نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کمک

1696
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42892
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کمک

سلام من کنکوریم ، با اینکه باید حسابی درس بخونم ولی الان چند هفته اس اصن درس نمیخونم .
    انگار خدا اصن کمکم نمیکنه ،من نمازمو نمیخونم به همین دلیل فکر کنم دارم انقد بد بختی می کشم . ولی هر چی جون میکنم و تلاش میکنم نمیشه توبه کنم تا حالا چندین بار توبه کردم
    واقعا نمیدونم چیکار کنم بی انگیزه شدم و احساس میکنم دارم درجا میزنم لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : کمک

نقل قول نوشته اصلی توسط Zizio نمایش پست ها
    سلام من کنکوریم ، با اینکه باید حسابی درس بخونم ولی الان چند هفته اس اصن درس نمیخونم .
    انگار خدا اصن کمکم نمیکنه ،من نمازمو نمیخونم به همین دلیل فکر کنم دارم انقد بد بختی می کشم . ولی هر چی جون میکنم و تلاش میکنم نمیشه توبه کنم تا حالا چندین بار توبه کردم
    واقعا نمیدونم چیکار کنم بی انگیزه شدم و احساس میکنم دارم درجا میزنم لطفا کمکم کنید
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی عدم تفریح مناسب و سرگرمی درخلال زندگی برای فرد مشکلاتی از جمله بی حوصلگی تنبلی و عدم تمرکز به همراه داره !
    درواقع به سخن شیوای حضرت علی ( ع ) زندگی برای هر فرد ( بعد از سن تکلیف ) به سه قسمت تقسیم میشه

1کار ( تلاش برای معیشت )

2 تفریح ( برای روحیه )

3عبادت ( نماز صبح ظهر وعصر نماز مغرب وعشاء و........)

اگر هرانسانی به یکی از این حالت ها بیش از اندازه بپردازه دچار مشکل میشه برای مثال: پرداختن به کار درحد غیر نرمال = کسالت روح

مورد بعدی اینکه این حالت شما ممکنه به خاطر احساس کمبود توی زندگیت باشه آیا احساس تنهایی میکنی آیا میل عاطفی یا....داره که احساس میکنی دچار سوء شده ( یعنی احساس کم بود عاطفه داری )

دوست عزیز درواقع حضرت حق بخشنده ومهربان هست و منزه از بدی
    این حالت شما ممکنه به خاطر ضعف در ایمانتون باشه
    درواقع باید پایه های دینیتون رو مستحکم کنید اینکه چرا ما نماز میخونیم؟ چرا شیعه هستیم ؟ شیعه یعنی چه ؟

باید با مفاهیم قرآنی آشنا بشی تابتونی ریشه وعلت مشکلاتت رو دریابی
    توی قرآن خیلی چیزارو روایت کرده که با فهم اونا میتونی بر بستر زندگی درست قرار بگیری ( خوندن نماز و.....)

جنسیت شما چیه؟
    روابط با والدین واعضای خانواده چطوره ؟
    ویرایش توسط Saltanat : 02-03-2020 در ساعت 10:55 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : کمک

سلام به شما دوست عزیز
    برای موفقیت در کنکور نیاز است که شما استعدادها و هدف خود را بشناسید و در کنار ان برنامه ریزی داشته باشید و با پشتکار برای رسیدن به موفقیت گام بردارید . در این مسیر خداوند نیز کمک می کند تا شما بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.
    به نظر می رسد که این افکار تکراری که در ذهن شما از مسائل دینی وجود دارد نوعی وسواس می باشد در وسواس تکرار بدون اراده افکار ناخوشایند وجود دارد . اگر چه فرد می‌فهمد این افکار نامناسب و غیر عادی‌اند، ولیکن قادر به دور کردن آن‌ها نیست. وسواس تا اندازه‌ای در همه افراد وجود دارد و بصورت شک و تردید، عدم قدرت در تمرکز فکری، فراموشی و گاهی هم کم خوابی دیده می‌شود. وسواس یک ایده، فکر، تصور، احساس یا حرکت مکرر یا مضر است که با نوعى احساس اجبار و ناچارى ذهنى و علاقه به مقاومت در برابر آن همراه است. بیمار متوجه بیگانه بودن حادثه نسبت‏ به شخصیت‏ خود بوده و از غیر عادى و نابهنجار بودن رفتار خودآگاه است. روانشناسان وسواس را یکی از انواع اختلالات اضطرابی مى‌دانند که تعادل روانى و رفتارى را از بیمار سلب و او را در سازگارى با محیط دچار اشکال می‌سازد.
    در این مسیر بهتر است با توجه به اینکه این افکار بر عملکرد درسیتان تاثیر داشته است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در این مسیر به بهبود شرایط روحی شما کمک کنیم و شما بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد