نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: حساسیت

697
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

حساسیت

سلام من چکار کنم حساسیتم کم بشه مثلا امروز وقتی بابام آهنگ اذربایجانی گذاشت و من گه داشتم درس میخوندم حواسم پرت شد کلا زور عصبی میشم و خیلی حساس داشتم اینم بگم چون قبلا زیاد تو جمع خونواده زیاد نبودم و این خودم مقصر بودم و راجع به بقیه افکار منفی داشتم چکار میتونم بکنم زیادی حساسم رو صداهای اطراف یعنی اینطور بگم که حتی اگه تلویزیون صداش کم کم باشه دوباره حساسیت دارم بهش نميدونم چکار کنم اگه این حساسیتم بره خیلی خوب میشه حتی به فیلم هم حساسم راستش به موفقیت گه به دست آوردم آینه که الان قدر زندگیمو بیشتر میدانم و کمتر عصبانی ميشم اما برای حساسیتم چه کنم گه روزگار منو و خونوادمو سیاه کرده ممنون میشم زود جواب بدین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : حساسیت

سلام به شما دوست عزیز
    اگر میزان حساسیت شما به صدا های اطرافتان زیاد می باشد ممکن است پر شنوایی یا صدا بیزاری را تجربه کنید که از به وجود آمدن یک مشکل در مرکز پردازش و درک صدا در مغز نشئت می گیرد و ممکن است منجر به درد و ناراحتی نیز بشود.
    افرادی که دچار پر شنوایی هستند تحمل شنیدن صدایی که برای دیگران بلند نیست را ندارند ، به عنوان مثال صدای باز بودن شیر آب ،صدای ماشین وقتی سوار آن هستند،راه رفتن بر روی برگ ها ،ماشین ظرف شویی، فن یخچال،ورق زدن کتاب . اگرچه همه ی صداها ممکن است بلند دریافت شود اما صداهایی که فرکانس بالاتری دارند برای این افراد رنج آورتر است.
    کیفیت زندگی برای افرادی که پر شنوایی دارند می تواند تا حد زیادی مخاطره آمیز باشد. برای افرادی که عدم تحمل شدیدی نسبت به صدا دارند بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن است که بتوانند در محیطی که پر از سر و صدای روزانه است کار کنند.پر شنوایی می تواند منجر به انزوای اجتماعی ، فونوفوبیا (ترس از صداهای طبیعی) و افسردگی شود.
    دلایل شایع پر شنوایی عبارتند از :
    آسیب به سر
    آسیب به گوش از سموم یا داروها
    بیماری لایم
    عفونت های ویروسی شامل گوش داخلی یا عصب صورت (فلج صورت)
    سندرم مفصل فکی گیجگاهی
    انواع حالت های عصبی وجود دارد که می تواند مرتبط با پر شنوایی باشد.
    این حالت ها عبارتند از:
    اختلال استرس بعد از سانحه
    سندرم خستگی مزمن
    بیماری تای-ساکس (یک اختلال ارثی نادر است که سلول های عصبی را در مغز و نخاع از بین می برد)
    برخی از انواع صرع
    وابستگی به والیوم
    افسردگی
    میگرن
    همانطور که مشاهده می کنید شرایط روحی و جسمی هردو می تواند در ایجاد این مشکلات شنوایی نقش داشته باشد در این مسیر بهتر است به صورت حضوری به متخصص گوش و همچنین روان درمانگر مراجعه داشته باشید تا همه عوامل برسی شود و بتوانیم در این مسیر به شما جهت بهبود این شرایط کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685741

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

مشاور ادیتور لطفا شما هم راهنمایی کنین ممنون میشم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام من فقط به صدای تلویزیون و اهنگ زیادی حساسیت دارم نمی‌دونم دلیلش چیه چون آهنگ دیر از ذهنم میرسه و اینکه الان بازم تو خونه مراعات میکنن اما موقع فیلم دیدن که یکم زیاد میکنم یعنی صدا واسه اونا رو حد متوسطه ولی واسه من زیاده یه راه حل بدین من به صداهایی که شما اشاره کردین حساس نیستم یعنی قرار باشه صدای آهنگ یا تلویزیون زیاد باشه من دوست از اون محیط دور باشم و اون محیط اعصاب خورد کنه یه بار شب همه فیلم نگاه میکردم صدا بالا بود ولی من رفتم حیاط چون اونجا معمولا ساکته خونمون حیاطش بزرگه و یکی هم اینکه عادت دارم هر چی رو تجربه کنم و به کسی گوش نمی‌دم چیکاررررر کنم خواهشاً کمک کنین تو رو خدا زود جواب بدین

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

تو رو خدا جوابمو بدین

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز همانطو که اشاره کردم تا زمانی که معنای این صداها برای شما مشخص نشود و از نظر شنوایی نیز بررسی کامل صورت نگیرد نمی توان نظری را بیان کرد و بدون بررسی متخصص گوش و همچنین روانشناس به صورت حضوری نظری را بیان کردن کمکی به شما نمی کند پس بهتر است مسیر درمانی که برای شما بیان شد را طی کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)