صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 63

موضوع: ایجاد محبت بین مادر و پسر

7110 بازدید
  1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 468 بار در 268 پست
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : ایجاد محبت بین مادر و پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    مرد به هیچ وجه حق نداره 4تا زن بگیره در این باره میتونی سخنان استاد رائف پور و گوش کنید

درک کردن این مسائل اصلا ربطی نداره به اون چیزی که گفتی

اگر قرار تو این مسائل کسی درک نکنه پس درک کردن به چه دردی میخوره

اتفاقا پسر درک کنه که. پدر و مادر تفاهم نداشتن جدا شدند و هرکدوم حق دارن دوبار ازدواج کنن اصلا مشکلی نیست

و اگر در اجراى عدالت ميان دختران يتيم بيمناكيد هر چه از زنان [ديگر] كه شما را پسند افتاد دو دو سه سه چهار چهار به زنى گيريد پس اگر بيم داريد كه به عدالت رفتار نكنيد به يك [زن آزاد] يا به آنچه [از كنيزان] مالك شده‏ ايد [اكتفا كنيد] اين [خوددارى] نزديكتر است تا به ستم گراييد [و بيهوده عيال‏وار گرديد] (۳)

وَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانْكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِّسَاءِ مَثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلَّا تَعُولُوا ﴿۳﴾

این حق قرآنی واسه ما قابل هضم نیست... برای خودمون... شاید برای دیگران اتفاق بیفته قابل هضم باشه حتی اگه تمام شروط رعایت بشه اما هیچ فرزندی دوست نداره چهار مادر بودن رو...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 07:19 PM
    امضای ایشان

2. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

مرد به هیچ وجه حق نداره 4تا زن بگیره در این باره میتونی سخنان استاد رائف پور و گوش کنید

درک کردن این مسائل اصلا ربطی نداره به اون چیزی که گفتی

اگر قرار تو این مسائل کسی درک نکنه پس درک کردن به چه دردی میخوره

اتفاقا پسر درک کنه که. پدر و مادر تفاهم نداشتن جدا شدند و هرکدوم حق دارن دوبار ازدواج کنن اصلا مشکلی نیست

و اگر در اجراى عدالت ميان دختران يتيم بيمناكيد هر چه از زنان [ديگر] كه شما را پسند افتاد دو دو سه سه چهار چهار به زنى گيريد پس اگر بيم داريد كه به عدالت رفتار نكنيد به يك [زن آزاد] يا به آنچه [از كنيزان] مالك شده‏ ايد [اكتفا كنيد] اين [خوددارى] نزديكتر است تا به ستم گراييد [و بيهوده عيال‏وار گرديد] (۳)

وَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانْكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِّسَاءِ مَثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلَّا تَعُولُوا ﴿۳﴾

این حق قرآنی واسه ما قابل هضم نیست... برای خودمون... شاید برای دیگران اتفاق بیفته قابل هضم باشه حتی اگه تمام شروط رعایت بشه اما هیچ فرزندی دوست نداره چهار مادر بودن رو...
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,473
    تشکر شده 9,726 بار در 3,347 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها

توی پست بقیه بحث نکنید بچه ها .

هر دو تو راست میگین ، مرد اجازه گرفتن چهار همسر داره ، اما اگر بقیه مسائل دین رو هم برسی کنی میفهمی کلی تبصر هست که نمیشه ...

چون هم باید بتونه عدالت رو اجرا کنه ، هم اینکه همسر های بعدی که میگیره اگر به خاطر شهوت باشه انگاری که بت پرستی کرده !

و...

بحث هاتون رو ببرین خوش و بش

6. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    توی پست بقیه بحث نکنید بچه ها .

هر دو تو راست میگین ، مرد اجازه گرفتن چهار همسر داره ، اما اگر بقیه مسائل دین رو هم برسی کنی میفهمی کلی تبصر هست که نمیشه ...

چون هم باید بتونه عدالت رو اجرا کنه ، هم اینکه همسر های بعدی که میگیره اگر به خاطر شهوت باشه انگاری که بت پرستی کرده !

و...

بحث هاتون رو ببرین خوش و بش

داش رضا چیزیه که قانونه و اجرا میشه و خیلی از افراد رو میشناسیم که بیشتر از یه زن دارن... حتی روحانی محلمون دو تا زن داره...

همونطور که قانون یه فرد میتونه به راحتی طلاق بگیره در حالی که طبق آیات قرآن باید به فرزندان رسیدگی بشه و از نظر محبت واسشون کم نذارن و رو روحیه بچه تاثیر منفی نذاره و عقده ی نشه و ...

هر دو یه نوعن....

کسی که چارتا زن می بره مثل بحث همین تاییکه... تازه کم ضررتر... اخه طلاقی نبوده و فقط دو تا زن برده یا بیشتر

اما در بحث این تاییک علاوه بر طلاق ... زن دوم هم گرفته شده

البته از این چیزا نگذریم که اینا به این معنی نیست که ما آدم بدی هستیم... ما ایرانیا... و خارجیا خوبن... خارجیا هم بعضیاشون شاید مثل ما باشن اما بدون ازدواج ... که اون خیلی خیلی بده
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 07:33 PM
    امضای ایشان

8. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,730
    تشکر شده 13,478 بار در 6,868 پست
    میزان امتیاز
    19

الدختر الفرق البا الپسر

هیچ فرقی نیست اتفاقا دختر حساسس تره

آیه سوم سوره نساء (قبلا هم در موردش توضیح داده بودم و دلایل و شرایطش...)

ای مسلمان رو حرف قرآن حرف نیار چون درکش از همه بیشتره...

درضمن چیزی که قانونه تو این مملکت و سایر ممالک ینی حق داره تو این مملکت و سایر... چه درست باشه چه غلط... همچین حقی تو مملکت ما هست

شوهر شما هم نیاز داره با چند زن دیگه در ارتباط باشه و اون زن ها هم نیاز به شوهر دارن چون در جامعه گرگ امروزی بی شوهر مونده خیلی سخته و شوهرتون باید کار نیکی انجام بده... تا نه اون زن ها دچار فساد بشن و نه اینکه نیازش به اونها سرکوب نشه...

مردی که دنبال 4تا زن باشه ببخشیدا خیلی هوس باز تشریف دارن

نخیر اقا هیچم اجازه نداره اون زمان قانون پیامبر گذاشته
    به دلیل اینکه اون موقع جنگ میشه تعداد زن ها بیشتر مرد بوده زن ها میامدن پارچه بالا در خونشون میذاشتن که ما اینکاره هستیم و بدون اینکه پولی هم بهشون بدن باهاشون رابطه برقرار میکردن واسه همین پیامبر قانون میذارن حساب میکنن که 4بر یک .یه مرد میتونه 4تا زن بگیره ولی باید همه نیاز هارو برابر برطرف کنه

خود امام علی و پیامبر میفرمایند طبق زمان خودتون فرزندانتون و تربیت کنید و قانون بذارید

ولی الان این قانون احتیاج نیست. چون تعداد زن و مرد ها به اندازه کافی برابر هست حتی تعداد اقایون هم بیشتره

و اینکه بهههه هیییچ وجه پیدا نشده یه مرد درحال حاظر بتونه عدالت بین زنانش برقرار. از همه لحاظ

و اینکه لطف بحث و خارج نکن و مثال های بی ربطم نزن:/
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

به دلیل اینکه اون موقع جنگ میشه تعداد زن ها بیشتر مرد بوده زن ها میامدن پارچه بالا در خونشون میذاشتن که ما اینکاره هستیم و بدون اینکه پولی هم بهشون بدن باهاشون رابطه برقرار میکردن واسه همین پیامبر قانون میذارن حساب میکنن که 4بر یک .یه مرد میتونه 4تا زن بگیره ولی باید همه نیاز هارو برابر برطرف کنه

خود امام علی و پیامبر میفرمایند طبق زمان خودتون فرزندانتون و تربیت کنید و قانون بذارید

ولی الان این قانون احتیاج نیست. چون تعداد زن و مرد ها به اندازه کافی برابر هست حتی تعداد اقایون هم بیشتره

و اینکه بهههه هیییچ وجه پیدا نشده یه مرد درحال حاظر بتونه عدالت بین زنانش برقرار. از همه لحاظ

گفتم که روحیاتمون سازگار نیست و درکش رو نداریم... نه من نه تو...

بقیه پاسخ هام رو هم به دوستان بخون... جوابات اون تو هست...

قوانین جامعه رو از قرآن استخراج میکنن... قرآن برای همه زمان هاست...

نمونه هاش هم که تو جامعه زیاده...

تو جوامع دیگر هم هست... اصلا شاید کار بدتر از این هم تو جوامع دیگر باشه که آمارش خیلی بیشتر از کشور ما باشه...

در ضمن تعداد مردان خواستار ازدواج خیلی کمتر از زنان خواستار ازدواجه... متاسفانه...

مثال بی ربط نیست... داشتم درک و سازگار بودن با روحیه یک انسان و تفاوتش رو شرح میدادم که میگفتی اگه درک داشته باشه و ... که دلیل زیادی آوردم

مثال من فقط ازدواج دوم و سوم و ... بود

درحالی که تو این تاپیک ...

هم طلاق هست و هم ازدواج دوم...
    امضای ایشان

12. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

همونطور که خدایی نکرده ازدواج دوم همسر یا پدرت برای تو غیر قابل هضمه ...

برای اون پسر هم غیر قابل هضمه چند زنه بودن پدرش... در ضمن بدتر.... هم طلاق و هم ازدواج دوم...

... اگه اون پسر همسر تو بشه اماکن داره خودش هم از پدرش یاد بگیره و بره زن دیگه ای بگیره

و همه ی اینها این اتفاقات که برای اون پسر افتاده و همچین اگه خدایی نکرده برای تو ... برای منم غیر قابل هضمه

من تو این تاییکام کاری نداشتم به این که واقعا چه کاری خوبه و چه کاری بده و ... فقط میخواستم بگم خیلی ها قابل هضم نیست این مسائل براشون... پس تقریبا این کار رامونا خانوم خیلی سخته
    ویرایش توسط Mohsen123 : 11-06-2016 در ساعت 07:51 PM
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,730
    میزان امتیاز
    19

گفتم که روحیاتمون سازگار نیست و درکش رو نداریم... نه من نه تو...
    ...

اگر قرار برا هرچیزی همه چیز طبق روحیه ما پیش بره که دنیا گلستان بود نخیر اقا درک کردن یعنی همین چیزی که خلاف روحیه هست باید درک کرد. درک کردن برا همچین موقع ها گذاشتن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,473
    تشکر شده 9,726 بار در 3,347 پست
    میزان امتیاز
    11

داش رضا چیزیه که قانونه و اجرا میشه و خیلی از افراد رو میشناسیم که بیشتر از یه زن دارن... حتی روحانی محلمون دو تا زن داره...

همونطور که قانون یه فرد میتونه به راحتی طلاق بگیره در حالی که طبق آیات قرآن باید به فرزندان رسیدگی بشه و از نظر محبت واسشون کم نذارن و رو روحیه بچه تاثیر منفی نذاره و عقده ی نشه و ...

هر دو یه نوعن....

کسی که چارتا زن می بره مثل بحث همین تاییکه... تازه کم ضررتر... اخه طلاقی نبوده و فقط دو تا زن برده یا بیشتر

اما در بحث این تاییک علاوه بر طلاق ... زن دوم هم گرفته شده

البته از این چیزا نگذریم که اینا به این معنی نیست که ما آدم بدی هستیم... ما ایرانیا... و خارجیا خوبن... خارجیا هم بعضیاشون شاید مثل ما باشن اما بدون ازدواج ... که اون خیلی خیلی بده
    شاید روحانی محل شما بخواد سیگار هم بکشه ، دلیل نمیشه که ...

بحث نکن بردار من ، ببین استاتر موضوع و هدفش چیه اگر در همون راستا نظری داری نظر بده .

18. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

اگر قرار برا هرچیزی همه چیز طبق روحیه ما پیش بره که دنیا گلستان بود نخیر اقا درک کردن یعنی همین چیزی که خلاف روحیه هست باید درک کرد. درک کردن برا همچین موقع ها گذاشتن

گفتم... سخته... واسه اون پسر سخته... همونطور که واسه تو سخته که خدایی نکرده شوهرت زن دوم ببره و هزار دلیل هم داشته باشه... سخته درکش کنی... اون اتفاق برای اون پسر متاسفانه افتاده و الآن باید درکش کنه ... اما سخته... خیلی سخت... قاطی می کنه... اگه بچه خوب و مودبی باشه با دیدن این چیزا همونطور که من و تو هنگ کردیم قاطی می کنه... اون بچه اگه در بچگی اینطور بزرگ شده باشه که دو زن داشتن بده... هنگ میکنه... درکش سخته... اگه درک نکنه روی روحیش خیلی تاثیر بد میذاره... و از طرفی هم درک این مسائل سخته... همینطور الکی نیست.. حتی اگه این طلاق و ازدواج ها حق باشه... خیلی از ما ها تو خیلی از چیزا ساده تر از این گیر میفتیم... سخته... خیلی... درضمن پسر تو این سن نیازی نداره به زامونا خانوم نزدیک بشه... این سن در اصل که باید ازدواج کنه ... این سن زمان وابسته شدن نیست... طرف به پدر مادرش وابسته است... کم کم داره مستقل میشه... بچه یه ماهه نیست که نیاز به نامادری (تازه بچه یه ماهه اگه مادرش در قید حیات نباشه به نامادری نیاز داره)... گفتم حتی ممکنه حس نفرت داشته باشه... این نفرت رو به محبت تبدیل کردن سخته... اما امیدوارم درک کنه چیزی رو که ما نمی توینم البته اگه قابل درک کردن باشه ... اون چیزی رو که واسه خیلی ها از جمله ما سخته و ایشالا زندگی خوب و آینده خوبی داشته باشه.. ایشالا هممون آینده خوبی داشته باشیم و بر وقف مراد ما و مراد ما به صلاح ما باشه ...

و همونطور که واسه من سخته خدایی نکرده این اتفاق برای کس دیگه ای بیفته
    امضای ایشان

20. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. Top | #31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

بحث نکن بردار من ، ببین استاتر موضوع و هدفش چیه اگر در همون راستا نظری داری نظر بده .
    داش رضا در همون راستاس...

گفتم... تو این تاپیک بحث طلاق و ازدواج دومه

من هم مثال ازدواج دوم رو برای دوستان زدم

واسه پری هم توضیح دادم... اگه اشتباه باشه... فعلنه سیگار کشیدن تو جامعه ما مجازه...
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

داش رضا در همون راستاس...

گفتم... تو این تاپیک بحث طلاق و ازدواج دومه

من هم مثال ازدواج دوم رو برای دوستان زدم

واسه پری هم توضیح دادم... اگه اشتباه باشه... فعلنه سیگار کشیدن تو جامعه ما مجازه...
    امضای ایشان

24. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,730
    میزان امتیاز
    19

گفتم... سخته... واسه اون پسر سخته... همونطور که واسه تو سخته که خدایی نکرده شوهرت زن دوم ببره و هزار دلیل هم داشته باشه... سخته درکش کنی... اون اتفاق برای اون پسر متاسفانه افتاده و الآن باید درکش کنه ... اما سخته... خیلی سخت... قاطی می کنه... اگه بچه خوب و مودبی باشه با دیدن این چیزا همونطور که من و تو هنگ کردیم قاطی می کنه... اون بچه اگه در بچگی اینطور بزرگ شده باشه که دو زن داشتن بده... هنگ میکنه... درکش سخته... اگه درک نکنه روی روحیش خیلی تاثیر بد میذاره... و از طرفی هم درک این مسائل سخته... همینطور الکی نیست.. حتی اگه این طلاق و ازدواج ها حق باشه... خیلی از ما ها تو خیلی از چیزا ساده تر از این گیر میفتیم... سخته... خیلی... درضمن پسر تو این سن نیازی نداره به زامونا خانوم نزدیک بشه... این سن در اصل که باید ازدواج کنه ... این سن زمان وابسته شدن نیست... طرف به پدر مادرش وابسته است... کم کم داره مستقل میشه... بچه یه ماهه نیست که نیاز به نامادری (تازه بچه یه ماهه اگه مادرش در قید حیات نباشه به نامادری نیاز داره)... گفتم حتی ممکنه حس نفرت داشته باشه... این نفرت رو به محبت تبدیل کردن سخته... اما امیدوارم درک کنه چیزی رو که ما نمی توینم البته اگه قابل درک کردن باشه ... اون چیزی رو که واسه خیلی ها از جمله ما سخته و ایشالا زندگی خوب و آینده خوبی داشته باشه.. ایشالا هممون آینده خوبی داشته باشیم و بر وقف مراد ما و مراد ما به صلاح ما باشه ...

و همونطور که واسه من سخته خدایی نکرده این اتفاق برای کس دیگه ای بیفته
    ببخشیدا باباش قرار نیست دوزن بگیره قرار زن دوم بگیره چون زن اولی درکار نیست

و اینکه من دور از جون طلاق بگیرم شوهر سابقم بره زن بگیره چرا باید ناراحت باشم ؟؟

اتفاقا درک هم میکنم مرد باید ازدواج کنه

من اصلا هنگ نکردم چون یه چیز عادی تو هنوز معنی درک کردن و نمیدونی چی

وقتی میگن یه چیز و درک کن یعنی چیزی که خارج از روحیات تو ولی باید باهاش کنار بیاییی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. Top | #34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

@رامونا @ستیلا @پریماه. @reza1

تا الآن داشتم در مورد سخت بودن درک این قضیه واسه ان پسر می گفتم و قوانین جامعه و ... اینکه چه اتفاقاتی ممکنه بیفته و اگه خدتون رو جای اون پسر بذارید میبینید قابل درک نیست براتون....

اما اعتقاد من اینه که لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام...

این عقیده منه و میتونه درست باشه میتونه غلط باشه اما فعلنه اعتقاد منه...

اگه ازدواج اول دوم و ... یا طلاق ... مشکل ساز نباشه برای مرد، زن، و فرزندان و همه راضی باشند... (این راضی اون راضی بچه ها راضی دیگه مشکلی نیست...) هیچ شکستی و هیچ روحیه منفی به کسی وارد نشه... درسته و شرعی چرا که امری دینیه... که نتیجه درست داشته باشه... (این اعتقاد منه)

اما اگه حتی یکی از فرزندان با طلاق یا ازدواج مشکلی در روحیه و آیندش رخ بده و نتیجه بدی داشته باشه کاری نادرسته... حالا امکان داره بگید اگه طلاق نگیره کار به قتل و ... چیزای بدتر برسه... اینجا بحث بد و بدتره... از بین بد و بدتر (عقل میگه) باید بد رو انتخاب کرد... اما همون بد هم نادرسته... اسمش هست... بد... باید یه جوری جبران و درستش کرد...

من خودم پر از بدی هم دیگه حال و حوصله جواب دادن و ... رو ندارم شرمنده...
    امضای ایشان

28. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 389 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    3

@رامونا @ستیلا @پریماه. @reza1

تا الآن داشتم در مورد سخت بودن درک این قضیه واسه ان پسر می گفتم و قوانین جامعه و ... اینکه چه اتفاقاتی ممکنه بیفته و اگه خدتون رو جای اون پسر بذارید میبینید قابل درک نیست براتون....

اما اعتقاد من اینه که لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام...

این عقیده منه و میتونه درست باشه میتونه غلط باشه اما فعلنه اعتقاد منه...

اگه ازدواج اول دوم و ... یا طلاق ... مشکل ساز نباشه برای مرد، زن، و فرزندان و همه راضی باشند... (این راضی اون راضی بچه ها راضی دیگه مشکلی نیست...) هیچ شکستی و هیچ روحیه منفی به کسی وارد نشه... درسته و شرعی چرا که امری دینیه... که نتیجه درست داشته باشه... (این اعتقاد منه)

اما اگه حتی یکی از فرزندان با طلاق یا ازدواج مشکلی در روحیه و آیندش رخ بده و نتیجه بدی داشته باشه کاری نادرسته... حالا امکان داره بگید اگه طلاق نگیره کار به قتل و ... چیزای بدتر برسه... اینجا بحث بد و بدتره... از بین بد و بدتر (عقل میگه) باید بد رو انتخاب کرد... اما همون بد هم نادرسته... اسمش هست... بد... باید یه جوری جبران و درستش کرد...

من خودم پر از بدی هم دیگه حال و حوصله جواب دادن و ... رو ندارم شرمنده...
    حرف های هم شما هم پریماه درسته.

شما نمیتونی این شرایط رو بپذیری چون اصولا طلاق مکروه ترین حلاله. یعنی اگر واااقعا راهی برای زندگی نبود این طلاق خوبه اما متاسفانه الانه دیگه قبح طلاق ریخته شده.

اگر پسری عاقل باشه حتما زندگی قبلی رو میتونه بسنجه که درست بوده ادامه اش یا نه.

