نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: پوچی

711
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

پوچی

سلام میدونین چه چیزایی طبق میل من نیستن اینکه وقتی یه آدمی دورویی رو میبینم وقتی ناعدالتی‌های رو میبینم دوز و کلک رو میبینم از دیدگاه من هیچ آدم نباید اینقدر بد باشه من زیاد رو رفتار های بقیه حساسم حتی یه سری چیزا اعصابمو بهم میریزه میدونین انگار من تنهایی رو دوست دارم یعنی بیشتر وقتا دوست دارم تنها باشم چون وقتی کنار یقین ممکنه رفتار های بقیه باعث عصبانیم بشه و یه مدت تو ذهنم بمونه به خاطر همون از اکثر آدما دور میمونم و اینکه میبینم خیلی از آدما تو شرایط بد خوشبینن اذیت میشم میدونین برای خیلی چیزهایی که انجام بدم باید دلیل داشته باشم من وقتی وقتمو هدر میدم عذاب وجدان میگیرم به خاطر این چیزها و به خاطر این میخوام بدون اینکه پدر و مادرم نفهمند مشاوره برم به خاطره اینه که به هیچ کس نمیتونم اعتماد کنم الان تو این زمینه بهتر شدم اما من باز میترسم بهشون بگم نمی‌دونم به خاطر چیه و اینکه موقع مشکل پیش اومدنی زود بهم میریزم میخوام همه چیز طبق میل من باشه نمی‌دونم چرا؟ خواهشاً کمکم کنین نمی‌دونم انگار نه خودم رو باور دارم نه دیگران انگار به خودم و توانایی هام شک دارم خواهشاً کمک کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پوچی

با سلام مجدد خدمت شما
    دوست عزیز برای هر کسی پیش می آید که از رفتارهای دیگران آزرده خاطر شود و یا شیوه و روش و رفتارهای دیگران را نپسندد اما مسئله این است که تفاوت های بین فردی به هرحال وجود دارند و نمی توان آنها را حذف کرد.
    واقعیت انکار ناپذیر دیگر این است که هیچ فردی نمی تواند بدون دیگران و به تنهایی به زندگی خودش ادامه دهد و به هر حال همه به یکدیگر نیازمند هستند چه این موضوع خوشایند شما باشد چه نباشد چاره ای جز پذیرش آن ندارید.
    همه انسانها دارای نیازهای اساسی هستند که در کنار یکدیگر می توانند آنها را برآورده کنند و مهمترین آنها هم نیاز به بودن افرادی است که با آنها رابطه خوبی داریم، آنها را دوست بداریم و متقابلا احساس دوست داشته شدن و احساس ارزشمندی در کنارشان دریافت می کنیم و با آنها صمیمیت هیجانی داریم و در کنارشان احساس امنیت می کنیم.
    خیلی متاسفیم اگر شما تا به امروز چنین روابطی را تجربه نکرده اید اما حتما با یافتن سهم و نقش خودتان در روابطه و با انجام دادن درست و صحیح و اصولی سهم خودتان می توانید چنین روابطی را تجربه کنید و آنگاه حتما احساس خوبی را درون رابطه دریافت خواهید کرد.
    همانطور که می دانید هر رابطه ای مانند یک جاده دو طرفه است و هر دو نفر در شکلگیری و پیشبرد و تعیین مسیر آن نقش و سهمی دارند اما چون ما فقط توانایی تغییر و شکل دادن به رفتارهای خودمان را داریم، فقط می توانیم به سهم خودمان تلاش کنیم و در خودمان این آمادگی را به دست آوریم تا بستر مناسب برای ایجاد روابط خوب را داشته باشیم.
    اینجا در نوشته هایتان به چند موردی اشاره کردید که ممکن است همین ها مانع شما برای تحقق این خواسته و این نیازتان باشند.
    محققان سالها پیش طبق پژوهشها و مطالعاتی که بر روی افراد مبتلا به افسردگی و اضطراب انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که برخی افراد باورها و چارچوبها و قواعد ذهنی دارند که مانع آنها برای داشتن یک زندگی لذتبخش می شود و همین امر بستر ابتلا به انواع مسائل و مشکلات روانشناختی را برایشان ایجاد می کند.
    یکسری از این باورها که در همه این افراد مشترک بود، تحت عنوان باورهای غیرمنطقی و یا ناکارآمد شناخته می شوند که به نام محقق این موضوع، یعنی الیس، معروف هستند.
    به این ترتیب سیزده باور مورد شناسایی قرار گرفته اند که احتمالا در ذهن همه افراد کم و بیش وجود دارند اما در افرادی بیشتر و قوی تر است و برای همین مستعد ابتلا به افسردگی و اضطراب هستند و نمی توانند از زندگی شان بهره و لذت ببرند.
    یکی از این باورها همین است که ما فکر می کنیم همه باید رفتار منصفانه و عادلانه ای داشته باشند.
    یا اینکه همه باید ما را دوست بدارند و رفتار خوبی با ما داشته باشند.
    برخی افراد شرور و بد هستند و باید مجازات شوند.
    روزگار باید هرآنچه را که من می خواهم و لازم دارم برایم فراهم کند وگرنه من دچار رنج خواهم شد و نمی توانم از زندگی ام لذت ببرم.
    اگر همه چیز طبق میل و خواسته من پیش نرود بدبخت خواهم شد و این یک فاجعه بزرگ است و انوقت من نمیتوانم از زندگی ام لذت ببرم.
    ناخشنودی و نارشایتی من به خاطر دیگران و عوامل بیرونی هستند نه خود من.
    برای هر مشکلی یک راه حل درست و کامل وجود دارد که من حتما باید آن را پیدا کنم وگرنه فاجعه بار خواهد بود.
    اگر من کاری را نتوانم درست انجام دهم پس یک شکست خورده تمام عیار محسوب می شوم و مایه آبروریزی و شرم هستم.
    این باورها را به صوت کامل می توانید تحت عنوان باورهای ناکارآد الیس جستجو کنید و با ثبت افکار خودتان در مواقعی که خیلی آشفته می شوید، اینگونه باورها را جستجو کنید و ببینید شما چندتا از این باورها را با چه شدتی دارید.
    همچنین خطاهایی هم شناسایی شده اند که تحت عنوان خطای شناختی یا خطای فکری از آنها یاد می شود.
    اینگونه خطاها که باز هم در همه افراد کم و بیش وجود دارند، باعث تحریف واقعیت بیرونی می شوند و در برداشت و تفسیر ما از واقعیت تغییر ایجاد می کنند و باعث می شوند جور دیگری به واقعیتها و رویدادها نگاه کنیم و آنها را دردناک تر و بدتر از آنچه هستند ببینیم و موجب رنجش و احساس ناکامی ما خواهند شد.
    مانند دید تونلی یا تفکر سیاه و سفید که در آن ما یا موقعیت و فردی را کاملا خوب و یا کاملا بد می بینیم و حد وسطی برای آنها قائل نمی شویم.
    یا خطای فاجعه سازی که در آن فرد همواره وقتی مشکلی پیش می آید به بدترین شکل ممکن آن را تفسیر می کند و منفی ترین جنبه آن را می بیند.
    یا نادیده گرفتن جنبه های نثبت که خطای دیگری است که ذهن دچار آن می شود و باعث می شود فرد تجربه ها و دستاوردهای مثبت خودش را به کل ندیده بگیرد ویا آنها را خوار و بی ارزش بشمارد.
    یا تعمیم مبالغه آمیز که به نظر می رسد توصیف شما از آدمها تحت تاثیر همین خطا بود، اینکه از بد بودن یک یا چندین نفر به بد بودن همه برسیم و آن را تعمیم دهیم و از لفظ هرگز یا هیچ و یا همیشه درباره توصیف وقایع استفاده کنیم.
    یا نتیجه گیری شتاب زده که در آن ما قبل از اینکه اتفاقی بیفتد درباره آن پیشگویی منفی می کنیم.
    خطای دیگر برچسب زدن است که ما مثلا اگر یک اشتباه کردیم به خودمان برچسب بد و خطاکار و خرابکار می زنیم.
    همانطور که دیدید خیلی وقتها مسئله اصلی ذهن خود ما است نه آنچه واقعا رخ می هد.
    درباره روابط بین فردی هم شاید تجربه ها ناخوشایندی داشته اید و همین به همراه خطاهای فکری و باورهای ناکارآمد باعث شده شما به کل از روابط انسانی ناامید شوید در حالی که راه آن بررسی و گاهی کسب توانمندی های جدید در این زمینه است که نیاز به خودارزیابی و کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر و تمرین در این زمینه دارد.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43343
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    5

میشه لطفاً یکم از این اطلاعات رو واسم بفرستین ممنون میشم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

منفی بافی و مطالعه شدید اخبار منفی باعث این حالت ها در زندگیتون شده ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)