نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خودارضای

6978
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43851
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خودارضای

سلام من پسر ۱۵ سال هستم ۱ماه که رفتم ۱۵ سال گی ۲ که خودراضای میکنم قدم ۱.۶۷ وزنم۵۵ قد پدرم۱.۷۰
    قد مادرم۱۵۵ قد ۲ عمو ها ۱۸۰و ۱۷۸ پدرم میگه من سن ۱۲ سالگی رفت کار گری واس همین قدم پایین از بردارم قد پدربزرک۱۸۸ وقد دایی هم یکش ۱۷۰ یکش۱۸۰ و پدر مادرم ۱۷۰ فکر میکنم من انگشتای دستم هم از هم سننم یکم کوچک و انکشتای پا هم از بقی دوستم کوچیک دو پسر عمو که باهم بردارن یکیشن بلوغ دیرس بود تو سن ۱۷ قد کشید بیضی های منم از واس دوستام کوچیک

میخوام بدونم اگه خودارضایو ترک کنم قدن به ۱۸۰ میرس

مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : خودارضای

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_0_619 نمایش پست ها
    سلام من پسر ۱۵ سال هستم ۱ماه که رفتم ۱۵ سال گی ۲ که خودراضای میکنم قدم ۱.۶۷ وزنم۵۵ قد پدرم۱.۷۰
    قد مادرم۱۵۵ قد ۲ عمو ها ۱۸۰و ۱۷۸ پدرم میگه من سن ۱۲ سالگی رفت کار گری واس همین قدم پایین از بردارم قد پدربزرک۱۸۸ وقد دایی هم یکش ۱۷۰ یکش۱۸۰ و پدر مادرم ۱۷۰ فکر میکنم من انگشتای دستم هم از هم سننم یکم کوچک و انکشتای پا هم از بقی دوستم کوچیک دو پسر عمو که باهم بردارن یکیشن بلوغ دیرس بود تو سن ۱۷ قد کشید بیضی های منم از واس دوستام کوچیک

میخوام بدونم اگه خودارضایو ترک کنم قدن به ۱۸۰ میرس

مرسی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی عوامل مختلفی در رشد قد تاثیر گزار هستند
    ازجمله وراثت ژنتیک تغذیه میزان خواب کافی و حرکات ورزش و نرمش و.....هستند
    برای تشخیص اینکه از لحاظ جسمی ظریف یا ضعیف هستین یا نه
    باید توسط متخصص ویزیت بشین تا درصورت نیاز مکمل و دارو تجویز بشه
    درصورت نیاز با عکس برداری صفحات رشدی شما رو اندازه گیری میکنه و درصکرتی که هنوز صفحات رشد بسته نشده باشه هنوز جایی برای رشد و نمو کردن شما وجود داره

سعی کنید از انجام خودارضایی صرف نظر کنید چون باعث میشه
    مشکلات روحی و خُلقی و جسمی متعددی برای شما به ارمغان بیاره
    ویرایش توسط Saltanat : 04-27-2020 در ساعت 11:43 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خودارضای

سلام به شما دوست عزیز
    در آقایان تا پایان ۲۰ سالگی دیده می شود از این رو هراقدامی که افراد می خواهند برای افزایش رشد قدشان انجام دهند باید قبل از بسته شدن صفحه های رشد استخوان ها و درواقع سن بلوغ درنظر گرفته شود. درحقیقت استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ یعنی تا اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد و درنتیجه بیشترین میزان افزایش قد نیز در این دوران اتفاق می افتد البته دقت کنید که در سالهای آخر میزان رشد می تواند پایین تر باشد .
    در این مسیر دقت کنید که برای رشد عوامل زیادی نقش دارند از جمله ژنتیک ، تغذیه ، خواب ، ورزش و.. در این مسیر نیاز است به همه این موارد توجه شود و صفحه رشدی شما توسط متخصص غدد مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان به شما کمک کرد تا شرایط بهتری را تجربه کنید و در صورت نیاز تا زمانی که هرمون رشدی شما ترشح می کند بتوانید رشد قدی بهتری داشته باشد .
    در بدن ، هورمونی به نام هورمون رشد موجود است که در سنین کودکی و نوجوانی تکثیر سلولی ، در این مناطق غضروفی را تحریک و موجب افزایش استخوان سازی می شود. استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ ، ادامه دارد یعنی تا اوایل 20 سالگی هنوز امکان افزایش قد وجود دارد. بعد از سخت شدن قسمت نرم وغضروفی استخوانهاو توقف رشد طولی ان ها قد فرد دیگر افزایش نخواهد یافت.برای افزایش هورمون رشد داشتن خواب کافی،استفاده از 6 وعده غذایی به جای 3 وعده،ورزش کردن،استفاده از مواد غذایی غنی از کلسیم :شیر ولبنیات،کاهش استرس مهم است.
    بهره بردن از میزان کافی خواب برای عملکرد خوب هورمون های رشد ضروری است. نداشتن خواب کافی می تواند میزان هورمون رشدی که بدن تولید می کند را کاهش دهد همچنین برخی تمرینات کششی به افزایش قد در دوران بلوغ کمک می کند. پس از دوران بلوغ، این تمرینات فقط به اصلاح فرم و شکل بدن افراد بزرگسال کمک می کند. در خیلی افراد قوز پشت موجب کوتاه نشان دادن قد می شود و در همه سنین می توان با اصلاح چنین مشکلاتی قد را تا چندین سانتیمتر بالاتر برد.

بله به صورت غیر مستقیم ممکنه خودارضایی به دلیل اینکه مخصوصا در سن رشد قدرت و نیروی بدن شما را که باید صرف رشد بشه میگیره! باعث کوتاهی قد بشه.یکی از عوارش خودارضایی کاهش سیستم ایمنی بدن و در کنار آن کاهش رشد می باشد و همچنین اینکه از نظر روحی نیز تاثیر زیادی بر فرد دارد که به طور غیر مستقیم امکان تاثیر گذاری بر خواب و مراحل رشدی را دارد پس بهتر است در کنار درک این نیاز سعی شود که این نیاز را مدیریت کنید تا زمان مناسب به آن پاسخ بدهید .
    در این مسیر بهتر است به متخصص غدد مراجعه کنید تا با بررسی صفحه رشدی شما در صورت نیاز برنامه مناسب تغذیه و ورزش های مناسب و همچنین در صورت نیاز مکمل های مناسب برای شما تجویز شود تا بتوانید قبل از رسیدن به ثبات رشدی که متناسب با شرایط بدنی شما می باشد بتوانید رشد بهتری را تجربه کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

قد، من، هم، از،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد