صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 63

موضوع: ایجاد محبت بین مادر و پسر

8180
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    تشکر شده 1,453 بار در 782 پست
    میزان امتیاز
    6

ایجاد محبت بین مادر و پسر

سلام.

به نظر شما یک خانوم چطور میتونه بین خودش و پسر هفده ساله شوهرش که حاصل ازدواج اولشه و پیش مادرش زندگی میکنه؛ محبت ایجاد کنه؟؟؟؟؟

قطعا برای هیچ آدمی هیچ کس جای مادرشو نمیگیره؛ ولی حداقل در همین حد که اون بچه از این خانوم بدش نیاد.

با توجه به غروری که یه پسر نوجوون توی این سن داره چطور میشه استارت یه رابطه موفق رو زد؟؟؟

کلا به نظرتون راه و روش رفتار با این پسر نوجوون توی این شرایط باید چطور باشه؟؟؟؟

توی اولین ملاقات خانوم باید چه رفتاری داشته باشه؟؟؟

و در دیدارهای بعدی خانوم چیکار کنه و چه نکاتی رو رعایت کنه تا بتونه یه رابطه محبت آمیز ایجاد کنه؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 468 بار در 268 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : ایجاد محبت بین مادر و پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام.

به نظر شما یک خانوم چطور میتونه بین خودش و پسر هفده ساله شوهرش که حاصل ازدواج اولشه و پیش مادرش زندگی میکنه؛ محبت ایجاد کنه؟؟؟؟؟

قطعا برای هیچ آدمی هیچ کس جای مادرشو نمیگیره؛ ولی حداقل در همین حد که اون بچه از این خانوم بدش نیاد.

با توجه به غروری که یه پسر نوجوون توی این سن داره چطور میشه استارت یه رابطه موفق رو زد؟؟؟

کلا به نظرتون راه و روش رفتار با این پسر نوجوون توی این شرایط باید چطور باشه؟؟؟؟

و در دیدارهای بعدی خانوم چیکار کنه و چه نکاتی رو رعایت کنه تا بتونه یه رابطه محبت آمیز ایجاد کنه؟؟
    به نظر من هیچوقت نمی تونه

اگه پسره نخواد نمیشه...

هیچوقت...

اگه مادرش زنده باشه بدتر....

حس نفرت داره...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-05-2016 در ساعت 11:45 PM
    امضای ایشان

3. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    به نظر من هیچوقت نمی تونه

اگه پسره نخواد نمیشه...

هیچوقت...

اگه مادرش زنده باشه بدتر....

حس نفرت داره...
    ممنون از پاسختون..

با توجه به شرایط سنیتون واقعا خیلی دوس داشتم نظرتونو بدونم.

دیگه انقدرام وضعیت ناامیدکننده نیس قطعا!

با فرض اینکه این آقا پسر درک خیلی بالایی داره و اون خانوم هم سعی میکنه منطقی باشه و قلبا دوسش داشته باشه باید یه راههایی باشه تا بشه به دلش راه پیدا کرد!

5. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    تشکر شده 13,494 بار در 6,879 پست
    میزان امتیاز
    20

سلام ببینید اگر دوطرف درک بالا داشته باشن میتونن مثل یه دوست خوب باهم. باشن ولی زن هم اینو باید بدون که اصلا حق نداره مادرانه باهاش رفتار کنه چون مادرش در قید حیات هستند

و پسرم باید درک کنه که پدر و مادرش چون اختلاف داشتن از هم جدا شدن و هم مادر هم پدر حق دارن ازدواج مجدد داشته باشن

و متاسفانه زن و شوهری که از هم جدا میشن. انقد حس نفرت بهم دارن که نمیدونن ممکن چه بلایی سر این بچه ییاد و نقش پدر و مادری و فراموش میکنن بخاطر لج و لجبازی

و پدر و مادر پسر هم باید این درک و داشته باشن که دیگه نقش زن و شوهری ندارن ولی نقش پدر و مادر بودن به جاست و نباید از نظر مالی و محبت هیچییی برا پسر کم بذارن که پسر احساسس کمبود کنه

و یاد بگیرین هم دیگرو تو چشم بچه بد نکنن مثلا پدر نیاد بگه مامانت فلانه اینجور اونجور یا مادر نیاد بگه پدرت اینجور اونجور اصلا نمیخوام باهاش درارتباط باشی

جفت مادر و پدر حق دارن بچشون و ببیند کسی حق نداره دیگری رو از دیدن بچش محروم کنه

خلاصه هم دیگرو تو چشم بچه بد نکن اتفاقا باید یادش بدن که احترام پدر یا مادرت و نگهدار

ولی پسر تو سنی که شاید فکر کنه پدرش دیگه بهش توجه نمیکنه اون زن قرار هم جای مادرش یا خودشو بگیره و و و هزار فکر دیگه

ولی اگر پدر گو مادر و اون خانم سه تاشون با شعور و منطقی برخورد کنن میتونن این پسر و از این افکار دور کنن حتی اگر یک نفر لنگ بزنه به ضرر همه تموم میشه

من نمیدونم. این مشکل برای کی به وجود امده ولی توصیه میکنم اگر پدر پسر و میشناسید اینا رو بهش بگید

موفق باصید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام ببینید اگر دوطرف درک بالا داشته باشن میتونن مثل یه دوست خوب باهم. باشن ولی زن هم اینو باید بدون که اصلا حق نداره مادرانه باهاش رفتار کنه چون مادرش در قید حیات هستند

و پسرم باید درک کنه که پدر و مادرش چون اختلاف داشتن از هم جدا شدن و هم مادر هم پدر حق دارن ازدواج مجدد داشته باشن

و متاسفانه زن و شوهری که از هم جدا میشن. انقد حس نفرت بهم دارن که نمیدونن ممکن چه بلایی سر این بچه ییاد و نقش پدر و مادری و فراموش میکنن بخاطر لج و لجبازی

و پدر و مادر پسر هم باید این درک و داشته باشن که دیگه نقش زن و شوهری ندارن ولی نقش پدر و مادر بودن به جاست و نباید از نظر مالی و محبت هیچییی برا پسر کم بذارن که پسر احساسس کمبود کنه

و یاد بگیرین هم دیگرو تو چشم بچه بد نکنن مثلا پدر نیاد بگه مامانت فلانه اینجور اونجور یا مادر نیاد بگه پدرت اینجور اونجور اصلا نمیخوام باهاش درارتباط باشی

جفت مادر و پدر حق دارن بچشون و ببیند کسی حق نداره دیگری رو از دیدن بچش محروم کنه

خلاصه هم دیگرو تو چشم بچه بد نکن اتفاقا باید یادش بدن که احترام پدر یا مادرت و نگهدار

ولی پسر تو سنی که شاید فکر کنه پدرش دیگه بهش توجه نمیکنه اون زن قرار هم جای مادرش یا خودشو بگیره و و و هزار فکر دیگه

ولی اگر پدر گو مادر و اون خانم سه تاشون با شعور و منطقی برخورد کنن میتونن این پسر و از این افکار دور کنن حتی اگر یک نفر لنگ بزنه به ضرر همه تموم میشه

من نمیدونم. این مشکل برای کی به وجود امده ولی توصیه میکنم اگر پدر پسر و میشناسید اینا رو بهش بگید

موفق باصید
    ممنونم از پاسخت خانومی.

حرفات کاملا درسته.

در واقع من خاصه درباره نکات رفتاری همسر دوم با آقا پسر بیشتر میخوام بدونم.

قطعا شوهر این خانوم در این رابطه نقش کمک کننده ای خواهد داشت چون میخواد پسر خودش به خونش رفت و آمد داشته باشه٬

میمونه مادر آقا پسر که خوب اونم قطعا نمیشه جلوی حرفا و تاثیرات منفیشو گرفت.

خود این خانوم بدون در نظر گرفتن این که مادرش چه حرفایی به این پسر میزنه باید چه نکاتی رو رعایت کنه تا بتونه جا باز کنه تو دل این بچه.

9. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

ممنونم از پاسخت خانومی.

حرفات کاملا درسته.

در واقع من خاصه درباره نکات رفتاری همسر دوم با آقا پسر بیشتر میخوام بدونم.

قطعا شوهر این خانوم در این رابطه نقش کمک کننده ای خواهد داشت چون میخواد پسر خودش به خونش رفت و آمد داشته باشه٬

میمونه مادر آقا پسر که خوب اونم قطعا نمیشه جلوی حرفا و تاثیرات منفیشو گرفت.

خود این خانوم بدون در نظر گرفتن این که مادرش چه حرفایی به این پسر میزنه باید چه نکاتی رو رعایت کنه تا بتونه جا باز کنه تو دل این بچه.
    خواهش میکنم

شما از کجا مطمعنی که مادر اون پسر حرف های منفی میزنه ؟؟؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

خواهش میکنم

شما از کجا مطمعنی که مادر اون پسر حرف های منفی میزنه ؟؟؟؟
    چون ایشونو میشناسم.

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

چون ایشونو میشناسم.
    رامونا جان کاش واضح تر صحبت میکردی مثلا نسبت این اقا با شما ایا شما همون خانمی هستید که میخواید با این اقا ازدواج کنید
    یا یا یا یه توضیح کامل و مختصر بدی ممنون میشم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

من همون همسر دومم و قصد دارم کاری کنم که پسرم دوست بشه باهام

میخوام هر کاری که لازمه انجام بدم تا مثل یه خونواده دور هم جمع بشیم.
    ویرایش توسط رامونا : 11-06-2016 در ساعت 12:24 PM

16. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,596
    تشکر شده 6,726 بار در 2,682 پست
    میزان امتیاز
    9

اوکی کامل توضیح میدم.

سلام
    تلاش شما برای ساختن یک خانواده صمیمی دور هم قابل تقدیره
    در جلسه اول سعی کن خیلی با همسرتون گرم نگیرید .
    البته در ظاهر
    با پسر و پدر با احترام رفتار کنید .
    سعی نکنید خیلی صمیمی باشید با پسر همسرتون
    چون فکر میکنه محبت شما مصنوعیه
    میتونی از پدرش سوال کنی
    غذای مورد علاقه اش رو درست کنید
    البته وانمود کنید که اتفاقی غذا رو پختی
    یه هدیه براش تهیه کنید .از پدرش میتونی کمک بگیری
    فقط خیلی به همسرتون نزدیک نشید چون فکر میکنه جای مادرش رو
    پرکردی میخوای بین پدر وپسر فاصله بندازی
    مدت زمان کوتاهی مثلا نیم تا یک ساعت تنهاشون بزاری
    بعدها به پسر توضیح بده که مادر شما بهترین مادر دنیاست
    فقط با پدرتون تفاهم نداشته
    برعکس اون خانم شما پسر رو به احترام به مادر سفارش کنید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

18. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام
    البته در ظاهر
    میتونی از پدرش سوال کنی
    ممنونم٬ با توجه به شناختی که ازتون دارم مطمئن بودم که نظر میدید و با توجه به تجربه و حس مادریتون دوس داشتم نظرتونو بدونم

خودمم نظرم این بود اولین دیدار براش هدیه بگیرم ولی بعد فک کردم پسرا تو این سن خیلی غرور دارن و میخوان مثل یه مرد باهاشون رفتار بشه نه یه پسر بچه و با دادن کادو شاید با خودش فک کنه من بچه به حسابش آوردم و با یه هدیه خواستم گولش بزنم!

میدونید چیزی که خیلی واسم مهمه اینه که واقعا محبت و علاقمو باور کنه!

من نمیخوام ادای آدمای مهربونو دربیارمو بگم از روز اول همینجور دوسش داشتم.

منم اون اوایل یه حسادتهایی داشتم و پذیرفتنش یه وقتایی برام سخت میشد اما توی این دو سالی که از ازدواجم میگذره و هنوزم از نزدیک ندیدمش٬ خیلی سعی کردم روی خودم کار کنم تا بتونم دوسش داشته باشم.

خیلی با خودم کلنجار رفتم و خیلی از خدا خواستم کمکم کنه؛

اوایل اصلا دوست نداشت منو ببینه منم اصراری نداشتم چون دو ساله که همه فکرش کنکوره و داره شدیدا درس میخونه؛
    با خودم گفتم بحران پذیرفتن ازدواج پدرش به اندازه کافی واسش سنگین بوده٬ دیگه بهتره فعلا با دیدن من اعصابش خورد نشه و فکرش به هم نریزه.

از طرف دیگه با این که از اول همیشه دوس داشتم ببینمش همسرم میگفت عجله نکن هر دوی شما به زمان نیاز دارین٬ با خودم میگفتم خوب زمان برای پذیرفتن پسرش لازمه اما من که پذیرفتم؛

اما حالا تازه به حرفش رسیدم٬ اون موقع با عقل و منطقم پذیرفته بودمش اما حالا با دلم !

تو این دو سال همسرم هر بار که فرصتو مناسب دیده سعی کرده در مورد من باهاش حرف بزنه٬ همسرم میگه اون اوایل حتی با شنیدن اسمم اخماش میرفت تو هم اما الان با آرامش بیشتری به حرفایی که در مورد منه گوش میکنه و عکس العمل تند نداره؛
    یه وقتاییم توی صحبت همراهی کرده

من خیلی از این تغییر مثبتش خوشحالم و خیلی امیدوارم.

از طرفی برای منم توی این دو سال تغییرات خیلی خوبی به وجود اومده٬
    یکی از دلایل اصلی که باعث شد مهرش تو دلم باز بشه خوب بودن خودشه؛

اون اوایل وقتی شوهرم ازش تعریف میکرد فک میکردم داره اغراق میکنه تا نظر منو جلب کنه اما توی این دو سال که از طریق همسرم در جریان تمام جزییات رفتاریش بودم به این نتیجه رسیدم که واقعا آقاس!

شخصیت فوق العاده ای داره؛ متین٬ مؤدب٬ خیلی باهوش٬ خیلی درسخون٬ از همه بیشتر مؤمن و متدین؛

واقعا کی باورش میشه یه پسر توی این سن که کاملا آزاده و همه جور امکانات داره توی هیچ فضای مجازی و شبکه اجتماعی نباشه و تنها دغدغه ش درس و کنکور و اعتقادش باشه؟!!

همیشه خدا رو شکر میکنم به خاطر این همه خوب بودنش٬
    درصد زیادی از آرامش زندگی من و همسرم مدیون سر به راهی پسرمونه٬
    اگه انقد خوب نبود و همسرم مجبور بود هر روز یه خرابکاریشو درست کنه آرامش زندگی ما هم گرفته میشد.

همیشه برای مادرش از خدا سلامتی میخوام و دعا میکنم خدا خوشبختش کنه به پاداش تربیت چنین پسری و همیشه از همسرمم تشکر میکنم که تونسته چنین بچه ای بزرگ کنه.

الانم بعد از این دوسال واقعا شیفته شخصیتش شدم و واقعا دوس دارم از نزدیک ببینمش و بهش بفهمونم واقعا قلبا دوسش دارم محبتم از ته دله نه زبونی یا از سر دلسوزی.

این بچه هیچ نیازی به دلسوزی من نداره چون بهترین پدر و مادر رو داره و همه جور امکانات و بهترین زندگی.

با اینکه تا حالا بچه ای به دنیا نیاوردم و قطعا هم نه میخوام نه میتونم جای مادرشو بگیرم؛ نه به اندازه علاقه یک مادر به فرزندش٬ ولی مطمئنم مشابه اون علاقه رو دارم بهش...

همیشه هر وقت با همسرم چیزی براش خریدیم من اصرار داشتم بهترینش باشه

شوهرم همیشه عسل٬ گردو٬ پسته٬ بادوم٬ برنج به فصلش به مقدار زیاد میخره و تا چند ماه استفاده میکنیم٬
    همیشه به دو قسمت مساوی تقسیم کردیم و براش فرستادیم.

همسرم عمیشه هر وقت دیدنش میره امکان نداره دست خالی بره و هم واسه خودش هم خونشون خرید میکنه.

اگر چه پدرشه و وظیفشو انجام میده اما خودشم انقد عاقل و فهمیده س که همیشه تشکر میکنه .

خلاصه انقد همه جوره خوشم اومده از مرام و شخصیتش که واقعا دوس دارم حضورش باشه تو زندگی من و همسرم.

20. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

ممنون از پاسختون..

با توجه به شرایط سنیتون واقعا خیلی دوس داشتم نظرتونو بدونم.

دیگه انقدرام وضعیت ناامیدکننده نیس قطعا!

با فرض اینکه این آقا پسر درک خیلی بالایی داره و اون خانوم هم سعی میکنه منطقی باشه و قلبا دوسش داشته باشه باید یه راههایی باشه تا بشه به دلش راه پیدا کرد!
    گفتم... پسر باید بخواد... حالا این شاید از نظر شما درک بالا باشه ولی از نظر خیلی از پسر ها نیست... پسر هفده ساله اگه درک بالایی داشته باشه اونقدرا به مادرش وابسته نیست چه برسه بخواد به یه خانوم دیگه حس مادر بودن رو داشته باشه.... یا حس های دیگه... مثل سایر خانوم های غریبه می مونه واسش... گفتم شاید نفرت هم داشته باشه... که چرا با وجود زنده بودن مادرش اون خانوم حاضر به ازدواج با پدرش شد...

مردا خودشون شاید چارتا زن ببرن اما دوست ندارن پدرشون چارتا زن داشته باشه... اکثرا اینطوری هستن...
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

اگه پدر و مادر از هم جدا شدن.... پدره اومده شما رو گرفته... پسره هم پیش مادرش زندگی می کنه...

اول از همه طلاق روی روحیش تاثیر منفی میذاره.... دوم از همه ازدواج پدر یا مادرش.... اگه مادرش ازدواج کنه خیلییییییییییییییییییییی تاثیر بدی میذاره رو روحیش...

اگه پدرش ازدواج کنه هم تاثیر بدی میذاره... اما کمتر.... این کم بودن به این معنی نیست که شما رو بپذیره... شما رو هم مقصر می دونه...

شاید پیش خودش بگه اگه شما با پدرش ازدواج نمی کردید اون سرش عقل میومد و ... البته پدرش رو هم مقصر می دونه...

خدا به این پسر صبر بده... اگه پسر خوب و مودبی باشه خیلی سختشه... خدا ایشالا کمکش کنه....

اما اگه پسر پر رویی باشه ... خودش هم خیلی رابطش با دخترا خوب باشه و اینکه مثلا چند تا دوست دختر داشته باشه و برو بیا و ... خوب این پسر روحیش از قبل مشکل دار بوده و شاید واسش مهم نباشه زیاد این اتفاق اما رو روحیش تاثیر منفی میذاره و شاید خودش هم در آینده به راحتی زن بگیره و ...
    امضای ایشان

24. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

موفق باصید
    حق خیلی جاها سازگار نیست با روحیه فرد....

یه مرد حق داره چارتا زن بگیره... اگه درک بالایی داری شوهر آیندت سه تا زن دیگه برد نباید ناراحت بشی و با سه زن دیگه خوب و مهربون باشی... حتی این حق رو داره هر سه تاتونو بیاره تو یه خونه... اما وظیفش اینه که به هر سه تاتون به یه اندازه محبت کنه و دلتون نشکنه و ... اما مطمئنا همین که شوهرت سه تا زن دیگه ببره حس می کنید بهتون خیانت کرده و محبت نیست

پس درک بالا این نیست.... اگه پسر درک بالا داشته باشه تو این سن اصلا به مادرش اونقدرا وابسته نیست چه برسه بخواد به یه خانوم غریبه وابسته باشه... پس درک رو اشتباه معنی نکنید... اگه این پسر درک رو نداشته باشه باز هم پدرش که ازدواج کرده و خانوم رامونا رو مقصر می دونه... (با توجه به خصوصیات که واسه خانوم رامونا توضیح دادم)
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 07:29 PM
    امضای ایشان

26. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام
    البته در ظاهر
    میتونی از پدرش سوال کنی
    این روشتون کارساز نیست...

مگه بچه یه ماهه است که غذا درست کنه هدیه بده و ... اگه بچه کوچیک بود میشد... من که نمی گم درک... اما با با روحیه و غرورش سازگار بود... شاید...

فک کنید همسرتون خدایی نکرده با شما اختلاف پیدا کنه و حسین پیش شما باشه و همسرتون خدایی نکرده یه زن دیگه ببره...

بعد اون زن آیا میتونه با این چیزا به حسین شما نزدیک بشه؟

اصلا ممکنه نزدیک بشه؟

در این دوره از زندگی که نوجوان در گذشته میرفت دنبال زن و زندگی (البته نه امروزه) آیا دورانی که میشه نسبت به کس دیگه هم خوب بود و بهش نزدیک شد و نبودش رو احساس کرد و بهش وابسته شد؟

فکر کنید شما جای مادر همون پسری باشید که رامونا خانوم میشه زن باباش....

حالا به رامونا خانوم مشاوره بدید... میبینید که نمیشه
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 08:35 PM
    امضای ایشان

28. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

حق خیلی جاها سازگار نیست با روحیه فرد....

یه مرد حق داره چارتا زن بگیره... اگه درک بالایی داری شوهر آیندت سه تا زن دیگه برد نباید ناراحت بشی و با سه زن دیگه خوب و مهربون باشی... حتی این حق رو داره هر سه تاتونو بیاره تو یه خونه... اما وظیفش اینه که به هر سه تاتون به یه اندازه محبت کنه و دلتون نشکنه و ... اما مطمئنا همین که شوهرت سه تا زن دیگه ببره حس می کنید بهتون خیانت کرده و محبت نیست

پس درک بالا این نیست.... اگه پسر درک بالا داشته باشه تو این سن اصلا به مادرش اونقدرا وابسته نیست چه برسه بخواد به یه خانوم غریبه وابسته باشه... پس درک رو اشتباه معنی نکنید... اگه این پسر درک رو نداشته باشه باز هم پدرش که ازدواج کرده و خانوم رامونا رو مقصر می دونه... (با توجه به خصوصیات که واسه خانوم رامونا توضیح دادم)
    مرد به هیچ وجه حق نداره 4تا زن بگیره در این باره میتونی سخنان استاد رائف پور و گوش کنید

درک کردن این مسائل اصلا ربطی نداره به اون چیزی که گفتی

اگر قرار تو این مسائل کسی درک نکنه پس درک کردن به چه دردی میخوره

اتفاقا پسر درک کنه که. پدر و مادر تفاهم نداشتن جدا شدند و هرکدوم حق دارن دوبار ازدواج کنن اصلا مشکلی نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

30. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

این روشتون کارساز نیست...

فک کنید همسرتون خدایی نکرده با شما اختلاف پیدا کنه و حسین پیش شما باشه و همسرتون خدایی نکرده یه زن دیگه ببره...

بعد اون زن آیا میتونه با این چیزا به حسین شما نزدیک بشه؟

اصلا ممکنه نزدیک بشه؟

در این دوره از زندگی که نوجوان در گذشته میرفت دنبال زن و زندگی (البته نه امروزه) آیا دورانی که میشه نسبت به کس دیگه هم خوب بود و بهش نزدیک شد و نبودش رو احساس کرد و بهش وابسته شد؟
    من خودمو جای سوالی که از ستیلا خانم کردید جواب کردی میدم

اره من به شخصه کاملا کنار میام و اتفاقا با خانم رابطه دوستانه برقرار میکنم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

32. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

من خودمو جای سوالی که از ستیلا خانم کردید جواب کردی میدم

اره من به شخصه کاملا کنار میام و اتفاقا با خانم رابطه دوستانه برقرار میکنم
    الدختر الفرق البا الپسر
    امضای ایشان

34. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

مرد به هیچ وجه حق نداره 4تا زن بگیره در این باره میتونی سخنان استاد رائف پور و گوش کنید

اتفاقا پسر درک کنه که. پدر و مادر تفاهم نداشتن جدا شدند و هرکدوم حق دارن دوبار ازدواج کنن اصلا مشکلی نیست
    آیه سوم سوره نساء (قبلا هم در موردش توضیح داده بودم و دلایل و شرایطش...)

ای مسلمان رو حرف قرآن حرف نیار چون درکش از همه بیشتره...

درضمن چیزی که قانونه تو این مملکت و سایر ممالک ینی حق داره تو این مملکت و سایر... چه درست باشه چه غلط... همچین حقی تو مملکت ما هست

شوهر شما هم نیاز داره با چند زن دیگه در ارتباط باشه و اون زن ها هم نیاز به شوهر دارن چون در جامعه گرگ امروزی بی شوهر مونده خیلی سخته و شوهرتون باید کار نیکی انجام بده... تا نه اون زن ها دچار فساد بشن و نه اینکه نیازش به اونها سرکوب نشه...
    امضای ایشان

36. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,541
    تشکر شده 9,774 بار در 3,371 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام.

سلام

رابطه خونی تنها دلیل رابطه اقوام نیست ، وگرنه نباید مشکلات خواندگی و ناراحتی ها پیش میومدن

چه بسا افرادی در زندگی پیدا میشن که هیچ نسبتی باهاشون نداریم اما به اندازه یک خواهر ، برادر ، و یا پدر و مادر عزیز و قابل احترام هستن

این نیت شما برای ایجاد حس خوب در ایشون قابل تحسینه ، انشالله که به خیر ختم میشه

نکاتی که به نظر من باید بهش توجه کنید اینه که ؛ هیچ وقت تلاش نکنید به زور خودتون رو خوب جلوه بدین ، چه به زور نمیشه دل کسی رو بدست آورد ، یعنی بهتره جاذبه ایجاد کنید تا خودشون نسبت به شما رغبت داشته باشن ...

و بهترین کار هم برای یک پسر احترام گذاشتن بهش به همراه محبت و خوش روییه ، بهتره زیاده روی نشه تا احساس نکن که قصد فریبش رو دارین ، تعادل باشه و به بقیه اش رو به زمان بسپرید ،

و در تلاش باشید تا جایگاه خودتون را در ذهنش بسازید ، و هرگز سعی نکنید جایگاه افرادی مثل ، مادر ، پدر و عمه ... رو براش خدشه دار کنید ، با غیبت یا حرفی ، چون حتی اگه از شخصی ناراحت هم باشن بازم براشون عزیز هستن ، بجاش به احترام به اونا حتی تشویقشون کنید ، البته فکر کنم خودتون اینو خوب میدونید و نیازی به گفتن نیست ، صرفاً جهت یاداوری گفتم .

برای شروع هم خریدن یک هدیه که جزو علایق پسر باشه میتونه تاثیر خوبی روشون بزارین ...

38. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

و اگر در اجراى عدالت ميان دختران يتيم بيمناكيد هر چه از زنان [ديگر] كه شما را پسند افتاد دو دو سه سه چهار چهار به زنى گيريد پس اگر بيم داريد كه به عدالت رفتار نكنيد به يك [زن آزاد] يا به آنچه [از كنيزان] مالك شده‏ ايد [اكتفا كنيد] اين [خوددارى] نزديكتر است تا به ستم گراييد [و بيهوده عيال‏وار گرديد] (۳)

وَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانْكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِّسَاءِ مَثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلَّا تَعُولُوا ﴿۳﴾

این حق قرآنی واسه ما قابل هضم نیست... برای خودمون... شاید برای دیگران اتفاق بیفته قابل هضم باشه حتی اگه تمام شروط رعایت بشه اما هیچ فرزندی دوست نداره چهار مادر بودن رو...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 08:19 PM
    امضای ایشان

40. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

و اگر در اجراى عدالت ميان دختران يتيم بيمناكيد هر چه از زنان [ديگر] كه شما را پسند افتاد دو دو سه سه چهار چهار به زنى گيريد پس اگر بيم داريد كه به عدالت رفتار نكنيد به يك [زن آزاد] يا به آنچه [از كنيزان] مالك شده‏ ايد [اكتفا كنيد] اين [خوددارى] نزديكتر است تا به ستم گراييد [و بيهوده عيال‏وار گرديد] (۳)

وَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانْكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِّسَاءِ مَثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلَّا تَعُولُوا ﴿۳﴾

این حق قرآنی واسه ما قابل هضم نیست... برای خودمون... شاید برای دیگران اتفاق بیفته قابل هضم باشه حتی اگه تمام شروط رعایت بشه اما هیچ فرزندی دوست نداره چهار مادر بودن رو...
    امضای ایشان

42. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,541
    میزان امتیاز
    12

توی پست بقیه بحث نکنید بچه ها .

هر دو تو راست میگین ، مرد اجازه گرفتن چهار همسر داره ، اما اگر بقیه مسائل دین رو هم برسی کنی میفهمی کلی تبصر هست که نمیشه ...

چون هم باید بتونه عدالت رو اجرا کنه ، هم اینکه همسر های بعدی که میگیره اگر به خاطر شهوت باشه انگاری که بت پرستی کرده !

و...

بحث هاتون رو ببرین خوش و بش

44. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    توی پست بقیه بحث نکنید بچه ها .

هر دو تو راست میگین ، مرد اجازه گرفتن چهار همسر داره ، اما اگر بقیه مسائل دین رو هم برسی کنی میفهمی کلی تبصر هست که نمیشه ...

چون هم باید بتونه عدالت رو اجرا کنه ، هم اینکه همسر های بعدی که میگیره اگر به خاطر شهوت باشه انگاری که بت پرستی کرده !

و...

بحث هاتون رو ببرین خوش و بش

داش رضا چیزیه که قانونه و اجرا میشه و خیلی از افراد رو میشناسیم که بیشتر از یه زن دارن... حتی روحانی محلمون دو تا زن داره...

همونطور که قانون یه فرد میتونه به راحتی طلاق بگیره در حالی که طبق آیات قرآن باید به فرزندان رسیدگی بشه و از نظر محبت واسشون کم نذارن و رو روحیه بچه تاثیر منفی نذاره و عقده ی نشه و ...

هر دو یه نوعن....

کسی که چارتا زن می بره مثل بحث همین تاییکه... تازه کم ضررتر... اخه طلاقی نبوده و فقط دو تا زن برده یا بیشتر

اما در بحث این تاییک علاوه بر طلاق ... زن دوم هم گرفته شده

البته از این چیزا نگذریم که اینا به این معنی نیست که ما آدم بدی هستیم... ما ایرانیا... و خارجیا خوبن... خارجیا هم بعضیاشون شاید مثل ما باشن اما بدون ازدواج ... که اون خیلی خیلی بده
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 08:33 PM
    امضای ایشان

46. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

الدختر الفرق البا الپسر

هیچ فرقی نیست اتفاقا دختر حساسس تره

آیه سوم سوره نساء (قبلا هم در موردش توضیح داده بودم و دلایل و شرایطش...)

ای مسلمان رو حرف قرآن حرف نیار چون درکش از همه بیشتره...

درضمن چیزی که قانونه تو این مملکت و سایر ممالک ینی حق داره تو این مملکت و سایر... چه درست باشه چه غلط... همچین حقی تو مملکت ما هست

شوهر شما هم نیاز داره با چند زن دیگه در ارتباط باشه و اون زن ها هم نیاز به شوهر دارن چون در جامعه گرگ امروزی بی شوهر مونده خیلی سخته و شوهرتون باید کار نیکی انجام بده... تا نه اون زن ها دچار فساد بشن و نه اینکه نیازش به اونها سرکوب نشه...

مردی که دنبال 4تا زن باشه ببخشیدا خیلی هوس باز تشریف دارن

نخیر اقا هیچم اجازه نداره اون زمان قانون پیامبر گذاشته
    به دلیل اینکه اون موقع جنگ میشه تعداد زن ها بیشتر مرد بوده زن ها میامدن پارچه بالا در خونشون میذاشتن که ما اینکاره هستیم و بدون اینکه پولی هم بهشون بدن باهاشون رابطه برقرار میکردن واسه همین پیامبر قانون میذارن حساب میکنن که 4بر یک .یه مرد میتونه 4تا زن بگیره ولی باید همه نیاز هارو برابر برطرف کنه

خود امام علی و پیامبر میفرمایند طبق زمان خودتون فرزندانتون و تربیت کنید و قانون بذارید

ولی الان این قانون احتیاج نیست. چون تعداد زن و مرد ها به اندازه کافی برابر هست حتی تعداد اقایون هم بیشتره

و اینکه بهههه هیییچ وجه پیدا نشده یه مرد درحال حاظر بتونه عدالت بین زنانش برقرار. از همه لحاظ

و اینکه لطف بحث و خارج نکن و مثال های بی ربطم نزن:/
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

به دلیل اینکه اون موقع جنگ میشه تعداد زن ها بیشتر مرد بوده زن ها میامدن پارچه بالا در خونشون میذاشتن که ما اینکاره هستیم و بدون اینکه پولی هم بهشون بدن باهاشون رابطه برقرار میکردن واسه همین پیامبر قانون میذارن حساب میکنن که 4بر یک .یه مرد میتونه 4تا زن بگیره ولی باید همه نیاز هارو برابر برطرف کنه

خود امام علی و پیامبر میفرمایند طبق زمان خودتون فرزندانتون و تربیت کنید و قانون بذارید

ولی الان این قانون احتیاج نیست. چون تعداد زن و مرد ها به اندازه کافی برابر هست حتی تعداد اقایون هم بیشتره

و اینکه بهههه هیییچ وجه پیدا نشده یه مرد درحال حاظر بتونه عدالت بین زنانش برقرار. از همه لحاظ

گفتم که روحیاتمون سازگار نیست و درکش رو نداریم... نه من نه تو...

بقیه پاسخ هام رو هم به دوستان بخون... جوابات اون تو هست...

قوانین جامعه رو از قرآن استخراج میکنن... قرآن برای همه زمان هاست...

نمونه هاش هم که تو جامعه زیاده...

تو جوامع دیگر هم هست... اصلا شاید کار بدتر از این هم تو جوامع دیگر باشه که آمارش خیلی بیشتر از کشور ما باشه...

در ضمن تعداد مردان خواستار ازدواج خیلی کمتر از زنان خواستار ازدواجه... متاسفانه...

مثال بی ربط نیست... داشتم درک و سازگار بودن با روحیه یک انسان و تفاوتش رو شرح میدادم که میگفتی اگه درک داشته باشه و ... که دلیل زیادی آوردم

مثال من فقط ازدواج دوم و سوم و ... بود

درحالی که تو این تاپیک ...

هم طلاق هست و هم ازدواج دوم...
    امضای ایشان

50. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

همونطور که خدایی نکرده ازدواج دوم همسر یا پدرت برای تو غیر قابل هضمه ...

برای اون پسر هم غیر قابل هضمه چند زنه بودن پدرش... در ضمن بدتر.... هم طلاق و هم ازدواج دوم...

... اگه اون پسر همسر تو بشه اماکن داره خودش هم از پدرش یاد بگیره و بره زن دیگه ای بگیره

و همه ی اینها این اتفاقات که برای اون پسر افتاده و همچین اگه خدایی نکرده برای تو ... برای منم غیر قابل هضمه

من تو این تاییکام کاری نداشتم به این که واقعا چه کاری خوبه و چه کاری بده و ... فقط میخواستم بگم خیلی ها قابل هضم نیست این مسائل براشون... پس تقریبا این کار رامونا خانوم خیلی سخته
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 08:51 PM
    امضای ایشان

52. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

گفتم که روحیاتمون سازگار نیست و درکش رو نداریم... نه من نه تو...
    ...

اگر قرار برا هرچیزی همه چیز طبق روحیه ما پیش بره که دنیا گلستان بود نخیر اقا درک کردن یعنی همین چیزی که خلاف روحیه هست باید درک کرد. درک کردن برا همچین موقع ها گذاشتن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

54. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,541
    میزان امتیاز
    12

داش رضا چیزیه که قانونه و اجرا میشه و خیلی از افراد رو میشناسیم که بیشتر از یه زن دارن... حتی روحانی محلمون دو تا زن داره...

همونطور که قانون یه فرد میتونه به راحتی طلاق بگیره در حالی که طبق آیات قرآن باید به فرزندان رسیدگی بشه و از نظر محبت واسشون کم نذارن و رو روحیه بچه تاثیر منفی نذاره و عقده ی نشه و ...

هر دو یه نوعن....

کسی که چارتا زن می بره مثل بحث همین تاییکه... تازه کم ضررتر... اخه طلاقی نبوده و فقط دو تا زن برده یا بیشتر

اما در بحث این تاییک علاوه بر طلاق ... زن دوم هم گرفته شده

البته از این چیزا نگذریم که اینا به این معنی نیست که ما آدم بدی هستیم... ما ایرانیا... و خارجیا خوبن... خارجیا هم بعضیاشون شاید مثل ما باشن اما بدون ازدواج ... که اون خیلی خیلی بده
    شاید روحانی محل شما بخواد سیگار هم بکشه ، دلیل نمیشه که ...

بحث نکن بردار من ، ببین استاتر موضوع و هدفش چیه اگر در همون راستا نظری داری نظر بده .

56. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

اگر قرار برا هرچیزی همه چیز طبق روحیه ما پیش بره که دنیا گلستان بود نخیر اقا درک کردن یعنی همین چیزی که خلاف روحیه هست باید درک کرد. درک کردن برا همچین موقع ها گذاشتن

گفتم... سخته... واسه اون پسر سخته... همونطور که واسه تو سخته که خدایی نکرده شوهرت زن دوم ببره و هزار دلیل هم داشته باشه... سخته درکش کنی... اون اتفاق برای اون پسر متاسفانه افتاده و الآن باید درکش کنه ... اما سخته... خیلی سخت... قاطی می کنه... اگه بچه خوب و مودبی باشه با دیدن این چیزا همونطور که من و تو هنگ کردیم قاطی می کنه... اون بچه اگه در بچگی اینطور بزرگ شده باشه که دو زن داشتن بده... هنگ میکنه... درکش سخته... اگه درک نکنه روی روحیش خیلی تاثیر بد میذاره... و از طرفی هم درک این مسائل سخته... همینطور الکی نیست.. حتی اگه این طلاق و ازدواج ها حق باشه... خیلی از ما ها تو خیلی از چیزا ساده تر از این گیر میفتیم... سخته... خیلی... درضمن پسر تو این سن نیازی نداره به زامونا خانوم نزدیک بشه... این سن در اصل که باید ازدواج کنه ... این سن زمان وابسته شدن نیست... طرف به پدر مادرش وابسته است... کم کم داره مستقل میشه... بچه یه ماهه نیست که نیاز به نامادری (تازه بچه یه ماهه اگه مادرش در قید حیات نباشه به نامادری نیاز داره)... گفتم حتی ممکنه حس نفرت داشته باشه... این نفرت رو به محبت تبدیل کردن سخته... اما امیدوارم درک کنه چیزی رو که ما نمی توینم البته اگه قابل درک کردن باشه ... اون چیزی رو که واسه خیلی ها از جمله ما سخته و ایشالا زندگی خوب و آینده خوبی داشته باشه.. ایشالا هممون آینده خوبی داشته باشیم و بر وقف مراد ما و مراد ما به صلاح ما باشه ...

و همونطور که واسه من سخته خدایی نکرده این اتفاق برای کس دیگه ای بیفته
    امضای ایشان

58. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

بحث نکن بردار من ، ببین استاتر موضوع و هدفش چیه اگر در همون راستا نظری داری نظر بده .
    داش رضا در همون راستاس...

گفتم... تو این تاپیک بحث طلاق و ازدواج دومه

من هم مثال ازدواج دوم رو برای دوستان زدم

واسه پری هم توضیح دادم... اگه اشتباه باشه... فعلنه سیگار کشیدن تو جامعه ما مجازه...
    امضای ایشان

60. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

داش رضا در همون راستاس...

گفتم... تو این تاپیک بحث طلاق و ازدواج دومه

من هم مثال ازدواج دوم رو برای دوستان زدم

واسه پری هم توضیح دادم... اگه اشتباه باشه... فعلنه سیگار کشیدن تو جامعه ما مجازه...
    امضای ایشان

62. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

گفتم... سخته... واسه اون پسر سخته... همونطور که واسه تو سخته که خدایی نکرده شوهرت زن دوم ببره و هزار دلیل هم داشته باشه... سخته درکش کنی... اون اتفاق برای اون پسر متاسفانه افتاده و الآن باید درکش کنه ... اما سخته... خیلی سخت... قاطی می کنه... اگه بچه خوب و مودبی باشه با دیدن این چیزا همونطور که من و تو هنگ کردیم قاطی می کنه... اون بچه اگه در بچگی اینطور بزرگ شده باشه که دو زن داشتن بده... هنگ میکنه... درکش سخته... اگه درک نکنه روی روحیش خیلی تاثیر بد میذاره... و از طرفی هم درک این مسائل سخته... همینطور الکی نیست.. حتی اگه این طلاق و ازدواج ها حق باشه... خیلی از ما ها تو خیلی از چیزا ساده تر از این گیر میفتیم... سخته... خیلی... درضمن پسر تو این سن نیازی نداره به زامونا خانوم نزدیک بشه... این سن در اصل که باید ازدواج کنه ... این سن زمان وابسته شدن نیست... طرف به پدر مادرش وابسته است... کم کم داره مستقل میشه... بچه یه ماهه نیست که نیاز به نامادری (تازه بچه یه ماهه اگه مادرش در قید حیات نباشه به نامادری نیاز داره)... گفتم حتی ممکنه حس نفرت داشته باشه... این نفرت رو به محبت تبدیل کردن سخته... اما امیدوارم درک کنه چیزی رو که ما نمی توینم البته اگه قابل درک کردن باشه ... اون چیزی رو که واسه خیلی ها از جمله ما سخته و ایشالا زندگی خوب و آینده خوبی داشته باشه.. ایشالا هممون آینده خوبی داشته باشیم و بر وقف مراد ما و مراد ما به صلاح ما باشه ...

و همونطور که واسه من سخته خدایی نکرده این اتفاق برای کس دیگه ای بیفته
    ببخشیدا باباش قرار نیست دوزن بگیره قرار زن دوم بگیره چون زن اولی درکار نیست

و اینکه من دور از جون طلاق بگیرم شوهر سابقم بره زن بگیره چرا باید ناراحت باشم ؟؟

اتفاقا درک هم میکنم مرد باید ازدواج کنه

من اصلا هنگ نکردم چون یه چیز عادی تو هنوز معنی درک کردن و نمیدونی چی

وقتی میگن یه چیز و درک کن یعنی چیزی که خارج از روحیات تو ولی باید باهاش کنار بیاییی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

64. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

@رامونا @ستیلا @پریماه. @reza1

تا الآن داشتم در مورد سخت بودن درک این قضیه واسه ان پسر می گفتم و قوانین جامعه و ... اینکه چه اتفاقاتی ممکنه بیفته و اگه خدتون رو جای اون پسر بذارید میبینید قابل درک نیست براتون....

اما اعتقاد من اینه که لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام...

این عقیده منه و میتونه درست باشه میتونه غلط باشه اما فعلنه اعتقاد منه...

اگه ازدواج اول دوم و ... یا طلاق ... مشکل ساز نباشه برای مرد، زن، و فرزندان و همه راضی باشند... (این راضی اون راضی بچه ها راضی دیگه مشکلی نیست...) هیچ شکستی و هیچ روحیه منفی به کسی وارد نشه... درسته و شرعی چرا که امری دینیه... که نتیجه درست داشته باشه... (این اعتقاد منه)

اما اگه حتی یکی از فرزندان با طلاق یا ازدواج مشکلی در روحیه و آیندش رخ بده و نتیجه بدی داشته باشه کاری نادرسته... حالا امکان داره بگید اگه طلاق نگیره کار به قتل و ... چیزای بدتر برسه... اینجا بحث بد و بدتره... از بین بد و بدتر (عقل میگه) باید بد رو انتخاب کرد... اما همون بد هم نادرسته... اسمش هست... بد... باید یه جوری جبران و درستش کرد...

من خودم پر از بدی هم دیگه حال و حوصله جواب دادن و ... رو ندارم شرمنده...
    امضای ایشان

66. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 390 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    4

@رامونا @ستیلا @پریماه. @reza1

تا الآن داشتم در مورد سخت بودن درک این قضیه واسه ان پسر می گفتم و قوانین جامعه و ... اینکه چه اتفاقاتی ممکنه بیفته و اگه خدتون رو جای اون پسر بذارید میبینید قابل درک نیست براتون....

اما اعتقاد من اینه که لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام...

این عقیده منه و میتونه درست باشه میتونه غلط باشه اما فعلنه اعتقاد منه...

اگه ازدواج اول دوم و ... یا طلاق ... مشکل ساز نباشه برای مرد، زن، و فرزندان و همه راضی باشند... (این راضی اون راضی بچه ها راضی دیگه مشکلی نیست...) هیچ شکستی و هیچ روحیه منفی به کسی وارد نشه... درسته و شرعی چرا که امری دینیه... که نتیجه درست داشته باشه... (این اعتقاد منه)

اما اگه حتی یکی از فرزندان با طلاق یا ازدواج مشکلی در روحیه و آیندش رخ بده و نتیجه بدی داشته باشه کاری نادرسته... حالا امکان داره بگید اگه طلاق نگیره کار به قتل و ... چیزای بدتر برسه... اینجا بحث بد و بدتره... از بین بد و بدتر (عقل میگه) باید بد رو انتخاب کرد... اما همون بد هم نادرسته... اسمش هست... بد... باید یه جوری جبران و درستش کرد...

من خودم پر از بدی هم دیگه حال و حوصله جواب دادن و ... رو ندارم شرمنده...
    حرف های هم شما هم پریماه درسته.

شما نمیتونی این شرایط رو بپذیری چون اصولا طلاق مکروه ترین حلاله. یعنی اگر واااقعا راهی برای زندگی نبود این طلاق خوبه اما متاسفانه الانه دیگه قبح طلاق ریخته شده.

اگر پسری عاقل باشه حتما زندگی قبلی رو میتونه بسنجه که درست بوده ادامه اش یا نه.

اون بچه است که باید مجاب بشه که طلاق کار درستی بوده یا نه و اگر مجاب بشه مطمئنن به راحتی میپذیره و مشکلات روحی خاصی براش پیش نمیاد ولی اگه مجاب نشه....
    ویرایش توسط Aza : 11-07-2016 در ساعت 12:29 AM
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

68. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    29
    تشکر شده 47 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    0

شما که مادرش نیستید. بهتر بود می نوشتید چگونه یک پسر نوجوان را به خودم دلبسته کنم

70. کاربران زیر از خرد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25261
    تشکـر
    17
    تشکر شده 32 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    4

سلام من که خودم ماانم فوت شد بابامم ازدواج کرد...
    الانم خیلیم مامان جدیدمو دوس دارم.هم خوبه هم زحمت کشه مهربونه...همین..فقط کافیه خانومهساده و بیریا و مهربون باشه.خودش ب دل میشینه
    امضای ایشان
    همبازى هایمان را تا وقتى دوست داریم ، كه خوب مى بازند

72. کاربران زیر از JESUS بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

ببخشیدا باباش قرار نیست دوزن بگیره قرار زن دوم بگیره چون زن اولی درکار نیست

و اینکه من دور از جون طلاق بگیرم شوهر سابقم بره زن بگیره چرا باید ناراحت باشم ؟؟

اتفاقا درک هم میکنم مرد باید ازدواج کنه

من اصلا هنگ نکردم چون یه چیز عادی تو هنوز معنی درک کردن و نمیدونی چی

وقتی میگن یه چیز و درک کن یعنی چیزی که خارج از روحیات تو ولی باید باهاش کنار بیاییی
    دو زن گرفتن یه مثال بود واسه قضیه درک که میگفتی اگه درکش بالا باشه و فلان و میفهمه حق دارن... (نظر اولتو بخون)

منم گفتم این قضیه مثل این می مونه که شوهرت دو تا زن بگیره خدایی نکرده... چرا که تو حرف از حق زدی و گفتم هر دو حق هستند... پدر اون پسر قانون بهش حق ازدواج مجدد رو داد و رفت ازدواج کرد و شوهر تو هم می تونه بره دو تا زن بگیره و همچین حقی رو داره... اصلا صیغه میکنه و ... دوتا زن گرفتن از طلاق دادن خیلی راحت تر هم هست... همونجور که با این کار شوهرت به تو برمی خوره به اون پسر هم همینطور بر میخوره...

داشتم قضیه درک و حق رو توصیف می کردم... همونطور که تو نمی تونی شوهرتو درک کنی... اون پسر هم نمی تونه... پس نمیشه گفت تو درک پایینی داری و همچنین اون پسر... خیلی ها نمی تونن با این قضیه (دقیقا همین قضیه که پدر طلاق بگیره بره زن دوم ببره) کنار بیان که پدرش حق داشته و چه پدر خوبی و چه زن بابای خوبی و... تو هم نمی تونی با قضیه زن دوم بردن شوهرت کنار بیای که چه شوهر خوبی رفته زن دوم گرفته نیازشو برطرف کرده دست اون زن رو هم گرفته تا نیازهای اون هم برطرف بشه ... منم اینجا هستم شوهرم دوسم داره بغلم میکنه و ... شوهر تو هم همچین حقی رو قانون بهش داده و پدر همون پسر هم همچین حقی رو داشت...

تمام بحث بین منو تو تا اینجا تو دو بند بالا خلاصه میشه.

تو اگه پدرت از مادرت خدایی نکرده طلاق بگیره و بره زن دوم بگیره باز هم بهش حق نمیدی که چه پدر خوبی و چه زن بابای خوبی که پدرمو بی نیاز نذاشته از زن و ... اما یه پسر بدتر

ببین پسر یه غرور مردونه داره که اگه به مادرش بی احترامی بشه بهش برمیخوره خیلی بیشتر از شما دخترا... خیلی بیشتر....

وقتی پدرت خدایی نکرده بره با یه خانومی ازدواج کنه و مادرتو ول کنه... میگی حتما پدرم مادرمو دوس نداشت فقط دنبال زن بود واسش فرقی نمی کرد کی باشه... من واسش مهم نبودم که از طلاقشون ناراحت می شدم... من واسشون مهم نبودم که نتونست به خاطر من با هم کنار بیان... و مادرم واسه پدرم مهم نبوده که رفته زن دوم گرفته و زن دوم واسش من مهم نبودم که درخواست پدرمو قبول کرده که شاید اگه قبول نمی کرده من حداقل خودمو راضی می کردم که پدرم به زن دیگه ای چشم نداره و ... یا پدرم دیگه دنبال زن دیگه ای نمی رفت...

خودتو بذار جای ان پسر... متن رو میخونی باید حسش کنی...

همه اینا ینی چی...

ینی اینکه خانوم رامونا خیلی سخته نزدیک شدن به اون پسر به خاطر این چیزایی که توضیح دادم مخصوصا تو این سن که هم غرور پسر نسبت به مادرش زیاد میشه و غیرتش زیاد میشه و هم اینکه پسر تو این دوران کم کم داره مستقل میشه از پدر و مادرش... حالا شما یه غریبه میخوای اون به شما نزدیک بشه ... خیلی سخته...

مگر اینکه گفتم خود پسر بخواد با شما هم خوب باشه یا طوری بزرگ شده باشه که هنوز اون غرور و غیرتی که گفتم سراغش نیومده باشه که اون موقع دیگه نمیشه گفت بزرگ شده بلکه هنوز بچه است... یا اصلا پسر جوری تربیت شده باشه که این چیزا واسش عادی باشه طلاق و ازدواج دوم و مسائلی از این قبیل که از بچگی جوری تربیت شدیم که این چیزا واسمون قابل هضم نیست و نمی تونیم باهاش کنار بیایم... در اینصورت خود پسر هم چون این چیزا رو بد نمی دونه ممکنه خودش دوس دختر داشته باشه با دخترا خیلی راحت باشه با این و ان و برو بیا و ... که اینطور شاید اونقدرا هم از ازدواج مجدد پدرش ناراحت نشده باشه چون تربیتش طوری نبوده که این چیزا رو بد بدونه (درحالی که تربیت اکثر ماها اینطور بوده که مادرا از بچگی روی زن دوم حساسن و بچه هم مادرشو دوس داره و غرور داره و غیرت داره نسبت بهش و ...) و ... در این موارد و در مورد اینجور پسرا هم باز اونقدرا اون غرور کم نیست و پسر رو مادرش غیرت داره... خودش اگه ده تا زن ببره شاید به خودش هیچ نگاهی نکنه اما اگه پدرش به جای مادرش کس دیگه ای رو انتخاب کنه ناراحت میشه... حتی اگه به روی خودش نداره از درون میشکنه...

اگه مادرش هم مثل پدرش بره دنبال شوهر که اونوقت قضیه خیلی سخت میشه واسه پسر... خیلی... باز اون هم خودش اقسام مختلف داره و افراد مختلف با تربیت های مختلف فرق می کنه...

امیدوارم منظوم رو بتونم برسونم...
    امضای ایشان

74. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    حرف های هم شما هم پریماه درسته.

شما نمیتونی این شرایط رو بپذیری چون اصولا طلاق مکروه ترین حلاله. یعنی اگر واااقعا راهی برای زندگی نبود این طلاق خوبه اما متاسفانه الانه دیگه قبح طلاق ریخته شده.

اگر پسری عاقل باشه حتما زندگی قبلی رو میتونه بسنجه که درست بوده ادامه اش یا نه.

اون بچه است که باید مجاب بشه که طلاق کار درستی بوده یا نه و اگر مجاب بشه مطمئنن به راحتی میپذیره و مشکلات روحی خاصی براش پیش نمیاد ولی اگه مجاب نشه....
    شما یهو وارد بحث شدید ... این نظری که شما نقل قول کردید ربطی به این تاپیک نداشت و بحث ما... و شما فقط همین نقل قول از من رو خوندید در حالی که اولش گفتم "تا الآن داشتم..."

از اول برید همه نظرات رو بخونید... چون اصلا حرفتون متناسب با بحث ما نبوده... همجنین نقل قول آخری که با پری خانوم صحبت کردم...
    امضای ایشان

76. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,023 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    چون فرزند پسره راحت تر با این موضوع کنار میاد. دختر بود اصلا" یا به سختی میشد
    همانطور که یه پسر خیلی سخت میتونه مردی رو جای پدرش تصورکنه
    البته همه این موارد نسبی هست و مطلق نیست.یستگی به نوع رفتارهای هرکدام از والدین و شما و روحیات اون پسر داره

78. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

79. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

خوب من خیلی ممنونم از مشارکت دوستان؛

به خصوص پریماه و آقا محسن گل که با به چالش کشیدن موضوع سعی در بازکردن و تفهیم بهترش داشتن.

خوب قبل از هر صحبتی من باید یه چیزایی رو که یادم رفت بگم و نگفتنش باعث سوءتفاهم شده توضیح بدم.

اول اینکه آشنایی و ازدواج من و همسرم بعد از جدایی ایشون از همسر سابقشون بوده.

دوم اینکه همونطور که قبلنم گفتم من قصد و نیتم مادری کردن برای ایشون یا وابسته یا دلبسته کردن ایشون به خودم نیست٬ چون همونطور که آقا محسن گل هم گفتن ایشون الان دیگه مردی شده واسه خودش و نیازی به مادر نداره به خصوص که مادرشون در قید حیات هستن.

در واقع هدف من از ایجاد یک رابطه صمیمی اینه که مایلم ایشون به منزل من که منزل پدرشونم هست رفت و آمد داشته باشه.

و این رفت و آمد نه به خاطر من که به دلیل آرامش و خوشحالی بیشتر همسرمه٬ قطعا هر پدری دوس داره حتی اگه بچه هاش پیشش زندگی نمیکنن به خونش رفت و آمد داشته باشن.

و صد در صد برای یک پسر هفده ساله هم خیلی بهتره اگه بتونه تایم بیشتری در کنار پدرش داشته باشه.

و مطمئنا این رفت و آمد در صورتی که ایشون چشم دیدن منو نداشته باشه امکان پذیر نیست.

من قصدم اینه تا با رفتارم کاری کنم که راحت تر منو بپذیره و از من بدش نیاد ٬ حداقل مثل یه آدم معمولی باشم براش.
    و خوب اگه رابطه صمیمانه و با محبتی هم ایجاد بشه که چه بهتر!
    اینجوری همه از این دور هم بودن و رفت و آمد لذت میبریم.
    نه اینکه بخوایم به زور همدیگه رو تحمل کنیم.

این از این.

و خوب در مورد مسائل دیگه ای هم تو این تاپیک صحبت شد که هر کدومش به تنهایی چندین ساعت بحث میخواد که فک نمیکنم تو یه تاپیک بگنجه پس منم در موردش صحبتی نمیکنم.

حرف من فقط اینه؛
    اگه آدم درک بالایی داشته باشه یاد میگیره که هیچ کس رو قضاوت نکنه؛
    یاد میگیره که واسه هیچکس حکم صادر نکنه؛

فقط سعی میکنه آدما رو توی هر شرایطی که هستن بدون در نظر گرفتن دلایلشون درکشون کنه.

من توی تاپیکای ابتداییم گفتم پسر همسرم درک بالایی داره و من امیدوارم بتونه من و ازدواج من و همسرمو درک کنه؛

قطعا ایشون وقتی آدم فهیم و با قدرت درک بالاس میدونه که نمیتونه رابطه و دلیل جدایی پدر و مادرشو قضاوت کنه٬
    چون رابطه زناشویی دارای جزئیات زیاد و پیچیده تر از اونه که حتی پدر و مادرا و حتی فرزندان بخوان قضاوتش کنن.

در هر صورت ایشون چه شرایط رو بپذیرن و درک کنن و چه نپذیرن من نمیتونم تاثیری در طرز فکرش داشته باشم٬ فقط میتونم امیدوار باشم و از خدا بخوام کمکش کنه بتونه با شرایط کنار بیاد.

و قطعا این نمیتونه غیرممکن باشه٬ همونطور که دوستی نظر دادن و از رابطه خوبشون با همسر پدرشون گفتن.

حالا حرف من از اول این بود که من چیکار میتونم انجام بدم که این رابطه خوب ایجاد بشه؟!

در واقع از دوستانی که فرزند دارن و با تجربه هستن٬ کسانی که در شرایط سنی ایشون هستن و بهتر میتونن موضوع رو بفهمن و کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن خواستم تا افکارشون رو با من به اشتراک بزارن.

80. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

81. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,732
    میزان امتیاز
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط JESUS نمایش پست ها
    سلام من که خودم ماانم فوت شد بابامم ازدواج کرد...
    الانم خیلیم مامان جدیدمو دوس دارم.هم خوبه هم زحمت کشه مهربونه...همین..فقط کافیه خانومهساده و بیریا و مهربون باشه.خودش ب دل میشینه
    رامونا جان از ایشون بپرسید فکر میکنم همسن همون اقا پسر باشه و درشرایطش قرار گرفته
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

82. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

83. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

رامونا جان از ایشون بپرسید فکر میکنم همسن همون اقا پسر باشه و درشرایطش قرار گرفته
    حتما.
    ممنون از همفکریت گلم

84. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

85. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,466
    میزان امتیاز
    6

...

86. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    چون فرزند پسره راحت تر با این موضوع کنار میاد. دختر بود اصلا" یا به سختی میشد
    همانطور که یه پسر خیلی سخت میتونه مردی رو جای پدرش تصورکنه
    البته همه این موارد نسبی هست و مطلق نیست.یستگی به نوع رفتارهای هرکدام از والدین و شما و روحیات اون پسر داره
    جناب سیاوش...

بنده توضیح دادم ... اتفاقا واسه پسر سخت تره...

توضیح دادم...

در نظرات قبلیم میتونید دلایلش رو بخونید...

پسر با هر دو موضوع سخت تر کنار میاد... هم ازدواج مجدد پدر و هم ازدواج مجدد مادر... سخت تر از دختر....

و بین این دوتا با ازدواج مجدد مادر خیلی سخت تر از ازدواج مجدد پدر کنار میاد...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-07-2016 در ساعت 07:27 PM
    امضای ایشان

87. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

88. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

خوب من خیلی ممنونم از مشارکت دوستان؛

به خصوص پریماه و آقا محسن گل که با به چالش کشیدن موضوع سعی در بازکردن و تفهیم بهترش داشتن.

خوب قبل از هر صحبتی من باید یه چیزایی رو که یادم رفت بگم و نگفتنش باعث سوءتفاهم شده توضیح بدم.

اول اینکه آشنایی و ازدواج من و همسرم بعد از جدایی ایشون از همسر سابقشون بوده.

دوم اینکه همونطور که قبلنم گفتم من قصد و نیتم مادری کردن برای ایشون یا وابسته یا دلبسته کردن ایشون به خودم نیست٬ چون همونطور که آقا محسن گل هم گفتن ایشون الان دیگه مردی شده واسه خودش و نیازی به مادر نداره به خصوص که مادرشون در قید حیات هستن.

در واقع هدف من از ایجاد یک رابطه صمیمی اینه که مایلم ایشون به منزل من که منزل پدرشونم هست رفت و آمد داشته باشه.

و این رفت و آمد نه به خاطر من که به دلیل آرامش و خوشحالی بیشتر همسرمه٬ قطعا هر پدری دوس داره حتی اگه بچه هاش پیشش زندگی نمیکنن به خونش رفت و آمد داشته باشن.

و صد در صد برای یک پسر هفده ساله هم خیلی بهتره اگه بتونه تایم بیشتری در کنار پدرش داشته باشه.

و مطمئنا این رفت و آمد در صورتی که ایشون چشم دیدن منو نداشته باشه امکان پذیر نیست.

من قصدم اینه تا با رفتارم کاری کنم که راحت تر منو بپذیره و از من بدش نیاد ٬ حداقل مثل یه آدم معمولی باشم براش.
    و خوب اگه رابطه صمیمانه و با محبتی هم ایجاد بشه که چه بهتر!
    اینجوری همه از این دور هم بودن و رفت و آمد لذت میبریم.
    نه اینکه بخوایم به زور همدیگه رو تحمل کنیم.

این از این.

و خوب در مورد مسائل دیگه ای هم تو این تاپیک صحبت شد که هر کدومش به تنهایی چندین ساعت بحث میخواد که فک نمیکنم تو یه تاپیک بگنجه پس منم در موردش صحبتی نمیکنم.

حرف من فقط اینه؛
    یاد میگیره که واسه هیچکس حکم صادر نکنه؛

فقط سعی میکنه آدما رو توی هر شرایطی که هستن بدون در نظر گرفتن دلایلشون درکشون کنه.

من توی تاپیکای ابتداییم گفتم پسر همسرم درک بالایی داره و من امیدوارم بتونه من و ازدواج من و همسرمو درک کنه؛

قطعا ایشون وقتی آدم فهیم و با قدرت درک بالاس میدونه که نمیتونه رابطه و دلیل جدایی پدر و مادرشو قضاوت کنه٬
    چون رابطه زناشویی دارای جزئیات زیاد و پیچیده تر از اونه که حتی پدر و مادرا و حتی فرزندان بخوان قضاوتش کنن.

در هر صورت ایشون چه شرایط رو بپذیرن و درک کنن و چه نپذیرن من نمیتونم تاثیری در طرز فکرش داشته باشم٬ فقط میتونم امیدوار باشم و از خدا بخوام کمکش کنه بتونه با شرایط کنار بیاد.

و قطعا این نمیتونه غیرممکن باشه٬ همونطور که دوستی نظر دادن و از رابطه خوبشون با همسر پدرشون گفتن.

حالا حرف من از اول این بود که من چیکار میتونم انجام بدم که این رابطه خوب ایجاد بشه؟!

در واقع از دوستانی که فرزند دارن و با تجربه هستن٬ کسانی که در شرایط سنی ایشون هستن و بهتر میتونن موضوع رو بفهمن و کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن خواستم تا افکارشون رو با من به اشتراک بزارن.

منظورم از وابسته بودن همون صمیمیته... وابسته بودن ینی همون چیزی که شما فک می کنید... منظورم همون بود... همون محبت حتی خیلی کم... مثل دو تا همکلاسی مثلا... مثل دو تا ادم عادی مثلا... دو تا همکلاسی به هم یه جورایی وابسته اند... اما به اون معنی ای که شما فک می کنید نیست وابسته بودنی که گفتم... من وابسته بودن رو به اون معنایی که شما فک کردید به کار نبردم... دوباره نظراتم رو بخونید ... ایندفه با این معنی وابسته بودن ینی همون چیزی که خودتون میخواهید انجام بشه...

پسر هیچوقت اینو قبول نمی کنه که شما و پدرش و خودش خوشحال باشید و دور هم بگید و بخندید اما مادرش ناراحت باشه و تنها و ... این هم یه نوع بی توجهی به مادره که خنده هاشو بیاد با شما بکنه و ...

شما گفتید "حالا حرف من از اول این بود که من چیکار میتونم انجام بدم که این رابطه خوب ایجاد بشه؟!"

بنده هم همه توضیحاتم در مورد درک و ... این بود... که گفتم سخته... خیلی سخته مگر اینکه خود پسره بخواد (نگفتم عیر ممکنه...) ... شما گفتید درک بالایی داره... گفتم درک بالایی داشتن ربطی به سختی این کار نداره... و مثال هم زدم و گفتم همونطور که خیلیا درک بالایی دارن اما همسرشون ببه دلایل زیادی زن دوم.. سوم و ... میبره نمی تونن با قضیه کنار بیان...

حالا ازین جا به بعدش رو @پریماه. هم بخونه...

اون دوستمون که نظر داده مادرشون فوت کرده و با این مورد فرق داشته ... پدر ایشون زن برده که جای مادرشونو پر کنه... طرز فکر اون پسر هم با خیلی از پسر ها فرق داره (من تاییک ایشون رو قبلا خونده بودم... ایشون خودش میخواست به مادرش نزدیک بشه اما مادرش خجالت می کشید ...)

اما در موضوع شما مادر پسر زندس...

1- پدر طلاق گرفته به خاطر اختلاف و ضربه ای به فرزند وارد کرده...

2- زن دوم گرفته ینی پسر یجورایی مطمئن شده که عاشق مادرش نبود و ارزش ها و تصوارتی که از مادرش داشته پایین اومده و اون غرورش نسبت به مادرش برانگیخته شده...

3- اون پسر هفده سالشه و سن و موقعیت و طرز فکرش با Jesus خان فرق داره... مخصوصا به خاطر دو مورد قبل اگه طرز فکری شبیه ایشون هم داشت تغییر کرده (با وجود این که این طرز فکرا تو جامعه کمه همونطور که واسه یه زن چند همسر بودن شوهرش سخته و کسی که با این موضوع کنار بیاد کمه)...
    د
    رضمن راهکار هایی که دوستان دادن رو هم گفتم که کارساز نیست با دلیل...

دنبال راهکار جدید باشید.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-07-2016 در ساعت 07:26 PM
    امضای ایشان

89. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

90. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

سو تفاهم نشده.... بنده میدونستم که پدر اون پسر اول طلاق گرفته و بعد ازدواج کرده

و گفته بودم که... این دو تا مشکله برای پسر...

یک طلاق

دوم ازدواج مجدد...

اگه فقط ازدواج مجدد بود میشد یه مشکل و اینطور کار راحت تر بود... و پدر هم مادر اون پسر رو تا حدودی قبول داره اما در کنارش زن دوم گرفته...و اینطور غروری که نسبت به مادرش داره کمتر خدشه دار میشه تا اینکه مادرشو کلا ول کنه...

وقتی ایشون چشم دیدن شما رو نداره به خاطر همون چیزیه که گفتم که تقصیر ازدواج مجدد پدرش رو میندازه گردن شما چرا که از پدرش ذهنیت خوبی داره و اعتماد بیشتر داری نسبت به ایشون (تو ذهنش وقتی با خودش خلوت میکنه و سبک سنگین میکنه حتما میگه که چرا اون زن حاضر شد باوجود اینکه پدرم زن وبچه داشت باهاش ازدواج کنه و چرا فکر من و مادرم نبود... اگه ازدواج نمی کردو اون زنه تو جلدش نمی رفت امیدی بود به بازگشت پدرم به خونه و سر عقل اومدنش و تموم کردن لج و لجبازی)... اما اگه واسش اثبات بشه شما بی تقصیرید ... از پدرش بیشتر دوری میکنه... به پدرش بدبین میشه و ... چشم دیدن پدرشو نداره... همچنین همیشه تو اون فکره که شما بدون توجه به اون و مادرش با پدرش ازدواج کردید...

ایشون شما رو نمی پذیره چون کار مشا رو پسندیده نمی دونه و نمی تونه شما رو به عنوان همسر پدر بپذیره...

شما ویژگی های اون پسر رو باید بشناسید... اکثر پسر ها اینطوری هستن ولی گفتم افرادی هم هستن که در این (همون سه موردی که تو نقل قول های قبل گفتم) شرایط این چیزا رو بد نمی دونن و خانواده های راحت تری اند و مثل بعضی از خانواده های غیر مذهبی مثل بعضی از بچه پولدارا... که البته در اینصورت هم باز غرور خودشونو دارن و باز هم کنار اومدن سخته...

اگه وِیژگی های محیطی و خانوادگی و خود اون پسر و شغل پدر و مادرش و اینکه کادرش الآن کجاست و چی کار می کنه رو بگید مشخص تر میشه گفت...

گفتید

"حرف من فقط اینه؛
    یاد میگیره که واسه هیچکس حکم صادر نکنه؛"

خیلیا درک بالای ندارند... مثال: خیلی از زن های بزرگسال نمی تونن تحمل کنن که همسرشون زن دیگه ای ببره... همسرشون رو قضاوت می کنن و واسش حکم خیانت و نفرت جدایی صادر می کنن" چه برسه به یه پسر 17 ساله...

بر این اساس و این مثال ها:

خیلی از زن ها درک بالایی ندارند... خیلی از انسان ها درک بالایی ندارند

اما من اینو کاملا قبول ندارم... میگم اینجا درک و ... ربطی نداره...وگرنه خیلی از آدما رو باید گفت بی درک یا درک پایین دارند...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-07-2016 در ساعت 08:02 PM
    امضای ایشان

91. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

92. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

@رامونا @پریماه. شرمنده پستا رو جدا جدا مینویم چون یه جا زیاد میشه خیلی و امکان داره یهو سایت ارور بده و همه پر ...

اون پسر باید درک کنه؟

چی رو درک کنه؟ طلاق رو درک کنه... ازدواج مجدد رو چطور درک کنه؟

چرا درک کنه؟ وقتی کسی اونو درک نکرده... و همچین اتفاقاتی رو براش رقم زدن... وقتی بزرگ تر ها همچین اتفاقاتی رو واسش رقم زدن... چطور از یه هفده ساله انتظاره درک دارن... و چرا به این فکر نیستن که اون هفده ساله از بزرگتر ها انتظار درک بیشتری داره...

چرا بزرگتر ها اونو درک نکردن حالا اون باید اونا رو درک کنه با این که اون کوچیک تره؟

در واقع وقتی می گید اون پسر درک بالایی داره... ینی از بزرگتر ها و پدر مادرش درک بیشتری داره...

ینی می پذیره این بدبختیایی که سرش اومد که دیگه هیچ غلطی نمی تونه بکنه... ینی درک میکنه زندگی واسش نامردی کرد و هیچ غلطی نمی تونه در برابر خواسته زندگی کنه... با همه جزئیات و ... اش...

اما همون بزرگتر ها درک نکردن و نمی پذیرن که با این کار پسرشونو امکان داره بدبخت کنن

آخر شاید به این نتیجه برسه که این زندگی فقط یه ارتباطه... عشق و محبتی وجود نداره
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-07-2016 در ساعت 08:24 PM
    امضای ایشان

93. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

94. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30613
    تشکـر
    116
    تشکر شده 75 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    4

سلام
    بنظر من زیاد نباید نزدیک ای پسر بشید چون تو سنیه که وقتی کسی زیاد دورش بگرده بیشتر دور میشه
    بنظرم غیرمستقیم بهش محبت کنید

95. کاربران زیر از آخیش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

96. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    4

مطمئننا بزرگتر ها باید جبران کنند و نذارن اتفاقات بدی بیفته...

اما خودشون ... این انتظار رو از اون نداشته باشن و نگن درک بالایی داره و ... اون درک بالایی داره ولی آدمای با ادراک از آدمایی که درک نمی کنن بیزارن...

به جای اینکه به فکر این بود که اون درک بالایی داره باید دنبال راهکار جبران بود و رقم نخوردن اتفاقات بد و بدتر
    امضای ایشان

97. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)