نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کنکور

4847
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40320
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کنکور

سلام من ی دخترم که امسال کنکور دارم ولی هدفم و دیر مشخص کردم و منابعم دیر تکمیل شد
    از بهمن شروع کردم خوندن ولی درست حسابی نخوندم اینم سه تا دلیل داشت
    یکی اینکه مادرم شاغله و کارای خونه رو انجام میدم
    دوم اینکه ناامیدم شدیدا
    سوم رو گوشی گرفتنم کنترل ندارم
    الانم که عید دو روز دیگه میاد و خانواده ام اصلا درکم نمیکنن مخصوصا پدرم و میخوان برن مسافرت منم تو خونه تنها نمیزارن واقعا دارم کلافه میشم فکر میکنم امسال دیگه به هیچ وجه دانشگاه دولتی قبول نمیشم..و این موضوع منو داره به افسردگی میکشونه..
    لطفا راه حل بدید..

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : کنکور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات و نگرانی های شما قابل درک می باشد اما بهتر است در اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و بعد با یک برنامه ریزی مشخص برای تایم باقی مانده خود سعی کنید از زمان باقی مانده نهایت استفاده را ببرید دقت کنید که سرزنش کردن خودتان می تواند تنها باعث شود که تمرکزتان را در مورد درس خواندن از دست بدهید . در مورد خانواده نیز بهتر است در آرامش و بدون توهین شرایط خود را برایشان توضیح بدهید تا بتوانید با هم فکری یکدیگر یک مکان مناسب برای درس خواندن شما در تعطیلات عید پیدا کنید . در مورد گوشی نیز بهتر است یک برنامه مشخص برای آن داشته باشید چون حتی اگر در منزل بمانید اما بخواهید تمرکز خود را بر روی گوشی قرار بدهید فرصت های خود را از دست خواهید داد بهتر است برای استفاده از آن یک برنامه مشخص قرار بدهید و تنها در ساعت مشخص شده از آن استفاده کنید در زمان درس خانوادن گوشی را در اتاقی دیگر قرار بدهید . سعی کنید در برنامه روزانه خود ورزش و تغذیه مناسب را قرار بدهید تا انرزی بیشتری در طول روز داشته باشید .
    با داشتن یک هدف مشخص و یک برنامه ریزی می توانید مسیر پیش رویتان را بهتر مجسم کنید و از نهایت تلاش و زمان باقی مانده استفاده کنید و این ها باعث می شود که انری بیشتری برای ادامه داشته باشید برنامه ریزی مثل یک نقشه مسیر می باشد که می تواند به شما کمک کند . بهتر است فعلا تمام تمرکز خود را بر روی استفاده از زمان قرار بدهید و بعد از امدن نتایج با توجه به رتبه در مورد آینده تصمیم گیری کنید.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

021-22354282

شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : کنکور

نقل قول نوشته اصلی توسط samanooo12 نمایش پست ها
    سلام من ی دخترم که امسال کنکور دارم ولی هدفم و دیر مشخص کردم و منابعم دیر تکمیل شد
    از بهمن شروع کردم خوندن ولی درست حسابی نخوندم اینم سه تا دلیل داشت
    یکی اینکه مادرم شاغله و کارای خونه رو انجام میدم
    دوم اینکه ناامیدم شدیدا
    سوم رو گوشی گرفتنم کنترل ندارم
    الانم که عید دو روز دیگه میاد و خانواده ام اصلا درکم نمیکنن مخصوصا پدرم و میخوان برن مسافرت منم تو خونه تنها نمیزارن واقعا دارم کلافه میشم فکر میکنم امسال دیگه به هیچ وجه دانشگاه دولتی قبول نمیشم..و این موضوع منو داره به افسردگی میکشونه..
    لطفا راه حل بدید..
    سلام عزيزم
    ببين خيلي خوبه كه خودت از مشكلاتت آگاهي
    يعني يه سري از كنكوري هايي كه من باهاشون سرو كار دارم مدام انكار ميكنن كه از گوشي زيادي استفاده ميكنن و يا اينكه خودشونو گول ميزنن كه اره من تو مسافرتم ميتونم درسمو بخونم و...
    درسته تايم زيادي نمونده اما با برنامه ريزي صحيح براي زمان باقي مونده ميشه دانشگاه دولتي قبول شد
    يكي از هم كلاسي هاي من فقط سه ماه رو درست و حسابي خونده بود و پزشكي قبول شده
    پس اول خيلي جدي باش و به خانواده بگو كه دانشگاه مهمه برات
    كه مجبور شن امسالو مراعات كنن
    بعد بشين يه برنامه متناسب با تواناييات و رشته اي كه ميخواي بخوني بريز
    مشخص كن كه سقف و كف ساعت مطالعه ي يه روزت چقدر بايد باشه
    و اينكه هر روز چي بخوني
    اينجوري به ذهنت چهارچوب ميدي و سعي كن آزمون هم شركت كني يا اگه نشد سوالاتشونو دانلود كني و از خودت ازمون بگيري
    و اينكه در مورد گوشيت بايد بگم كه اين يه راهه كه ذهنت براي فرار از استدلال مسائل درسي به سمتش گرايش داره
    برات پيش اومده كه يه قرار مهم داشته باشي و همه وقتتو بزاري كه تو اون بازه بهترينِ خودت باشي و به بهترين شكل ممكن سر وقت حاضر شي؟! و خب وقتي همه ي وقتتو صرف اماده شدن كردي ايا اصلا از گوشيت استفاده كردي؟!
    اگه اينجوري بهش نگاه كني ميبيني كه ادم وقتي با علاقه كاري رو انجام بده و براش ذوق داشته باشه به سمت حاشيه ها نميره
    اينده ي خودته
    بايد مشتاقانه عاشقش باشي
    پس با ذوق بجنگ
    موفق باشي
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

4. کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد