحت فشار زیادی قرار دارد. این حالت با ایجاد التهاب همراه است و این التهاب در ایجاد خستگی نقش دارد.» افرادی که از افسردگی رنج می‌برند علائمی مانند خستگی، تنبلی و ضعف جسمانی دارند، در خواب این افراد بی‌نظمی مشاهده می‌شود و این بی‌نظمی خستگی را تشدید می‌کند. در این افراد خستگی به صورت لکنت زبان، بی‌حالی و حرکات آهسته‌ی بدن دیده می‌شود و همچنین تغییراتی در خواب و تغذیه نیز مشاهده می شود به صورت افزایش و یا کاهش.
    گاهی حتی دردهای جسمانی نیز باعث شکایت های فرد می شود همانطور که مشاهده می کنید علایم بیان شده در شما نیز مشاهده می شود که با طی کردن جلسات درمان می اوانید شرایط بهتری را تجربه کنید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد