نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سوال

867
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39980
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سوال

سلام . من خواهر زاده ای دارم که 10 سالش هست و دختر هست و من احساس میکنم نیازش به محبت و پذیرفته شدن کمی بیشتر از حد معمول هست. من خودم پسر هستم. دختر فعالی هست و من بهش میگم نابغه چون رفتار هاش و توی درس و بحثای دیگه بیشتر از سن خودش نشون میده. ولی شلوغ هست و اکثرا در حال انجام کارای مختلف هست. ولی وقتی میبینم که گاها نیاز به توجه بیش از حد داره (از رفتار هاش متوجه میشم هم من و هم خواهرم و همسرش و خواهر بزرگترش) نگران این موضوع میشم که در اینده مشکل بوجود بیاد یا نه و میخوام برطرف بشه نگران اینده این دخترم از جهت دیگه دارم بهش کمک میکنم برنامه ریزی و .. ولی این مورد ذهنم مشغول کرده.

متاسفانه موقع تولد این دختر وضعیت محیطی خانواده خواهرم خوب نبوده و استرس زا بود.
    الان سوالم اینه چیکار میشه کرد؟ خواهر زاده بزرگتر هم احساس میکنم کمی بیشتر از حد استرس نشون میده و 16 سالشه ولی فکر میکنم این وضعیت موقتی باشه چون توی سن حساسی قرار داره .ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : سوال

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در اول بهتر است در مورد زمان های استرس و یا نوع استرس و اینکه منظور شما از حساسیت چه می باشد واضح تر بیان کنید . دوم اینکه بله ممکن است تنش و استرس در زمان رشد کودک تاثی زیادی بر فرد داشته باشد که البته این به معنای غیرقابل درمان بودن آن نیست و می توان با یک محیط امن و مشاوره این موضوع را برطرف کرد. البته دقت کنید که در سن 16 سالگی که سن بلوغ می باشد بعضی علایم البته اگر به صورت افراطی نباشد طبیعی محسوب می شود و در مورد حساسیت بیش از اندازه خواهرزادیتان نیز ممکن است اگر این حساسیت در مورد درس و یا توجه دیگران باشد نوعی کمال طلبی را در او شکل بدهد که ممکن است در آینده اگر در مسیر درست قرار نگیرد و برطرف نشود مشکلاتی به وجود آورد اما دقت کنید که برای نتیجه گیری نیاز به برررسی دقیق و اطلاعات دقیق می باشد و حتی در بیشتر اوقات نیز نیاز به حضور خود فرد و مصاحبه با او نیز می باشد.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39980
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سوال

با سلام

سوال من در حقیقت دو بخش داشت بخش اول خواهر زاده کوچکتر (10 ساله و دختر) و بخش دوم خواهر زاده بزرگتر(16 ساله و دختر) که در مورد اول مشکل میشه گفت نیاز به توجه بیشتر هست . مثلا مواقعی که میبینه ادم های اطرافش به نوعی مشغول کاری هستن و بهش توجه نمیکنن(موقتا توجه نمیکنن چون مشغول انجام کاری هستن) این خواهر زاده ام سعی میکنه با کار های مختلف مثلا انجام دادن کار های بی ربط و یا گفتن و پرسیدن سوال های بی ربط توجه اطرافیانش رو به خودش جلب کنه و وقتی هم که توجه رو به طرف خودش میبینه خیلی بیش از حد خوشحال میشه و خیلی بیشتر فعال میشه و به حد ازار دهنده میرسه و از این نظر عادی به نظر نمیرسه. نمیدونم احتمالا مشکل مهر طلبی بوده باشه ولی شایدهم به سن ربط داشته باشه چون توی این دو سال زیاد تغییر کرده که به نسبت سن عادیه ولی از این جهت نگران شدیم.

در مورد خواهر زاده دوم که 16 سالشه باید خدمت شما عرض کنم که ایشون هم اکثرا در مورد درس نگران هستن و استرس تحمل میکنن(بیشتر به خاطر این هست که مشاور درسی که قبلا میرفتم رو بهشون معرفی کردم و الان مجبور هستن که زیاد بخونن ولی همونطور که شما گفتید نگرانیه در وجودش هست. من بهشون دقت کردم و باید بگم از حدود 14 سالگی فشار زیادی رو بابت کلاس زبان و استرس ناشی از اون تحمل میکرد.) این اواخر بی حوصله شده و گاها هم وقتی زیاد خسته میشه کم حوصله میشه و گاها گریه میکنه گاها میگه نمیخوام دیگه مشاوره درسی برم و این حرفا (فشار زیادی روش هست از نظر درسی که خب این بی اراده لازمه برای ساختن ایندش نیازه توی یه زمان خاص به خودش فشار بیاره مثل خودم که تو سن ایشون که بودم فشار زیادی رو از نظر درسی متحمل شدم)

من و خواهرم تصمیم گرفتیم ایشون رو پیش یه مشاور روانشناس ببریم. ایا لازم هست کار خاصی انجام بدیم؟ در مورد خواهر زاده کوچک تر چطور؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)