نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کمککک

1647
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Talking کمککک

سلام من ۱۸سالمه و امسال رشته زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه دولتی قبول شدم..
    دلیل انتخابم این بود که چند ساله همش به فکر مهاجرت بودم و واس همین دنبال رشته ای بودم که هم زبانم خوب بشه هم بتونم باهاش به آسونی پذیرش بگیرم...
    ولی اشتباه کردم و الان بدجور دارم چوبشو میخورم..
    از اول علاقم روانشناسی بوده ولی دلم نمیخواست تو این کشور این رشته رو بخونم چون میدونستم پذیرشش سخت هست..
    وقتی سر کلاس حاضر شدم فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم و نمیتونم رشته ادبیات فرانسه رو ادامه بدم..
    یه هفته رفتم دانشگاه و بعدش دیگه به کل نرفتم...الان ۲ماه گذشته و من واس رفع محرومیتم به سازمان سنجش نامه دادم اما هنوز جوابش نیومده و منم اونقدر دلسرد شدم که به این فکر افتادم برگردم رشتمو ادامه بدم یا دانشگاه آزاد روانشناسی بخونم...اوضاع روحیم اصلا خوب نیس و این چند ماه همش گریه میکردم و زندگیم بدجور بهم ریخته...واقعا نمیدونم باید چکار کنم و دارم دیوونه میشم...سال هاست خودمو از خوشی و خوش گذروندن محروم کردم و الان دارم بدجور آسیب میبینم...دیگه حتی دلم نمیخواد درس بخونم و حالم از درس بهم میخوره...آرزومه بتونم برم مسافرت تنهایی و به حال روحیم برسم...واقعا دیگه نمیکشم خواهش میکنم کمکم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : کمککک

نقل قول نوشته اصلی توسط Hani_sb نمایش پست ها
    دلیل انتخابم این بود که چند ساله همش به فکر مهاجرت بودم و واس همین دنبال رشته ای بودم که هم زبانم خوب بشه هم بتونم باهاش به آسونی پذیرش بگیرم...
    از اول علاقم روانشناسی بوده ولی دلم نمیخواست تو این کشور این رشته رو بخونم چون میدونستم پذیرشش سخت هست..
    وقتی سر کلاس حاضر شدم فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم و نمیتونم رشته ادبیات فرانسه رو ادامه بدم..
    یه هفته رفتم دانشگاه و بعدش دیگه به کل نرفتم...الان ۲ماه گذشته و من واس رفع محرومیتم به سازمان سنجش نامه دادم اما هنوز جوابش نیومده و منم اونقدر دلسرد شدم که به این فکر افتادم برگردم رشتمو ادامه بدم یا دانشگاه آزاد روانشناسی بخونم...اوضاع روحیم اصلا خوب نیس و این چند ماه همش گریه میکردم و زندگیم بدجور بهم ریخته...واقعا نمیدونم باید چکار کنم و دارم دیوونه میشم...سال هاست خودمو از خوشی و خوش گذروندن محروم کردم و الان دارم بدجور آسیب میبینم...دیگه حتی دلم نمیخواد درس بخونم و حالم از درس بهم میخوره...آرزومه بتونم برم مسافرت تنهایی و به حال روحیم برسم...واقعا دیگه نمیکشم خواهش میکنم کمکم کنین
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دوست عزیز به سایت مشاور خوش اومدی

عدم آگاهی کامل در زمینه های مختلف باعث بروز مشکلاتی هستند که بعضاً غیر قابل جبران اند

برای مثال علاقه شما به مهاجرت به خارج از کشور و پذیرش آسون شما رو به انتخاب زبان وادبیات فرانسه سوق داد وادامه تحصیل دررشته روانشناسی در خارج از ایران برای پذیرش راحت رو علاقه
    اصلی عنوان میکنی

با توجه به این که زبان فرانسوی زبان بین الملل نیست انتخاب این زبان برای مهاجرت وپذیرش آسون گزینه نا درست بوده درحالی که زبان انگلیسی این مهم رو (پذیرش آسون و مهاجرت ) برای شما با زمینه وسیع تر به ار مغان داشت ( به علت بین المللی بودن تمام کشور ها میتونستند گزینه انتخابی برای مهاجرت باشن )
    یعنی شما با توجه به زبان فرانسوی فقط میتونستید به فرانسه یا انگلستان مهاجرت کنید ( چون زبان فرانسه برای مردم انگلستان که زبان مادریشون زبان بین الملل هست بعد از زبا ن خودشون زبان رایج هست) ودر کشور های دیگه باید بتونی انگلیسی صحبت کنی برای مهاجرت و education ( تحصیل )

واز طرفی که به رشته روانشناسی در خارج از کشور علاقه مند هستین باید بگم با توجه به زبانی که بلد هستید فقط میتونید توی ( اولویت ) فرانسه و‌ سپس انگلستان ادامه تحصیل بدید
    که البته ممکنه این دو کشور در زمینه روانشناسی تاپ ومناسب مهاجرت نباشند پس عدم آگاهی در موارد فوق باعث شد به جای زبان انگلیسی به فرانسوی رو بیاری

اما از طرفی شرایط تحصیلی فعلی برای شما شرایط نا مسائد نیست
    دانشگاه دولتی و زبان وادبیات فرانسوی رشته و دانشگاهی در خور اهمیت هستند

به نظر من سعی کنید قبل از هرچیز آرامش خودتون رو به دست بیارین
    سپس به این فکر کنید که اگر بخواین اقدامی در زمینه تغیر رشته صو رت بدین و دانشگاه آزاد رو بجای دانشگاه دولتی برای تحصیل در رشته روانشناسی اتخاذ کنید آیا پذیرش برای مدرک فارغ التحصیل این رشته در *دانشگاه آزاد* به چه صورت هست؟؟

اما از لحاظ روحی شرایط فعلی شما رو نا راحت و سردر گم کرده و احساس تلف شدن زمان و تلاش های سابق این احساس رو تشدید میکنه

فهم وشعور به شما ابلاغ کرده که در آستانه فرو پاشی زحمات سال ها قبل هستین و بازتاب این ابلاغ در قالب وسواس واما و اگر ها بروز کرده

باید به مسافرت برید وآرامش خودتون رو باز یابی کنید
    برای بهتر شدن اعصاب وتقویت اراده میتونید شربت جین سین روزانه یک قاشق بعد از صبحانه مصرف کنید

به خودتون زمان بدین اما وقت تلف نکنید

درنهایت خوب فکر کنید وتصمیم نهایی رو به دور از وسواس بگیرید

موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام عزیزم
    ایا با خود این رشته مشکل دارین؟
    یعنی حس میکنین توان یادگیریشو ندارین؟

خب شما اگه زبان و ادبیات فرانسه رو تا مقطع لیسانس ادامه بدین شانس پذیرش در چند کشور خوب رو خواهید داشت از جمله خود فرانسه و کانادا و سوییس

و میتونین در یکی از همین کشورها ادامه تحصیل بدین و روانشناسی بخونین
    اما اگه الان تغییر رشته بدین و برین سراغ روانشناسی اگرچه رشته خوبیه اما اولا تا فوق لیسانس نگیرین کار مناسب واستون پیدا نمیشه
    و دوما چون سرفصلهای روانشناسی ایران فقط واسه تعداد محدودی از بقیه کشورها معتبره شانس مهاجرت شما پایین میاد

ضمنا با لیسانس زبان فرانسوی در همین ایران هم داخل سفارت فرانسه یا اموزشگاههای تدریس زبان فرانسوی یا دارالترجمه ها به راحتی میتونین شغل مناسب پیدا کنین
    ضمن اینکه در منزل هم میتونین به ترجمه کتاب بپردازین

بنظرم واسه رفع محرومیتتون اقدام جدی کنین و همین زبان فرانسوی رو ادامه بدین
    بعدها شانس ادامه تحصیل در روانشناسی رو هم خواهید داشت

این الان فرصت خوبیه از دستش ندین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    ایا با خود این رشته مشکل دارین؟
    یعنی حس میکنین توان یادگیریشو ندارین؟

خب شما اگه زبان و ادبیات فرانسه رو تا مقطع لیسانس ادامه بدین شانس پذیرش در چند کشور خوب رو خواهید داشت از جمله خود فرانسه و کانادا و سوییس

و میتونین در یکی از همین کشورها ادامه تحصیل بدین و روانشناسی بخونین
    اما اگه الان تغییر رشته بدین و برین سراغ روانشناسی اگرچه رشته خوبیه اما اولا تا فوق لیسانس نگیرین کار مناسب واستون پیدا نمیشه
    و دوما چون سرفصلهای روانشناسی ایران فقط واسه تعداد محدودی از بقیه کشورها معتبره شانس مهاجرت شما پایین میاد

ضمنا با لیسانس زبان فرانسوی در همین ایران هم داخل سفارت فرانسه یا اموزشگاههای تدریس زبان فرانسوی یا دارالترجمه ها به راحتی میتونین شغل مناسب پیدا کنین
    ضمن اینکه در منزل هم میتونین به ترجمه کتاب بپردازین

بنظرم واسه رفع محرومیتتون اقدام جدی کنین و همین زبان فرانسوی رو ادامه بدین
    بعدها شانس ادامه تحصیل در روانشناسی رو هم خواهید داشت

این الان فرصت خوبیه از دستش ندین

سلام ممنون از راهنمایی قشنگتون...خب راستش حس میکنم توانشو ندارم یادش بگیرم یعنی واسم سخته..اما الان میبینم چاره ای ندارم و ادامه دادنش شاید بهتر باشه..هرچند که خیلی میترسممم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42427
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    دوست عزیز به سایت مشاور خوش اومدی

عدم آگاهی کامل در زمینه های مختلف باعث بروز مشکلاتی هستند که بعضاً غیر قابل جبران اند

برای مثال علاقه شما به مهاجرت به خارج از کشور و پذیرش آسون شما رو به انتخاب زبان وادبیات فرانسه سوق داد وادامه تحصیل دررشته روانشناسی در خارج از ایران برای پذیرش راحت رو علاقه
    اصلی عنوان میکنی

با توجه به این که زبان فرانسوی زبان بین الملل نیست انتخاب این زبان برای مهاجرت وپذیرش آسون گزینه نا درست بوده درحالی که زبان انگلیسی این مهم رو (پذیرش آسون و مهاجرت ) برای شما با زمینه وسیع تر به ار مغان داشت ( به علت بین المللی بودن تمام کشور ها میتونستند گزینه انتخابی برای مهاجرت باشن )
    یعنی شما با توجه به زبان فرانسوی فقط میتونستید به فرانسه یا انگلستان مهاجرت کنید ( چون زبان فرانسه برای مردم انگلستان که زبان مادریشون زبان بین الملل هست بعد از زبا ن خودشون زبان رایج هست) ودر کشور های دیگه باید بتونی انگلیسی صحبت کنی برای مهاجرت و education ( تحصیل )

واز طرفی که به رشته روانشناسی در خارج از کشور علاقه مند هستین باید بگم با توجه به زبانی که بلد هستید فقط میتونید توی ( اولویت ) فرانسه و‌ سپس انگلستان ادامه تحصیل بدید
    که البته ممکنه این دو کشور در زمینه روانشناسی تاپ ومناسب مهاجرت نباشند پس عدم آگاهی در موارد فوق باعث شد به جای زبان انگلیسی به فرانسوی رو بیاری

اما از طرفی شرایط تحصیلی فعلی برای شما شرایط نا مسائد نیست
    دانشگاه دولتی و زبان وادبیات فرانسوی رشته و دانشگاهی در خور اهمیت هستند

به نظر من سعی کنید قبل از هرچیز آرامش خودتون رو به دست بیارین
    سپس به این فکر کنید که اگر بخواین اقدامی در زمینه تغیر رشته صو رت بدین و دانشگاه آزاد رو بجای دانشگاه دولتی برای تحصیل در رشته روانشناسی اتخاذ کنید آیا پذیرش برای مدرک فارغ التحصیل این رشته در *دانشگاه آزاد* به چه صورت هست؟؟

اما از لحاظ روحی شرایط فعلی شما رو نا راحت و سردر گم کرده و احساس تلف شدن زمان و تلاش های سابق این احساس رو تشدید میکنه

فهم وشعور به شما ابلاغ کرده که در آستانه فرو پاشی زحمات سال ها قبل هستین و بازتاب این ابلاغ در قالب وسواس واما و اگر ها بروز کرده

باید به مسافرت برید وآرامش خودتون رو باز یابی کنید
    برای بهتر شدن اعصاب وتقویت اراده میتونید شربت جین سین روزانه یک قاشق بعد از صبحانه مصرف کنید

به خودتون زمان بدین اما وقت تلف نکنید

درنهایت خوب فکر کنید وتصمیم نهایی رو به دور از وسواس بگیرید

موفق باشید

سلام و ممنون از راهنماییتون...خب اول اینکه من زبان انگلیسی توی انتخاب رشته زدم اما قبول نشدم..
    درسته خودمم قبول دارم خیلی اشتباه کردم و گزینه هام حتی واس مهاجرتم محدود شده اما من تنها هدفم و مقصدم کانادا بود و من همش واس اون کشور برنامه ریختم..
    راستش به مدرک فرانسه به عنوان امتیاز نگاه میکردم و من قصد داشتم واس ارشد که اقدام کردم تغییر رشته بدم و به زبان انگلیسی تحصیل کنم و این احتمالو در نظر گرفتم که اگه نشد همون ادبیات فرانسه تو کبک کانادا یا فرانسه ادامه بدم..
    خیلی پیچیده کردم اوضاعمو

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام کاربر عزیز hani_sb درمورد رشته فرانسوی باید بدونی که رشته خوبی هست اما پذیرش خیلی عالی نمیتونی توی کانادا و.... داشته باشه یعنی صرفا در حد حرف و بیان آسونه و پذیرش خوب داره اما در واقعیت نه اتفاقا خانم بهنوش بختیاری بازیگر چهره و معروف هم در رشته فعلی شما تحصیل کرده و قصد خروج از ایران ومهاجرت به کانادا داشته که حسابی به مشکل بر میخوره وتوی یکی از page هاشون نوشته بودن ای کاش به جای فرانسوی
    به انگلیسی زبان بین الملل رو آورده بودم

درضمن طبق گزارش لوئیز برناک گزارشگر اروپای حدود ۴ سال پیش سال 2015 به صراحت پذیرش بازبان فرانسوی رو در کشور هایی که پذیرش میکردند با مشکلات گوناگون وزیاد همراه دونست

ایشون تحصیل در زبان انگلیسی وپذیرش با این زبان رو گزینه درست برای مهاجرت به اروپا از جاهای مختلف آسیا آفریقا وحتی خود اروپا به سایر کشورهای اروپایی میدونست

اما شما با ادامه تحصیل در همین رشته گزینه های حائز توجهی برای اشتغال در ایران خواهی داشت

برای مثال یکی از افراد دور در فامیل من در این زبان تحصیل کردند والان توی یک شرکت بیمه کار مند هستند خیلی از افراد فرانسوی در کشور ایران یک سری املاک و اراضی دارند و شرکت هایی سرتا سر ایران شریک و مالک هستند این شخص به عنوان یک مترجم ویک کارمند دراین شرکت مسیر رسید گی و جریان بیمه ی این اموال رو رو به عرض مالک های فرانسویش میرسونه

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

سلام و ممنون از راهنماییتون...خب اول اینکه من زبان انگلیسی توی انتخاب رشته زدم اما قبول نشدم..
    درسته خودمم قبول دارم خیلی اشتباه کردم و گزینه هام حتی واس مهاجرتم محدود شده اما من تنها هدفم و مقصدم کانادا بود و من همش واس اون کشور برنامه ریختم..
    راستش به مدرک فرانسه به عنوان امتیاز نگاه میکردم و من قصد داشتم واس ارشد که اقدام کردم تغییر رشته بدم و به زبان انگلیسی تحصیل کنم و این احتمالو در نظر گرفتم که اگه نشد همون ادبیات فرانسه تو کبک کانادا یا فرانسه ادامه بدم..
    خیلی پیچیده کردم اوضاعمو ������

کسایی که از هوش سر شار برخوردارند مثل شما معمولا دنبال بهترین ها میرن وموفق میشن
    نگران نباش شما همین الان هم کافیه یکم به خودت فرصت بدی مطمئن باش بازم گزینه صحیح رو اتخاذ میکنی وموفق میشی

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام ممنون از راهنمایی قشنگتون...خب راستش حس میکنم توانشو ندارم یادش بگیرم یعنی واسم سخته..اما الان میبینم چاره ای ندارم و ادامه دادنش شاید بهتر باشه..هرچند که خیلی میترسممم
    خواهش عزیزم
    اصلا فکر نکنین توانشو ندارین
    بهرحال هیچ علم و مهارتی ساده به دست نمیاد و هیچکسی هم نیست که بخواد و انگیزه داشته باشه و تلاش کنه اما نتونه

بله ادامه دادنش از همه لحاظ واستون بهتره
    فقط بطور جدی پیگیر رفع محرومیت باشین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد