نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل من با خانواده ی مادرم

1569
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38313
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من با خانواده ی مادرم

سلام . امیدوارم حال همتون خوب باشه. من از بچگی با فامیل مادرم مشکل داشتم ( خاله , مادربزرگ,پدربزرگ) چون اون ها کارایی میکردن که اصلا باب میل من نبودش . مثل کنایه زدن , مسخره کردن , فحاشی . من خیلی خیلی سعی کردم که مثل اون ها نباشم ولی انگار برخلاف میل من روم تاثیر,گذاشتن . منم الان زبونم تقریبا تیز شده و من اینو نمیدونستم . فکر میکردم که من از اون ها جدا هستم و روم تاثیری نذاشتن تا اینکه امروز دیدم دوستام دیگه باهام مثل قبل نیستن . ازشون خواستم تا بهم توضیح بدن و مشکل اون ها دقیقا با زبان من بود . وقتی من فهمیدم که حرف های من ناخواسته اونهارو اذیت کرده و من بدون اینکه بخوام و بدونم ناراحتشون کردم وقعا از ته ته دلم سوختم . هیچ وقت فکر نمیکردم که طرد شدن , مورد تمسخر قرار گرفتن , تو محیطی که توش کینه و دعوا همیشه هست قرار گرفتن ( خانواده مادرم به شدت کینه ای و دعوایی هستن و من بیشتر عمرم و با اون ها گذروندم ) که تو بچگی واسم اتفاق افتاده الان و توی این زمان از زندگی نه تنها من بلکه دوستام و که خیلی دوسشون دارم ازم دور کنن. توی این ماجرا من به پوچی رسیدم . چون فهمیدم خودم و نمیشناسم . نمیدونم چطوری ام . علایقم چیه . نقاط ضعف و قوتم چیه . حالت افسردگی گرفتم و گریه میکنم . هم به خاطر شخصیتم که الان فهمیدم باعث آزار هستش و هم به خاطر خودم و بچگیام که هیچ بچگی نداشتم و همش تو دعوا و کینه و تمسخر و طعنه بودش . چه راه هایی و میگید تا بتونم خودم و بهتر بشناسم. اصلا هم مهم نیست واسم که واقعیت چقدر میتونه تلخ باشه . من فقط میخوام مثل اونا نباشم و کسی و اذیت نکنم . ببخشید سرتون و درد آوردم . متنمم طولانی شدش . ممنون .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : خودشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط tahoura نمایش پست ها
    سلام . امیدوارم حال همتون خوب باشه. من از بچگی با فامیل مادرم مشکل داشتم ( خاله , مادربزرگ,پدربزرگ) چون اون ها کارایی میکردن که اصلا باب میل من نبودش . مثل کنایه زدن , مسخره کردن , فحاشی . من خیلی خیلی سعی کردم که مثل اون ها نباشم ولی انگار برخلاف میل من روم تاثیر,گذاشتن . منم الان زبونم تقریبا تیز شده و من اینو نمیدونستم . فکر میکردم که من از اون ها جدا هستم و روم تاثیری نذاشتن تا اینکه امروز دیدم دوستام دیگه باهام مثل قبل نیستن . ازشون خواستم تا بهم توضیح بدن و مشکل اون ها دقیقا با زبان من بود . وقتی من فهمیدم که حرف های من ناخواسته اونهارو اذیت کرده و من بدون اینکه بخوام و بدونم ناراحتشون کردم وقعا از ته ته دلم سوختم . هیچ وقت فکر نمیکردم که طرد شدن , مورد تمسخر قرار گرفتن , تو محیطی که توش کینه و دعوا همیشه هست قرار گرفتن ( خانواده مادرم به شدت کینه ای و دعوایی هستن و من بیشتر عمرم و با اون ها گذروندم ) که تو بچگی واسم اتفاق افتاده الان و توی این زمان از زندگی نه تنها من بلکه دوستام و که خیلی دوسشون دارم ازم دور کنن. توی این ماجرا من به پوچی رسیدم . چون فهمیدم خودم و نمیشناسم . نمیدونم چطوری ام . علایقم چیه . نقاط ضعف و قوتم چیه . حالت افسردگی گرفتم و گریه میکنم . هم به خاطر شخصیتم که الان فهمیدم باعث آزار هستش و هم به خاطر خودم و بچگیام که هیچ بچگی نداشتم و همش تو دعوا و کینه و تمسخر و طعنه بودش . چه راه هایی و میگید تا بتونم خودم و بهتر بشناسم. اصلا هم مهم نیست واسم که واقعیت چقدر میتونه تلخ باشه . من فقط میخوام مثل اونا نباشم و کسی و اذیت نکنم . ببخشید سرتون و درد آوردم . متنمم طولانی شدش . ممنون .
    سلام
    خوب شما یک مطلبی فهمیدید این اصلا نگرانی ندارد سعی در بهبودتان کنید شما حتما می توانید خیلی خوبتر از الانتان شوید به جای سرزنش کردن خودتان که باعث ناانیدیتان می شود خودتان را آرام کنید در آرامش مسائل را تحلیل کنید یکی از علتهای تندزبان بودن شما خشم نهفته درون شماست پس ورزش کنید نفس عمیق بکشید و به پارک بروید یک مقدار به خودتان استراحت بدهید چند روز به علایقتان بپردازید همین که روحیه شما بهتر شود شما اخلاقتان هم بهتر می شود.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38249
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خودشناسی

عزیزم رابطه ات رو با خدا بهتر کن و از اون کمک بخواه اینطوری دچار پوچی هم نمی شی و مطمئن باش که موفق هم میشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد