نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: پایه ضعیف و شروع دوباره

13872
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39229
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پایه ضعیف و شروع دوباره

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و نیاز به راهنماییتون دارم
    دوستان من 19 سالمه و دانشجوام.تاحالا دو ترم رو خوندم. از خلاقیت و سازندگی رشتم خوشم میاد ولی چنتا مشکل دارم. اول اینکه من به علت افسردگی شدید دبیرستان هم اصلا درس نمیخوندم و واقعا نمیدونم چطور مهندسی مکانیک توی یه دانشگاه خوب قبول شدم و دانشگاهم که شروع شد بازم نمیخوندم هیچی ولی تاالان معدلم از متوسط دانشگاه هم بالاتره و هیچ درسی هم نیوفتادم. ولی چون از دبیرستان نمیخوندم و درسای الآنم هم نخوندم پایم خیلی ضعیفه یعنی خودم میفهمم که خیلی مشکل دارم و فقط شب امتحانی یه چیزایی میخوندم و هیچی هم حتی از درسای همین ترم پیشم یادم نیست

یکی اینکه احساس میکنم یادگیریم کنده و مثلا وقتی استاد درس میده میفهمم چی میگه مشکلی ندارم ولی هیچی از چیزی که حتی یه ثانیه پیش گفته یادم نمیمونه و خیلی اعتماد به نفسمو خراب کرده. حتی بعد از کلاس هم به سختی یادم میاد چی گفت

یکی دیگه اینکه من از نظر اجتماعی خیلی ضعیفم و هیچ هنر و مهارتی هم ندارم برای همین تنها دلخوشیم همیشه این بوده که توی درس کسی باشم و همیشه توی رویاهام کسی بودم که نفر اول هستم و خیلی آدم با سواد و باهوشی هستم و همه چیز زندگیم همینه برا همین خیلی ناامیدم که تنها نکته ی مثبت زندگیم رو از دست دادم. منظورم از ازدست دادن اینه که ازاون هدف و آرمانم خیلی خیلی دورم یعنی حتی توی دانشگاهمونم آدم خاصی نیستم چه برسه به...

یکی دیگه اینکه من ریاضی و فیزیکم به خصوص خیلی ضعیفه جالبه که این درسا پایه ی همه ی مهندسی ها بخصوص مکانیکن ولی من فقط شب امتحان میخونمشون و درسته پاسشون میکنم ولی فردای امتحان هیچی ازشون یادم نمیمونه ازشون بدم نمیاد ولی اصلا حوصله و انگیزه ی خوندن ندارم یعنی برام مهمه که تو رشتم کسی باشم ولی اینقدر بی انگیزه و پر از غم و اندوهم که نمیتونم درس بخونم(متاسفانه افسردگی دارم و دارو هم تاثیر نداشته-داروهام بوپروپیون و فلووکسامین و این چیزا بوده)

واقعا ناامیدم احساس میکنم خیلی از بقیه بچه ها عقبم و پایم هم ضعیفه و از اساس ویرانم و آینده ای ندارم.

از این طرف یه فکری به سرم زده که شروع کنم با جدیت بخونم و پایم رو هم درست کنم ولی اصلا نمیدونم چطور آخه اگه بخوام درسای جدیدم رو بخونم دیگه وقتی برای درسای پایه نمیمونه تازه اگه دوباره خرابش نکنم و ول نکنم دوباره همه چیو.

دوستان لطفا کمکم کنید آیا میتونم دوباره شروع کنم و جبران کنم پایه رو یا اینکه نمیشه و فقط یه جوری درس رو بگذرونمو مدرک بگیرم و بیخیال ارزوهام بشم؟ اگه میشه چجوری؟ آخه من از بچگیم عاشق آدمای خیلی خیلی باسواد بودم اونایی که همه بهشون رجوع میکنن برا سوالشون و خیلی معتبرن. اونایی که توی جمع ها وقتی حرف میزنن پر از دانش و مطالب جالبنمنم از بچگی خیلی درسم خوب بود و همیشه شاگرد اول بودم البته به غیر از دبیرستان که اونم بازم متوسط رو به بالا بودم با وجود اینکه هیچی نمیخوندم. ای خدا آخه این افسردگی چی بودتوی زندگیم

آدمای اونجوری که گفتم همشون از بچگی مطالعه داشتن و مثلا درسای پایه دانشگاهیرو توی دبیرستان میخوندن نه مثه من که حتی الآنم توی درسای پایم موندم و همش فراموششون میکنم
    مثلا یکی از دوستام خیلی پسر زرنگیه و درسای اصلی مکانیک رو از همین حالا مطالعه میکنه و طرح و ایده داره و درسای پایه رو قبلا توی دبیرستان خودش مطالعه داشته.واقعا دوستم شایسته ی احترامه نه من که اینقدر خنگ و تنبلم که به زور دارم درسای پایه رو میخونم. خوش به حالش شاید من برای این آرزویی که دارم ساخته نشدم. شاید نباید این توقع رو از خودم داشته باشم
    ویرایش توسط hesam1999 : 09-10-2018 در ساعت 11:08 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : پایه ضعیف و شروع دوباره

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1999 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و نیاز به راهنماییتون دارم
    دوستان من 19 سالمه و دانشجوی رشته مهندسی مکانیک هستم.تاحالا دو ترم رو خوندم. از خلاقیت و سازندگی رشتم خوشم میاد ولی چنتا مشکل دارم. اول اینکه من به علت افسردگی شدید دبیرستان هم اصلا درس نمیخوندم و واقعا نمیدونم چطور مهندسی مکانیک توی یه دانشگاه خوب قبول شدم و دانشگاهم که شروع شد بازم نمیخوندم هیچی ولی تاالان معدلم از متوسط دانشگاه هم بالاتره و هیچ درسی هم نیوفتادم. ولی چون از دبیرستان نمیخوندم و درسای الآنم هم نخوندم پایم خیلی ضعیفه یعنی خودم میفهمم که خیلی مشکل دارم و فقط شب امتحانی یه چیزایی میخوندم و هیچی هم حتی از درسای همین ترم پیشم یادم نیست

یکی اینکه احساس میکنم یادگیریم کنده و مثلا وقتی استاد درس میده میفهمم چی میگه مشکلی ندارم ولی هیچی از چیزی که حتی یه ثانیه پیش گفته یادم نمیمونه و خیلی اعتماد به نفسمو خراب کرده. حتی بعد از کلاس هم به سختی یادم میاد چی گفت

یکی دیگه اینکه من از نظر اجتماعی خیلی ضعیفم و هیچ هنر و مهارتی هم ندارم برای همین تنها دلخوشیم همیشه این بوده که توی درس کسی باشم و همیشه توی رویاهام کسی بودم که نفر اول هستم و خیلی آدم با سواد و باهوشی هستم و همه چیز زندگیم همینه برا همین خیلی ناامیدم که تنها نکته ی مثبت زندگیم رو از دست دادم. منظورم از ازدست دادن اینه که ازاون هدف و آرمانم خیلی خیلی دورم یعنی حتی توی دانشگاهمونم آدم خاصی نیستم چه برسه به...

یکی دیگه اینکه من ریاضی و فیزیکم به خصوص خیلی ضعیفه جالبه که این درسا پایه ی همه ی مهندسی ها بخصوص مکانیکن ولی من فقط شب امتحان میخونمشون و درسته پاسشون میکنم ولی فردای امتحان هیچی ازشون یادم نمیمونه ازشون بدم نمیاد ولی اصلا حوصله و انگیزه ی خوندن ندارم یعنی برام مهمه که تو رشتم کسی باشم ولی اینقدر بی انگیزه و پر از غم و اندوهم که نمیتونم درس بخونم(متاسفانه افسردگی دارم و دارو هم تاثیر نداشته-داروهام بوپروپیون و فلووکسامین و این چیزا بوده)

واقعا ناامیدم احساس میکنم خیلی از بقیه بچه ها عقبم و پایم هم ضعیفه و از اساس ویرانم و آینده ای ندارم.

از این طرف یه فکری به سرم زده که شروع کنم با جدیت بخونم و پایم رو هم درست کنم ولی اصلا نمیدونم چطور آخه اگه بخوام درسای جدیدم رو بخونم دیگه وقتی برای درسای پایه نمیمونه تازه اگه دوباره خرابش نکنم و ول نکنم دوباره همه چیو.

دوستان لطفا کمکم کنید آیا میتونم دوباره شروع کنم و جبران کنم پایه رو یا اینکه نمیشه و فقط یه جوری درس رو بگذرونمو مدرک بگیرم و بیخیال ارزوهام بشم؟ اگه میشه چجوری؟ آخه من از بچگیم عاشق آدمای خیلی خیلی باسواد بودم اونایی که همه بهشون رجوع میکنن برا سوالشون و خیلی معتبرن. اونایی که توی جمع ها وقتی حرف میزنن پر از دانش و مطالب جالبنمنم از بچگی خیلی درسم خوب بود و همیشه شاگرد اول بودم البته به غیر از دبیرستان که اونم بازم متوسط رو به بالا بودم با وجود اینکه هیچی نمیخوندم. ای خدا آخه این افسردگی چی بودتوی زندگیم

آدمای اونجوری که گفتم همشون از بچگی مطالعه داشتن و مثلا درسای پایه دانشگاهیرو توی دبیرستان میخوندن نه مثه من که حتی الآنم توی درسای پایم موندم و همش فراموششون میکنم
    مثلا یکی از دوستام خیلی پسر زرنگیه و درسای اصلی مکانیک رو از همین حالا مطالعه میکنه و طرح و ایده داره و درسای پایه رو قبلا توی دبیرستان خودش مطالعه داشته.واقعا دوستم شایسته ی احترامه نه من که اینقدر خنگ و تنبلم که به زور دارم درسای پایه رو میخونم. خوش به حالش شاید من برای این آرزویی که دارم ساخته نشدم. شاید نباید این توقع رو از خودم داشته باشم
    سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید
    دوست گرامی اول از تلقینات منفی چیزی به جز یاس و نومیدی حاصل نمی شود شما اتفاقا آدم با هوشی هستید چون درسهاتون را پاس کردید علیرغم کم خواندن.
    خوب مهندسی مکانیک رشته سختی هست دو ترم اول و دوم که معمولا واحدهای ریاضی 1 و ریاضی 2 و فیریک 1 و فیزیک 2 و استاتیک را که درسهای پایه هستند گذراندید.
    در این رشته بیشتر حل مسئله کنید تا بیشتر مهارت پیدا کنید ضمنا کم کم نرم افزار آتوکد را یاد بگیرید البته نرم افروزارهای تخصصی زیادی دارد بستگی به اینکه به کدام زمینه در مهندسی مکانیک علاقه مند شوید باید یاد بگیرید من خودم فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستم سعی کنید در طول ترم مسئله حل کنید تا مطالب گفته شده را فراموش نکنید ضمنا ترم 3 ترم مهمی هست به خصوص شما درسهایی مثل دینامیک مقاومت مصالح که شالوده مهندسی مکانیک هست خواهید خواند هنوز دیر نشده شروع کنید مطمئنا پیشرفت خواهید کرد.
    دوم شما با ارتباط بیشتر با همکلاسیها و دانشجویان هم می توانید بهتر درس بخوانید و هم روابط اجتماعیتان را توسعه دهید.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

3. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39229
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    به سایت مشاور خوش آمدید
    دوست گرامی اول از تلقینات منفی چیزی به جز یاس و نومیدی حاصل نمی شود شما اتفاقا آدم با هوشی هستید چون درسهاتون را پاس کردید علیرغم کم خواندن.
    خوب مهندسی مکانیک رشته سختی هست دو ترم اول و دوم که معمولا واحدهای ریاضی 1 و ریاضی 2 و فیریک 1 و فیزیک 2 و استاتیک را که درسهای پایه هستند گذراندید.
    در این رشته بیشتر حل مسئله کنید تا بیشتر مهارت پیدا کنید ضمنا کم کم نرم افزار آتوکد را یاد بگیرید البته نرم افروزارهای تخصصی زیادی دارد بستگی به اینکه به کدام زمینه در مهندسی مکانیک علاقه مند شوید باید یاد بگیرید من خودم فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستم سعی کنید در طول ترم مسئله حل کنید تا مطالب گفته شده را فراموش نکنید ضمنا ترم 3 ترم مهمی هست به خصوص شما درسهایی مثل دینامیک مقاومت مصالح که شالوده مهندسی مکانیک هست خواهید خواند هنوز دیر نشده شروع کنید مطمئنا پیشرفت خواهید کرد.
    دوم شما با ارتباط بیشتر با همکلاسیها و دانشجویان هم می توانید بهتر درس بخوانید و هم روابط اجتماعیتان را توسعه دهید.
    سلام خیلی ممنونم
    بله درس های پایه رو تقریبا گذروندم ولی واقعا هیچکدومشون یادم نیست و نفهمیدمشون. نمیدونم چکار کنم. الانم ترم 3 که اینقدر مهمه و منم با پایه داغون و اینکه وقت نمیکنم پایمو درست کنم. هر وقت هم میرم که دروس پایمو مرور کنم مدام توی ذهنم میاد که معذرت میخوام خاک بر سرت که هنوز تو اینچیزا موندی و تو هیچی نمیشی و اینچیزا...
    واقعا نمیدونم چکار کنم ایکاش دو سه سال به عقب بر میگشتم و از صفر میساختم همه چیو...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1999 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنونم
    بله درس های پایه رو تقریبا گذروندم ولی واقعا هیچکدومشون یادم نیست و نفهمیدمشون. نمیدونم چکار کنم. الانم ترم 3 که اینقدر مهمه و منم با پایه داغون و اینکه وقت نمیکنم پایمو درست کنم. هر وقت هم میرم که دروس پایمو مرور کنم مدام توی ذهنم میاد که معذرت میخوام خاک بر سرت که هنوز تو اینچیزا موندی و تو هیچی نمیشی و اینچیزا...
    واقعا نمیدونم چکار کنم ایکاش دو سه سال به عقب بر میگشتم و از صفر میساختم همه چیو...
    سلام مجدد
    خوب تفکرت اشتباه هست شما شروع کن فکر هم نکن مطمئن باش موفق می شوی.
    قدم اول را بردار مطمئن باش ادامه اش راحتتر خواهد بود.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

6. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39229
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط hesam1999 : 09-11-2018 در ساعت 12:47 AM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    ممنون از آقا سعید بابت دعوتشون
    و پوزش به خاطر دیر جواب دادن
    من مدتی بود به انجمن سر نزدم، الان اومدم دیدم پیام ها رو

فکر می کنم مسئله ی افسردگی شما هنوز حل نشده
    و نگفتید که الان هم دارو میخورید یا نه
    به نظرم اگه به یه روانپزشک یا مشاور بالینی مراجعه کنید خیلی بهتر میتونید نتیجه بگیرید

راجب شرایطتون هم من برعکس شما فکر می کنم
    یعنی به نظرم شما فرد باهوشی هستید که بدون درس خوندن مهندسی مکانیک قبول شدید و برام هم خیلی جالب شد
    چون مهندسی مکانیک تو رشته ی ریاضی اونم تو یه دانشگاه خوب رتبه ی خوبی میخواد
    پس از این بابت خیلی خوشحال باشید و سعی کنید این موضوع رو حل کنید و بچسبید به درس و دانشگاهتون
    راجب ضعیف بودن پایه تون به نظرم میتونید به صورت موازی یعنی همزمان با مطالعه ی درس های دانشگاه دروس اصلی و پایه رو قوی کنید
    مثلا برای ریاضی یه کتاب ریاضی عمومی پایه رو میتونید بگیرید و اگه کامل بخونیدش به نظرم خیلی قوی میشید
    مال انتشارات پیام نور هستش؛ من خودم چند سال پیش خوندم خیلی راضی بودم، چون هم کل مطالب پایه و اصلی رو شامل میشه
    و هم قشنگ و واضح و با مثال توضیح داده و خودخوان هست و نیازی به استاد نداره
    برادرم هم قبلا دانشجوی مکانیک بود ولی چون تو هنرستان بود پایه ی ریاضیش مثل شما قوی نبود و من به ایشون هم همین کتاب رو پیشنهاد دادم

راجب موندگاری مطالب تو حافظه هم به نظرم از همون مشاور یا روانپزشک بپرسید
    و شیوه ی درست مطالعه رو رعایت کنید و تکرار که نتیجه ی بهتری بگیرید

و دوتا نکته رو بهتون یادآور بشم:
    یک اینکه همیشه سعی کنید اعتماد به نفس داشته باشیدو خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید، چون هر کسی باید با گذشته ی خودش مقایسه بشه که بهتر بشه و رشد کنه نه با فرد دیگه
    شرایط همه که یکسان نیست
    دوما اینکه به نظرم اصلا شب امتحانی نباشید، اینکار به شدت اشتباه هستش
    چون آدم مدام درگیر هست و و عذاب وجدان و استرس داره، آخر سر هم بی مهندس بی سواد که فقط واحد پاس کرده از دانشگاه فارغ التحصیل میشه
    سعی کنید علم رشته تون رو قشنگ یاد بگیرید و به خاطر علم خودتون درس بخونید نه به خاطر استاد و صرفا نمره
    در کنارش هم نرم افزارهای تخصصی رشته تون رو یادبگیرید چون این روزا هر جا برای استخدام آدم بخواد بره این ها رو لازمش میشه.
    امیدوارم بهترین ها رو تجربه کنید.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 10-13-2018 در ساعت 04:57 PM
    امضای ایشان

زن در زبان کوردی به زیباترین نحو ممکن معنا شده
    واژه ی "زن" در ادبیات کوردی، نه خانم است
    نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن
    اور را"آفرت" می نامند، به معنای آفریننده!

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    تو اتفاقا خیلیم خوشبختی
    چون بدون هیچ زحمتی هم دبیرستان رو پاس شدی هم 2 ترم دانشگاه رو ....
    اصی نمیدونم چرا ادم هایی که بیخیالن کاراشون زودتر راه میفته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)