اون بچه است که باید مجاب بشه که طلاق کار درستی بوده یا نه و اگر مجاب بشه مطمئنن به راحتی میپذیره و مشکلات روحی خاصی براش پیش نمیاد ولی اگه مجاب نشه....
    ویرایش توسط Aza : 11-06-2016 در ساعت 11:29 PM
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

30. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. Top | #36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    24
    تشکر شده 43 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

شما که مادرش نیستید. بهتر بود می نوشتید چگونه یک پسر نوجوان را به خودم دلبسته کنم

32. کاربران زیر از خرد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. Top | #37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25261
    تشکـر
    17
    تشکر شده 32 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    4

سلام من که خودم ماانم فوت شد بابامم ازدواج کرد...
    الانم خیلیم مامان جدیدمو دوس دارم.هم خوبه هم زحمت کشه مهربونه...همین..فقط کافیه خانومهساده و بیریا و مهربون باشه.خودش ب دل میشینه
    امضای ایشان
    همبازى هایمان را تا وقتى دوست داریم ، كه خوب مى بازند

34. کاربران زیر از JESUS بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. Top | #38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

ببخشیدا باباش قرار نیست دوزن بگیره قرار زن دوم بگیره چون زن اولی درکار نیست

و اینکه من دور از جون طلاق بگیرم شوهر سابقم بره زن بگیره چرا باید ناراحت باشم ؟؟

اتفاقا درک هم میکنم مرد باید ازدواج کنه

من اصلا هنگ نکردم چون یه چیز عادی تو هنوز معنی درک کردن و نمیدونی چی

وقتی میگن یه چیز و درک کن یعنی چیزی که خارج از روحیات تو ولی باید باهاش کنار بیاییی
    دو زن گرفتن یه مثال بود واسه قضیه درک که میگفتی اگه درکش بالا باشه و فلان و میفهمه حق دارن... (نظر اولتو بخون)

منم گفتم این قضیه مثل این می مونه که شوهرت دو تا زن بگیره خدایی نکرده... چرا که تو حرف از حق زدی و گفتم هر دو حق هستند... پدر اون پسر قانون بهش حق ازدواج مجدد رو داد و رفت ازدواج کرد و شوهر تو هم می تونه بره دو تا زن بگیره و همچین حقی رو داره... اصلا صیغه میکنه و ... دوتا زن گرفتن از طلاق دادن خیلی راحت تر هم هست... همونجور که با این کار شوهرت به تو برمی خوره به اون پسر هم همینطور بر میخوره...

داشتم قضیه درک و حق رو توصیف می کردم... همونطور که تو نمی تونی شوهرتو درک کنی... اون پسر هم نمی تونه... پس نمیشه گفت تو درک پایینی داری و همچنین اون پسر... خیلی ها نمی تونن با این قضیه (دقیقا همین قضیه که پدر طلاق بگیره بره زن دوم ببره) کنار بیان که پدرش حق داشته و چه پدر خوبی و چه زن بابای خوبی و... تو هم نمی تونی با قضیه زن دوم بردن شوهرت کنار بیای که چه شوهر خوبی رفته زن دوم گرفته نیازشو برطرف کرده دست اون زن رو هم گرفته تا نیازهای اون هم برطرف بشه ... منم اینجا هستم شوهرم دوسم داره بغلم میکنه و ... شوهر تو هم همچین حقی رو قانون بهش داده و پدر همون پسر هم همچین حقی رو داشت...

تمام بحث بین منو تو تا اینجا تو دو بند بالا خلاصه میشه.

تو اگه پدرت از مادرت خدایی نکرده طلاق بگیره و بره زن دوم بگیره باز هم بهش حق نمیدی که چه پدر خوبی و چه زن بابای خوبی که پدرمو بی نیاز نذاشته از زن و ... اما یه پسر بدتر

ببین پسر یه غرور مردونه داره که اگه به مادرش بی احترامی بشه بهش برمیخوره خیلی بیشتر از شما دخترا... خیلی بیشتر....

وقتی پدرت خدایی نکرده بره با یه خانومی ازدواج کنه و مادرتو ول کنه... میگی حتما پدرم مادرمو دوس نداشت فقط دنبال زن بود واسش فرقی نمی کرد کی باشه... من واسش مهم نبودم که از طلاقشون ناراحت می شدم... من واسشون مهم نبودم که نتونست به خاطر من با هم کنار بیان... و مادرم واسه پدرم مهم نبوده که رفته زن دوم گرفته و زن دوم واسش من مهم نبودم که درخواست پدرمو قبول کرده که شاید اگه قبول نمی کرده من حداقل خودمو راضی می کردم که پدرم به زن دیگه ای چشم نداره و ... یا پدرم دیگه دنبال زن دیگه ای نمی رفت...

خودتو بذار جای ان پسر... متن رو میخونی باید حسش کنی...

همه اینا ینی چی...

ینی اینکه خانوم رامونا خیلی سخته نزدیک شدن به اون پسر به خاطر این چیزایی که توضیح دادم مخصوصا تو این سن که هم غرور پسر نسبت به مادرش زیاد میشه و غیرتش زیاد میشه و هم اینکه پسر تو این دوران کم کم داره مستقل میشه از پدر و مادرش... حالا شما یه غریبه میخوای اون به شما نزدیک بشه ... خیلی سخته...

مگر اینکه گفتم خود پسر بخواد با شما هم خوب باشه یا طوری بزرگ شده باشه که هنوز اون غرور و غیرتی که گفتم سراغش نیومده باشه که اون موقع دیگه نمیشه گفت بزرگ شده بلکه هنوز بچه است... یا اصلا پسر جوری تربیت شده باشه که این چیزا واسش عادی باشه طلاق و ازدواج دوم و مسائلی از این قبیل که از بچگی جوری تربیت شدیم که این چیزا واسمون قابل هضم نیست و نمی تونیم باهاش کنار بیایم... در اینصورت خود پسر هم چون این چیزا رو بد نمی دونه ممکنه خودش دوس دختر داشته باشه با دخترا خیلی راحت باشه با این و ان و برو بیا و ... که اینطور شاید اونقدرا هم از ازدواج مجدد پدرش ناراحت نشده باشه چون تربیتش طوری نبوده که این چیزا رو بد بدونه (درحالی که تربیت اکثر ماها اینطور بوده که مادرا از بچگی روی زن دوم حساسن و بچه هم مادرشو دوس داره و غرور داره و غیرت داره نسبت بهش و ...) و ... در این موارد و در مورد اینجور پسرا هم باز اونقدرا اون غرور کم نیست و پسر رو مادرش غیرت داره... خودش اگه ده تا زن ببره شاید به خودش هیچ نگاهی نکنه اما اگه پدرش به جای مادرش کس دیگه ای رو انتخاب کنه ناراحت میشه... حتی اگه به روی خودش نداره از درون میشکنه...

اگه مادرش هم مثل پدرش بره دنبال شوهر که اونوقت قضیه خیلی سخت میشه واسه پسر... خیلی... باز اون هم خودش اقسام مختلف داره و افراد مختلف با تربیت های مختلف فرق می کنه...

امیدوارم منظوم رو بتونم برسونم...
    امضای ایشان

36. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. Top | #39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    حرف های هم شما هم پریماه درسته.

شما نمیتونی این شرایط رو بپذیری چون اصولا طلاق مکروه ترین حلاله. یعنی اگر واااقعا راهی برای زندگی نبود این طلاق خوبه اما متاسفانه الانه دیگه قبح طلاق ریخته شده.

اگر پسری عاقل باشه حتما زندگی قبلی رو میتونه بسنجه که درست بوده ادامه اش یا نه.

اون بچه است که باید مجاب بشه که طلاق کار درستی بوده یا نه و اگر مجاب بشه مطمئنن به راحتی میپذیره و مشکلات روحی خاصی براش پیش نمیاد ولی اگه مجاب نشه....
    شما یهو وارد بحث شدید ... این نظری که شما نقل قول کردید ربطی به این تاپیک نداشت و بحث ما... و شما فقط همین نقل قول از من رو خوندید در حالی که اولش گفتم "تا الآن داشتم..."

از اول برید همه نظرات رو بخونید... چون اصلا حرفتون متناسب با بحث ما نبوده... همجنین نقل قول آخری که با پری خانوم صحبت کردم...
    امضای ایشان

38. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. Top | #40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,022 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    چون فرزند پسره راحت تر با این موضوع کنار میاد. دختر بود اصلا" یا به سختی میشد
    همانطور که یه پسر خیلی سخت میتونه مردی رو جای پدرش تصورکنه
    البته همه این موارد نسبی هست و مطلق نیست.یستگی به نوع رفتارهای هرکدام از والدین و شما و روحیات اون پسر داره

40. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)