نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: افت شدید در درس

2054
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42847
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy افت شدید در درس

سلام من دانشجوی سال آخر یکی از دانشگاه های خوب هستم. قبلا خیلی خوب و با انگیزه درس می خوندم و همه از من سوال هایشان را می پرسیدن.
    اما به تدریج نمراتم افت کردن و معدلم کم شد. ترم پیش مشروط شدم این ترم هم می ترسم که بشم هنوز نمراتمون نیومده... در حالی که ترم یک معدلم الف بود.
    واقعا نمی دونم چرا... از این کتاب های موفقیت می خونم و برنامه ریزی می کنم و برای خودم هدف تعیین می کنم ولی بازم بی انگیزه هستم.. قسمت بزرگی از روز رو به وقت تلف کردن تو شبکه های اجتماعی می گذرونم و یا در حال پرخوری هستم. از اینستاگرام خارج شدم. اما الان هم تو کانال های مختلف تلگرام وقت تلف می کنم ولی نمیشه تلگرامو پاک کرد چون توش گروه های درسی هستند.... روش های مختلف ترک شبکه های اجتماعی رو سرچ می کنم ولی فایده نمیده. احساس می کنم مغزم داره تحلیل میره. هر وقت یه کم خسته میشم سریع تلگرامو باز می کنم...(درسمون هم اکثرا با لپ تاپ هست مثل اسلاید ها و فیلم های آموزشی و با لپ تاپ هم به شبکه های اجتماعی میشه رفت). بقیه چطور می تونن هم تو شبکه های اجتماعی باشن و هم نمره های بالا داشته باشن؟
    سر کلاس هم درسو نمی فهمم همینطوری به یه نقطه خیره میشم و احساس می کنم استاد داره به یه زبون دیگه حرف میزنه...دلم می خواد مثل گذشته باهوش و با انگیزه بشم...
    یا همش از خودم می پرسم زندگی می کنیم که چی شه...
    یه کم هم کلا آدم عجیبی هستم مثلا آدم درونگرایی هستم و خیلی کم حرف می زنم و تو جمع گاهی متوجه حضور من نمی شن. کمی هم خجالتیم و هیچ وقت با نظر دیگران مخالفت نمی کنم و خودمو شاد نشون میدم... نمی دونم البته این ها به موضوع ربطی داره یا نه.
    حالا چی کار کنم با این وضع نمراتم....؟ میخوام تو ترم آینده تا جای ممکن جبران کنم... ولی اول ترم پیش هم همین حرفو زدم اما بازم در خطر مشروط شدن قرار دارم...
    اگه اطلاعات دیگه ای برای کمک کردن لازم باشه بپرسید لطفا.. واقعا خسته شدم از خستگیم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : افت شدید در درس

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا1998 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی سال آخر یکی از دانشگاه های خوب هستم. قبلا خیلی خوب و با انگیزه درس می خوندم و همه از من سوال هایشان را می پرسیدن.
    اما به تدریج نمراتم افت کردن و معدلم کم شد. ترم پیش مشروط شدم این ترم هم می ترسم که بشم هنوز نمراتمون نیومده... در حالی که ترم یک معدلم الف بود.
    واقعا نمی دونم چرا... از این کتاب های موفقیت می خونم و برنامه ریزی می کنم و برای خودم هدف تعیین می کنم ولی بازم بی انگیزه هستم.. قسمت بزرگی از روز رو به وقت تلف کردن تو شبکه های اجتماعی می گذرونم و یا در حال پرخوری هستم. از اینستاگرام خارج شدم. اما الان هم تو کانال های مختلف تلگرام وقت تلف می کنم ولی نمیشه تلگرامو پاک کرد چون توش گروه های درسی هستند.... روش های مختلف ترک شبکه های اجتماعی رو سرچ می کنم ولی فایده نمیده. احساس می کنم مغزم داره تحلیل میره. هر وقت یه کم خسته میشم سریع تلگرامو باز می کنم...(درسمون هم اکثرا با لپ تاپ هست مثل اسلاید ها و فیلم های آموزشی و با لپ تاپ هم به شبکه های اجتماعی میشه رفت). بقیه چطور می تونن هم تو شبکه های اجتماعی باشن و هم نمره های بالا داشته باشن؟
    سر کلاس هم درسو نمی فهمم همینطوری به یه نقطه خیره میشم و احساس می کنم استاد داره به یه زبون دیگه حرف میزنه...دلم می خواد مثل گذشته باهوش و با انگیزه بشم...
    یا همش از خودم می پرسم زندگی می کنیم که چی شه...
    یه کم هم کلا آدم عجیبی هستم مثلا آدم درونگرایی هستم و خیلی کم حرف می زنم و تو جمع گاهی متوجه حضور من نمی شن. کمی هم خجالتیم و هیچ وقت با نظر دیگران مخالفت نمی کنم و خودمو شاد نشون میدم... نمی دونم البته این ها به موضوع ربطی داره یا نه.
    حالا چی کار کنم با این وضع نمراتم....؟ میخوام تو ترم آینده تا جای ممکن جبران کنم... ولی اول ترم پیش هم همین حرفو زدم اما بازم در خطر مشروط شدن قرار دارم...
    اگه اطلاعات دیگه ای برای کمک کردن لازم باشه بپرسید لطفا.. واقعا خسته شدم از خستگیم...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

حالات شما بیانگر سه عامل اصلی هستند

1 اعتیاد به فضای مجازی ( اتلاف کردن وقت در کانال های تلگرام / شبکه های اجتماعی ) !

2 افسردگی ( پرخوری / زندگی میکنیم که چی شه / خیره شدن به نقاط و عدم تمرکز ) !

3 کم بود تفریح و سرگرمی !

درواقع کم بود تفریح مناسب باعث اعتیاد و وابستگی افراد به بستر های مختلف نظیر ( تلگرام و شبکه /.......) میشه و وجود برخی از خلع های عاطفی & عدم مورد توجه قرار گرفتن توسط خانواده & اجتماع و.........جمله مواردی هستند که زیر بنای افسردگی رو به وجود میارن

از زمانی که شما شاهد افت تحصیل و موارد دیگه شدین چه اتفاقاتی رخ داده یعنی صفر تا صد لحضه ای که شما اولین نشانه های افت کیفیت در سطح تحصیلات و زندگی بودین را تا الان توضیح بدین *

کیفیت خواب شما چطور هست ؟ آیا خواب شما خوب و با کیفت هست یا خیر ؟
    جدای از درونگرا و کم حرف بودن روابط شما با خانواده چطور هست ؟

به نظر میاد ریشه مشکلات شما در زمان حال نیستند و شما از مدت ها قبل ( کودکی / نوجوانی و......) دچار مشکلاتی بودین !

مورد بعدی شما اعتماد به نفس کافی ندارید و عدم اعتماد بنفس و عدم توانایی درصحبت و دفاع از حریم شخصی در تعاملات باعث سکوت و پذیرش حرف دیگران بدون استدلال میشه (مخالفت نکردن با نظر هایی که مخالف فکر و باور شماست ) !
    ویرایش توسط Saltanat : 01-30-2020 در ساعت 01:09 PM

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42870
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ببخشید من همونیم که سوال پرسیده..پسورد اکانت قبلیمو فراموش کردم... به خاطر همین با این اکانت جدید اومدم.
    خب من از اون زمانا مثلا اینستاگرام نصب کردم اولین بار.. اتاقمو تو خوابگاه عوض کردم(خوابگاهی هستم). یه کم دوستای جدید (تو دانشگاه) پیدا کردم.. برای مدت خیلی کوتاهی سیگاری شدم (سه چار ماه) ولی قبل از اینکه معتاد بشم یه کتابی راجب سیگار خوندم و باعث شد که دیگه متنفر بشم از سیگار خوشبختانه... همچنین گوشیمو عوض کردم. گوشیم قبلا خیلی قراضه بود.
    من به خاطر این که که دانشگاهم یه شهر دیگس تو خوابگاه زندگی می کنم.
    در کل تو خونمون هم اکثر اوقات بحث و دعواس... من تو خونه خیلی کمتر از بیرون حرف میزنم. کلا مشکلاتمو با خانواده در میان نمیذارم چون خیلی زود عصبانی میشن و در آخر هم کمک روحی نمی کنن اما از لحاظ مالی تا جایی که بتونن خوب کمک میکنن خوشبختانه. کلا تو خونمون تفریح حرامه. فقط باید درس خوند. (البته من به رشته ام خیلی علاقه داشتم اون اولا...) ولی اگه یه لحظه ببینن من دارم مثلا نقاشی میکشم یا مثلا میرم با دوستام بیرون و یا حتی برم ورزش کنم کلی گیر میدن و اعصاب خوردی.... خیلی بدبین هستن.
    در بچگی هم کم حرف بودم اما نه به این حد الان. گاهی وقتا فامیلا خاطره هایی تعریف میکنن که من باورم نمیشه اینقد راحت صحبت میکردم. تو بچگی خیلی کتک می خوردم به خاطر اشتباهات خیلی کوچیک کتک می خوردم همش. چه تو خونه چه بیرون. الان هم یه اشتباهی سر بزنه ازم کلی سرم داد می کشن. البته هیچ وقت نفهمیدن قضیه سیگارو
    در مورد خواب هم خب خیلی با کیفیت نیست ولی خیلی هم بد نیس. بعضی وقتا وسطای شب از استرس با حس بدی بیدار میشم حس اینکه کلی کار مونده ولی نمی خونم که... هر وقت حس بدی بیاد = سریع میرم شبکه های مجازی

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ساراااا نمایش پست ها
    سلام ببخشید من همونیم که سوال پرسیده..پسورد اکانت قبلیمو فراموش کردم... به خاطر همین با این اکانت جدید اومدم.
    خب من از اون زمانا مثلا اینستاگرام نصب کردم اولین بار.. اتاقمو تو خوابگاه عوض کردم(خوابگاهی هستم). یه کم دوستای جدید (تو دانشگاه) پیدا کردم.. برای مدت خیلی کوتاهی سیگاری شدم (سه چار ماه) ولی قبل از اینکه معتاد بشم یه کتابی راجب سیگار خوندم و باعث شد که دیگه متنفر بشم از سیگار خوشبختانه... همچنین گوشیمو عوض کردم. گوشیم قبلا خیلی قراضه بود.
    من به خاطر این که که دانشگاهم یه شهر دیگس تو خوابگاه زندگی می کنم.
    در کل تو خونمون هم اکثر اوقات بحث و دعواس... من تو خونه خیلی کمتر از بیرون حرف میزنم. کلا مشکلاتمو با خانواده در میان نمیذارم چون خیلی زود عصبانی میشن و در آخر هم کمک روحی نمی کنن اما از لحاظ مالی تا جایی که بتونن خوب کمک میکنن خوشبختانه. کلا تو خونمون تفریح حرامه. فقط باید درس خوند. (البته من به رشته ام خیلی علاقه داشتم اون اولا...) ولی اگه یه لحظه ببینن من دارم مثلا نقاشی میکشم یا مثلا میرم با دوستام بیرون و یا حتی برم ورزش کنم کلی گیر میدن و اعصاب خوردی.... خیلی بدبین هستن.
    در بچگی هم کم حرف بودم اما نه به این حد الان. گاهی وقتا فامیلا خاطره هایی تعریف میکنن که من باورم نمیشه اینقد راحت صحبت میکردم. تو بچگی خیلی کتک می خوردم به خاطر اشتباهات خیلی کوچیک کتک می خوردم همش. چه تو خونه چه بیرون. الان هم یه اشتباهی سر بزنه ازم کلی سرم داد می کشن. البته هیچ وقت نفهمیدن قضیه سیگارو
    در مورد خواب هم خب خیلی با کیفیت نیست ولی خیلی هم بد نیس. بعضی وقتا وسطای شب از استرس با حس بدی بیدار میشم حس اینکه کلی کار مونده ولی نمی خونم که... هر وقت حس بدی بیاد = سریع میرم شبکه های مجازی
    سلام مجدد

مسئله ای که واضحه پدر و مادر شما راهکارهای برخورد صحیح با کودک ( دوران کودکیتون ) نوجوان ( دورتن نوجوانی ) بزرگسال ( زمان فعلی شما ) رو بلد نبودند و نتو نستند شمارو با آرامش های نیاز بزرگ کنند درواقع نیاز های عاطفی و تفریحی شما دچار سوء شده
    دوست گرامی
    شبکه مجازی وکانال های عرصه تلگرام وسیگار برای شما یک بستر آرامش و وابستگی ایجاد کرده که شما پس از استرس و ترس به این بستر پناه میبری تا بتونی خودت رو تخلیه کنی
    یعنی مکانیزم انکاری : افراد با مشکلات شما وقتی دوست مناسب تفریح مناسب و.....ندارند برای کتمان مشکلات روحی و سایر مشکلات شون به سمت یک عامل برای کسب آرامش میرن ( سیگار...) و این حرکت توی روانشناسی یعنی مکانیزم انکاری
    این درحالیه که این بستر رو خانواده باید براتون فراهم کنند ودر شرایط سخت براتون نقش یک حامی رو ایفا کنند اما......

طبق اطلاعاتی که توی این پست دادی و طبق اطلاعات توی پست سابق شما مستعد بیماری افسردگی هستی وتاحدی این بیماری رو داری ! برای مثال شما رمز ورودت رو فراموش کردی و این خودش بیانگر بیماری های روحی شماست چون شما با سن بالا دچار این مشکل نیستی و یکی از نشانه های فراموشی برای سن کم افسردگی هست ! حالا باید چیکار کنی ؟
    برای مشکلات رو حیتون باید تا گفتگو درمانی بشی برای آثار مشکلات روحی به وجود اومده پیش روانشناس برو

سعی کن تفریح کنی و نشاط داشته باشی به حرف دیگران اهمیت نده وبرای خوشبختی خودت تلاش کن

برای تقویت آرامش و اراده و از بین رفتن ضعف شربت جین سین تهیه کن از دارو خانه ( فروش بدون نسخه پزشک داره ) بعد از صبحانه یک قاشق غذاخوری مصرف کن درجهت بهبود حافظه واراده ورشته های عصب فوق العاده موثره

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد