نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خودکشی

2833
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47523
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خودکشی

سلام دوستان من بعد از یک حادثه ای دچارآسیب مغزی شدید شدم.البته بخش حرکتی مغزم آسیب ندید اما دچار مشکلات شدید در توجه و حافظه و به طور کلی مشکلات شناختی شدم.خواهش میکنم قضاوت نکنید که پس چرا می تونم این متن رو تایپ کنم ،تاکید میکنم دچار مشکلات توجهی و هوشی و حافظه شدم ضمن اینکه بگم حافظه انواع مختلفی داره. با توجه به اینکه قبل از این حادثه دارای سلامت مغزی خیلی خوب و با هوش بالا و به طور کلی از جهت شناختی در سطح خیلی بالایی بودم و اینکه تحصیلات آکادمیک دارم و خلاصه اینکه قبل از این حادثه دارای ظرفیت مغزی و هوشی بالایی بودم بالاتر از افراد معمولی.بعد ازاین حادثه ادامه تحصیل و برنامه های کاری و همه چی به هم خورد و همه چی رو گذاشتم کنار یعنی نمی تونم دیگه مثل قبل عملکرد داشته باشم وزندگی با این مغز آسیب دیده بسیار برایم مشکل و غیر قابل تحمل شده.چند ماه است که این اتفاق افتاده و تو این مدت خیلی فکر کردم و سرچ کردم که آیا می تونم ادامه بدم یا نه؟ و توی تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که هر ارگان بدن بعد ازآسیب حتی آسیب های شدید قابل ترمیم هست اما سلولهای مغزی خیر .سلولهای مغزی بعد از آسیب دیگه ترمیم نمی شوند این هم علم میگه تا امروز. حتی اگه سرطان داشتم ایمان قوی داشتم که خوب میشم اما درمورد آسیب مغزی چون علم میگه و تحقیق کردم ترمیم نمیشه.تو این مدت خیلی فکر کردم و تصمیم به خودکشی گرفتم وتو اینترنت در مورد راهای خودکشی سرچ کردم .یکی از راهها که کمتر گفته شده بود و تو خبر خوندم رو انتخاب کردم اما مطمین نیستم که آیا با اون روش حتما می میرم یا خیر،چون میخوام یه راهی باشه که صد در صد بکشه و اگه نکشه همین جوری مغزم آسیب دیده ،اون موقع دیگه فلج و.... میشم.میخوام باهاتون در مورد اون روش مشورت کنم، فقط چیزی که اذیتم میکنه ،میترسم با گفتن راه خودکشی که تو ذهنم هست به بقیه افرادی که قصد خودکشی دارند ایده بدم و برن اینکارو انجام بدن چون این روش که تو ذهنمه خیلی راحت و آسونه .اول خواستم بپرسم که ایا میشه این پست رو بعدا حذف کرد یا خیر؟ تا بتونم با خیال راحت ازتون روشم رو بپرسم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46138
    تشکـر
    10
    تشکر شده 35 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : خودکشی

به نام خدا

سلام
    بهتون پیشنهاد میکنم خانم که دست از این کار بردارید...از این فکر بیاید بیرون...شما فوق العاده تر از چیزی هستین که حتی بتونید فکرشو بکنید
    درست توضیح ندادین که مشکلتون چیه...خواهش میکنم مشکلی که براتون پیش اومده رو بگید تا بهتر یتونیم کمک کنیم..اسمش منظورمه
    حتما حتما حتما به یه روانشناس مجرب مراجعه کنید و مشکلتون رو بگید
    ایشون حتما راهکار های مختلف رو در اختیارتون قرار میدن
    تست های مختلف روانشناسی و آی کیو رو میتونید انجام بدید تا ببینید توی کدوم بخش ها هنوز میتونید مثل قبل بشید ، حتی اگه هنوز نیستید میتونید با پیشرفت و تلاش به مرحله قبل برسید
    خانم مطمئن باشید که امکان نداره که مشکلی برامون پیش بیاد و طاقتش رو نداشته باشیم
    درسته شاید احتمال این هم باشه که نتونید مثل قبل بشید ولی این به معنی پوچی نیست
    چند وقت پیش یه فیلم انگیزشی میدیدم توی یوتیوب راجب کسی که میگفت چندین سال تلاش کردم تا وارد لیگ حرفه ای راگبی بشم
    فقط یه مسابقه فاصله داشتم و بعد از اون میتونستم عضو یه تیم بشم اما توی همون مسابقه یه ضربه بد بهم زدن و بعد که به خودم اومدم دیدم دکترا دستم رو قطع کردن
    خب اون فرد میتونست بگه خب دستم که دیگه هر کاری هم بکنم بر نمیگرده پس دیگه تمام
    ولی اون بعدش هم سخنران انگیزشی شد و هم به عنوان کادر یک تیم راگبی (فکر کنم مربی) مشغول به کاره
    امید و توکلتون به خدا باشه...هرگز نا امید نشید

امیدوارم همیشه موفق باشید

یا علی
    خداحافظ

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    تشکر شده 24 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    3

پس اون یکی دنیا چی میشه .زندگی پس از مرگ

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1 نمایش پست ها
    سلام دوستان من بعد از یک حادثه ای دچارآسیب مغزی شدید شدم.البته بخش حرکتی مغزم آسیب ندید اما دچار مشکلات شدید در توجه و حافظه و به طور کلی مشکلات شناختی شدم.خواهش میکنم قضاوت نکنید که پس چرا می تونم این متن رو تایپ کنم ،تاکید میکنم دچار مشکلات توجهی و هوشی و حافظه شدم ضمن اینکه بگم حافظه انواع مختلفی داره. با توجه به اینکه قبل از این حادثه دارای سلامت مغزی خیلی خوب و با هوش بالا و به طور کلی از جهت شناختی در سطح خیلی بالایی بودم و اینکه تحصیلات آکادمیک دارم و خلاصه اینکه قبل از این حادثه دارای ظرفیت مغزی و هوشی بالایی بودم بالاتر از افراد معمولی.بعد ازاین حادثه ادامه تحصیل و برنامه های کاری و همه چی به هم خورد و همه چی رو گذاشتم کنار یعنی نمی تونم دیگه مثل قبل عملکرد داشته باشم وزندگی با این مغز آسیب دیده بسیار برایم مشکل و غیر قابل تحمل شده.چند ماه است که این اتفاق افتاده و تو این مدت خیلی فکر کردم و سرچ کردم که آیا می تونم ادامه بدم یا نه؟ و توی تحقیقاتم به این نتیجه رسیدم که هر ارگان بدن بعد ازآسیب حتی آسیب های شدید قابل ترمیم هست اما سلولهای مغزی خیر .سلولهای مغزی بعد از آسیب دیگه ترمیم نمی شوند این هم علم میگه تا امروز. حتی اگه سرطان داشتم ایمان قوی داشتم که خوب میشم اما درمورد آسیب مغزی چون علم میگه و تحقیق کردم ترمیم نمیشه.تو این مدت خیلی فکر کردم و تصمیم به خودکشی گرفتم وتو اینترنت در مورد راهای خودکشی سرچ کردم .یکی از راهها که کمتر گفته شده بود و تو خبر خوندم رو انتخاب کردم اما مطمین نیستم که آیا با اون روش حتما می میرم یا خیر،چون میخوام یه راهی باشه که صد در صد بکشه و اگه نکشه همین جوری مغزم آسیب دیده ،اون موقع دیگه فلج و.... میشم.میخوام باهاتون در مورد اون روش مشورت کنم، فقط چیزی که اذیتم میکنه ،میترسم با گفتن راه خودکشی که تو ذهنم هست به بقیه افرادی که قصد خودکشی دارند ایده بدم و برن اینکارو انجام بدن چون این روش که تو ذهنمه خیلی راحت و آسونه .اول خواستم بپرسم که ایا میشه این پست رو بعدا حذف کرد یا خیر؟ تا بتونم با خیال راحت ازتون روشم رو بپرسم.
    درود
    چه راهیست؟
    مارا هم راهنمایی کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد