نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: آرامش نداشتن در خانه

3105
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9426
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آرامش نداشتن در خانه

سلام من دختری 23 ساله هستم . که حدود 5 سال شهر دیگری درس می خواندم و برای اینکه زود درسم را تمام نکنم و بیشتر در آن شهر باشم لیسانس خود را 5 سال طول دادم و اکنون در همان شهر کارشناسی ارشد قبول شدم با اینکه هفته ای یک روز کلاس دارم ولی به خانواده ام گفته ام که هفته ای 4 روز کلاس دارم بودن در خانه ی پدری من را افسرده کرده و واقعا در خانه آرامش ندارم از وقتی پا به خانه میگذارم لحظه شماری میکنم که روز رفتن برسد از پدر و مادرم بدم می آید طوری که اگر حتی یک سال آن ها را نبینم دلم برایشان تنگ نمی شود .از وقتی هفته ای 3 روز خانه هستم عصر ها سر درد های بدی میگرفتم به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و معلوم شد افسردگی خفیف دارم و الان در حال مداوا هستم.چه کار کنم در خانه آرامش داشته باشم ؟
    پدر و مادرم مدام در حال دعوا و قهر هستند نمی توانم این قضیه را تحمل کنم .ازشون واقعا بدم میاد.لطفا من را راهنمایی کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آرامش نداشتن در خانه

دوست عزیز در هر صورتی که فکر کنید پدر و مادر شما هستند

و احترامشون واجب ...

بهتره به جای این همه ناراحتی با مشاور در این مشورت کنید و علاوه بر مشکل خودتون در

مورد خانوده هم صحبت کنید ..شاید بتونید آرامش رو به خانواده برگردونید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

دقیقا مشکل شمارو دختر داییم داشت الانم یه ازدواج راه دور کرده و رفت سر زندگیش ، ولی نظر من اینه تو که الان به این مقطع رسیدی از ساپورت پدر مادرت بوده که به اینجا رسیدی پس انقد به خودت تلقین نکن به لطفایی که در حقت کردن فکرکن این افکار پوچ ایشالا از سرت میاد بیرون

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9426
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من خوبیه اونارو میفهمم ازشون به خاطر خوبیایی که کردن ممنونم ،ولی خوبی باید از هر جنبه باشه نه اینکه جیبتو پر پول کنن ولی محبتی ازشون نبینی ، من از این وضعیت خسته شدم واقعا دلم میخواد دیگه بر نگردم تو این خونه ، به نظرتون اگه برم همون شهر زندگی کنم و درس بخونم و سر کار برم بهتر نیست ؟
    دنبال یه بهانه ام که از این خونه بکنم برم اونجا.... راهنماییم کنید لطفا.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46908
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه پسر ۱۸ ساله هستم و دقیقا همین مشکلو دارم دعوا و قهر همیشگی پدر مادرم واقعا رو مخه من واقعا داخل خونه ارامش ندارم جوری ک وقتی خونه نیستم خیلی خیلی ارامشم بیشتره ولی خب بازم سر و کارم به خونه میوفته و هم به کارم و درسام خیلی ضربه میزنه و فکرمو بهم ریخته ...نمیشه باهاشونم حرف زد ترجیح میدم دور شم و با خودم تنها باشم حداقل ارامش دارم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza1 نمایش پست ها
    من یه پسر ۱۸ ساله هستم و دقیقا همین مشکلو دارم دعوا و قهر همیشگی پدر مادرم واقعا رو مخه من واقعا داخل خونه ارامش ندارم جوری ک وقتی خونه نیستم خیلی خیلی ارامشم بیشتره ولی خب بازم سر و کارم به خونه میوفته و هم به کارم و درسام خیلی ضربه میزنه و فکرمو بهم ریخته ...نمیشه باهاشونم حرف زد ترجیح میدم دور شم و با خودم تنها باشم حداقل ارامش دارم
    سلام. دوست عزیز احساس شما قابل درکه. خانه باید امن ترین مکان دنبا باشه ولی برخی والدین به این موضوع بی توجه هستند و یا صلاحیت لازم ندارند. و تنها چیزی که میتونم به شما راهنمایی بدم برای فرار از این موضوه مواظب باشید در دام اعتیاد یا ازدواج اشتباه نیوفتید چون خیلی مرسومه.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

...

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46997
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بزرگترین صدمه به روحیات افراد توسط رفتار نامناسب والدین مخصوصا در دوران کودکی پیش میاد. اما سوالی وجود داره و اون اینکه «در صورتی که رفتار والدین مناسب نباشه، چگونه میشه روال زندگی رو تنظیم کرد که هم از حمایتهای خانواده استفاده کرد و هم آسیبهای روحی رو کم کرد؟» مثل اینکه فردی که پاش شکسته و آسیب دیده چگونه میتوان از ابزار ورزش استفاده کنه تا بتونه سلامتی دیگر اعضا بدن رو حفظ کرد؟
    بهترین جواب ممکنه این باشه که: برای زندگی خودمون برنامه ای سازنده داشته باشیم که ضمن حفظ حمایت والدین، برنامه هایی داشته باشیم که بدون وابستگی به والدین، مسیر پیشرفت رو طی کنیم.
    برنامه هایی مبتنی بر استعدادها و منابع صمیمی خارج از خانه. مثل دوستان مورد اعتماد، اساتید، همکاران مطمئن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد