نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: آیا من مشکل روانی دارم ؟

7941
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا من مشکل روانی دارم ؟

سلام , من متاسفانه یکسری افکار عجیب میاد به ذهنم و این افکار تاثیر جدی روی بدنم داره
    مثلا یک اتفاقی که هیچوقت برام نیافتاده رو تجسم میکنم و تو ذهنم با اون افراد صحبت میکنم , میخندم , ناراحت میشم , بدنم مور مور میشه از احساسات , خجالت می کشم یا حتی عصبانی هم میشم و یا یهو عرق میریزم و بدنم واکنش نشون میده.
    یعنی یه ماشین میبینم اصلا با راننده اش حرف هم نزدنم و نمیشناسمش و هیچ کنتاکت با هم نداشتیم ولی یهو یه درگیری رو با راننده تو رانندگی تصور می کنم و عصبانی میشن حرص می خورم ...
    یا مثلا اسم یک شرکت میاد با خودم تجسم میکنم دارم اونجا با بچه هاشون صحبت می کنم و یکسری شوخی میکنم باهاشون و میخندم پیش خودم , در صورتیکه اصلا نه اون شرکت رفتم تابحال یا بچه هاشون رو دیدم و میدونم اونجا چجور محیطی هستش ...
    نمیدونم بگم قدرت تجسم بالایی دارم یا بخاطر مشکل افسردگی و استرس هایی که دارم اینجوری هستم.
    حقیقتا من از استرس هم رنج می برم و بعضی مواقع دارو آرامبخش می خورم و اینکه وسواس فکری هم تو خانواده ما کلا داریم همه مون
    به هیچ مخدر یا دود و الکل هم اعتیاد ندارم و کلا تو عمرم مصرف نکردم
    ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : آیا من مشکل روانی دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin98 نمایش پست ها
    سلام , من متاسفانه یکسری افکار عجیب میاد به ذهنم و این افکار تاثیر جدی روی بدنم داره
    مثلا یک اتفاقی که هیچوقت برام نیافتاده رو تجسم میکنم و تو ذهنم با اون افراد صحبت میکنم , میخندم , ناراحت میشم , بدنم مور مور میشه از احساسات , خجالت می کشم یا حتی عصبانی هم میشم و یا یهو عرق میریزم و بدنم واکنش نشون میده.
    یعنی یه ماشین میبینم اصلا با راننده اش حرف هم نزدنم و نمیشناسمش و هیچ کنتاکت با هم نداشتیم ولی یهو یه درگیری رو با راننده تو رانندگی تصور می کنم و عصبانی میشن حرص می خورم ...
    یا مثلا اسم یک شرکت میاد با خودم تجسم میکنم دارم اونجا با بچه هاشون صحبت می کنم و یکسری شوخی میکنم باهاشون و میخندم پیش خودم , در صورتیکه اصلا نه اون شرکت رفتم تابحال یا بچه هاشون رو دیدم و میدونم اونجا چجور محیطی هستش ...
    نمیدونم بگم قدرت تجسم بالایی دارم یا بخاطر مشکل افسردگی و استرس هایی که دارم اینجوری هستم.
    حقیقتا من از استرس هم رنج می برم و بعضی مواقع دارو آرامبخش می خورم و اینکه وسواس فکری هم تو خانواده ما کلا داریم همه مون
    ممنونم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    چرا سرخود دارو مصرف میکنید اونم آرامبخش

تازمانی که پزشک شمارو معاینه نکرده وبرای شما دارو تجویز نکنه به هیچ وجه از هیچ گونه دارویی مصرف نکنید

سعی کنید از تنهایی پرهیز کنید وخودتون رو با ورزش وتفریح سرگرم کنید
    از خوردن غذاهای سرد صرف نظر کنید وبه خوردن غذاهای گرم رو بیارین
    سعی کنید باذکر اعوذ بالله مِن شَر النفسی خو بگیرین

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

ممنونم
    سلام
    اینکه ادم قبل از ورود به یه مکانی یکسری پیشفرض ذهنی داشته باشه که مثلا با چه کسانی و چه چیزهایی روبرو خواهد شد این کاملا طبیعیه و همه افراد همین تصورات ذهنی رو دارن

اما درگیری ذهنی با افراد غریبه و خیالپردازی راجع به مکانها و افراد و.. بخصوص اگه حالت مداوم پیدا کنن طبیعی نیست و نیاز به تامل و بررسی داره

ببینین کلا اگه یه وضعیت فکری و ذهنی باعث ازار شما یا بقیه ادمها بشه این یعنی مشکل و اختلال روانی اما اگه نه واسه خودتون و نه سایرین مشکلی ایجاد نکنه اختلال روانی محسوب نمیشه حتی اگه عجیب و غیرعادی باشه

روزی چندبار این حالت رو تجربه میکنین؟
    و ایا هربار خیس عرق میشین یا حرص میخورین؟

بیشتر این خیالپردازیها جنبه مثبت دارن مث شوخی و خنده یا جنبه منفی مث بحث و دعوا؟

فرمودین مخدر و.. مصرف نمیکنین
    اما ایا در مورد داروهای ارامبخش سوءمصرف ندارین؟

سوءمصرف داروهای روانپزشکی و ارامبخش گاهی وقتها خطرناکتر از سوءمصرف مواد مخدره

و البته اینکه میگین وسواس فکری در خانواده شما دیده شده میتونه نشون دهنده این باشه که شما هم احتمالا مستعد این مشکل هستین و لازمه که با یه روانشناس حضورا صحبت کنین
    اگه با جلسات مشاوره و روان درمانی مشکل حل بشه که چه بهتر
    وگرنه خود ایشون شما رو به روانپزشک ارجاع خواهد داد که دارو مصرف کنین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    چرا سرخود دارو مصرف میکنید اونم آرامبخش

تازمانی که پزشک شمارو معاینه نکرده وبرای شما دارو تجویز نکنه به هیچ وجه از هیچ گونه دارویی مصرف نکنید

سعی کنید از تنهایی پرهیز کنید وخودتون رو با ورزش وتفریح سرگرم کنید
    از خوردن غذاهای سرد صرف نظر کنید وبه خوردن غذاهای گرم رو بیارین
    سعی کنید باذکر اعوذ بالله مِن شَر النفسی خو بگیرین
    مصرف دارو ام خیلی خیلی کم هستش خداروشکر. وقتی بهش نیاز داشته باشم مصرف می کنم. خیلی کم آلپرازولام میخورم. مثلا یک چهارم از دوز 0.5 رو بعضی وقتا هم شاید یک نصفه !!!
    متاسفانه افکار منفی دارم و از تفریح و ورزش دور شدم
    احساس می کنم برم ورزش مثلا تو هوای سرد یه باد بهم بزنه سرمامیخورم و مریض میشم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    اینکه ادم قبل از ورود به یه مکانی یکسری پیشفرض ذهنی داشته باشه که مثلا با چه کسانی و چه چیزهایی روبرو خواهد شد این کاملا طبیعیه و همه افراد همین تصورات ذهنی رو دارن

اما درگیری ذهنی با افراد غریبه و خیالپردازی راجع به مکانها و افراد و.. بخصوص اگه حالت مداوم پیدا کنن طبیعی نیست و نیاز به تامل و بررسی داره

ببینین کلا اگه یه وضعیت فکری و ذهنی باعث ازار شما یا بقیه ادمها بشه این یعنی مشکل و اختلال روانی اما اگه نه واسه خودتون و نه سایرین مشکلی ایجاد نکنه اختلال روانی محسوب نمیشه حتی اگه عجیب و غیرعادی باشه

روزی چندبار این حالت رو تجربه میکنین؟
    و ایا هربار خیس عرق میشین یا حرص میخورین؟

بیشتر این خیالپردازیها جنبه مثبت دارن مث شوخی و خنده یا جنبه منفی مث بحث و دعوا؟

فرمودین مخدر و.. مصرف نمیکنین
    اما ایا در مورد داروهای ارامبخش سوءمصرف ندارین؟

سوءمصرف داروهای روانپزشکی و ارامبخش گاهی وقتها خطرناکتر از سوءمصرف مواد مخدره

و البته اینکه میگین وسواس فکری در خانواده شما دیده شده میتونه نشون دهنده این باشه که شما هم احتمالا مستعد این مشکل هستین و لازمه که با یه روانشناس حضورا صحبت کنین
    اگه با جلسات مشاوره و روان درمانی مشکل حل بشه که چه بهتر
    وگرنه خود ایشون شما رو به روانپزشک ارجاع خواهد داد که دارو مصرف کنین
    این مکان که در مورد خیال پردازی می کنم رو اصلا هم قرار نیست برم !!!
    یجور انگار آدم خیال پردازی هستم و متاسفانه خیلی درگیرش میشم و فیدبک اش با اون حس استرس یا عرق کردن و اعصاب خوردی نشون میده
    مثلا خودم رو تو شرایط مختلف قرار میدم و یک دیالوگی رو با کسی دارم و انگار حس می کنم اون لحظه رو
    نمیدونم شاید بخاطر iq یا هوش بالا باشه. چون آدم اهل قلم و متخصص هستم و به قول خیلی ها باهوش و با استعدادم
    ولی این مسایل داره باعث افت تو زندگی ام میشه و استرس باعث شده بیکار باشم و دل و دماغی برای کار رفتن نداشته باشم
    خیلی دوست داشتم دوست دختر داشته باشم و وارد رابطه عاطفی بشم ولی اونقدر منطقی و با فکر منفی به مسایل نگاه می کنم که بیچاره شدم و خودم حس می کنم
    اگر خودم رو اصلاح نکنم بیچاره تر میشم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

مصرف دارو ام خیلی خیلی کم هستش خداروشکر. وقتی بهش نیاز داشته باشم مصرف می کنم. خیلی کم آلپرازولام میخورم. مثلا یک چهارم از دوز 0.5 رو بعضی وقتا هم شاید یک نصفه !!!
    متاسفانه افکار منفی دارم و از تفریح و ورزش دور شدم
    احساس می کنم برم ورزش مثلا تو هوای سرد یه باد بهم بزنه سرمامیخورم و مریض میشم
    ورزش تو فضای بسته هم هست مثل سالن های ورزشی

یا توی خونه طناب بزن بالاخره یه جوری دفع انرژ ی کن

8. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

این مکان که در مورد خیال پردازی می کنم رو اصلا هم قرار نیست برم !!!
    یجور انگار آدم خیال پردازی هستم و متاسفانه خیلی درگیرش میشم و فیدبک اش با اون حس استرس یا عرق کردن و اعصاب خوردی نشون میده
    مثلا خودم رو تو شرایط مختلف قرار میدم و یک دیالوگی رو با کسی دارم و انگار حس می کنم اون لحظه رو
    نمیدونم شاید بخاطر iq یا هوش بالا باشه. چون آدم اهل قلم و متخصص هستم و به قول خیلی ها باهوش و با استعدادم
    ولی این مسایل داره باعث افت تو زندگی ام میشه و استرس باعث شده بیکار باشم و دل و دماغی برای کار رفتن نداشته باشم
    خیلی دوست داشتم دوست دختر داشته باشم و وارد رابطه عاطفی بشم ولی اونقدر منطقی و با فکر منفی به مسایل نگاه می کنم که بیچاره شدم و خودم حس می کنم
    اگر خودم رو اصلاح نکنم بیچاره تر میشم
    چندتا راه بهتون پیشنهاد میدم
    اگه موثر واقع نشد لازم میشه برین پیش روانشناس
    و اما راهکارها:

۱- هربار این افکار سراغتون میان فورا یه فکر جایگزین تو ذهنتون بیارین
    مثلا بازی اعداد یعنی از ۱۰۰ هفت تا هفت تا کم کنین
    یا دوتا عدد ۲ رقمی رو ذهنی جمع کنین یا از هم کم کنین
    یا مثلا یه جمله رو تو ذهنتون برعکس کنین
    یا تعداد حروف یه جمله ۵ کلمه ای رو بشمرین
    هربار این افکار جایگزین رو بر علیه افکار خیالپردازانه مزاحم استفاده کنین

۲- اگه نزدیک شما طبیعت خوبی وجود داره
    یه چیز فراتر از پارک معمولی منظورمه مثلا پارک جنگلی یا کوه و تپه و دشت و جنگل و..
    گاهی وقتها برین داخل طبیعت و اونقد پیش برین که انگار داخلش گم شدین
    بعدش به طریقی مسیر برگشت رو پیدا کنین(البته شب یا در سرمای شدید اینکارو انجام ندین چون خطر حمله حیوانات وحشی وجود داره)
    اینکار به شدت ذهن شما رو به خودش درگیر میکنه و باعث خروج افکار مزاحم از ذهن شما میشه

۳- یوگا انجام بدین
    خیلی موثره و کمک فوق العاده ای به ازاد سازی ذهن شما میکنه

وقتی حس کردین یه مقدار اوضاع روبراه شده دنبال دوست دختر برین
    اتفاقا همین دوست دختر و ارتباطی که با هم برقرار میکنین به شدت در ازاد کردن ذهن شما موثره

کلا درمان اصلی شما جایگزین کردن افکار بی ضرر یا افکار مفید و جذابه
    اینها که جایگزین بشن افکار ازار دهنده خودبخود خارج میشن
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

ممنونم
    سلام

ببینید تاوقتی کاملا احساس خوب بودن نکردین دنبال دوست دختر نرین چون با افکاری که ذهن شما داره مثلا احساس میکنی با این دختر دعوامیکنی وکار به خون خون ریزی میرسه واز این حرفا

یو گا و مدیتیشن واین کارای خانمی به درد مرد سالم هم زیاد نمیخوره چه برسه به یه مرد که یکم ببخشید اینو میگم اعصاب درست حسابی نداره
    شما روحیتون به درد دوچرخه سواری مسابقه دو و بکس میخوره
    فوتبال وبسکتبال هم همین طور
    شما جایی که نرفتین وآدمی که ندیدین تصور میکنید ودعوامیکنید
    چطور میخواین برین تو جنگل وخودتونو گم وگور کنید با این روحیه شما بعید نیست درحین گم کردن خودتون ودوباره پیدا کردن راه فکر کنید یه غول جنگلی میاد وبه شما حمله میکنه

به نظر من راه حل فقط داروی اعصاب یه نیروی بیرونی برای کنترل فکر شما نیازه اونم داروی تجویز شده توسط روان پزشک
    وبعد ورزش های پر تحرک که خسته ات کنه

مبادا تو سرمای هوا تواین ماه بری جنگل خودتون رو گم کنید فکر حیوانات وحشی باشین به هر حال عقل که دارین

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    این موضوع نیاز به بررسی دقیق دارد تا بتوانیم در این مورد نظر دقیق تری بیان کنیم.
    خیالپردزای در همه سنین مخصوصا دوران کودکی و نوجوانی وجود دارد اما اگر میزان آن به اندازه ای باشد که فرد را از دنیای واقعی جدا کند و بر روند زندگی او تاثیر منفی بگذارد می تواند آسیب زا باشد .
    این موارد تا جایی می تواند خیالپردزای محسوب شود اما نیاز است بدانیم این میزان خیالپردازی چه تاثیری بر زندگی شما داشته است و اینکه روابط شما با اطرافیان و دنیای بیرون چگونه می باشد؟
    2. چند سال دارید؟
    3. چند مدت است این میزان خیالپردزای را دارید و تاثیر منفی بر زندگی شما گذاشته است؟
    4. چه علایمی مبنی بر افسردگی و استرس دارید؟
    5. داروی آرامبخش توسط پزشک برای شما تجویز شده است؟
    6. در طول روز میزان خیالپردزای شما چه میزان می باشد و اینکه ترجیح می دهید در دنیای واقعی زندگی کنید و یا به سمت دنیای خیالیتان گرایش دارید؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 32 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    5

همه ما از این رفتارها داریم در خلوتمون منتهی برای شما یکم بیشتره
    زیاد مهم نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد