نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: استرس

760
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

استرس

سلام من همون کاربر blue horse هستم میخواستم بگم اگه از الان شروع کنم دوباره بخونم میتونم موفق شم من زیاد اعتماد به نفس ندارم و خودباوری ندارم واسه این چیکار کنم یه فیلمی هست که من مرتبا اونو نگاه میکنم همونطور که من تو تاپیک وسواس مطالعه هم گفتم من دوست دارم همش تلویزیون ببینم و کامپیوتر باشم دوست دارم تنها خوش بگذونم به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه لطفا به سوال هایی که تو وسواس مطالعه نوشتم جواب بدین مدیر کل ومشاور

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : استرس

سلام تورو خدا جواب بدین فوری هست

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط redrabbit نمایش پست ها
    سلام من همون کاربر blue horse هستم میخواستم بگم اگه از الان شروع کنم دوباره بخونم میتونم موفق شم من زیاد اعتماد به نفس ندارم و خودباوری ندارم واسه این چیکار کنم یه فیلمی هست که من مرتبا اونو نگاه میکنم همونطور که من تو تاپیک وسواس مطالعه هم گفتم من دوست دارم همش تلویزیون ببینم و کامپیوتر باشم دوست دارم تنها خوش بگذونم به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه لطفا به سوال هایی که تو وسواس مطالعه نوشتم جواب بدین مدیر کل ومشاور
    سلام تورو خدا جواب بدین فوری هست

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

یه مثل هست که میگه ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه هست
    واین مثل با سوال شما صادق هستش
    واینو بدونید هر موقع که شروع کنی به درس خوندن موفق میشی

علت اینکه چرا تلویزیون و کامپیوتر دوستداری با توجه به این که چند سالتونه میتونه دلایل متفاوتی داشته باشه
    یکی از دلایل اصلی والبته کلی میتونه به خاطر کم بود تفریح باشه
    درواقع شما وقتی احساس خلاء در تفریح و نشاط ناشی از این مهم دارین خواسته یا نا خواسته به سمت تلویزیون و.. تمایل پیدا میکنی
    آیا برنامه ریزی مناسب روزانه که تفریح مناسب توش رعایت شده باشه دارین یا نه ؟

يكي از دلايل بروز وسواس مطالعه به این علته شخص، مطالب مطالعه شده را در ذهن خودش سازماندهي نكرده بنابر این نمیتونه ميزان تسلط خودش رو بر محتواي درسي محک بزنه و احساس میکنه هرچی خونده بلد نشده در چنین موقعیتی دچار هراس میشه . و در نهایت کوچک ترین صدا یا تحرکی رو از سایرین علت عدم توجه و تمرکز خودش میبینه و احساس میکنه که دچار وسواس شده
    درحالی که واقعا دچار وسواس نیست

به نظرم روی فراگیری راهکارهای مطالعه و درس خوندن صحیح مانور بدین مشکلتون حل میشه🌻

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

ممنونم ازتون

5. کاربران زیر از redrabbit بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

راستش من برای کنکور سال پیش برنامه ام جوری بود که برای خودم نبود یا واسه دبیرستان خونواده ام هر کاری میکردن منم همون کارو میکردم و میکنم مثلا یه فیلم میده منم میبینم و اینکه کلا از بچگی دوست داشتم ذهنم مشغول باشه تا استراحت بعد یه سوال به نظرتون ساعتی درس بخونم یا مبحثی

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

راستش من برای کنکور سال پیش برنامه ام جوری بود که برای خودم نبود یا واسه دبیرستان خونواده ام هر کاری میکردن منم همون کارو میکردم و میکنم مثلا یه فیلم میده منم میبینم و اینکه کلا از بچگی دوست داشتم ذهنم مشغول باشه تا استراحت بعد یه سوال به نظرتون ساعتی درس بخونم یا مبحثی

آهان یعنی شما کلا با برنامه ای که خانواده پیش میبرن هماهنگ هستی و همراه اونا فیلم و سریال و..میبیند و کلا برنامه شما برنامه خانوادگیه تا برنامه فردی !
    باید بگم این روند برای شما اشتباه بوده واگر این روش رو ادانه بدین برای شما ضرر آفرین خواهد بود چون خانواده مطابق با آداب خودشون و شغل و فعالیت هایی که روز بعد قراره داشته باشن میتونن تا ساعت یک شب تلویزیون تما شا کنند اما شما نه

در مورد اینکه شما به چه صورت درس بخونید با توجه به اینکه کدوم یک از گزینه هایی که مطرح کردین براتون مطلوب تره همون رو انتخاب کنید
    به نظرم ساعتی درس خوندن به خاطر اینکه یه تایم مشخص مد نظر شماست و خودتون رو ملزم میدونید که توی اون ساعت مشخص حد اقل هفتاد درصد میزانی که خوندین رو بلد شده باشین براتون استرس زا هست واگر یک مبحث خاص از فلان درس رو مد نظر بگیری وبگی من این مبحث رو میخونم تا حدی که بتونم توش عملکرد مطلوب داشته باشم بهتره ( البته این نظر شخص منه و شما با هر کدوم از روش ها که براتون آسون تره پیگیر باشین )
    ویرایش توسط Saltanat : 03-26-2020 در ساعت 10:55 PM

8. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

آخه میدونین
    یه من یه جوریم که اگه بخوام یه کاری بکنم باید همه محیط رو واسم مناسب کنم مثلا من نمیتونم این روزا که همه به خاطر بیماری تو خونه ان زود بخوابم چون بابام دیر وقت می‌خوابه یا اینا همش بخونی خواهشاً کمک کنین راستی نمی‌دونیم چرا مشاور و مدیر کل جوابمو نمی‌دم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

آخه میدونین
    یه من یه جوریم که اگه بخوام یه کاری بکنم باید همه محیط رو واسم مناسب کنم مثلا من نمیتونم این روزا که همه به خاطر بیماری تو خونه ان زود بخوابم چون بابام دیر وقت می‌خوابه یا اینا همش بخونی خواهشاً کمک کنین راستی نمی‌دونیم چرا مشاور و مدیر کل جوابمو نمی‌دم
    سرکار دهقان و مشاور ادیتور هر موقع که متوجه بشن تاپیک جدیده و توش شرکت نکردن میان و بهت مشاوره میدن

دوست گرامی بیشتر از این کمک کردن به شما مقدور نیست چون ما فقط میتونیم راهکارهارو براتون شرح بدیم و اینکه چطور میتونید درس بخونید امااین خود شمایین که باید تلاش کنید

منظور شما از اینکه میگین درحال حاضر نمیتونید زود بخوابین چون پدر شما بیداره دقیقا چیه ؟
    پدرتون صدای tv رو زیاد میکنه یا اینکه خودتون نمیتونید بخوابین و قتی بقیه بیدارن ؟
    اگر به خاطر شرایط محیط اطراف نمیتونی ( سر و صدا و....) بهشون گوش زد کن تا مراعات شده تر رفتار کنند
    به هر حال ممکنه این حالت شما به خاطر عدم استقلال کافی شما باشه یعنی هنوز به خانواده و برنامه اونا وابسته ای در حالی که باید مستقل باشی و برنامه منحصر به خودت رو داشته باشی تا بتونی موفق بشی
    از طرفی اگر درحال حاضر نمیتونی یه دفعه همه چیز رو کنترل کنی و
    برات سخته میتونی برای درس خوندن به کتاب خونه بری چون اونجا فارغ از هر صدا و مواردیه که حواس شما پرت بشه

11. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

نه احساس میکنم خسته ام احساس میکنم می‌خوام زندگیم به فنا بره بیشتر به بقیه فکر میکنم تا خودم و اینکه انتظار دارم همه همه ی گاراشونو بزارن کنار تا من درس بخونم واسه تلویزیونم چونیه فیلمی که من دوسش دارم و نگاه میکنم اونجوریم یا اینکه بعضی وقت ها دلم نمیخواد اون موقع بخوابم دیگه مثل قبل حال درسو ندارم چون روش هام اشتباه بوده نمی‌دونم چی به چیه خواهشاً یه چیزی بگین من مثل قبل علاقه پیدا کنم

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نه احساس میکنم خسته ام احساس میکنم می‌خوام زندگیم به فنا بره بیشتر به بقیه فکر میکنم تا خودم و اینکه انتظار دارم همه همه ی گاراشونو بزارن کنار تا من درس بخونم واسه تلویزیونم چونیه فیلمی که من دوسش دارم و نگاه میکنم اونجوریم یا اینکه بعضی وقت ها دلم نمیخواد اون موقع بخوابم دیگه مثل قبل حال درسو ندارم چون روش هام اشتباه بوده نمی‌دونم چی به چیه خواهشاً یه چیزی بگین من مثل قبل علاقه پیدا کنم

درمورد اینکه فضای مطلوب محیا کنی تا بتونی تو شرایط فارغ از سر و صدا و قرار دادن دیگران در کانون توجه به درس هاتون برسین نظرم اینه که باید برین به کتاب خونه

دوست عزیز ما با حرف زدن نمیتونیم در شما ایجاد انگیزه کنیم چون انگیزه یک میل و رغبت درونیه که باید از ناحیه شما تراوش بشه
    شما میتونید با فکر کردن به اینکه در آینده چه شغلی داشته باشین و اینکه چقدر میخواین موفق باشین برای خودتون ایجاد انگیزه کنید

14. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)